Moj partner ma vyhadzuje z domu aj s babätkom

andrea3005
5. jan 2019

Ahojte. Prosím potrebujem poradiť. S mojim partnerom bolo na zaciatku vsetko uzasne, gentlman ako z romantickeho filmu. Zo zaciatku nam bolo obom jasne ze si spolu chceme zalozit rodinu. Najprv sme mali kazdy vlastny byt, aj ked vacsinu casu sme byvali u mna. Po roku som otehotnela a tak sme sa rozhodli ze nebudeme platit dva najmy a tak sme sa prestahovali k nemu kedze jeho byt nam vyhovoval viac. No a potom prisli problemy. Spoznal moju rodinu na Slovensku (byvame v Spanielsku, on je Spaniel), moja mama mu nesadla, a ziarlil na mojho maleho 6 rocneho brata. Prva navsteva u nasich dopadla katastrofalne, dokonca ma poziadal aby som sa nestykala s mojim malym bratom dokedy neporodim nasu dcerku. Samozrejme som na to nepristupila a nakoniec nejako ustupil. Vtedy prisla nasa prva hadka, ked kopol do nabytku a chcel sa so mnou dokonca rozist. Nejako sme to ustali. Narodila sa nam dcerka, uz ma 7 mesiacov. K nasim chodime na navstevy na Slovensko alebo mama chodi sem a aj s malym bratom. No stale to dopadne rovnako. Tieto vianoce sa u nasej mami nakoniec po tydni vykrical ze uz ma toho dost, ze nenavidi moju mamu a ze moj maly brat je rozmaznany a nerespektuje ho. Divadlo. Mama z toho bola v soku, kedze ani po spanielsky nerozumie a nevedela preco vrieska v jej dome. Posledne mesiace ak mame nejaku nezhodu tak sa strasne rozculi, ja sa ho snazim upokojit, nerozculit sa a nezacat tiez vrieskat. Nakoniec to skonci tym ze do mna strci, alebo ma posle do riti. Donedavna to boli len slovne vyhrazky ako vyhodim ta cez balkon alebo ti rozbijem hlavu. Minule uz mal dokonca ruku pri mojej hlave, s tym ze mi jednu flasne. Ale neodvazil sa. Stale obvinuje mna, ze to ja ho rozculim a prasknu mu nervy. Lebo vraj neviem prestat. Ani niekedy ma poriadne nastve, ale nevrieskam po nom len si poviem svoje. No ked ma toho dost, tak musim stichnut, inac sa nastve a zacne vrieskat. Dnes mi chcel dokonca vyliat pohar vody na hlavu a zase ma vyhadzoval z bytu. Odkedy sme ma nastahovali k nemu tak pri kazdej prilezitosti mi povie ze to je jeho byt a ked sa mi nepaci tak mam vypadnut a zbalit si kufre. Minule ma vyhadzoval v zachvate nervu aj s malou na ulicu. Predtym sa mi este aj ospravedlnil, ale v posledom case ani to. Vraj to je vsetko moja vina. Nase hadky su stale o tom istom. O mojej rodine, ako neznasa moju mamu a moj maly brat je nevychovany. Ja s jeho mamou tiez namam velmi dobry vztah, kedze fajci v byte a vsetko tam smrdi tak tam s malou velmi nechcem chodit. Minule som to uz nevydrzala a vykricala som mu ze to nie je normalne, aby to nejako vyriesil so svojou mamou. Samozrejme ja som bola zla, lebo som sa rozculila, a skocnilo to tym ze do mna strkol. Neviem co mam robit. Vobec ma uz nerespektuje, no a uz si to nenecham. Snazim sa s nim nehadat kvoli malej ale ked sa rozculi a zacne vrieskat, tak mu len hovorim aby znizil hlas. Potom stale tvrdi ze on nevrieska. Neviem ci ma zmysel tahat to dalej. Stale sa mu nakoniec ospravedlnim ja, kedze chcem aby bolo dobre, a nerada sa dlho hnevam. No on dokaze byt nahnevany aj dva dni. Povedala som mu ze nebudem respektovat aby ma vyhadzoval z domu, no pri kazdej nezhode to robi.

andrea3005
autor
5. jan 2019

@andrea3005 este som chcela dodat ze v Spanielsku nemam nikoho, moja rodina zije na Slovensku a v Anglicku, takze nemam kde ist, ked ma vyhadzuje z domu. S mojim starsim bratom si tiez nesadol, dokonca sa mu raz vyhrazal aby si daval na neho pozoro, lebo moj brat mi povedal ze som pi... no ako sa surodenci zvyknu natahovat. Takze sa ma vraj chcel zastat. Ano na tom nic zle nevidim. Ale ked som mu protirecila ze to trosku prehnal, tak sa nastval a on sam mi 5 krat zopakoval ze som pi...

