Muž nevie jazdiť bez navigácie

19. nov 2021

Ide o to, že keď ideme niekam autom či už na výlet alebo k lekárovi nepohne sa kúsok od domu bez navigácie. Do auta navigáciu nechce, vraj stačí mu navigácia v mobile. Čiže to vyzerá tak, že ja musím celý čas držať v ruke mobil so spustenou navigáciou a navigovať ho. Samozrejme nie na diaľnici ale cez mestá, dediny. Večne na mňa huka, najmä keď ideme cez veľké mesto ako Bratislava že ho zle navigujem. Mám mu hovoriť do ktorého pruhu ísť, keď sa pomýli, zase je zle, že ja som mu zle povedala. Pre mňa je cestovanie s ním horor. Som už deň pred cestou v strese. A to cestujeme len po Slovensku. Neviem si predstaviť, že by sme išli do Chorvátska, Talianska. To by sme sa po ceste pozabíjali. Čo poznám mužov tak väčšinou nemajú problém s orientáciou, nemusí im manželka dve hodiny držať mobil v ruke s navigovať a nie sú lakomi kúpiť si do auta navigáciu.

autor
19. nov 2021

@tulipanicek ale pochopila, píšeš, že buď on bude šoférovať a ja vzadu s malou alebo ja budem šoférovať a on ticho vzadu. Ja na to píšem, že to tam ku dcere posadím radšej babku lebo on by na mňa hucal aj zozadu. Alebo sa osmelim a pôjdem sama a muž nech sedí doma.

lujza123
19. nov 2021

Muž je debil, nevie šoférovať a nemá orientačný zmysel a ešte sa tieto svoje nedostatky snaží zakryť nadavanim na zeny.

Dieťa môžeš dat so sedačkou dopredu, kúp si držiak na mobil, zapni hlasovu navigáciu a trafis do BA aj sama a v kľude.

lujza123
19. nov 2021

Ale toto robí dosť chlapov, takéto buzerovanie pri šoférovaní.
Ja by som bola schopná pri prvej príležitosti normalne vystúpiť z auta, alebo ho vyhodiť...

alazala
19. nov 2021

Netráp sa, najlepšie čo môžeš urobiť je, že budeš s. dcérou jazdiť sama. Ani babku ti netreba, však decko si zvykne, že mama šoféruje a neobskakuje okolo neho 😊 ja som tak chodila s malou od narodenia v pohode.

whatever1
19. nov 2021

On po tebe hulaka a je mu jedno ako sa citis, robi z teba neschopnu, vyvija na teba tlak, si kvoli nemu v strese. Nastuduj si nieco o asertivite. Nedovol mu po tebe hulakat. Dokonca pred dietatom a pocas jazdy v aute. Je to velmi nebezpecne. Sustredit na navigaciu sa nevie ale hulakat pocas jazdy to ano...ved vas moze zabit preboha. Ja by som rovno povedala ze mam dost, a odmietam si brat takuto zodpovednost. Nech si riesi navigaciu sam, ked si taka neschopna podla neho. A este raz ak nezvladne svoje emocie pocas jazdy, tak uz s nim v zivote do auta nevstupis. Ked nie pre seba tak pre dieta. Radsej vlakom alebo autom bez neho a bez stresu ako byt v strese uz den pred jazdou, pocas jazdy a aj po.

tulipanicek
19. nov 2021

Napriek tomu si nepochopila. Prvú časť áno. Druhu nie. Ak sa on niekam potrebuje dostať a ty si vpredu a on zozadu hučí, tak odstavím auto na krajnici, vystúpim a presadnem dozadu a nech si pánko pomôže ako chce.
Len raz môj muž mal potrebu mi hovoriť do šoférovania a toto som urobila a to potreboval aby som sla ja lebo večer predtým pil. Bolo mi to sumafuk. Pochopil. Odvtedy keď chce aby som ho ja niekam viezla, je ticho.
A nehnevaj sa na mna, ale ani sa nedivím keď sa tak správa k tebe keď ty si len ticho a plnis všetko ako on piskne.
Ja chodievam s dcérkou sama a tiež je vzadu. Nikdy to nebolo dieťa čo by cestu prespalo. Chodíme tak od narodenia. Takze ak potrebuješ niekde ty, ušetrila by si si more nervov kebyže idete samé dve

