Môj muž je narcis, psychopat a tyran

15. máj 2021

Ja už naozaj neviem ako ďalej. Podľa všetkého je môj muž narcis, psychopat, psychický tyran... vsetko na neho sedi.
Robi zo mna neschopnu. Nakupy riesi len on, lebo ja nie som schopná urobit poriadny nákup (akcie a kvalita). Perie on, lebo moje prádlo tak nevonia, alebo pomiešam nespravne textílie ... upratam cely dom, ale zabudnem odložiť dezinfekčný sprej - sprdne ma za ten sprej, ale k poriadku sa nevyjadri.
Uz vo dverách začne buzerovat ale vzápätí mi polozi tašky s novými vecami, ktoré si mam vyskúšať.
Akože wtf?! Zo začiatku som mu to zrala. Uzasny! On ma tak miluje, vzdy mi niečo kupi, stále ba mna mysli, chce ma potesit....
No už mám tych jeho handier plne zuby a najradšej by som mu ich napchala do všetkých otvorov.
Jasne, co tu ešte robím? Maj hrdosť, zbal sa este dnes
Ano, takéto rady očakávam. No viac by som ocenila skusenosti, ci je možné aby sa takýto chlap z toho dostal? Chcem skúsiť unovu metódu . Úplne ho ignorovať. Netrapit sa, zit pre seba a pre naše dieťa.

autor
15. máj 2021

Ja nechcem aby dieta vyrastalo v neuplnej rodine a aby cestovalo každý druhy týždeň s kufrikom. Ak sa úplne odosobnim, mohlo by to fungovať? Ako otec je fajn - aj keď nikdy sa k nám neponáhľa a ked sa jej venuje 20min ocakava aplauz a medailu za otecko roka.
V každom prípade som presvedcena , ze úplná rodina je to najviac, co môžem dat môjmu dieťaťu
Ja nechcem zacat novy život a striedať chlapov a zoznamovať každých 5r moje dieťa s ,,novym" ockom
Radsej sa odosobnim od tohto dotyčného pana dokonalého.
Moze to takto fungovat? Je tu niekto, kto to tak ma?

pribinak
15. máj 2021

Ale toto nie je povrchný vzťah. To sa sakra mýliš. Toto je vzťah dominatný muža a totálne submisívna žena

Ak by bol povrchný, bolo by mu jedno všetko a určite by ti nekupoval handry
Odosobniť sa? Na koľko ? Na 15 rokov kým vyrastie decko? Šialený plán. Ale držím palce

moonlight1210
15. máj 2021

Dat uplnu rodinu je ok.
Otazka je aku “uplnu rodinu”.

To, co chces ponuknut ty, je skor fasada pre publikum verejnosti.

penelope11
15. máj 2021

Toto sa dlhodobo zvladat neda. Kamaratka zila v takomto vztahu, ale tiez kvoli detom potlacala to, ze jej to nevyhovovalo, ked sa vzoprela, tak jej muz zostal zarazeny, ze nikdy to nerobila, mozno by bolo fajn dat mu najavo, ze takto to fungovat dalej nemoze a nebude. Bud sa nieco zmeni alebo koniec. Ver mi, ze dieta citi ak nieco nie je OK.

sense
15. máj 2021

Chlap sa nezmeni,môžeš zmeniť svoj postoj k tomu celému šťastnejší ta to ale nespravi a ak by Di aj odišla nikde nie je napísané že musíš dieťaťu každých 5 rokov predstavovať nového ocka... Plus niekedy odísť je lepšie ako udržovať nefungujúcu rodinu práve kvôli dieťaťu lebo aký mu das vzor do budúcnosti...?
Takže máš moznosti: budeš to trpieť a udrží rodinu,
Odídeš začneš od znova a budeš spokojnejší to ci aj šťastnejší ukáže čas...
Ja žiaľ nepoznám žiadnu ženu kt by s odstupom času ľutovala odchod od chlapa keď sa už rozhodla pre taky krok..

autor
15. máj 2021

@penelope11 a su stále spolu, alebo isli od seba?

autor
15. máj 2021

Toto stále pisu dospeli - pre dieta je lepšie v takomto prípade, keď rodicia idu od seba.
Ano? Ja by som chcela počuť nazor tych deti. naozaj. My sa nehadame, nebijeme,... pre dieťaťom nikdy. Obaja sme natoľko inteligentní, ze pred dcérou sme úplne v pohode.
Chcela by som počuť tych, co zili v rozvedených rodinách, ci to bolo naozaj take super a v pohode?

autor
15. máj 2021

Ako nikdy pred dieťaťom neprejavujeme znaky, aby niečo nebolo ok
Teoreticky nas vztah je fungujúci, len ja nezvládam neustále poucovanie, urazanie a nedocenenie
To nedocenenie ma asi boli najviac. Preto sa snažím vykaslat sa na jeho názor a blbé poznámky a začať od znova. Vazit si samu seba a čakať, či to s nim niečo urobi

