icon

Muž chce druhé dieťa, ja nie

5. sep 2020

Ahojte, prosim skuste mi dat svoj nazor na vec.
Sme a muzom spolu kratko, pozname sa sice od puberty, ale sme spolu len 3 roky. Mame 1 a pol rocneho syna. S babatkom mi nepomahal, nemal zaujem, nevedel, zakazoval mamu, svokra nechodila, takze som bola na vsetko sama. Velky nedokonceny dom, zahrada. Chodil z prace nervozny, nebavili sme sa len tak, lebo bol urazeny, nahnevany. Je to ten typ samonasieracieho chlapa, ktoremu by mama aj po 30tke zadok najradsej utierala.
Vtedy ked prisiel s argumentom, ze chce druhe, tak som proste nevladala. Cele noci hore s malym, na vsetko sama, padala som na hubu. Do toho sme sa nonstop hadali, nemala som chut mat druhe dieta. Od novembra je doma, najprv dlhodobo PN ( len nejaky soplik ), ruky nohy zdrave, ale chlap lezi od rana do vecera pred telkou, potom kvoli korone dostal vyhadzov. Raz za mesiac pokosi, raz do tyzdna vytrha burinu tak na 2hodiny. Neumyje po sebe, nepoprace. S malym sa sice uz celkom zahra, ale pred telkou.
No a teraz chce opat druhe dieta. Sice uz sa vnoci vyspim, uz zvladam aj domacnost, nasla som si rezim, maly sa vie sam chvilu zahrat, lenze nemame peniaze. Mame, ale tak na normalny zivot. Zaplatit elektrinu, uver za auto, stravu, drogeriu. Hypoteka odlozena, lenze o chvilu ju bude treba zas platit, dom nedokonceny, plot chyba, pes musi byt vnutri, vsetko mi nici ( podotykam ze si psa kupil bez mojho vedomia s tym ze sa bude starat..pes mi ocikava gauc, zvracia len tak hocikde atd a jasne ze to ja upratujem a nie moj muz. ) zbieram po nom servitky, palicky do ucha, riady, oblecenie vsade nahadzane a pan si sedi pri telke alebo fajci jednu od druhej. Ked prosim, povie ze urobi, odprace, lenze mozem cakat aj hodiny a nic. Tak ked nechcem aby mi dieta strkalo do pusy palicky spinave, alebo servitky, alebo vylialo na seba pohar kavy, tak to musim odpratat sama. Vela debat, vela rozpravania, dohovarania, prosenia. Stale si to akoze uvedomi a za dva dni zas.. ked sa hadame, tak som jeho najvacsi nepriatel a teda vyjadruje sa velmi skaredo. Napriklad, ze mam ist do pi*e, ze mu mam dat pokoj, ze som to najhorsie co ho v zivote stretlo, atd atd.. ked je klud, tak som laska milovana...no proste psycho.
A ako mam mat s tymto nezodpovednym clovekom druhe dieta ? Od vcera sa so mnou nebavi, lebo som dostala menzes. Pritom vie, ze beriem antikoncepciu, spavat so mnou odmieta, tak je jasne, ze dostanem menzes. On sa nasral, ze to moze je*at, ze si najde inu ktora mu to decko da. Na argument, ze nemame peniaze, nema robotu, tak povie ze on si robotu najde...
Skoro rok ju nema, lebo vsetko je pre neho pod uroven. Pritom nema ziadne vzdelanie.
Problem je ten, ze mal v zivote len jednu robotu a to ho vyhodili po 3 rokoch..dovtedy mama hotel.
Ano sprosta som, ze som si ho brala. Avsak to nie je podstata tohto prispevku.
Ako docielit to, ze pochopi, ze mat druhe dieta v terajsej situacii je nezodpovedne ?!?
Tuzim mat viac deti, len proste chcem byt zodpovedna...
A fakt mi je smutno z toho, ze dokaze z toho urobit taku hadku, ze ma ignoruje, neprijemny je, oduty, sedi len pred telkou, odmieta sa bavit normalne. A pritom staci len hodit o tom rozumnu rec. Ako dvaja dospeli ludia. Smutno mi z toho je...
Dakujem za rady