interneta
19. nov 2021

Podla popisu jeho jazdy by som sa veru bala sediet s nim v aute, s dietatom toboz. Keby na mna vrieskal? No dovi. Akoze ja mam respekt pred Bratislavou. Asi dvakrat som sla okolo (so stiahnutou ritou). Ked sme kupili kvoli mojej praci auto, hned som bola poslana niekde na juh, kde som v zivote nebola. Mala som stary mobil, takze aj bez navigacie. Narychlo som si nacarbala na papier, kadial ist. Dost som z toho bola v strese. Jasne, ze na smerovych tabuliach nie je obec, ale nejake vacsie mesto. Obcas som netusila, kadial ist. Musela som stat, kukat do mapy. Aj sa otacat. Nakoniec som to dala a este som tusim stihla aj k doktorke. Pre mna je navigacka obrovsky pomocnik, aspon mam nejaku istotu. Ano, obcas sa blbo odhaduje, ze kde resp. kedy presne mam odbocit. Aj ked som sla kamoske do trencina, tak som neskoro zistila, ze som v blbom pruhu, ale dorazila som. Som celkom rada, ze nie som tak mimo. Ale byt mimo a este vrieskat a robit dusno v aute. Myslim, ze tvojmu muzovi niet pomoci. Je nervak, takze jedine na nejaky kurz zvladania hnevu. Drziak ani kondicne jazdy mu nepomozu, ak nevie jazdit podla navigacky. Resp. nevie ju sledovat pri soferovani. Nie je v strese z meskania? Ze by ste vyrazili o hodku skor, nech nie je natlakovany, ked aj odboci zle? Inak s nim nejazdit..neviem, ako casto jazdite k dr, ale bud by si to sama odsoferovala, niekto iny by vas vzal, isli by ste vlakom pripadne zaplatit si taxik...

lula313
20. nov 2021

Bože, toto mi pripomenulo kolegyňu. Ja vôbec neviem už prečo, ale trvala na tom, že bude držať navigáciu a vraviet mi cestu, keď sme sli na neznáme miesto. Ani mi nikdy adresu nepovedala dopredu, že ju nemá pri sebe, tak som si nevedela dopredu pozriet cestu😀 Problem bol, že ona sa vzdy rozkecala a navigáciu mala na haku a tie desiatky kilometrov, čo sme nabehali len kvôli tomu, že mi zabudla povedat, že mame odbočiť, mi dnes tisnu slzy do oci😂😂😂

hesloveslo
20. nov 2021

Prosím tá nápis mi značku vášho autá a ŠPZ aby som vedela, že sa mam uhnúť tomu tvojmu somárovi. Mám rada svoj život a ešte radšej svoje auto. Dakujem

maris5
20. nov 2021

Kup mu pod stromcek, drziak na telefon do auta.
A viac nerob zo seba otroka.

andrea1982
20. nov 2021

Manzel je riadny mantak! Ja jazdim sama s navigaciou alebo bez po vyse 6 milionovom meste a so styrmi detmi za chrbtom 😄

cacianka
20. nov 2021

Asi máš pocit že ti nakladáme, pritom pucung potrebuje tvoj muž.
Ale holt ty to dopustaš, aby ten geroj neschopný toto robil. Cholericky hucal po tebe a najmä pred vašou chorou dcérkou. Toto potrebujete ?
Neviem odkiaľ idete, či do Ružinova alebo Kramáre tak mi sakra nehovor že keď si už tam bola viac krát, že netrafíš sama, lepšie ako henten geroj, všade nás tabule, šípky, označenie v Ba sa výrazne zlepšilo.
Ber do auta babku, kamošku susedu, lebo chápem že ti pomôžu ako psychicka opora, aj pri manipulácii s dieťaťom, ako odmenu si urobte aj výlet do mesta na chvíľu(všade vás odvezie MHD pohodlne tam aj späť k autu ak si netrúfaš, alebo zaparkujete pri OC).
Hlavne si ver, že to zvládneš, a v kľude.