beky1813
5. jan 2019

Odist, cakas, kym splni svoje vyhrazky?

ave17
5. jan 2019

A čo sa stalo s tvojim bytom??? Už ho nemáš??

ink
5. jan 2019

Ach jaj, je to psychopat. Tí bývajú pred záväzkom, ktorým si ťa uviažu fakt dokonalí.
Hm. Čo teraz? Drží ťa niečo iné v Španielsku? Ak máš ešte ten druhý byt, odíď tam a uvidíš, ako sa zachová, keď ťa príde odprosovať, tak trvať na tom, že sa vrátiš až keď bude mať za sebou nejaké sedenia u psychológa.
Inak ísť na Slovensko, len keď je takáto povaha, nech ti nespraví peklo, že si mu iniesla dcéru mimo štát, lebo aj takíto experti sú..

andrea3005
autor
5. jan 2019

@ave17 ahoj, nie, z mojho bytu sme pre prestahovali do jeho. Samozrejme ho plati on, ja robim len na pol uvazka, lebo sa staram o malu. No a nezabudne mi stale pripomenut ze ja neprispievam do domacnosti. Pritom so 4 mesiace po porode isla spat do prace, lebo tu dlhsia materska nie je.
@ave17

ivankomonika
5. jan 2019

@andrea3005 jednoznačne zbaliť kufre a odísť čím skôr k svojej mame aspoň zatiaľ... Ja by som ani minútu s takým človekom neostala, načo vlastne čakáš? Je agresívny jedinec, ktorý prv kontroloval svoju agresivitu a teraz sa prejavuje jeho práva podoba.... Iné východisko nie je iba odísť čím skôr, ani by som nepovedala ze odchádzam ale v tajnosti odišla lebo ak to povieš nebude ta chcieť pustiť

katie555
5. jan 2019

@ivankomonika akurat nastava problem ked odide bez jeho zvolenia ze ju uda za unos dietata

bosorkabb
5. jan 2019

Čo je s tvojim bytom? Či to nebol tvoj a bola si len v prenájme?

monikafeliz
5. jan 2019

@andrea3005 ani som to nedočítala, skončila som v polovici a úúúúúplne mi to stačilo. Načo čakáš? Kým splní svoje vyhrážky? A čo potom? Odpustíš mu a necháš sa mlátiť ako žito? Čo ak položí ruku na tvoje dieťa, necháš to tak? Veď on s tým raz prestane? Zabudni.... Načo si s ním? Prosim ťa nič mu nehovor, ked nebude doma zbal si veci a odíď od neho. Veď ťa sám vyhodil z domu. Myslíš že ťa má ešte rád? Človek ktorý má rád svoju partnerku sa jej nevyhráža a nevyhadzuje ju z domu. Mňa manžel vyhodil dva krát z domu. Ten druhý krát som zobrala malého a išla bývať k našim. Teraz sa rozvádzame a je to to najlepšie čo som mohla spraviť.

janickacrazy
5. jan 2019

@andrea3005 Ak by si chcela odísť na SK, tak potrebuješ jeho súhlas a ten ti asi nedá, takže naozaj je to blbá situácia. Asi by si mala požiadať o pomoc v Španielsku nejaké úrady, lebo toto je psychické týranie.

monikafeliz
5. jan 2019

@andrea3005 zabudla som napísať že on ma nebil, ale pol roka podvádzal , klamal ma, a správal sa ku mne ako k handre. Dokonca ked som plakala smial sa mi do očí a to nebolo len raz. Po tom ako som sa dozvedela že ma stále podvádza (tvrdil že s tým prestal) tak som od neho odišla aj s malým (synček má pol roka). Klamár ostane klamárom... Najskôr mi povedal aby som vypadla z bytu, a nakoniec chcel aby som ostala. Načo? ... Uvedom si aj ty že nemáš dôvod byť s takýmto človekom, Želám ti veľa šťastia a odvahy spraviť správne rozhodnutie

martinka13
5. jan 2019

Odíď od neho kým neublíži Tebe, alebo Vášmu dieťaťu

monikafeliz
5. jan 2019

ešte ma napadlo že ked bude vystrájať a vyhadzovať ťa z domu tak si to nenápadne natoč na telefon, bud video alebo aspon nahrávku, a keby ťa náhodou zažaloval za únos dieťaťa tak pusti úradom nahrávku že ON sám ťa predsa vyhodil z domu

catherinah
5. jan 2019

Ten Tvoj byt bol prenajom alebo co sa s nim stalo?

stary_ujco
5. jan 2019

Ale veď tí snedi chlapci zo Španielska sú takí pekní, temperamentni,...
Nuž, začala si s cvokom, nadivoko si zrobili dieťa a teraz zbierajú ovocie svojej lásky.

