Môj partner je zadĺžený

koniarka1
15. mar 2016

Ahojte. Neviem ani ako zacat...mam 24 rokov a zadlzeneho partnera. Je odomna o par rokov starsi,nedavno sa nam narodil syncek. Sme spolu styri roky a maleho sme neplanovali,no ked som sa dozvedela,ze cakame babatko nedokazala som si ho nechat zobrat. Vzdy som velmi tuzila po rodine,kedze moja rodina v ktorej som vyrastala trpela hadkami,zlou financnou situaciou a psychicky chorym otcom. To som si odniesla v plnej miere hlavne ja. Nasla som si vsak sucasneho priatela, ktory mi dava pocit bezpecia a naozajstnej rodiny,je tu vsak problem. Ma dlhy 11 000 eur,uz ho stiha aj exekutor. Neviem,ci je este mozne ze mu niekde pozicaju,aby sa to rychlo splatilo a ostatne by sme uz nejak dobojovali. Byvame v prenajme,na krku mam leasing a pozicku uz aj ja,kedze sme potrebovali zariadenie aj auto. Som zena na materskej s pol rocnym dietatkom a nechcem ho opustit a ist do prace,kedze kojim a stasne by ma mrzelo nevidiet ho vyrastat. Vzdy ked sa na neho pozriem je mi do placu,ako som mu to mohla spravit...vzdy som chcela,aby moje dieta vyrastalo v stastnej domacnosti, aby netrpelo nedostatkom penazi a malo vlastnu izbicku,ktoru som ja nikdy nemala. Som zufala. Dookola si stale opakujem ako som mohla byt taka hlupa a takto spadnúť do niečoho,comu som sa snazila tak vyhybat...o celkovej dlznej sume som sa dozvedela az nedavno,ked uz to vybavuje exekutor a hrozi,ze siahne na partnerov plat. On sa vsetkej tej korespondencii vyhybal,nechcel to riesit a preto sa to dostalo az do takehoto stadia. Ako sme zacali spolu byvat,financie riesim len ja,vsetko platim ja a preto sa mi uz musel priznat. Strasne sa bojim,ze nebudeme mat kde byvat, nasi uz tiez padli "na hubu" a zobrali im byt a jeho rodicia su v 2 izbovom byte a na dôchodku. Uz rozmyslam,ze budem chodit po nociach niekde upratovat....prepacte,musela som sa uz niekde vyrozpravat,kedze mojich blizkych tym nechcem zatazovat. Som na seba tak velmi nahnevana,ze som toto dopustila :( ako to mam vyriesit?

alexandramaria
15. mar 2016

@koniarka1 preboha, toto nemyslíš vážne, že chceš úver od nebankovky! NIE, NIE a NIE. V žiadnom prípade.
Auto sa dá odstúpiť aj s leasingom. Bez problémov.
Ak uvažuješ o refinancovaní úverov, tak výsostne v banke, tá je viazaná aspoň nejakými zákonmi, nebankovskí úžerníci si z nich nerobia nič.
Prečo vždy ľudia hľadajú ľahšie riešenia? Prečo hneď úvery? Prečo proste nezačne AKO CHLAP splácať to, čo si navaril? Nadrába o hodinu? no haha.

Proste očividne si tu ty tá jediná, ktorej na situácii záleží, jemu je to úplne jedno. Aby 40 ročný chlap nevedel, že sa dá zakrývať len takou perinou, na akú si zarobíš, to je nonsens. Prosím ťa, mysli na svojho syna, keď toľko píšeš ako ho chceš vidieť vyrastať,aby potom, keď z vás nebankovky zderú kožu, si ho vôbec vyrastať videla. Viem o čom hovorím, mám načítaných xyz zmlúv typu nebankoviek, je to jeden kolotoč, keď ťa to zomelie, už nevieš von. Dlhy sa neriešia dlhmi.

bratislavcankanm
15. mar 2016

@koniarka1 ta pozicka z nebankovky sa mi moc nepaci... byva to ovela nevyhodnejsie ako z banky... a HLAVNE - nedovol, aby ta nova pozicka bola napisana na teba !!! nebud tam ani ako spoludlznik !!! Nenechaj sa zmanipulovat recami, ze je to od teba sebecke nezucasnit sa toho a neprevziat za to zodpovednost (za tu dalsiu pozicku) !!! Su to jeho dlhy, ktore ti zatajil. V tomto pripade je stastie, ze nie ste manzelia (aspon tak som to pochopila).

