Môj chlap nechce bábo

22. jan 2024

Ahojte žienky. Je mi od nedele nejako čudne... cítim sa ,nie je to ani smútok,či frustrácia,cítim sa fakt divne. Môj chlap(sme spolu skoro 1,5 rok) nechce dieťa,povedal mi to na túre,keď sme kráčali do kopca. Že on sa necíti na deti,ma 48rokov a býva sám vo veľkom dome (čiže peniaze by neboli problém), zarobí. Ale on sa proste necíti byť otcom a keby sa podarilo,tak pôjdem na potrat...toto mi povedal 😭. V živote nikdy som sa tak necítila,už nechcem s ním ani súložiť akokeby mi dal facku,nikdy sme sa o takomto nebavili,neriešila som to,mám 35 a bola by som šťastná,keby sa zadarilo. Je to "na rozlúčku" asi?...😢. Poraďte mi prosím,mamina mi povedala,že strácam čas s ním,aj keď sa ľúbime. Láska niekedy nestačí 😢.

autor
22. jan 2024

Ale dúfala som,že sa postaví k takej veci,ako chlap,nie že ma bude chcieť posielať na potrat...to som vôbec nečakala,práve to. Nebola by som prvá ani posledná,ktorá ostane slobodná mamička,mám fantastickú rodinu,vychovala by som aj dvojčatá,ale ...toto ma dorazilo,pritom,keď chcela brať antikoncepciu,povedal,že si nepraje,aby som si dávala do tela chémiu,preto mi to prišlo divné. Som z toho fakt mimo, nechápem ho,už ani nechcem...

reanda
22. jan 2024

@ibatanecnica tak ano, vela ich asi nebude, vacsina ludi zije 'klasicky' zivot - aktivita v mladosti a na starobu unava a choroby 😀 .. ale nemusi to tak byt a ja si myslim, ze by ludi, ktori to tak nemaju, bolo ovela viac, keby si to dovolili mat inak a neprepadavali prave tomu klise, ze takto je to normalne a tak to musi byt, inak to nejde.. ze po patdesiatke je uz cas sa pomaly chystat do hrobu 😀

ibatanecnica
22. jan 2024

@barborachors prečo by boli najhorší? Ak nájde ženu, ktorej vyhovuje taký istý životný štýl a nechce deti, tak sú pre seba ,,ideálni,,. Neviem, ako iným ženám, ale mne pri staršom vždy blikala kontrolka, či máme rovnaké plány. Nechápem preto tú naivitu žien - je nám spolu dobre, neriešim nič a potom som prekvapená. Ak mi je s niekým dobre, tak s ním preberám všetko možné a nespolieham sa na to, že snáď zostanem tehotná a on to ,,nejako,, prekusne.

reanda
22. jan 2024

nabuduce nebud vo vztahu taka opatrna, ale jednaj narovinu.. nie je to tlacenie, naopak, je to fer a eliminuje to potom zbytocne sklamania a nebudete spolu iba zbytocne 'stracat cas' (aj ked to nebolo stracanie casu, nieco si sa naucila a to je fajn)

simsalabim
22. jan 2024

@reanda ved mozno si ta vynimka potvrdzujuca pravidlo 😉 Ja v okoli tiez nepoznam nikoho, kto by vo veku toho chlapa padal do vyvrtky od nadsenia, ze bude otcom/mamou...
A nikto netvrdi, ze sa treba chystat do hrobu... ale konecne ma clovek cas na seba, na partnera a svoj pokoj a konicky....

ibatanecnica
22. jan 2024

@reanda nikto sa po 50tke nechystá do hrobu. Mám 49 a veľ a rovesníkov okolo seba. Mužov, ženy. Žijeme aktívne ale zbytočne si budem hovoriť, nemusí to tak byť, keď mám artrozu 2 stupňa, kamarátky menopauzu s hroznými príznakmi, bolesťami krížova iné zdr. problémy, ktoré človek nedokáže ovplyvniť. Môžeš akokoľvek ,,zdravo,, žiť, športovať, vek nie je len číslo, v určitom veku sa začnú kopiť tie problémy. U niekoho skôr, u niekoho neskôr a nahovárať si môžeš čo len chceš

reanda
22. jan 2024

@ibatanecnica ok 🙂 ja to vidim inak

ibatanecnica
22. jan 2024

@reanda v pohode

jaond19
22. jan 2024

Nechcem byt zlá, ale v 48rokoch sa mu ani nedivim, uz je natolko zžitý so svojim komfortom ze odchylku nepripustí....

