Máte stále upratané, keď muž príde domov z práce??

17. feb 2021

Zaujíma ma ako to máte vy. Muz mi pomáha so všetkým, vie mozno ešte lepšie upratať ako ja. Obaja mame radi poriadok a čistotu. Problem je ten, ze ja som na materskej a mnohé to poznáte. Za deň aj 5x poskladam kocky , rozhádzané knihy, farbičky (mala.ma rok, takže upratať po sebe ešte nevie aj keď už sa ucime) ked ju nakrmim, je uz taka unavená ze utekám.ju dat spat, alebo von do kocika. Prídeme z vonku, rýchlo poskladať oblečenie z von...skratka chcem povedať, ze si nesadne na rit a nonstop nieco za nou upratujem. Vysavam okrusiny po desiate ci olovrant, alebo sa s niu hrám. Ked spi, hodinu sa chystám ja- vlasy, makeup , upratať kúpeľňu (ktorá je po spánku zas rozhádzané...) navarím, samozrejme upratujem, ale nie vzdy to stihnem. Snažím sa aspon zhruba veci dat na poriadok. Muz ma neustále za to drbe. Nie priamo, ale.chodi nasraný a komentuje aku je tu zas bordel. Niekedy ma aj poucuje, buzeruje za to. Úprimne, cítim sa ako by som žila u rodičoch a on je moja mama co mi stále stojí za chrbtom a čakám,,co zas" 🙄

Mam sto chuti ist.preto bývať s malou sama a vydýchnuť si. Ide mi to uz na nervy. On vôbec netusi , aký je to kolotoč počas dna. Mam to ja zle zorganizované, alebo on je nechapavy a nema predstavu ako to s malým dieťaťom chodi?!
Dakujem za odpovede
(On si predstavuje vyutieranu linku, vycisteny drez, čistý vypraseny obrus,... takto si to panko predstavuje. )

autor
17. feb 2021

@denden77 to je moja filozofia. Na prvom mieste je dcera. Hrám sa s nou, učím ju nove.veci, užívam si ju,... môžem zvysoka na hlavu chlapovi, aby som ju odložila do ohrádky , ale aby bolo doma.tip-top. Nie! Mysli., ze dcére sa venujem maximálne a preto nestíham kopu veci okolo domu. Neda sa to.

Ďakujem všetkým, naozaj som nečakala toľko podpory. Skor, ze ma.tu ukamenujete aká som neschopná a ze vy stihate aj pri 3detoch mat všetko tiop- top. Viem ze ste aj take, obdivujem vas. Ja sa spolieham, ze malú uz čoskoro naučím poriadku, pekne papať, a všetko sa zlepsi

denden77
17. feb 2021

ja nestiham uz pri jednom, ak ta to potesi 😂
nastastie s muzom razime rovnaku teoriu, ze dieta je dolezitejsie, nez vyglancovany byt a 5 chodovy obed.. cas bezi strasne rychlo, vzdy nebudu male 🤷‍♀️😊

vlasulka
17. feb 2021

Takeho manzela som mala aj ja, cely den prec a vecer prisiel a nahukal ze je neporiadok. Bola som z toho uz nanervy. Je to aj o psychike ze ked uz vies ze sa mozes aj rozkrajat a aj tak to vsetko ofrfle tak ta to uz nebavi snazit sa. Nastastie uz je ex 😄 teraz mame viac deti, vacsi dom, viac upratovania, ale stihame vsetko. Spolu. Ked muz vidi ze nieco nestihnem, nenadava, nerobi cirkus a sceny, bez slova to urobi za mna. Je stale s nami doma a sam vidi kolko je toho na mna, vie to pochopit. A ja sa snazim viac, robota mi ide od ruky lebo ma povzbudzuje, opyta sa ci nieco netreba. Je to o pristupe jedneho a druheho.

michaela789
17. feb 2021

@sashabb super taktika 🤣 ja som tak svojho naučila hádzať prádlo do koša na špinavé. Večne to rozhadzoval ako keby sa nechumelilo, ponožky pod posteľou, košele prehodene cez sedačky... 3 dni som to tak nechala a on už celý nesvoj čo sa to deje. Vravím mu "slúžka má voľno". Odvtedy pekne hádže kde má 😊🤣

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. feb 2021

@michaela789 inak.to sa uz stalo. Asi 2x počas prvého roka života nasej dcérky ma.nechal rano pospať. Zobudila som sa na krik a plač, lebo on upratoval po nej hracky a ona ho ťahala za nohavice a plakala, bola už unavená ale on si chcel dokázať, ze pohoda.... kuchyňa bordel, ani kasa.zo stola neodlozena(ani nezjedla nic... nevedel ju ani nakrmit). Ale.myslim ze jeho sebavedome ego na to zabudlo ešte v ten deň...