Tu existuje jedine riešenie. Začať pracovať na krokoch, ktoré povedú k osamostatneniu. Ako písali vyššie, ak sa s tatkom nedohodnes, tak budeš musieť ostať žiť v Španielsku. Ale veď to si vlastne aj chcela. Takže slobodná matka... Zmier sa s tým a začni tak konať

andrea3005
autor
5. jan 2019

@catherinah ano bol to prenajom

petraprva
5. jan 2019

Ak si sa este nezobudila, tak je najvyssi cas! Je to ,,manipulant,,, ktory si uziva psychicku nadvladu...Svoju obet ovlada dokonale, vie v tebe vzbudit poslusnost, pomocou natlaku a pocitu viny/to je to, preco sa ospravedlnujes ty, hoci si nic nespravila/. Takyto narcis aj ked nieco slubi, nikdy to nedodrzi a vini teba, ze on aj chcel, ale ty si neznesitelna a musis sa celkovo zmenit...Ale moja rada znie: Neutekaj, si silna a nieco vydrzis!!! Naplanuj si kroky, odkladaj si peniazky, tvar sa ze sa menis, ze ho posluchas ale chod si za svojim...Nahravaj si jeho vrieskania a ked sa ta dotkne, kric ako o dusu/nebi ma nezabijaj ma!/Hehe , Dufam, ze chapes co myslim....trosku divadielka vloz do toho...Hladaj si tajne novu pracu aj s ubytkom/napriklad starat sa o stareho ci hendikapovaneho cloveka, kde budes moct byvat aj s dcerkou. Ked budes mat vsetko nachystane vyprovokuj ho/je to cholerik, pojde to lahko/a zavolaj policiu, ze ta napadol, ked pridu, lez na zemi a nariekaj, popripade si poskrab nos ,aby ti tiekla krv....Mozno ma niektore budu odsudzovat, ale na takehoto chlapa pomoze len planovany unik z jeho pazurov...Nenahli sa, rozpracuj si plan na 5-6 mesiacov a bud silna!!!😉

chcemradu
5. jan 2019

Odíď a chod na sud, alebo najmi si právnika, nech ti pomoze s dietatom. Toto nedopadne dobre. Rychlo utekaj

katkati
5. jan 2019

@andrea3005 Tvoj manžel je nebezpečný človek, nervak, ktorý má rád iba seba. Ubližuje najbližším a to je pre teba aká perspektíva do budúcna?Pripravuj si postupne pôdu na to, aby si mala kam odísť. Dobre ti tu radili, aby si mala nejaký záznam o tom, ako ťa vyhadzuje s dcérkou. Dávaj na seba pozor.

kvcsz
5. jan 2019

@andrea3005 Mala by si zobrať malú a čo najskôr odísť 🙂 Pretože takto sa normálny človek nespráva, nikdy nevieš kedy ti môže vraziť a možno aj niečo viac, viem že to robíš pre malú ale myslím, že bez neho vám bude omnoho lepšie 🙂

bluka2
5. jan 2019

Odstahovat sa môžeš akurát tak na druhý koniec Španielska, nejaké ich ostrovy alebo sa do toho pustiť cez úrady. Veľa šťastia, čím skôr konas, tým lepšie pre teba a dieťa

sense
5. jan 2019

Nevuem ako je to presne v Spanielku a ci ste manzelia al nie,...ak nue ste odisla by som.na Slovensko k.rodine ak ste poobiehaj sitym urady aby si mala dieta vo svohej starostluvosti...ak sa ti vyhrasa smrtou volaj policiu...

lucasam
5. jan 2019

Odist co najskor ako sa len da...

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
5. jan 2019

@sense nemoze odist len tak - to by bol unos dietata a nakoniec by bola v nevyhode ona

bluka2
5. jan 2019

@sense také jej radšej nerad, v španielsku ako vo väčšine európskych krajín má ženatý a nezenaty otec rovnake prava na dieťa. Čiže je jedno, či sú zobrati. Nemôže len tak odísť na SK bez toho, aby si nezhorsila situáciu

bluka2
5. jan 2019

@prasiatko30 presne, dieťa sa dá rýchlo vrátiť do Španielska

andrea3005
autor
5. jan 2019

@prasiatko30 dakujem

sense
5. jan 2019

@bluka2 preto som pisala ze, neviem ako.je to v spanielsku,pretoze su.krajiny aj v europe kde nezobratemu paru nepatri pravne dieta automaticky obom a nie vsade je to unos....
..v takomto pripade ak by to bol v spanielsku.unos treba sa obratit na prisl urady...

bluka2
5. jan 2019

@sense takych krajin v Európe je veľmi málo, spočítas na 1 ruke