pribinak
15. mar 2016

@koniarka1
Urob presný opak toho co ti radi
@bratislavcankanm a prídeš este aj o dieta

bonaqa2013
15. mar 2016

nepoložilo by ťa to. ja som od syna odišla keď mal 3 týždne - išla som do školy a on syna sa starala moja mama. iného východiska nebolo. Syna som kojila, kúpili sme odťahovačku a syn bol dokonca aj plne kojený. školu som dokončila, syn vyrástol už je dospelý mladý muž - len moje manželstvo krachlo ..... Nevydržalo ani rok....
Ale tvojho partnera by som nakopala do zadku za také dlhy a hlavne že ti to nepovedal, a ja by som sa bála či to nebude pokračovať aj v budúcnosti. A nabudúce ťa prekvapí čím??? Nemanželskmi deťmi, ešte väčšími dlhmi ....neviem či by som s ním chcela po tom všetkom ešte ja ďalšie dieťa....

veronicka88
15. mar 2016

Bud sa vzchopi,pojde makat alebo odid...resp.ak nie ste schopni najst kompromis...mojho muza serie ze zijeme od vyplaty k vyplate,ale maka,nadraba,a to nemame ani pozicku mimo hypo...robim z domu co to ide a este aj na brigadu...nehovorim ze je to idealne ale zijeme tak ako si na to zarobime ..usetrit sa da ked robi aj jeden...ale ako to vzdy opakujem mojmu muzovi:treba chciet...no vo vztahu nestaci ze chce jeden...peniaze au avina,ukazuju charaktery a tvoj muz sa ocividne ukazuje...keby bol schopny,vedomy si situacie a zalezalo by mu na vas maka od nevidim do nevidim aby si splatil tie dlhy...kazdy nejake zije,tak ako si to zariadi...netreba sa stazovat a hladat ako nie a preco nie ale zdvihnut sa z kolien a ist dalej...ak to tvoj chlap s tvojou pomocou nechce bohuzial...lepsie vam bude s mapym samym a zariadis si to ako budes vediet....drzim palce

veronicka88
15. mar 2016

Btw preco nesplatite lizing a nechodi autobusom,to mu v praci preplatia,ci?alebo preco ste nekupili auto spod ruky ape zase na uver...

bratislavcankanm
15. mar 2016

@koniarka1 presne tak.... ako pise @pribinak, mozes prist aj o dieta, v krajnom pripade...ak budes spoludlznik alebo nebodaj hlavny dlznik na tej dalsej pozicke, v buducnosti moze exekutor siahnut nielen na prijem tvojho nezodpovedneho partnera, ale aj na tvoj prijem... cim sa dostanes do takych problemov, ze nebudes schopna uzivit svoje dieta a mozes on prist (odoberie ti ho socialka)... mysli na dieta !!!!

mysicka36
15. mar 2016

@koniarka1 preboha len nie nebankovka kopeš so vlastný hrob....

alexandramaria
15. mar 2016

@veronicka88 poviem ti prečo. Lebo 99 % týchto frajeríkov, ktorým sa kedysi v podnikaní darilo proste nedokážu pochopiť, že je tomu koniec. Mám to všade okolo seba. Oni proste nebudú chodiť na starej šunke, oni potrebujú krásne auto! Nové auto! Nech ľudia vidia, že stále na to má!

No holt, už dávno na to nemá.

veronicka88
15. mar 2016

@alexandramaria ja son taka vdacna ze dokazem svojho muza ukorigovat;)ze sme sa svorne rozhodli jazdit v starej ale bezpecnej sunke(haha) radsej ako vziat lizing na nove...a to je moj muz maniak do aut,vdakabohu za nas zdravy rozum...kazdopadne...to j len priklad ze vsetko je k dohode...

ty uz neovplyvnis ze uver vzal ale vidis ako sa sparav k tebe a ze to proste konpromislm nejde...mrzi ma to a dufam,ze aa rozhodnes spravne...

mysicka36
15. mar 2016

@koniarka1 teraz ti poviem čo by som spravila ja. Starého by som donútila aby oslovil rodičov aby si zobrali zo ZUNA pôžičku na seba kolko sa bude dať aj napr. polovicu. Vyplatiť najhorúcejšie veci (s navvyššími úrokmi či exekúciu) neviem na aké kusy je ten dlh. Zvyšné veci platiť podla splátkového kalendára a dlh zo zuno platiť tiež. https://www.zuno.sk/uvery/pozicka-bezucelovy-uv...

