Moji rodičia mi neustále klamú

amika
5. jan 2013

Ahojte. Nikdy som podobnú tému nezakladala, ale teraz som taká nahnevaná a smutná, že proste musím :( . Skúsim celú situáciu popísať zrozumitelne:
Mám dvoch synov- 3 a 5 ročných. Sú to riadne živé striebra, neposedné... Môj brat má dve dcéry- 3 roky a 6 rokov. V sobotu všetky deti chodia k mojim rodičom. Už nieraz sa mi stalo, že som rodičom trošku vynadala za to, že dievčatá upreednostňujú. Oni sa bránili tým, že baby majú ako rodinu len ich, moji synovia majú ešte svokrovcov, ktorí ich strašne lúbia a chcú. Moja svagriná prišla pred rokmi o mamu s otcom prerušila styky- pijan . Rodičia si od mala brávali staršiu dva krát do týždňa, chalanov len keď som im ich doniesla. Teraz chodí švagriná do školy, málé sú tam v sobotu a nedelu. Dnes sme boli dohodnutí, že tam chlapci pôjdu, keďže ja som mala prácu. Ráno som ale volala, že pre nich otec nemusí chodiť, lebo neidem preč, že ich donesiem. On na to, že ok, ale neskôč začal, že sa necíti dobre, že aj baby vezme domov, bo má horúčku. Keď som o pár minút volala mame, tá zdvihla veselým hlasom, to som spoznala, že baby sú ešte u nej. Povedala som jej, že keďže na dnes nemám navarené, že si k nej skočim aspoň po obed. Na to zaváhala, ale že dobre. Keďže mi už viackrát klamali, rozhodla som sa, že pôjdem k nim skôr, ako prídu oni domov a tam ich počkám- mala som tušenie, že babule prídu. Ale keď došli domov, vystúpila len mama, s tým, že otec išiel pre lieky. Dosť ma súrila, že naberieme obed, a nech idem, bo otec je dosť zle, že má teplotu... že ide robiť čaj, nech si vie lahnúť. Som sa spýtala, či vzal babule domov- že áno, že neboli nadšené, ale čo už. A ja že či švagriná je doma. Mama mi odpovedala, že dakam odbehla.. ale že dakto-brat(chodí v sobotu do práce, tak kto???? :D ) že doma asi bol, keď ich tam otec nechal..... Dobre, išla som. Poobede som ale mala čoraz silnejšie tušenie, že klamú. Zavolala som otcovi, ako mu je, počula som, že je na ceste autom :( . On na to, že bol u lekára, že má známeho, že ho vyšetril (zaručene klamstvo- bol u svojich rodičov v nedalekom meste ) Volám švagrinej že čosi by som potrebovala a medzi rečou som sa jej pýtala, že čo baby. Ona že kde som, keď sa pýtam? Ja na to že, aha, veď oni išli k našim, že? Švagriná že jasné... BOla som vychovávaná aby som nikdy rodičom neklamala, vždy sme boli k sebe úprimný. Ja som v živote dôverovala len im, aj pri poslednom klamstve som mamu prosila nech mi neklamú, lebo moja dôvera v nich je už riadne naštrbená.. a zas to urobili :( Viem, že mojich chalanov majú omnoho menej radi, kašlú na nich, a toto dnes, ma riadne dorazilo... Ospravedlňujem sa za tento román, ale určite chápete ako mi je, keď zas a znova dostávam dôkazy o tom, ako uprednostňujú dievčatá .... Nikdy- ani raz nebolo tak, že uprednostnili pomoc mne, a dievčatá nechali doma, a vzali miesto nich chalanov. Ja som mala starú mamu, na ktorú spomíname všetci 5(brat, bratranci,sesterky) s láskou a s istotou, že nás mala rada všetkých rovnako.

xlucia
5. jan 2013

@amika nuz na to sa ti da povedat lne tolko ze to isto boli, ale treba sa zariadit podla toho ako sa rodicia chovaju. moji su tiez nie ukazkovi, mam ich rada, ale s mojimi detmi to nevedia, a aj ked obcas snahu maju, dlho im to nevydrzi... mrzi m a to, ale nezmenim ich... takze ich uz beriem tak, ako su...