autor
6. sep 2020

Ano ja viem, ze mate pravdu, kazda jedna z vas. Aj tie co hovorite, ze nemam sebauctu. Ano, uznavam. Snazim sa s tym nieco robit. Len je to tazko. To fakt ste take, ze by ste toho chlapa vyhodili ? Ze by ste mu vynadali do ko*otov a zbalili veci ? Fakt mate taku silu v sebe ? Aj ja chcem... ja si totizto stale myslim, ze uctu a respekt treba mat, a snazim sa s nim stale diskutovat. Nie hulakat a nadavat. Ano, bolo uz aj take, ze som sa pod tolkymi nadavkami neudrzala a aj ja som kadeco povedala. Lenze vzdy som zbalila seba a dieta a odisla som. Zatialco on si uzival nas dom, zaplatene ucty ( ucty odchadzaju z mojho uctu a mne neostane nic, takze som odkazana na jeho peniaze z PNky, ktore mi nedava ked sme pohadani ), plnu chladnicku. Po par dnoch jeho naliehania som prisla domov a dva dni som luxovala dom, pretoze on nepohol ani prstom a vsade bordel. A mamicka mu doniesla navarene, oprala mu.. boli casy ked mu aj cigarety kupovala.
Vzdy doobeda upratujem, kuchyna, perem, vesam, vysavam, chystam varenie. Dnes rano : Dovysavala som, a za 2min sa isiel obuty napit do kuchyne. Tak som sa ho opytala ci si ma az tak vazi, ze upracem a nasledne mi to spini. Povedal mi, ze som rypacna zenska, ze len pi*ujem a nic mi neni dobre, ze mam ist do prdele a dat mu pokoj.. zobral si moje auto a odisiel. Stihla som mu zakricat, ze sa nemusi vracat.. chce sa mi plakat, citim krivdu, nespravodlivost... idem varit, nech ma prejdu zle myslienky.

avatar
luci767
6. sep 2020

Nechcem byt zla, ale preco chce druhe dieta, ked ti vycita, ze mu nicis zivot,

autor
6. sep 2020

@luci767 on si.mysli, ze tymto ma.donuti mat druhe. Raz sme sa o tom bavili, tyzden ignor, tvaril sa jak pan tvorstva, a potom ked sme boli akotak ok, tak sa ho pytam, ze preco toto cele... a on ze tym si mysli, ze zmenim nazor. Lenze robi opak, viac ma od seba odstrkuje. Keby mi ukazal, ze sa dokaze postarat, pomoct sam od seba, ze zoberie akukolvek robotu len aby sme sa mali lepsie..lenze nie, on povie, ze predavac, skladnik, to je pod jeho uroven. Lebo on chce chodit do prace v koseli. A nechce cestovat daleko, chce koncit o 16tej a zarobit aspon tisicku. Lenze to je nerealne. Nema skusenosti, ziadnu vysoku skolu a on je ten typ, co pride aj k lekarovi a hulaka vsade. Cize on si pracu podla zelania len tak nenajde.

avatar
luci767
6. sep 2020

Povedz mu ze ja som do prace chodila v koseli, ako administrativna pracovnicka, ale nikdy som nekoncila o 16stej a obed sme mali 30 minut, co sme boli dlhsie museli sme si nadrabat a pekne som si odchodila vysku a popri tom aj brigadovala, tak nech sa postavi z kabla, na ktorom si sedi a nech si uvedomi ze musi zacat zarabat.
My to mame tiez komplikovane, dcera nema ani rok, partner svojpomocne preraba dom kde byvame, tak na malu som vacsinou sama a je to hrozne umrncane dieta od rana do vecera. Partner bol tiez zvyknuty ze jeho mama robila vsetko okolo domacnosti a varievala im teple ranajky, obedy a vecere lebo bola doma stale. Lenze jemu som vysvetlila ze specialne vecere teple nemienim robit, ked mi s domacnostou nepomah lebo sa venije prerabke. Na veceru ma od obeda a druhy den sa poriesi zas nejako a ked budem chodit do prace co bude skoro dufam tak ani ohrievat veceru mu nemienim.
Neviem ci ten tvoj si uvedomuje, ze druhe dieta su vydavky navyse a ak ma depresiu z toho ze si nevie najst lepsie platenu robotu, tak nech ostane na materskej s druhym a nech sa stara o decka, domacnost a nech drzi hubu. Jeho matka musi byt hrd na to akeho ma syna...