Ty na seba nič neber. Sú to jeho dlhy tak nech sa stará. K autu sa nevyjadrujem je pre vás luxus. Ale už ho nepredávajte, lebo tým vela stratíte.

veronicka88
15. mar 2016

@mysicka36 45 rocny mozem mat rodicov 60-70tnikov...neviem ci taky dostanu pozicku...

bosoriak
15. mar 2016

@koniarka1 Nie. Nebankovku nie. NAJPRV nech sa dohodne s exekutorom na splacani. A naozaj, nehnevaj sa, 20km nie je vzdialenost, ktora sa neda prejst autobusom alebo vlakom. Realitou je, ze na auto nemate. Auto je luxus, nie potreba. Aj keby k vam chodil autobus 2x denne (neexistuje, ak nebyvate niekde na lazoch), aj tak je auto luxus. Auto na leasing sa da predat - vola sa to odstupenie leasingu a ked si pozries akykolvek autobazar na internete, take ponuky najdes.

Dostala si tu kopec navodov, tipov a rad a to aj od zien, ktore uz zazili ovela viac, nez ty. Odporucam naozaj si precitat s porozumenim este raz vsetky tipy. To je vsetko. Hladajte sposob, ako to pojde, nie preco to nejde.

maria1989
15. mar 2016

@veronicka88 heh, moja mama má cez 60 a núkali jej z jednej banky. lebo vidia, že chodí pekný dôchodok, tak čo by nedali

mysicka36
15. mar 2016

@veronicka88 to je ten chuj až taký starý? Ale dá sa aj z banky ale tam treba založiť nehnuteľnosť a krátka doba splácania = vysoké splátky. Každopádne skúšať najprv u rodiny.

amima
15. mar 2016

Ja si myslim,co tu napisali aj baby predo mnou,ze takyto chlap zarukou bezpecia nie je. To si uz musis ale vyriesit sama so sebou, mozno na to prides neskor,ked sa zopakuju situacie,v kt.sa zachova podobne ako teraz. Myslim si,ze riesit pozicku pozickou je skakanie z blata do kaluze,navyse taketo nebankovky maju bohuzial len jeden jediny ciel,zbohatnut na tebe. Mame susedov,co sa takymto stylom zivota stali bezdomovcami. Byvaju sice stale v tom istom dome,kde predtym,bohuzial,uz im nepatri,teraz len platia najom. Kupili ho nejaki ludia od nebankovky. Susedia riesili problemy podobne ako chces aj ty - pozicku zaplatili pozickou,atd. Samozrejme, zivot stale na velkej nohe,chalan mlady,zdravy vkuse bez roboty,v kazdej vydrzal par dni,lebo bolo treba zamakat a to on nerad. Ale cigaretka musi byt,aj auto z pozicovne,vsak zajst na nakup 1km peso do Lidla,ked som cely den na podpore,je take nepohodlne ... A jeho otec detto,kazdy den dva baliky cigariet,na pivko zajst kazdy vecer...hlavne,ze robotu takisto nema. Clovek by sa mal naozaj prikryvat len takou perinou,na aku ma. Ak ti mozem poradit,moja mama pracovala kedysi na exekutorskom urade. Exekutor pristupi k drazbe nehnutelnosti ako k poslednej moznosti. Dovtedy sa snazi o komunikaciu,zial,ludia ignoruju vyzvy,situaciu riesia,az ked im zablokuje ucty. Dolezite je zajst osobne ku exekutorovi a dohodnut sa na splacani,kolko ste ochotni zaplatit a to dodrzat. Musi vidiet hlavne vasu snahu splatit to...