lujza123
20. nov 2021

@tulipanicek ja som takto kedysi vyhodila bývalého z auta v strede poľa. Viezla som plne auto ľudí z chaty, neboli opitý ale nejaké to pivo už všetci mali. Frajer, posilnený alkoholom a množstvom prísediacich divákov začal byť veľmi múdry ohľadom toho ako šoférujem svoje auto, tak som odstavila auto na krajnici a hovorím mu ked sa mu nepáči môže ísť pesi. Si myslel ze si robím srandu tak vážne vystúpil a ja som ho tam vážne nechala. Odslapal si to domov pešo asi 5 km, ofucany bol ešte asi týždeň ale v živote už ba mňa neštekal počas jazdy.

Nepovazujem sa za nejakú dominu, som kľudný človek, ale nikdy by som si nenechala od muža (alebo kohokoľvek) tak kakať na hlavu ako niektoré žienky tu na fóre.. U mňa by nikto nepochodil s "ženskými" prácami, vydelovanim peňazí, buzerovanim v aute alebo kdekoľvek

tulipanicek
20. nov 2021

@lujza123 Super. Tak to urob aj s manželom 😁 A myslim že máš vybavené 🙃

lujza123
20. nov 2021

@tulipanicek ja nemám taky problém ako autorka našťastie.... U mňa by nepochodil s krikom

tulipanicek
20. nov 2021

@lujza123 Jej prepáč. Som si neuvedomila že to nebola autorka 🙈
Hej. Presne. Ani u mna. A nie len krikom. Aj akýmkoľvek hundranim. Potrebuje, aby som odsoferovala? Ok, ale potom nech nehundre 🤷‍♀️

dankanka
20. nov 2021

Jazdim s navigaciou v mobile..sama s dvomi detmi..a aj po velkych mestach..

denda007
20. nov 2021

Bože títo chlapi, človek aby za nich dakedy aj dýchal 😀😀😀😀😀

thoughtfulweirdo
20. nov 2021

Odo mňa by dostal na Vianoce predplatené kondičné jazdy a kurz sebaovládania. Ale teda ja by som to netolerovala už pri prvom raze a od toho ďalšieho jazdila s dieťaťom vlakom. Môj muž je flegmoš ako svet a často ma tým jeduje, ale teda s takýmto jedincom by som nedokázala žiť, to ťa autorka dosť obdivujem

janage
20. nov 2021

Mňa ešte jedno riešenie napadlo. Nejakého muža z rodiny požiadať alebo kamoša, čo by mu pomohlo sa zviesť tým smerom. S tým, že ho zveziete, máte voľné miesto, posadiť ho dopredu k mužovi a užiť si kľudnú cestu.
Cestou naspäť to isté, zobrať niekoho po ceste. Myslím, že tam by si muž ústa neotvoril viacej na navigátora

klip0
20. nov 2021

Problém je aj to, že takýto typ chlapa si vždy nájde ženu čo si to nechá. Takéto správanie treba stopnúť úplne od začiatku, po rokoch spamätať sa je neskoro. Aj keď nie nemozne. Telefón s navigáciou by som mu položila dopredu a ja by som sedela vzadu s dieťaťom. Ani by ma nehlo robiť toto čo ty.
Ale takýto typ bude ženu viniť za všetko. A bude si z nej robiť rohožku každý deň a v každej situácii

autor
20. nov 2021

@klip0 to máš pravdu s tým správaním. Muzova sestra mi povedala že jeho bývalá je jej kamoška a rozišla sa s ním lebo vždy musel mať vo všetkom pravdu. Ale oni chodili spolu 6 rokov, tak tak sa už nedokázal tak dlho pretvarovat ako pri mne. Žiaľ, u nás to začalo až po svadbe. Jediný správny názor je ten jeho. Neustála kritika, prehnane ego. Pri šoférovani je to vidieť najviac.

