Milenka ženatého muža. Tiež ste v rovnakej situácii?

belasykonik
7. jan 2008

Ahoj, nenasla som (mozno som nepresla vsetko), temu o milenkach. Je niektora z vas milenkou zenateho/zadaneho muza? Mozno ma za to niekto odsudi, ale ja som...uz skoro tri roky. A tie tri roky sa nesu v znameni slubov, nadeji, zlosti a bezmocnosti. Podla slov mojho milenca, jeho manzelstvo je totalne nefunkcne, ale keby to tak bolo, uz davno by to riesil... A kedze sa prelomil dalsi rok, nejak mi to zacina dochadzat a neviem, s kym by som sa mohla o tom porozpravat....

bejbypd
6. nov 2008

dakujeme obaja akurat sedi pri mne 🙂 zelame to iste 😉

sue
6. nov 2008

Kocky,ja si myslim,ze baby co neveru neberu ako najvacsiu tragediu zivota nemaju o vela odlisnejsie hodnoty... len maju o vztahu inu mienku v tom zmysle, ze nevera nemusi znamenat koniec vztahu ale dovod na riesenie... Mne pripada chore principialne odmietat riesenie nejakeho problemu... pokial sa za niekoho vydam, alebo s nim mma rodinu, tak je to preto,ze ho milujem, vazim si ho a chcem s nim byt... a nezahodim vztah, ktory mi veladava a kde som stastna pre vec akou je nevera.
Nevera je pre mna problem, ale problem typu "ries ma", nie problem typu "koniec vsetkeho" 🙂 zivot nie je cierno-biely ale nastastie nadherne duhovany 🙂 😵 vsetkym prajem nech ich ich lasky nesklamu 😵

gedren
6. nov 2008

Jo, taky mi prijde hezky, ze se tady sice neshodneme na akceptovatelnosti nevery, ale pritom to hlavni, tedy to, jak moc pro nas znamena nas partnersky vztah, je v obou pripadech stejne 🙂. A to je prece to hlavni, ne?

penelope2066
6. nov 2008

Mozno je nevera dovod na riesenie,ale dopriat to partnerovi aj za cenu vlastnej bolesti?Stat sa to moze to ano,ale nemalo by sa.Ked raz s niekym som tak nehladam inde,lebo to by znamenalo ze uz ten druhy nieje pre mna taky dolezity.Problemy sa mozu riesit aj inak ako neverou.

bejbypd
6. nov 2008

so vsetkymi tentokrat suhlasim 😀

majcik
6. nov 2008

Bejbypd - dik..

Penelope - asi tak ... my sme mali s manzelom teraz trochu nezhody (staviame dom, stresy s tym suvisiace, nemame na seba poriadne cas), ale pred chvilou sme si to pekne vysvetlili, povedali sme si, co jeden a druhy preziva, co ho trapi a hned nam je lepsie ... Urcite, ze v zivote pridu aj ovela vaznejsie problemy, city mozu ochladnut, clovek sa moze dostat do stereotypu ... ale riesit taketo veci neverou?

babalala
6. nov 2008

Tak já nevím - ono nejspíš záleží na tom, jaký má kdo s partnerem vztah - můj muž je můj nejlepší kámoš, parťák do nepohody, moje druhé já.. kdyby za mnou přišel s tím, že ujel, protože se mu prostě v té chvíli zatmělo před očima.. - no bylo by mi to líto, ale žádné rezolutní kroky bych nedělala - nevím, o kolik by se moje bolest zmenšila, kdybych se s ním rozešla a připravila děcko o jeho milovaného tátu..

To bych mnohem hůř nesla, kdybych o jeho nevěře věděla, konfrontovala bych ho a on by zapíral - to by pro mě bylo skutečně ponižující - se ztrátou důvěry bych asi dál žít nemohla..

Naprostý souhlas se Sue.

sirinka
6. nov 2008

gedren verim, ze si to myslela aspon spolovice iba ako zart 😝
sue mam stastny vztah...ale bol by moj vztah stastny aj ked by som sa dozvedela, ze ma manzel podvadza??? splnal by este ten vztah pre mna to, co od toho ocakavam??? poviem pravdu, neviem...
neveru treba riesit, niekedy sa bohuzial neda odpustit, zabudnut a ist dalej, niekedy urcite ano...ale v principe ju dopredu urcite nebudem obhajovat a robit si tak zadne dvierka...ako pisu dievcata, nevstupovali sme do manzelstva na to, aby sme vyhladavali nieco ine, lepsie, dobrodruznejsie. to uz je za nami a nevytvorili sme rodinu na to, aby sme z nej potrebovali obcas uniknut. chcem sa do toho vlozit cela, na 100% a to iste ocakavam od partnera.
a k tomu ze slobodna milenka si moze robit co chce, lebo je slobodna...kazdy z nas ma predsa nejake svedomie a city...raz aj ta slobodna bude zadana a bude sa doma triast strachom...teda ak neostane navzdy milenkou.
ak by nebolo mileniek, nebolo by podvadzanych, neboli by muzi svine...tak kto je vlastne na vine??? nejaky zamotany kruh...

gedren
6. nov 2008

Babo asi tak. Lez a neduvera by se me dotkla daleko vic.

majcik
6. nov 2008

Sirinka - suhlas ... ja to tiez tak vidim a citim ... dufam, ze problem nevery nebudem musiet riesit vo svojom zivote. Ista si tym nemozem byt, ale dufat mozem, nie? 🙂

kitty68
6. nov 2008

no jeste tu napisu co mi jednou rikala ma znama - k tomu aby bylo manzelsti spokojene musi jeden pichat bokem 😅 nevimjestli to tak fungovalo u nich teda

a zase musim souhlasit s gerden (te proste zeru) i kdyz nemam potrebu hledat jinde kolikrat se mi stane ze vidim nekoho a proste si pomyslim ze ten by za to stal, a myslim si ze takove imaginarni nevera prospeje

sirinka
6. nov 2008

kitty68 nuz, gratulujem tvojej kamaratke k takymto nazorom, k takej kravine ani nie je co dodat.