taga
17. feb 2021

Kks a on ma aku predstavu, zs to dieta sa cely den same prebaluje, vari si, krmi sa, napije sa same a ked sa umaze aj sa same prezlecie, potom sa same ulozi spinkat, ked sa zobudi sa same zahra a ty mas cely cas na upratovanie? Ked pridete zvonku, dieta si ulozi topanocky, aj veci povesia, aj presusi alebo inak, sadka si na 15 minut kym ty prebehnes 2x za den podlahy, lebo vonku snezi? Akoze je kompletny ten tvoj chlap? Upratujem cely den a vecer je tu tak ci tak bordel. Kazdy den varim, obedujeme 11.30, ale raz by mi vykrical, ze je neporiadok. By si vypocul! Stale hovorim, to he MATERSKA DOVOLENKA/RODICOVSKA odvodene od slova rodic! Cize kvoli dietatu si doma. Nie UPRATOVACIA DOVOLENKA

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. feb 2021

@denden77 ďakujem, áno potesi 🤣🥰

@vlasulka presne! Nebavi ma nic, ani variť, ani pratat lebo vsetko berie ako samozrejmosť a to ma štve. Moj ex bol taky, ze ma.chvalil aj za to co nemusel. Presne ako píšeš. Mala som vzdy nejak všetko upratane- no nemali sme deti, ale bavilo.ma.varit, bavilo ma upratovať. Bol aký bol- preto je ex, ale toto si vzdy vazil. Bavilo ma dekorovat, dokupovať do domu nove veci... tu som ešte asi fakt.nic nekúpila, lebo ma.zjazdi ze to bolo drahe, ze on take vie kupit lacnejšie, ze sa to nehodi, .... z ničoho tu nemám.radost, len z mojej dcerky

autor
17. feb 2021

@taga tak toto si kopírujem a naučím naspamäť, .... 🤣 a idem.mu to vysypat 👌👌👌
Si to vystihla. PRESNE TO SI MYSLI... ešte len vojde dnu a : boze aká.spinava dlažba 🥵🥵🥵 a to sme prišli z.von pred 15min

danim
17. feb 2021

1. Nech si pán dokonalý kúpi další byt, vypucuje, zatvorí vitrinku a chodi to cez sklo obzerať.
2. Mudro uvažuješ- si na materskej kvôli dieťaťu.. aby si sa starala venovala vychovávala dieta, nie preto, aby si na úkor tohto času drhla domácnosť.
3. Domácnosť ma slúžiť Vám, nie vy domacnosti.
4. Aké rosambo nastane, keď budete mat deti 2.... nehovoriac neskôr keď nastupis do prace ( deti už ostanú 🙂 )
5. Načo hodinu sa malujes Atd keď si doma ( ušetríš kvantum času, a pleť si oddýchne )
6. Zi svoj život pre seba dieta a pre vás rodinu, nie tak že všetko len pre muza- a keby to aspoň ocenil
7. Materská nie je žiadna “dovolenka” no sú to krásne chvíle, nenechaj si ich pokaziť, užívaj si to.
8. Drž sa 🙂

moniquer
17. feb 2021

Tvojmu mužovi by som dopriala jednu z tých " poriadkumilovných" ženských, čo sa mihnú v zámene manželiek 😀 Myslím, že potom by ťa na rukách nosil a ani slovo nepovedal, že niečo nie tip top... niečo podobné som mala doma, už je ex, nevidel, čo bolo urobené, že deti boli na poriadku, videl len to, čo nebolo, povedala by som, že to hraničilo s OKP.

leuchtturm
17. feb 2021

starostlivost o deti a upratovacie sluzby stoja vela penazi. Plati ti za ne dostatocne? Alebo otrocis vo svojej domacnosti?

katulkagajdos
17. feb 2021

Moja šéfka v robote spomínala, ako bola na materskej s dcérkou a muž, keď prišiel z roboty vždy mal poznámky, čo robila cely deň, že je bordel. Potom dostala zaujímavú pracovnú ponuku a muž sa ponúkol, že sa teda vymenia a pôjde na rodičovskú, aby sa ona mohla vrátiť do prace... vraj odvtedy už nikdy nemal blbe reči k poriadku v domácnosti 😂. Takze myslím že najlepšie by bolo nech si to skúsi napr. len taký týždeň a možno by tiež pochopil.