stefi_k
20. nov 2021

A prečo by si to mala taketo spravanie znašať ? A pud sebazachovy maš ? Za takychto podmienok by som si do auta s nim nesadla, ohrozuješ svoje dieta aj seba.

mamutka
20. nov 2021

Choďte s dcérkou radšej vlakom, busom, alebo šoféruj sama. Ten tvoj muž je za volantom nebezpečný. Prioritne pre vás dve samozrejme, ale ohrození sú mnohí vodiči ( a ich rodiny) , ktorých cestou stretne...

anastasiagrey
21. nov 2021

Poznam jednu mamičku, čo niekoľko krát ročne jazdi s dieťaťom krížom krážom po Slovensku za vyšetreniami či rehabilitaciami. Dieťa ma v predu. Skus prvy krat s babkou a potom uz sama. A ta navigácia na vianoce je dobrý nápad, ale ako darcek pre Teba ☺️. Držím palce

slovakboy
17. júl 2022

Jeho ego je ustrašené a chce byt v bezpečí. Preto obviňuje druhých pretože nevie prijat zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Trpí aj on aj jeho rodina. Šoférovať nevie pretože sú niektorí ľudia, ktorí to nevedia od prirodzenia. Minimálne im je to náročnejšie ako iným. Ani ja nemám dobré orientačné schopnosti a tak si vždy pred novou cestou pozriem trasu na mape. Všetky odbočky z hlavných trás si pozriem dopredu. A sledujem aj kompas s mapou či som správne odbočil. Príprava spočíva v tom že si napíšem na papier odbočky z ciest a urobím k ním slovný zápis. Napríklad: idem z Nitry do BA na Mickiewičovúcez TT po R1/E58 a potrebujem odbočiť na BA. Zapíšem si na papier: R1/E58 za Vlčkovcami smer SSZ (severoseverozapad) - za krížením s diaľnicou zísť z R1 smer BA a napojenie na D1/E75 pokračovanie smer JZ. Pred Bratislavou potom je prvý zjazd z diaľnice a zapíšem si ho takto: za Hušovom zmena smeru z J na Z potom pred pletencom križovatiek hneď prvý zjazd doprava a ostanem vľavo neschadzam z cesty pletencom prechádzam Z,J,SZZ, napájam sa na Prístavnú z JZ na Z. Pokračujem po Prístavnej a za Slovnaftom odbočujě doprava na Košickú z Z na SSV. Z Košickej odbočujem na druhej križovatke cez pruh doľava na Z po ceste Mlynské divy. Furt rovno na križovatkách neodbočujě zo smeru Z až po ulicu 29.augusta. Tam pokračujem po ulici 29.augusta smer SZ , Z, SZZ, psbočim doprava na Špitálsku smer S. Po zatočení na Americké námestie som v cieli. Takto si to vždy pripravte a kombinujte papier zapísaný + navigácia + kompas. Mali by ste mat v aute kompas buď je už v navigácii alebo si kúpte guľu v tekutine. Nie je úplne presný ale na toto stačí.

maialeo
17. júl 2022

Každá navigácia a aj v mobile má zvuk... stiahni mu nejaký príjemný hlas do tel a nech ho naviguje napríklad Kamila Magálová...

karelova
17. júl 2022

@maialeo ja si myslím, ze skôr by akceptoval navigovanie od chlapa ako od zeny 😀

maialeo
17. júl 2022

@karelova
Ozzy Osbourne má výborný hlas na navigáciu 😀 Pri tej by nevyliezol z vlastného humna.

stary_ujco
17. júl 2022

Keby ma mala moja zena navigovat podľa mobilu, ktory drží ona v ruke, tak netrafime ani do najblizsieho kauflandu...
Ja jazdim podla gps od roku 2009 a je to ta najlepsia vec, co sa mohla motoristom pritrafit v doterajsom priebehu 21.storocia.
Ak je v roku 2022 nejaky chlap narodeny po roku 1970 neschopny si vlozit mobil do stojana a odsoferovat Bratislavu, tak nech odovzda vodicak na najblizsom utvare a objedna si taxik...