veronicka88
15. mar 2016

@maria1989 hm tak potom ok;)

maria1989
15. mar 2016

@veronicka88 tiež som sa čudovala 🙂

mysicka36
15. mar 2016

@koniarka1 2x si prečítaj čo písala @amima

mamickajanka
15. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@alexandramaria presne tak! a ani za svet si to nepriznaju radsej sa este viac zadlzuju

sissy27
15. mar 2016

@koniarka1 nebankovka je slučka na krku a pod tebou stolička na jednej nohe...
ja na tvojom mieste sa fakt zbavím takého chlapa, tajne som dúfala, že napíšeš, že má tesne pred 30 a ja si poviem no holt ešte mladé sprosté neskúsené, ale toto, čo si si ty zavesila na krk - čo je už senilný, že nedokáže do 5 napočítať? nesplácať dlhy? neotvárať poštu od exekútora, od banky?? veď to nie sú reklamné letáky preboha, čakal, že príde Samo Sato a vyrieši zaňho?
inak auto na leasing sa predať dá, treba sa informovať v leasingovke, dá sa aj leasing aj postúpiť na niekoho ďalšieho, keď je v sračkách, tak nie si riť vyvážať na novom aute, platiť poistku, palivo, servis, údržbu, veď to aj niečo stojí !! nech ide busom alebo aj na bicykli a tie ušetrené prachy nech dá na splatenie jeho dlhov...
a ty, keď už sa ho nechceš vzdať za ten živý svet, tak si ho hlavne neber za manžela a neber nič na seba, tvoje meno nech nefiguruje nikde, ani ako spoludlžník ani nič...
aby som to zhrnula, tvoje možnosti sú:
1. odstrihnúť sa od takého nezodpovedného človeka, sama to zvládneš lepšie a ľahšie
2. ísť do práce a živiť rodinu, kým on nesplatí dlhy a zároveň dohliadnuť na to, aby nenarobil ďalšie
3. poslať jeho do zahraničia alebo donútiť ho, aby si našiel lepšie platenú prácu a vládal aj platiť dlhy aj financovať rodinu
4. nechať všetko tak a čakať na spasenie

pribinak
15. mar 2016

@sissy27 trochu srandy do tej hroznej temy: skoda, ze sme sa o nieco nestavili ;)

veronicka88
15. mar 2016

@pribinak zalezi od toho co chce zakladatelka temy,a ja si myslim ze ukazat synovi ze zit treba zodpovedne a vramci moznosti....a taky chlap mu bude akym prikadom?ze sa treba problemom vyhybat...za mna 1.

robin_claire
15. mar 2016

@katarinapekna z teba vzdy razi tak strasna zatrpknutost na cely svet

sissy27
15. mar 2016

@pribinak no veru 😀 tak aj keď sme sa nestavili, posielam ti jedno modré za výhru 😎

pribinak
15. mar 2016

@veronicka88 eeeee, trochu nechápem..... Co?

veronicka88
15. mar 2016

@pribinak ja som to blbo pochopila:D no nic:D idem makat radsej:D

katuliena82
15. mar 2016

cokolvek urobis, NEUROB jedno: neber si pozicku na seba od nebankovky a najlepsie, neber si pozicku vobec. Vrat auto, je na teba ten lizing ze? Zbav sa vsetkych financnych bremien, ake mozes. A napr. skus strazit deti druhym matkam, privyrob si nieco, ale pride mi nefer, aby si ty tahala tvojho frajera z pruseru. Clovek by cakal, ze o 20 rokov starsi chlap bude rozumny. Asi by som mala velky problem byt s nim po tom, co by mi tajil taketo veci.

pribinak
15. mar 2016

@sissy27 ooooo;))) dakujem

duplessis
15. mar 2016

@koniarka1 ahoj nenechaj sa znechutiť názormi ako zbav sa toho hajzla a pod. Pozri, môj muž bol tiež zadlženy ked sme sa spoznali a hanbil sa mi to povedať, a kebyže som vtedy nestála pri ňom a nesnažila sa ho podporovať, tak nemám teraz dobrého chlapa, s ktorým som šťastná a on by mi dal všetko. Financie síce stále riešim ja, ale už som sa s tým zmierila, že on nie je ten typ, čo by riešil účty. Odkopnúť muža iba kvôli peniazom je svinstvo, v prípade , že sa o vás veľmi chce postarať, len nevie ako na to.

V žiadnom prípade nedávaj úvery do nebankovky! Zaplatíte ešte omnoho viac ako exekútorovi, lebo budete platiť ešte navyše úroky nebankovke .