avatar
karolinakr
6. sep 2020

Dostanete sa do vačšieho minusu.Ked teraz ste natesno + druhe dieta daj minus 500€ a bez jeho prijmu uplne na dne.Keď mu matematika nič nehovori.Moja mama bola v minuse každy mesiac 50€ a ked som sa jej pytala, že preco zobrala požičku minus ďalšich 50€, že ona si myslela, že to utiahne
Takže napiš na velku tabulu všetky vydaje na lavu stranu a prijmy na pravu
Daj tam či ti vyšiel plus alebo minus
a ked ten tvoj je nechspavy, matematika mu osvieti oči

avatar
seraa
6. sep 2020

Pýtaš sa ci mame taku silu a ci by sme ho vyhodili .. vela zien nie.. a preto su manželstva ake su.. vacsinou je to zena, ktora su nechá veci a trpí hlavne kvoli deťom.. jedna vec je mat neperfektne manželstvo a manžela a druha vec je mat doma doslova nepriateľa .. nakoneic kazdy mame v sebe pud sebazáchovy. Pre niektorú je hranica škaredé slovo pre druhu facka, pre tretiu bitka a alkohol a su tale co nemaju hranice. V manželstve treba dvoch inak jeden bude vzdy trpieť . Tvoj muz nema vobec zaujme je to lenivej a nasiel si slúžku to je vas vztah, takze to sa neda ani o vzťahu medzi partnermi rozprávať. Nemusis ho hned baliť ale pozbieral sa a daj si podmienky .. on si dovolí lebo si necháš a este sa snažíš.. využíva ta a ako citam aj manipuluje. Bud sa vzoprieť teraz alebo ked bude uz neskoro. Proste urc pravidla plus poradňu manželskú a ked toto splní dlhodobo mozete sa zacat baviť o druhom dieťati. Chce inu ak nebdue po jeho no tak zo bude potom so vsetkym ak nebude po jeho. To co je za vyhrážka toto? Vies je zo horsie nez si myslis a neviem preco nevidíš, ze az ake zle to je.

avatar
nyusika
6. sep 2020

Robíš si z nás srandu ????

avatar
seraa
6. sep 2020

Kolko mas rokov a dieta? A ake je tvoje povolanie alebo bolo?

avatar
karolinakr
6. sep 2020

Lenivy, ani doma pomahat, ani peniaze nosiť, škaredo ti nadáva
Ja neviem celkom o akej ucte tu rozpravaš.Ty si možno dobre, citlive, skromne dievča a ten tvoj chlap je obyčajny parazit, čo si ťa naviac nevaži
Keby robil všetky domace prace išiel na matersku a ty sa sustrediš na karieru a možes všetko platiť, tak ste pol na pol rozdeleny v domacnosti
Lenže on sa vylihuje, ty všetko plať a potom ťa na oplatku častuje vulgarizmamy??
Ty di si velmi nizko položila laťku
On si mysli, že je vicišpán
a ty zas samu seba podceňuješ = ideálna kombinácia na teror
Poznala som takeho chlapa, na sex dobrý ale na spolužitie v žiadnom prípade + ta jeho lenivost a rozkazovanie mi išli na nervy.Keby aj 3 roky klačal predo mnou, nikdy si ho nevezmem

avatar
nyusika
6. sep 2020

@luci767 pretože nie je úplne retardovaný a vie, že druhým deckom si ju k sebe ešte viac pripúta.
A ona ho bude ďalej živiť a skákať okolo jeho lenivej hnusnej riti.
A keďže jediné, čo ten zakomplexovaný zmrd dokáže, je ponižovať ju, bude sa môcť svojmu koníčku ešte dlho venovať.

avatar
nyusika
6. sep 2020

@karolinakr tento s ňou ani sexovať nechce

autor
6. sep 2020

@seraa ja 30, dieta rok a pol. Pracovala som v medzinarodnej spolocnosti na celkom vysokom poste.
Bola.som uplne iny clovek, cielavedoma, nenechala som si skakat po hlave, vzdy priatelska, napomocna aj o polnoci. On zo mna urobil toto co som, nepaci sa mi to, chcem byt opat taka aka som bola, len je to tazke. S expriatelom sme boli spolu 5 rokov a v zivote by sme si ani slovo debil nepovedali...tento clovek ma nazyva inymi slovami ked ma svoje chvile. Pred koronou som bola 2x u psychologa. Ten mi povedal, ze som v takom stave, keby mi sam psycholog povedal, ze som pi*a, tak mu podakujem. Pred rokmi by som sa otocila na pate a odisla. Mam poslapanu sebauctu..
Ale dodavate mi silu, uz rozmyslam nad odchodom..