jankastubka
5. jan 2013

Hm tu tazko nieco radit. Asi by som sa zachovala tak, ze by som im sama nevolala, nevyhladavala. A pockala by som kedy si to vsimnu. Ak sa budu pytat co mi je snazila by som v klude bez emocii vysvetlit, ze ako ma velmi mrzi ze sa sami o moje deti nezaujimaju a velmi ma to zranuje ale ak im takyto stav vyhovuje, nebudem sa im viac tlacit do pozornosti.

lili_mia
5. jan 2013

@amika Toto je len medzi Vami dospelými a ich postoj nezmeníš. Jedine sa snažiť, aby chlapci ich postojom netrpeli a snažiť sa ich k starkým voziť aj naďalej. Nerozdeľovať ich, toto sa nedá vysvetliť, jedine ak chlapci sami poprosia, že tam už nechcú chodiť. Inak si to u seba vyrieš ako sa k rodičom budeš správať, no chlapcov im tam aj naďalej nos.

mummy01
5. jan 2013

@amika hmm,niesi sama...ja riesim nieco podobne.Tiez som smutna z toho kvoli detom a neviem si dat rady ☹
@jankastubka ja momentalne toto skusam a cakam co bude...no zatial je to totalna ignoracia 😕

sisaha
5. jan 2013

@amika nuz, asi to nezmenis...Mohla si este zajst k nim o dve hodiny neohlasene a priamo im povedat do oci, ze loz ma kratke nohy. No a co by som urobila ja? Ja by som tam svoje deti v sobotu neniesla. Ak by sa pytali, tak mozes predniest temu neuprimnost. Ale skor si myslim, ze si ich pohnevas a vase vztahy sa nastrbia.. Takze bud sa s tym zmieris, ale rodicom povies, ze vies, ze netere u nich boli napriek "horucke" otca, alebo sa nebudete rozpravat a bude to horsie..

lucinda1989
5. jan 2013

Ahoj, zatiaľ nemám deti, ale niečo podobné som zažila pri našej starej mame-ako jediný syn sa môj ocko odsťahoval asi 50km ďalej ostatný sú všetci v jednej dedine-kedykoľvek mali decká z rodiny narodeniny, meniny hocičo stará mam im kupovala honosné dary a my nič-pár krát nám dala nejaké peniaze-minimálne a to ešte pred všetkými povedala koľko nám dala alebo to urobila tak, aby to každý videl...my sme mali spoločný darček nejakú hru a ostatný mali pod stromčekom darček každý po samom a to riadne dary-vždy to mamine zdôvodňovala tým, že my máme všetko a oni sú chudáci-akože dovidenia-keď sme boli malý bolo nám to riadne ľúto, ..moc ma mrzí, že ti takéto niečo urobili a budem ti moc držať palce, aby sa to nejak vyriešilo...len asi musíš svojim drobcom nejak rozumne vysvetliť situáciu a dúfať, že sa to časom zmení a neodrazí sa to na ich vzťahu...napr. my do starej mamy chodíme len naozaj zriedkavo a babku navštevujeme stále ...a pritom babka nám nikdy darčeky nekupovala-a nekupovala icch nikomu-a preto sa nikto necítil ukrivdený....

maznacik007
5. jan 2013

ze ist s k mame pre obed, lebo som nevarila, a odniest tam deti na vikend lebo mam pracu.. ach co by som za to dala.... normalne zavidim, hanbim sa za to...

ale v tomto pripade by som potom dala deti skor svokre a mame to mozno docvakne....

ja takuto moznost nemam teda ze dat svokre ale asi by som to tak riesila...

no ja len nechapem ze svojim rodicom nadavas ako si pisala za to ze sa jednym venuju viac ako inym aj napriek okolnostiam svagrininej skole a tomu ze nema k dispozicii svojich rodicov.... ja sa potom tvojim rodicom necudujem ze ti klamu ked im potom to predhazujes na oci...

anjelicek26
5. jan 2013

Pravdu - strcit rodicom styri deti naraz je dost silna kava 😀 A je jedno, ci ich maju radi alebo nie, proste je to na nich moc, cisto prakticky su im milsie kludne dievcata ako burlivi chlapci a to s laskou ako takou ani mat nic spolocne nemusi 🙂

Klamu - lebo ta nechcu urazit a ani zranit, ani nevedia, ako sa tomu, ze im deti vodis vyhnut.