h2
22. jan 2024

@reanda Ale vôbec nie! Ja neviem, prečo dávaš nechuť robiť si v 50 dieťa na rovnakú úroveň, ako chystať sa v tom veku do hrobu. To, že niekto už v tom veku nechce dieťa ani náhodou, vôbec neznamená, že už chce len dožiť v papučiach na gauči pred telkou. Dieťa nie je len malé bábätko. Bude mať aj 10 rokov, aj 15, aj 20... Bude chcieť ísť s rodičmi lyžovať, potápať sa, bicyklovať, korčuľovať, chodiť na vysokohorské túry... tráviť s nimi čas rovnako aktívne, ako jeho rovesníci so svojimi o 20-30 rokov mladšími rodičmi. To, že ty sa v 46 cítiš na dieťa, je jedna vec. Či sa budeš v 60-tke cítiť na puberťáka, je zase druhá.

ibatanecnica
22. jan 2024

@h2 presne tak. To nie je iba dieťa sa mi narodilo v 50tke. to dieťa tu bude aj o 10 rokov. A bude chcieť niečo vidieť, zažiť, niekam chodiť. Ja viem, že je tu veľa žien, ktoré majú vo svojom okolí asi 60-70 ročných, ktorí prekonajú aj kamzíkov ale realita je úplne niekde inde vo väčšine prípadov.

ibatanecnica
22. jan 2024

@reanda inak by ma zaujímalo, čo podľa teba znamená nežiť klasický život v tomto veku

muchotrafka298
22. jan 2024

Pokial dieta nechce, tak v tomto vztahu nezotrvavaj a rozid sa s nim. Lebo mozno Ti to pride tak, ze on zmeni nazor. No vacsinou nezmeni a ty budes dalsie roky s neperspektivnym clovekom, lebo ty dieta chces a on nie. Mas 35 rokov a fertilita Ti bude iba klesat a po 40tke to uz na prirodu nechavat nemozes. Tu Ti budu zeny pisat, ako je 13 rocny vekovy rozdiel nic a on si to rozmysli. Lenze on ked ma 48 a na dieta sa neciti, tak sa nanho nebude mozno citit nikdy a ty pri nom stratis svoj reprodukcny vek a po 40tke zistis, ze si stravila XY rokov s tymto clovekom zbytocne. Lebo mat/nemat deti je jedno zo zakladnych partnerskych rozhodnuti.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
22. jan 2024

Ešte by som pochopila, keby povedal, že deti nechce, lebo....ale nie, že ak sa zadarilo išla by si na potrat.Toto je veľmi dôležitá vec čo vzťahu žiaľ nevyšlo to rozišla by som sa s ním, keď túžiš po dietati

autor
22. jan 2024

A ja som túto tému nezačala,začal ju on, pretože sa ma opýtal,či by som šla na bike s bruškom...takto sa to začalo. Moja chyba bola,že som to normálne zabudla riešiť a už bol rok a pol... jazdíme na koni, chodíme na bike, chodíme po skalách,aj na vodu splavovat...bolo mi s ním tak fajn,veľa aktivity,nakoniec som zabudla sa pýtať dôležité veci. Ale aj tak som ja nezačala túto tému,začal ju on,nie ja,len mi to prišlo ľúto a pokazilo sa to tým,neviem,u mňa sa niečo zlomilo,čo bolo možno prasknuté 😔

lucylaw
22. jan 2024

Bohužiaľ,urobila si chybu hneď na začiatku,stratila si rok a pol,ale aspoň sa z toho poučíš a budeš vedieť, že túto otázku je s mužom potrebné poriešiť ešte predtým,ako vôbec medzi vami ten vzťah začne,lebo áno,je to dôvod,ktorý rozdeľuje páry..Ja som rozvedená,mám 9-rocneho syna a na zoznamkach si rovno do profilu píšem,že ďalšie vlastné dieťa už mať nechcem,ale dieťa na strane chlapa nie je problém..Nech chlapi rovno vedia,ako toto mám a nech nestracame zbytočne čas..