avatar
ayanamirei
6. sep 2020

kde zacat - ano hentakemu chrunovi by som vynadala do ko*otov, vytiahla kufor a nech pali do pi*e. Kluce od SVOJHO auta by som si schovala predom aj s dokladmi a mojimi dokumentami a peniazmi, aby mi ten hajzel nemohol nic zobrat. 😠 A kludne by som mu aj povedala, ze je lenivy smrad, ze si nic nevazi, ze nic nerobi a ze s hentakym clovekom by som nemala druhe dieta ani keby bol posledny chlap na svete - nech ochutna svoju medicinu.
a kedze si predtym bola normalna, pozbieraj svoju zvysne ulomky, pozri sa na svojho syna a predstav si, ze pri hentom debilovi sa za par rokov dozijes toho, ze z maleho bude jeho kopia - to chces? chces, aby tvoj milovany syn sa k tebe spraval ako k handre? aby sa tak spraval neskor k svojej zene? Ked si toto premietnes, najdes tu silu na to poslat hentoho chrapuna prec.

autor
6. sep 2020

Dievcata.. a co je najhorsie, on hra dokonale divadlo pred ludmi. Jedini, ktori vidia aky je, su susedia, pretoze tu ziju.. ale pred jeho rodinou to je dokonaly otec, manzel, chlap.
Este kamoska ked tu bola, tak mi povedala, ze aky je to mily chalan.. lebo jej ponukol pit, jest a isiel trhat burinu..
Takze sa celkom bojim ako to bude na sude vyzerat, pretoze on sa zaprisahal, ze mi maleho neda.. tak ja dufam, ze nie su hlupi a uveria mne, nie jemu..

avatar
nyusika
6. sep 2020

@ayanamirei presne tak.
A najviac ma štve, ako sa takéto ženy vždy vyhovárajú na deti - ako im na nich záleží, že chcú pre ne iba dobro
Trt májový, deti su asi to posledné, na čom im záleží
Inak by nedopustili, aby bol takýto príživník ich vzorom

avatar
ayanamirei
6. sep 2020

zaprisahavat sa kreten moze kolko chce... sud malokedy riesi nejakych svedkov, vypocuva muza a zenu a koliznu opatrovatelku - tej pekne porozpravas vsetko, aj to, ze muzicek si vala doma sunky, ze ti nadava & spol. (aj to, ze ti povedal, ze si ide najst inu zenu na dalsie decko), ze ty vsetko platis zo svojho uctu (ona si to vsetko zapise, PNka sa da overit na socialke). Navyse dieta a tvoje toboz tak male , sa vzdy dava matke (ak nie si na drogach a podobne)
a druha vec co by som urobila, by som to cele povedala svojej rodine, ze uz dost ... nech vidia co robi, nech vedia

avatar
nyusika
6. sep 2020

Prosím ťa... čo by s tým dieťaťom robil ???

autor
6. sep 2020

@nyusika dal ho matke..jeho matka mi chce vzdy brat dieta. Vzdy mi ho trha z ruky aj ked sa vzpiera. Jeho matka je posadnuta nim a nasim dietatom. Nastastie s nimi nie sme az tak casto

autor
6. sep 2020

@ayanamirei jasne ze nechcem, to je moja nocna mora, aby bol zo syna taky clovek ako on..

Viete co je asi moj problem ? Cely zivot nenavidim hadky, zlo, atd. Ked mam problem, chcem si to vydiskutovat ako dospela a naco si robit zle. A stale si myslim, ze on bude rovnaky. Lenze on vsetko otoci proti mne. Proste neviem byt ta svina. Ale hej, mate pravdu, uz nie kvoli sebe, alebo kvoli dietatu..

avatar
nyusika
6. sep 2020

Jasné, každý súd toto odporučí... pridelí dieťa troske, lebo má mamu, čo sa o nich postará.
Ja som presvedčená, že toto je vymyslené, nikto toto nemôže myslieť vážne.