Podla mna ocakavas od rodicov privela, brat tvoje deti k sebe je ich dobra vola a nie povinnost. Ano asi by ma zamrzelo, keby si vezmu sestrine deti a nie moje. Lenze ja som v situacii, ked som na vsetko sama a svokrovci ani rodicia si deti neberu vobec, takze to porovnat neviem, co b som ja dala za to, keby si ich zobrali obcas... ty to ocakavas automaticky a stale... mozno sa chytit trosku za vlastny nos... a byt rada za to, co ti davaju... vycitky nie su na mieste. Svoje deti si vychovali poctivo, vnucata su na baze dobrovolnosti.

Nie nepotesi, ale nezmenis to, ale treba to akceptovat.

sirinka
5. jan 2013

@amika sustred sa tam, kde su tvoje deti vitane....rodicom by som oznamila, ze uz tam deti nebudes vodit pokial si ich oni sami nevypytaju....a hotovo. Neminaj zbytocne energiu na veci, ktore nedokazes ovplyvnit....

amika
autor
5. jan 2013

HOlky, nemylte sa 🙂 Nestrkám ich, od mala to tak bolo, ja tam chodim s nim, ale kedze dnes som mala pracu, tak som tam nesla. Cez tyzden- kedze byvaju v inom meste ich tam nenosim- prave preto, lebo aj oni pracuju, v nedelu zas chodia po republike - to im deti zas nedavam,aby mali volno.. TO ze pomahaju svagrinej- im nevycitam, ale kebyze mne nepomoze svokra, tam mne - nema kto pomoct, lebo oni sami od seba mne- nepomozu. Neziadam aby mali radsej moje deti, chcem mat len pocit, ze ich maju radi rovnako. Ja nechcem aby mi klamali, ale aby mi povedali pravdu, preco moje deti v ten- ci onen den neprijmu. Nemylte sa- pravdu spracujem, klamstvo nie.

@anjelicek26 - napisala si to tvrdo, bez rozmyslenia, len na zaklade toho ako by to z pohladu dakoho cudzieho malo byt. Ze co ja ocakavam. My sme dobra rodina, vlastne boli sme. Ak deti nevezmem, rodicia mi to vycitaju, otec mi vola, ze co sa durdim atd. Ked som sa naposledy zachovala tak, ze dobre teda, nebudem ich tam vozit, nech sa ozvu ked ich chcu- po tom ako mi klamali, este oni boli urazeni a vynadali mi, ze sa urazam.. Otec mi pravidelne v piatok vola, kedy dojdeme a ci dojdeme, ak su chori, pytaju aspon jedneho... Takze ako vidite- ja neocakavam automaticky,

@maznacik007 som si ista, ze trosku prehodnotis svoje zavery ked si precitas moj posledny prispevok. Svagrina, dievcata mi nevadia, chapem to. Vadi mi postoj MOJICH rodicov voci mojim detom. Nehodnotim ich postoj voci svagrinej, dievcatam- na to maju samozrejme pravo, je to ich vec, kolko jej pomahaju. Len mne by dobre padlo, keby som vedela ze o mojich chlapcov stoja tiez tak ako o dievcata.....

anjelicek26
5. jan 2013

@amika - pozri ano, nevidim do vasich vztahov, ale ocakavat, ze si vezmu kazdu sobotu 2x 3-rocne, 5 rocne a 6 rocne dieta, ved to je na psychiatriu, chcela by si mat toto doma? Ja veru nie a to pri vsetkej laske k pribuzenstvu 😖

Ty sa s nimi musis porozpravat, ale aj sa naucit akceptovat, ze niektore veci a city proste su ake su... ak nechces pocut iny nazor ako tvoj, je zbytocne zakladat otazku, lebo viac ludi, viac nazorov na tu istu temu...ja si stojim za tym, ze ti klamu, lebo ta nechcu ranit a je im blbe ti povedat do oci, ze je to na nich vela.

amika
autor
5. jan 2013

@sisaha to ze tam netere boli- by som prezila, keby mi jednoducho boli zavolali, a povedali, ze otec je zle, svagrina skolu, ze proste by nevedeli chlapcov drzat od choreho deda. To by som zvladla lahko. Ale klamat, a tvrdit, ze baby vzali domov, ze otec je tak zle... A potom ich ,, nachytat- deti su tam, otec labzuje u rodicov 2Okm daleko,, tak toto je to co mna osobne nasralo najviac...