denden77
17. feb 2021

@moniquer presne to mi napadlo, nech si pozrie zamenu manzeliek 👌🤣🤣🤣

michaela789
17. feb 2021

@taga jasné, deti sa samé vychovaju, ty máš hádam iné doma? 😂😂 Môj syn v jednom roku striebro leštil a masíroval mi nohy popri tom... Nechápem čo si tí chlapi myslia fakt 🤣 strašné je že sú asi všetci viac menej v rovnakom omyle čo sa materskej týka 🤦

autor
17. feb 2021

@danim dakujem krasne
Beriem si z toho vela

cecilia29
17. feb 2021

No ako keby som čitala o svojom :D

autor
17. feb 2021

@leuchtturm ak by mala byt uprimna, ano
Mozno si presne to mysli... ze ina za taky povedzme to ,,nadstandard" by sa asi isla po.... len aby bol panko spokojný
On dobre vie, ze som sa do neho úprimne zamilovala a ze mi vzdy bolo jedno na akom aute sa budem vozit. On ma dokonca prinútil predať moje milované auto, s ktorým som mala veľa spomienok (skodu) , lebo ,,nebudem robiť hanbu na ulici )

pseudomonas87
17. feb 2021

Ja doobeda mám ešte ako tak,po obede sa niečo stane a v kuchyni, obývačke výbuch, muž príde z pracovne, Home Office a bez kecov pomáha, uprace, vie,aké to je s malou.necaj raz za čaj muža s dcérou osamote.hned sa spamätá.nenechaj si skákať po hlave, ty nie si slúžka.

autor
17. feb 2021
horalka1986
17. feb 2021

Moj muz je tiez velmi poriadkumilovny. Tazko pracuje, cely den, niekedy 12 niekedy aj 15 hodin. Domov chodi naozaj zniceny takze urcite by som mu nepovedala,mas ruky, uprac si. Ja som doma s 3ma detmi. Mam na to cas. V kazdom pripade, skus si odpustit tie lietacky cez den. Jasne, otrusinky vadia aj mne ale hracky za malou urcite nezbieram. Proste doobeda upracem, navarim, potom si idem lahnut s malou, potom sa povenujem starsim detom,ideme von a hodinu pred tym ako sa muz ma vratit z prace spravím rychlo poriadok podla jeho predstav. Ano,lietam tu jak splasena ale hodina je nic oproti celemu dnu. 😁

autor
17. feb 2021

@leuchtturm raz to tuším aj povedal. Ja zarábam a ty sa staraj. Vtedy vznikla hádka. Lebo som sa mu postavila a povedala ze aj ja som zamestnaná len terZ som na materskej!!! Ze tiez budem dostavat normálny plat a tiež budem v práci 8 hod.... a nech ma neporovnava so svojou ex ktorý financuje do dnes. Jeho ex 6r po rozvode nepracuje, ale necha sa nim zivit

21oktober
17. feb 2021

Je potrebné mu ukázať čo to je sedieť na riti a neurobiť nič aby ten rozdiel videl . Zo pár dní neurob nič , keď nič nerobíš tak aby videl čo je to to nič.

autor
17. feb 2021

@horalka1986 ved ja sa snažím za ten čas ked poobede spi rýchlo upratovať, ale nikdy to nie je podla jeho predstáv. To je ten problém:(
Vzdy najde nejaku chybu. Ako tu pisali- vidi len to co nie je urobene.

horalka1986
17. feb 2021

Tak v tom pripade je moc narocny. Nemyslim si ze sa najde matka na materskej ktora ma doma neustale dokonaly poriadok. 😉

mima1
17. feb 2021

Joj no na tvojom mieste by som zajtra mala wellnesko doma. Neprelozila by som ani slamku. Cely den by som neupratala nic. Ani riad ani hracky nic. A keby sa ozval ze bordel tak by som mu nahukala ze by upratoval do rana. Fakt niekedy nechapem ked tu citam prispevky o chlapoch. A este by som aj nevarila

katkati
17. feb 2021

Kedy muži pochopia, že materská dovolenka znamená, že rodičovi je udelené platené voľno, t.zn. ma dovolené zo strany zamestnávateľa alebo štátu byť doma a starať sa o dieťa. Nie robiť manželovi a ostatným členom rodiny služku celý deň a ešte v noci vstávať k dieťaťu.

kozova87
17. feb 2021

Prejde to, malá bude väčšia a nebude robiť taký bordel a muž si tiež zvykne aj môj taký bol, snaž sa to moc neriešiť, určite neodchádzaj, nevyhrazaj sa ani mu nenechavaj malú na krku, kebo to bude horšie ešte

autor
17. feb 2021

Ked ja si nemyslím, ze si ten rozdiel uvedomi. Ešte keď som.bola tehotna, každý jeden deň som lietala s handrou , a vysávačom. Aj vtedy mu nebolo dobre. Rano povedal prádlo a poobede ma zjazdil, prečo nie je poskladané a odložené. Vravela som mu ze s prstom moze prejst aj po lustre a nenájde zrnko prachu a vždy je nespokojný... teraz už by som mu to neodporucala. Teraz naozaj utoieram prach max 2x za týždeň... niekedy aj 1x a som mu to pripomenula , že vtedy si nezažil ako bolo vždy čisto a teraz nestíham. Nemyslím si ze si niečo uvedomil, ani žeby nejaka spätná väzba alebo zamyslenie sa...