majcik
6. nov 2008

Baby, vsak vyskusajte si kazda spravit to, o com si myslite, ze Vasmu vztahu, rodine prospeje, o 20 - 30 rokov sa tu mozme stretnut a zhodnit a analyzovat ... to by ma celkom zaujimalo 🙂

kitty68
6. nov 2008

sirinka ona to byla starsi zenska a hadam ze si tak omlouvala svoje soupani bokem 😀

sirinka
6. nov 2008

kitty68 no, jej vec 😉 hlavne ze su v manzelstve spokojni...

babalala
6. nov 2008

A on ten přístup k nevěře asi taky souvisí s tím, kolik vám je - kdybych se rozešla s mužem kvůli nevěře, asi těžko můžu doufat, že najdu jako náhradu nějakého čestného muže a šlechtice, pokud možno panice, přiměřeného věku, že jako začnem spolu znova od píky.. 😀

kitty68
6. nov 2008

no presne

taky js znala typka co pichal vsude kolem, ale vykladal ze svou manzelku by nikdy neopustil a ze ji miluje nade vse coz byla pravda, on si proste jen potreboval zaprcat,nevim jestli mel hodne testosteronu ci co a nevim jestli to ona vedela, ale mam pocit ze jo, to vzdycky zalezi jak se dva domluvi

majcik
6. nov 2008

Kitty - ktovie, ci je manzel zdielal tento jej nazor ... ale ako pise sirinka, jej/ich vec

sirinka
6. nov 2008

babalala to s tym vekom som nepochopila, mozes blizsie definovat? moja mama sa teda rozisla s mojim otcom kvoli nevere, ale teda aj od svojho druheho zivotneho partnera vzdy ocakavala a vyzadovala vernost. a veri tomu, ze to ide 😉
a teda panica by so nechcela ani za nic.... 😝

kitty68
6. nov 2008

no holky ale kdyz si to vezmu tak taky kolikrat v puberte js si prebiraly kluky a nikdo se nad tim nezastavoval

ona mela uz kolem 50

sirinka
6. nov 2008

kitty68 akoze beverly hils??? no tak medzi mojimi kamoskami take nebolo...asi to fakt zalezi od cloveka k cloveku

inac ja mam takeho kolegu, co tiez pretiahne vsetko, co sa da a pritom svoju zenu vola princeznicka a ako ju on neskutocne miluje...a vsetci ju strasne lutujeme, ze mu tak slepo doveruje...

majcik
6. nov 2008

Ja som tiez nikomu neprebrala chalana a nastastie, ani nikto mne 🙂
Ja doteraz nechapem take pubertacke vztahy na taky styl, ze dnes sa pozname a zajtra (alebo este dnes) sa oblizujeme (v tom lepsom pripade) napriklad na autobusovej zastavke ... o mesiac sa rozideme a o chvilu sa uz oblizujem s dalsim ... atd... to proste nevladzem pochopit.

babalala
6. nov 2008

Sirinka - no - pokud bych opouštěla svého úžasného muže jenom kvůli nevěře, tak bych buď a) musela chtít zůstat až do smrti sama - a na to jsem moc mladá, nebo za b) musela doufat, že potkám někoho stejně úžasného a ještě k tomu stoprocentně věrného - a na takovou naivitu jsem už zase moc stará..

Tož tak s tím věkem.

sirinka
6. nov 2008

babalala no ked zena opusta svojho muza, ktoremu uz dala druhu sancu, asi si nemysli, ze je az taky uzasny...ale to dokaze posudit iba zena, ktora v tej situacii je alebo bola. ja si momentalne tiez neviem predstavit, ze by som mala mojho muza opustit.
mam taku teoriu...pokial v nieco neveris, ani sa ti to neprihodi... 😉
toto nema ziadnu suvislost s vekom...poznam babu(40r.), ktora sa teraz vydavala po 4 krat a stale veri, ze tento je ten pravy....a poznam dievcata mladucke, ktore neveria na lasku na cely zivot...to je vzdy iba o cloveku a o tom, co od zivota caka a chce.

majcik
6. nov 2008

Sirinka - zase musim len napisat, ze suhlasim .. 🙂

sirinka
6. nov 2008

vies, velmi casto sa popri nevere nabalia dalsie problemy, ludom zacnu vadit veci, ktore dovtedy ani nevnimali, zacnu jeden druheho viac kontrolovat, skusat, aj doveru si treba nanovo vybudovat...pridu hadky, kde nie vzdy padaju pekne oslovenia...
odpustit neveru neznamena len sa pri zisteni nad tym pousmiat a fungovat 100%dalej, to zvladne asi maloktory clovek.

majcik
6. nov 2008

Urcite ... ale pre mna je vec vernosti uzko suvisiaca s doverou ... Ako mozem verit aj v inych veciach cloveku, ktory ma oklame, podvedie, porusi dany slub?

Tak to urcite ... to by musel byt clovek bez citov ..

babalala
6. nov 2008

S tou teorií naprosto souhlasím ..
S tou čtyřicátnicí zase naprosto nesouhlasím - teda pokud má děti. Jestli ne, ať si "hledá štěstí" třeba napodesáté. Jestli jo, pak je to prostě smutné..

majcik
6. nov 2008

Kuknite si JOJ-ku ... vydata zena ma milenca ...

majcik
6. nov 2008

Dokaze sa milovat aj s milencom, aj so svojim manzelom ...