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvecinka321
15. máj 2021

Hmm.. v podobnom vzťahu som žila ale ako to dieťa ktoré vnímalo neustále ponižovanie matky ktorá robila všetko za nič pochvala za všetko ponižovanie.. bola a stále aj je ticho.. čo som si z toho odniesla ja? To, že tak to je správne a takmer 5rokov som žila s mužom ktorý ma týral nie len psychicky ako môj otec moju mamu, ale aj fyzicky... pretože veď to je “normále”.. treba sa obetovať pre rodinu.. niečo sa vydržať musí, je normálne že muž ma navrch. Lenže to nieje normálne! Ak toto chces odovzdať svojej dcéry tak vydrž v “tichosti” netvrdím že riešenie je v rozvode a odchode.. skôr postaviť sa sama za seba, byt sama sebou a vedieť si povedať svoj názor, byt na toľko sebavedomá že budeš vedieť svojmu mužovi povedať nie... mne v tomto pomohol psychológ nájsť správne rozhodnutie a nájsť sama v sebe odhodlanie odísť od muža...

michu_
15. máj 2021

toto ta dlhodobo bavit nebude. a dieta, aj ked si myslis,ze to nevidi, vnima vsetko, vase rozhovory, to ako sa citis..
sama sa nevies "docenit, nemas v poriadku sebahodnotenie, ked ostavas v takomto vztahu. presne-vazit si samu seba, ale ked to zacnes realne robit a spravat sa tak, takehoto chlapa uz nebudes pritahovat/k sebe nepritiahnes. pritahujeme si ludi, kt.nam odrazaju nase vl.pocity/problemy/nedoriesene veci....
a takehoto chlapa da dokopy jedine dlhodoba psychoterapia, tam to ma zaklad niekde hlbsie, taketo spravanie ;)
nasi su napr.rozvedeni a ako pozeram na svoje okolie a pocuvam tie pribehy z rodin, kde ostali rodicia napriek nezhodam spolu, som na tom uplne paradne ;) aj vela ludi, kt.rodicia ostali spolu, mi povedalo, ze ako deti by boli radsej keby sa boli rozviedli...

leuchtturm
15. máj 2021

akym sposobom skladas doma puzzle? Predpokladam, ze hladas dieliky, ktore do seba zapadaju. Ak chces spojit dva dieliky, ktore do seba nezapadaju, vidis, ze musis vynalozit vela energie a vysledok je len kratkodoby. S vyberom partnera by to malo byt rovnake.

janeninka
15. máj 2021

To nie je len o tom ze dieta je svedkom hadok. Pises, ze to ponizovanie nezvladas - a to sa prejavuje ako? Asi nie si uplne v pohode.. Toto vsetko dieta vnima, nasava, je to pren vzor, ze takto funguje vztah - ty si uz len vyber chces aby bolo tvoje dieta ako tvoj muz alebo submisivna, co sa necha ponizovat...
Aj uplna rodina ma nejake hranice...
Ignorovanie moze byt fajn stratégia aby to teba nezranovalo no aj tak si myslim ze tvoj muz potrebuje tuto dynamiku cize bud sa jeho spravanie vyeskaluje ( aj pred dieťaťom a pod..) alebo odide on a najde si dalsiu obet... Btw myslis ze sa vydrzi takto nespravat aj k vasmu dietatu?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. máj 2021

@kvecinka321 dakujem za tvoju osobnú skúsenosť. No nakúpila som si knihy od psychológov aj vztahovych poradcov. Skúsim. Stratiť nemám co. Ak sa mi podarí prejst zmenou, tak bud nám to pomôže, alebo odídem odtiaľ ako sebavedomá silná žena so vztycenou hlavou

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubuzu
15. máj 2021

Ahoj,tak tu pisem ako dieta takych rodicov.Ktori to skusali,potom sa rozviedli,ale ostali zit v tom istom byte...vas vztah nie je v poriadku,teoreticky,ani prakticky.a vase dieta nie je stastne,ako si myslis s cim bude starsie,tym si to cele bude viac uvedomovat a bude este nestastnejsie.a uplne najhorsie to bude,ked si bude chciet samo budovat vztah a ak je to dievca,bude si hladat podobneho ako je otec.tak si potom pogratuluj,ked ju uvidis posliapavanu nejakym idiotom.a ak mas chalana,tak to len uvidis ako sa bude chovat k zenam...mozno pozri,v akej rodine vyrastal tvoj muz.lebo ocividne nevie,ako sa spravat k partnerovi.ci mu ty dokazes pomoct?skor dobry terapeut.

janeninka
15. máj 2021

Vyuzi tento hnev ako motor a energiu na zmeny. Chapem ze mas obavy, chces mat situaciu pod kontrolou... Tak sa asi uz len dobre pripravit... Preco myslis ze by mu dali striedavku ked ani o 5 neni doma?