amika
autor
5. jan 2013

@anjelicek26 hm, skor chcem pocut, ze sa to stava, ze sa svet nezruti, ze najdôležitejšia je moja rodinka... ☹ Chcela som pustit paru, citat rady ako ,, mne sa to stalo tiez, prezila som, zmierila som sa s tym,, Ale dakujem za kazdu reakciu, aj ked sa fakt nezhoduje s mojim videnim veci... 🙂

sissy27
5. jan 2013

@amika absolútny súhlas s @anjelicek26 ... rodičia nie sú povinní starať sa o vnúčatá a ty nemáš právo im nič vyčítať... ja keby som mame zavolala, že nemám navarené a idem si k nej nabrať, tak dostanem akurát polievku - aj to hubovú 😀 moji rodičia majú len jednu vnučku a málokedy si ju zoberú len tak sami od seba, ale nepripadá mi to nejak zvláštne, celý týždeň som v práci, dcéra v škole a na víkend, kedy si ako tak môžeme užiť jedna druhú, ju mám strčiť k našim? roky som robila na zmeny, denné nočné, víkendy sviatky, som rada, že pomohli vtedy, teraz mi tiež pomôžu, keď je malá chorá, že si nemusím čerpať očr, prípadne cez prázdniny, keďže mám ako všetci podstatne menej dovolenky ako deti prázdnin, ale aj to sa ich vopred pýtam, či majú čas (obaja pracujú) a neberiem to ako samozrejmosť... veď keď si nemusela ísť do práce, na čo si potrebovala dať chalanov k vašim?

lucinda1989
5. jan 2013

@anjelicek26 prečo si taká protivná ? nikto ťa nežiadal, aby si riešila či a prečo tie decká chodia k starým rodičom..je to len ich vec a ak to tak majú zariadené je to od nich veľmi pekne....tu bola prosba o pomoc ako sa s tým vysporiadať alebo skúsiť nejakú taktiku na rodičov..

anjelicek26
5. jan 2013

@lucinda1989 - no jasne som protivna. Mne to proste prijde neferove voci rodicom im robit vycitky, urcovat im povinnost si brat vnucata kazdy vikend na cely den a to vsetky, a ked sa vyhovoria, miesto pochopenia - obvinovanie :( Raz budeme ty a ja v pozicii starych rodicov a ver mi, ze toto by mi vadilo a velmi, keby sa odo mna ocakava tak strasne vela zapajania sa a moje sukromie a klud, ktory v tom veku si uz hadam aj zasluzim ma ist stranou, keby moje deti zo mna urobili odkladisko vlastnych deti.... styri deti naraz, vies, co to na starsieho cloveka je za zataz? Na nich nikto nemysli, na to, ako sa citia zdravotne, ci by chceli uz mat klud.... nie, zakladatelka vidi len seba a svoje odbremenenie... inak hodne by ma zaujimalo, ako vyzera JEJ pomoc JEJ rodicom, chodi im pomoct, upratat, navarit, alebo len vodi deti na strazenie, chodi si po navarene? KAZDA minca ma dve strany, ja sa na to rada pozriem aj z druheho uhlu pohladu.

womenne
5. jan 2013

😀 😀 jááj babenky asi by ste sa pos*****li byť s deťmi ( dvojčatami) uplne same, bez pomoci. Rodičia, rodina v inom štáte.
Fakt krása čítať o tom ako vám rodičia nepomáhaju, a a kde je napísane, že musia? Pri robení deti vám tiež nikto nepomáhal, tak sa starajte same. Ja som hrdá na to, že som samostatná a že nepotrebujem pomoc od rodičov a svokrovcoch. Postarajte sa o svoju rodinu same.

@anjelicek26 tlieskam 🙂

lucinda1989
5. jan 2013

@anjelicek26 asi je úplne zbytočné písať sem a prosiť o radu-človeka hneď odpíšete...keď má niekto zaužívané-že každý týždeň niečo robí, nemyslím, že je na vás aby ste posudzovali prečo to tak robí a aké má k tomu dôvody-a keď sa to zmení každý by žiadal určité vysvetlenie......to je odo mňa všetko