ibatanecnica
22. jan 2024

autorka - veľmi mi príde divné, že zabudla som sa spýtať. Neviem si predstaviť za rok a pol, že by nebola príležitosť. Ale to je už jedno. Veď popri aktivitách stesa rozprávali nie? Možno si chcel nakoniec on vyjasniť situáciu a takto začal. Aby si bol aj on naistom, čo chceš ty.

autor
22. jan 2024

@ibatanecnica úprimne nikdy sme sa nebavili o deťoch. Nikdy som sa ho neopytala,že či chce deti, pretože som necítila potrebu riešiť. Cítila som,že je skoro riešiť také veci a nakoniec to dopadlo takto. Mne prišlo hlúpe sa pýtať,či chce deti, keďže sme chodili po takých akciách,kde kočíky moc nestretávame. Obrazne povedané. Úprimne som čakala len inú reakciu,nie že vidí hneď potrat.

mimi3008
22. jan 2024

Mamina ma pravdu

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
22. jan 2024

Tak stratila si 1,5 roka, ale nie cely zivot...treba to ukoncit, mate uplne rozdielne predstavy do buducna... on chce priatelku, cestovat, venovat sa sam sebe - ty chces rodinu... to je nekompatibilne...

zuzi0911
22. jan 2024

Nie nelubite sa ..možno ty jeho ,ale on teba isto nie ...
Zaľúbený človek ta nepošle na potrat . Si ako jeho handra
Odid cim skor až si stihneš založiť rodinu .

basska_b
22. jan 2024

No takto, pokial ty dieta chces, tak naozaj stracate cas. On chce len parťáka na dovolenky a turistiku. Co je v jeho veku pochopitelne... v tvojom veku je zas pochopitelne, ze tuzis po dietatku. Radsej zist z kratsej cesty

basska_b
22. jan 2024

On chcel tou otazkou o bicyklovani a brusku len vysondovat, ci rozmyslas nad detmi! A na to na teba vypalil, ze on nad detmi nerozmysla...

simca06022011
22. jan 2024

Ano, toto rozdeli par.. kedze ty mas ine tuzby ako on, a tuzba po detoch je dost zasadna vec...

autor
22. jan 2024

Len som ho nechcela tlačiť tam,(kde som zistila),že sám nechce. Ale teraz ,aj keď sa hráme,že sa nič nezmenilo,zmenilo sa veľa. Bolo nám len spolu fajn, budúcnosť sme neriešili. Chyba moja,že to nevidela. Ďakujem za všetky komenty,aj tie zle, kritické.

mima1988m
22. jan 2024

Mne by nevadilo to, ze nechce dieta...skor to, ze by chcel rozhodnut za mna a o mojom tele, aj mojom dietati. Ja by som mu hned povedala, ze v tom smere nema pravo rozhodovat.
To by bola pre mna drzost. Sak nez ide na zakrok, ak nechce deti.

Strucne ak tuzis mat deti, tak je ten vztah strata casu.

simca06022011
22. jan 2024

a inak poznam takychto pankov, co by na potrat posielali zeny (ano presne tieot silne slova pouzivali), a nakoniec deti maju a nedali by ich za nic... len on uz je fakt v tom veku zvyknuty na svoj "komfort", neviem ci si vies predstavit, ze ty budes doma s detmi a on bude chodit po tych vyletikoch s inymi ludmi.

oblecenie99
22. jan 2024

"A keď som mu povedala,že je to asi koniec,mi povedal,že či toto rozdelí pár? " - ČO už, AK nie toto? Toto je úplne kardinálna základná otázka vo vzťahu, postoj k záväzkom, rodičovstvu.