autor
15. máj 2021

@bubuzu on bol pri 2 psychologoch. Okrem úzkosti neodhalili nic.
No keby sme sa rozviedli, aj tak bude mat dosah, aj tak bude vplývať na vývoj. Tu by pomohlo mozno zakaz styku a na to nie je dôvod.

jana_eyre_2
15. máj 2021

Tak ako sa správa k tebe tvoj muž o pár rokov sa bude tvoje dieťa.. tak je len na tebe či chces také niečo zažiť..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaskolka
15. máj 2021

To nie je, že sa nehadate, nekricite pred dieťaťom, tak je to v poriadku a "šťastná rodinka" pre neho. Ale spôsob vášho fungovania nie je vhodný pre dieťa. Aký vzor mu dáte, keď bude stále vidieť, že otec mamu za všetko buzeruje, ponižuje, dokazuje, aká je hlúpa a neschopná? Automaticky si vezme že tak to ma byt a ďalší problémový dospelý človek je na svete, bude robiť (alebo dá si robit) to iste. Neviem prečo si dookola dávas tu istú otázku, ako sa mohol tak zmeniť? Nezmrnil sa, len odhodil masku, a tvojim ospravedlnovanim to nijako nezmeníš. Tento spôsob ma manipulátor, postaví ženu na piedestál, je "úžasná, dokonalá, nemá chybu" v tom čase ju úplne namota a potom, keď ju má istú, surovo ju zhodí z toho piedestalu. A už bude len hlúpa, nemožná, sprostá, krava, prídu napomenutia, urážky, vyhrážky, postupne aj útoky, ktoré môžu mať rôznu formu.Bude deptat, ničiť, trápiť, vydierat, ty budeš chcieť nazad toho dokonalého muža, akým nebol, iba to hral, tak budeš dušu vypluvat, aby si to vrátila, budeš robiť všetko, len aby bol spokojný, ale on spokojný nebude, lebo jeho uspokojí len ak budeš úplne zničená. Jediná možnosť je únik, úplne sa odstrihnut. Ale toto očividne ty nechceš, lebo "chceš pre dieťa úplnú rodinu za každú cenu" 🙉🙉Čiže ak si myslíš, že toto chceš trpieť ďalších 10,15,20 rokov, nech sa páči, do toho... Ale úprimnu sustrast, lebo ta čaká peklo na zemi

autor
15. máj 2021

On ma 2 synov z prvého manželstva. Jeho ex mi povedala na začiatku vzťahu- ked budeš cítiť, ze potrebuješ utiecť, utekaj včas! Lebo ta znici
Jeho syna som párkrát zažila, ked ešte k nám chodil - uz je dospely.
Plakal, veľmi často plakal.
A to spolu nežili! Len prvých 5r
Napriek tomu ho miloval a zároveň neznasal

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
15. máj 2021

Moja otrepana otazka... Po akom case prislo dieta a planovali ste ho? Alebo "zostala" som tehotna?? To si nevidela,co je zac? Spoznavali ste sa aspon dva roky? Lebo rozpravka to je na zaciatku vzdy.

jaskolka
15. máj 2021

Keď ti už to povedala jeho ex na začiatku, preboha živého, prečo si s ním pokračovala?🙊🙊Zo srandy asi sa s ním nerozviedla? Mne raz povedala bývalého sestra, že nech si dobre premyslím, či chcem s nim byť... To mi blikla kontrolka a hoci sme nešli hneď od seba, už som inak vnímala nejaké veci... A chvalabohu je už ex, keby som hneď poslúcha radu sestry tak možno nebolo treba zabiť 4 roky s nim...

ibajaanikiny
15. máj 2021

Tak ja som take dieta a napisem ti asi len tolko,ze parkrat som to mamke vyhodila na oci,ze mala odist o vela,ale o vela skor…ty ani netusis,ako ma moj otec ovplvynil svojim spravanim,co som prezivala vo vztahoch a co som dlhodobo povazovala vo vztahu za normalne-a preco?lebo som si podvedome pritahovala jemu podobnych a s podobnym chovanim…ak si myslis,ze pre dieta je lepsie ostat spolu a ono bude nasavat Vas vzor spoluzitia,nech sa paci,ale potom tu uz nepis,lebo nik ta o opaku nepresvedci. Urob ako to ty citis a o com si presvedcena,v tomto pripade ti nikto z MK nepomoze…ako sa vravi,kazdy je strojcom svojho stastia sam…PS: nie,on sa nikdy nezmeni,iba mozno na par dni/tyzdnov a ty?mozno sa dokazes odosobnit a vydrzis do to aleluja,drzim palce,daj potom vediet

autor
15. máj 2021

@jaskolka bola som uz tehotna, a myslela som, ze ma len chce odohnat, ze ziarli, a klame