amika
autor
5. jan 2013

Anjelicek/ moja pomoc vyzera tak, ze cez sviatky, ked ma mama robotu v zahrade jej JA chodim pomahat, kopat, zbierat zeleninu, ja jej ju sadim, pomaham zavarat, ked bolo treba hocijak pomoct ja som chodila- co je v poriadku, oni sa o mna starali cely zivot 🙂 beriem to tak, ze teraz treba pomoct im... Ak si POZORNE precitate, tak zistite, ze rodicia si to takto zariadili sami, a ze moje deti si u nich vzdy zaopatrim ja- kedze tam s nimi chodim aj ja. Ja im davam jest, ja s nimi idem von, uspim ich, prezleciem, beriem aj netere, aby mama nemusela okolo 4 deti naraz a stihla si spravit co potrebuje. Casto mi vraveli, aby som ja neprisla, zeby radi s nimi sami Ale kedze akurat na ten den to vyzeralo na inu povinnost, dohodli sme sa takto, kedze svokra nemala cas....Ale dopadlo to inac. Ked zistili ze mam volno, a prisli by sme vcetci, zacali sa vykrucat....A nepovedali mi na rovinu preco nie...

cairka
5. jan 2013

@amika , prepáč, ale toto sa volá samonasierací mechanizmus - ty nevieš, čo sa dialo, ale domyslela si si celý deň 😅 mama zdivhla telefón veselo,t ak to znamená, že sú deti tam - počula si ich? otec bol na ceste autom, ale určite nebol u doktora, ale u svojich rodičov - aj im si volala, aby si si skontrolovala? Ako verím, že ťa to naštvalo, len mi príde, že robíš z komára somára. Evidentne sa vaši starajú aj o chlapcov viac ako väčšina starých rodičov, v podstate vnúčatám obetujú jediný deň voľna v týždni, keď píšeš, že v nedeľu behajú oni niekde. pridávam sa k tým, čo môžu len ticho závidieť a toto im príde malicherné 😅

dada1212
5. jan 2013

@amika sama píšeš, že sú neposedné, možno ich starí rodičia nevedia zvládnuť. predsa len majú ešte menšiu autoritu pred nimi ako pred vami, takže možno preto si ich nechcú zobrať, lebo ich nezvládajú.
nauč deti tak aby poslúchali aspoň starých rodičov a potom môžeš byť urazená, že ich neberú.
či majú ich brať a riskovať že sa ešte nebodaj niečo stane, lebo ich nevedia ustriehnuť, kedže sú veľmi živé a neposlúchajú ich.

monika15
5. jan 2013

no ja by som ich tam nedavala....skusila by som vydrzat.....
popripade ich nepozvat na nejaku akciu...
je to krute ale zial ....
je to tazke ale ...
na co to je dobre ze tam tlacis deti a oni nechcu :((((((

@amika

jara24
5. jan 2013

@amika rozumiem, co ta vytaca. taketo klamstvo neviem pochopit ani ja. asi by to chcelo porozpravat sa s rodicmi v klude, bez deti a hlavne bez zlosti a vycitiek. len jednoducho sa pokusit zistit, kde je skutocny problem, kvoli ktoremu ti nehovoria pravdu.

neviem, kolko rokov maju tvoji rodicia, ale z mojho pohladu je to na starych rodicov jednoducho vela mat naraz na starosti 4 male deti. je to aj zodpovednost. dievcence je mozno lahsie ustrazit, chlapci su zivsi, mozno maju strach, ze ich neustrazia a chlapci si nejako ublizia...
podla toho, co popisujes, tvoji rodicia pomahaju viac, ako si ja viem predstavit. prist si k rodicom pre obed, lebo som nestihla uvarit? pre mna tazko predstavitelna vec...

asi sa len porozpravat na rovinu o tom klamani ci vyhybani sa priamej odpovedi a dalej uz len byt vdacna za vsetko, co robia, aj ked nemusia...

sisaha
5. jan 2013

@amika ale na temu klamstvo sa budes musiet s nimi porozpravat iba ty sama. Ja osobne ti rozumiem, tiez v rodine sa babka ide rozkrajat pre druhe vnuca a na svoje prve (hoci ho lubi) si az taky cas nenajde. Ja som si to v sebe vyriesila tak, ze aspon mi nebude moct neskor vykrikovat, ze nepomozem, ked bude treba.