avatar
ayanamirei
6. sep 2020

Sak sa s nim uz nehadaj, kludne mu to mozes oznamit aj absolutnym chladom a kludom, ze nech odide, ze uz mas toho dost. Nemusis ani kricat, ani nic. Chladnokrvne zhodnotis vase spoluzitie a jeho spravanie k tebe a posles ho prec. Normalne sa predtym nalad na to, ze si pripomen vsetko to zle - pozbieraj v sebe vsetky krivdu a miesto placu sa tym obrn.

avatar
karolinakr
6. sep 2020

Akurat som si tvoje ďalšie vyjadrenia prečítala, skoro mi lyžica vypadla z ruky..
To kde si sa s tým chruňom zoznámila, preboha?
On mi pripada ako z 5.cenovej
Poviem ti len tolko jedna teta mala podobneho manžela.Skončila na liekoch, rozmýšlala nad samovraždou Nakoniec sa jej manžel poďakoval tak, že hodil do nej sekeru.Keby sa neuhla, už nie je medzi nami
A je to jedna dobra, citliva osóbka, čoby ani muche neublížila a po smrti bude v nebi, lebo sprava sa ako andeliček
Je mi lúto, že máš takého priatela či manžela.Mala si zlú ruku pri výbere a určite by som s nim nemala 2.dieťa

autor
6. sep 2020

@ayanamirei on neodide, povedal ze je to aj jeho dom a neodide. Musim odist ja s malym. Lenze ked som bola u rodicov, tak chcel na mna zavolat policiu, ze mu odopieram dieta. A pritom mam dokaz v spravach, ze vedel kde sme, a ked chcel byt s nim, kludne mohol prist za nim.
Takze musim odist ja, lenze napr platim mesacne naklady na dom, on mi na to nedava, tak co, odpojim elektrinu, alebo ako ? Kym bude sud, potom sud o nehnutelnost, to sa bude tahat dlho podla mna. Zatial si bude uzivat sam nas spolocny dom ? Co ak ho znici ? On nedokaze ani upratat, radsej bude zit v bordeli..co ak ho nebude chciet predat ?

avatar
luci767
6. sep 2020

@nyusika ked je taky vychcany tak nech si uvedomi poziciu v ktorej je a ze ziaden zamestnavatel po nom nebude skakat a nie je Steve Jobs si myslim. Ale asi to ide ruka v ruke, cim vacsi debil tym vacsie ego. Mna by mama prerazila na dve keby mi mala kupovat cigarety a druha vec, ze ja som od rodicov peniaze nedrankala na nic.

avatar
nyusika
6. sep 2020

@luci767 tak on má lepší plán, ako živiť sa prácou, evidentne

avatar
karolinakr
6. sep 2020

@nyusika 😁😁😁

avatar
karolinakr
6. sep 2020

Jedine, čo ti poradim v pondelok smer pravnik- advokatska kancelaria
Všetko platiš, muž nič, nechce sa z domu odstahovat, robi problemy, vola policiu nechce dom predat atď
Máš hádam aj ty nejake prava a najsť kompromis a dohodu aby vlk ostal sýty aj ovca celá
Neboj, niečo vymyslia

avatar
rybkoava
6. sep 2020

Teraz je tu otázka či ho miluješ alebo len nechceš byť sama s dieťaťom? Odísť máš kam, psychickú podporu tiež a takisto aj prácu po MD. A navyše nie si hlúpa narozdiel od neho. V podstate máš všetko a keď od neho odídeš neostane mu nič a on to veľmi dobre vie. Preto to druhé dieťa.

avatar
ayanamirei
6. sep 2020

akoze ja normalne neviem kto z vas dvoch je tom horsie- prepac, sak on ta SUSTAVNE KLAME, policia by ho vysmiala, keby im zavolal, ze jeho zena s dietatom odisla k rodicom 🙏🙈

avatar
janickacrazy
6. sep 2020

Nebud hlupa, prosím ťa, vykašli sa na dom, odíd k rodičom a už sa nevracaj, rozved sa, majetok sa rozdelí a on nech si robí čo chce. Jeho vyhrážky nemusíš brať vážne, takých tu už bolo. On ťa ťahá dole, uvedom si to. Malé ti vyrastie, pojde do školky a ty do práce a uvidíš, všetko bude oveľa lepšie. Držím palce, aby si našla silu odísť.