amika
autor
5. jan 2013

@cairka nuz ano, tak trochu samonasieraci 😀 uznavam, ale opodstatnene- nie domyslene. Ver mi, az sa ich na to opytam, 100 % sa mi to potvrdi. Ano, volala som, overovala si. Ako som pisala, vzdy sme boli dobra rodina, s rodicmi vychádzam fakt nadmieru dobre, moc si pomahame, vzdy som im doverovala aj oni mne. Nikdy - pred tymito udalostami - som nemala dovod ich slova zpochybnovat, nepotrebovala som si nic dokazovat.... Proste co povedali, to platilo. Deti sa zvladnut daju- nepovedala som, ze su zli, len ze su zivi. Byvame v panelaku, kde sa neda ist riadne von, tak vyuzivame vikendy prave na to, aby voli na dedine. Ako som pisala, sami ma casto nahovaraju, nech im ich necham samych, ze ich zvladaju..... Malicherne to pride takemu, komu klamstvo pripada samozrejme, vyhovorky su v poriadku. Mne to praveze od nich nepride samozrejme a zmierit sa s tym je fakt velmi tazke. Velmi dobre vedia, ze ak mi daco povedia po lopate, ze to ma neurazi, ale podcenovat ma- to ma nastve. A riadne.

Ale na jedno je tato diskusia dobra- tu sa vyjedujem, upokojim, mozno akosi spracujem a hlavne prijmem fakt, ze sa musim zariadit sama ako viem... Ze proste na jednej strane chcem rodicom doprat vnukov, aby nemuseli mat pocit, ze svokrovcov by mohli mat radsej, ze ich maju chalani rovnako radi. Ale naco to je dobre? Aby ich mali chlapci rovnako radi ako svokrovcov a oni o nich aj tak nestoja natolko ako svokrovci ☹ ☹ ☹ ☹

amika
autor
5. jan 2013

@jara24 rozhovor som uz skusala- raz, dva razi, tri razi ... A nakoniec som ja ta zla :( . Len sa s tym fakt zmierit...

cairka
5. jan 2013

@amika , neviem, ak píšeš, že vždy ste mali vzťahy OK, tak sa niečo muselo udiať, keď zrazu sa začli vyhovárať. Možno nemajú až tak pocit , že pravdu prijmeš v kľude a neurazíš sa. Netvrdím, že to je z ich strany opodstatnené, ale muselo sa niečo stať, čo možno oni pochopili ináč ako bolo myslené.
A ináč mňa by urazilo, keby som vedela, že dcéra si myslí, že nestojím o (budúce) vnúčatá len preto, že svokrovci ich berú 2x týždenne a ja môžem len raz...respektíve že o nich stojím menej ako dcériny svokrovci

amika
autor
5. jan 2013

No nic, dakujem vam za povzbudive rady, i slova, rozbor osobnosti 🙂 aj vychovy 😉 . Tie ktore pisali ze sa to stava, napriek tomu mozeme ako rodina fungovat, mi trosku pomohli. Fakt asi neocakavat nic, len prijmat co kto ponukne- citovo 😉 . Tie, ktore to cele videli ako sebecky prejav- mozno ano- mozno to len videli cele zo svojho pohladu, z pohladu svojich rodinnych vztahov. Mozno je to pre ludi normalne 🙂 . Zrejme si musim uvedomit, ze to co dostavam od rodicov je viac ako dostava vacsina. Podla tohto by som mala brat ako samozrejmost to, ze ludia- aj ti najblizsi si klamu, zavadzaju sa, su neuprimny, vzajomna pomoc je len vynimocna, ze deti maju povinnosti voci rodicom, rodicia len prava. Ze ak dakto daco slubi- nevadi ak to neplni, ze sluby maju plnit len deti- dospele.. Ze laska k vnucatam sa zaratava aj ked je len verbalne prejavena...

Ze kto neocakava, ten sa nesklame.

cairka
5. jan 2013

@amika , Ze laska k vnucatam sa zaratava aj ked je len verbalne prejavena... ?????????????????????????????????????????? nie, láska k v núčatám sa zarátava od hodnoty narodeninových a vianočných darčekov 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

amika
autor
5. jan 2013

@cairka druhu cast som moc nepochopila. Ja som take nenaznacovala. Ja som len pisala, ze sa snazim, aby nemali pocit, ze im deti doprajem menej ako svokrovci, ktori byvaju nedaleko od nas. Nie ze im to vycitam. Mozno som zabudla napisat, ze moji rodicia maju tazke srdce na mojho muza, koli jeho spravaniu, naproti tomu, mojho brata beru ako modlu- co mi nevadi, tiez som nanho pysna 🙂 Len je mozne, ze to zle co vidia v mojom manzelovi akosi prenasaju aj na nas, ze co im nevadi u dievcat, u nas im to vadi... Ale to je o inom 😒