Muž sa s nami nudí

nissank
17. dec 2016

Ahojte. Potrebujem sa troska len vyrozpravat. A precitat nazory.
S muzom sme spolu 8 rokov. Mame 3 rocneho syna. Problem je tam,ze sa nám nevenuje. Pride domov a pred pocitacom sedi alebo v mobilom v ruke alebo spi. Ja chapem,ze chodi do roboty. Ale aj tak. Najviac ma štve,ze s malym sa nikdy nepohrá, nechodi s nami na prechadzky(nechcem aby stale chodil),ale sem tam ako rodina by ma to potesilo, ked ho volam neide lebo ho stale nieco boli..nechce sa mu, proste sa vyhovara. Mám pocit, ze sa s nami nudi. Syna mame troska ziveho, co neobsedi a je nervozny ked sme s nim vonku, ked neposlucha.My zijeme vedla seba len ako spolubyvajuci, taky mam pocit. Hovorila som mu o tychto veciach,ale ziadna zmena. Rozviest sa nechcem, ale neverim,ze sa to zmeni. My dvaja ani neviem kedy sme boli vonku spolu naposledy. Hovoril mi,ze naco pojdeme von ked mozme byt aj doma. Je mi z toho smutno. Je niekto v podobnej situacii?

nissank
autor
17. dec 2016

@timea7 mozem sa rozviest. Ale kam potom? K rodicom nemozem. Nezmestili by sme sa. Do podnajmu? Nie to take jednoduche.

mila23
17. dec 2016

Ak tebe nevadi,ze takto prezijes zivot - tak mysli na syna - ktory to bude mat ako vzor a takto sa bude aj on v dospelosti spravat k rodine - lebo vsak tak vyrastal. Toto chces? Aby raz aj na Tvojho syna takto niekto pisal, ze sa nevenuje rodine?

nissank
autor
17. dec 2016

@mila23 to veru nechcem. Aby sa aj on takto spraval do buducna ku svojej rodine. Otca ma uplny opak.

timea7
17. dec 2016

@nissank prečo nemôžeš k rodičom? A ak si nájdeš prácu, prípadne si môžeš ešte privyrobiť nejakou brigádou, pečením, háčkovaním....budeš mať od neho výživné, rodinné prídavky. Zvládneš to tak, ako to zvládajú tisíce iných žien a niektoré majú deti dve, tri. Veď si spočítaj, koľko teraz potrebuješ na stravu, drogériu...koľko ti dá on. A koľko by si potrebovala, keby si žila bez neho. A kam pôjdeš? Prenajmeš si byt, ale prvoradým je si nájsť prácu a šetriť, šetriť, pripravovať sa na rozvod. S ním to skutočne nemá nijaký zmysel. A ešte niečo, mysli na kvalitnú antikoncepciu, s dvomi deťmi sa začína žene oveľa ťažšie, ako s jedným.

nissank
autor
17. dec 2016

@timea7 rodicia maju 2 izbovy byt. A otec pije. Tam nechcem ist. Mas pravdu. Pomaly setrit. Ale musim naprv do roboty ist. Na stravu a drogeriu neminam vela. On mi malo dava penazi zial, len na nutne potraviny.

solinkarka
17. dec 2016

ja len napisem zhod tie ruzove okuliare a rozmyslaj viac nad sebou resp aj nad svojim synom ci vam takyto zivot vyhovuje. chlap co sa nevenuje rodine neni otec. krute ale zial je to tak a neverim ze sa zmeni. utekaj kade lahsie

solinkarka
17. dec 2016

a to ze ti nechce davat peniaze radsej ani nekomntujem. takeho debila mat na krku? a na co? nebud taka zaslepena laskou

mamutka
17. dec 2016

Boze, ja tu kazdy den najdem potvrdenie toho, aky je moj chlap uzasny!
Tvoje dieta ma tri roky a ty chces davat chlapovi sancu, nech sa uvedomi? To uz nepride! Ved s nim nejde von ani ked ho prosis! Moj sa derie s malym von kedykolvek, potom 2-3 hodiny bicykluje, potom daco doma porobi, dnes umyl okna, podlahy, nakupil, lebo ja marodim, este by aj varil, keby mi to uz trapne nebolo! A vies co? To je normalne! To by mala byt norma, ty mas doma jedno lenive ani neviem co! Fuj, aby chlap nesiel von so synom, ked treba! To keby malo byt motanie s kocikom, uz to je na povazenie, ale toto je trojrocny syn! Ten uz je partak na tulanie, futbal, basket, bicykel, les, nakupy......... Toto ked chlap oserie, tak si nezasluzi ani to dieta, ani tu zenu co mu posluhuje!
Chod pre svoje a synove dobre co najskor do prace a potom do podnajmu a ani nepomysli na to, ze to nejde. Ani na to, ze to bude tazke, lebo toto co mas teraz, to je otrasne. Aby sa odmietol povenovat synovi... to by ma fyzicky aj mentalne zabilo, za podmienky, ze by som bola taky lekvar, aby som to znasala. Normalne som sa nasrala!

majcika
17. dec 2016

@nissank ak máš čarovnú paličku, tak nečakaj a zmeň ho. Ale v reále si uvedom, že aj tvoj muž je človek dokonca zdravý, tj aj on dokáže registrovať, že od neho niečo chceš. Len ty nedokážes pochopiť, že on nechce. A stým nič nenarobis. Proti vetru sa stat neda

malabiba
17. dec 2016

@nissank maleho do skolky, najdi si pracu a kazdym vlastnym malym uspechom a zarobenym eurom budes ziskavat sebavedomie...na muza sa nespoliehaj, ale na seba, ukaz mu, ze nie si na nom zavisla, aj ked to bude chciet cas...muzi si dovoluju len tolko, kolko im my umoznime...potom uvidis ako to bude a rozhodnes sa

tt247
17. dec 2016

@mamutka Výborný príspevok. Pravda!

tutu_1
17. dec 2016

Jeskove zraky ako keby som o bývalom čítala, naštastie my sme deti spolu nemali. Ale veľmi podobne sa choval, a potom si našiel cez net "kamarátku" ktora vypočula jeho boľavé srdiečko. OMG aká som bola sprostá ze som od neho neodišla skor ! No ako píšem my sme spoločne deti nemali.
Ako ti poradiť ? Keď sa nechceš rozvádzať tak to začni ignorovať. Nic iné ti nepomôže. Zameraj sa na seba a na syna a on nech si žije svoj život. Je tam minimálna šanca ze sa spamätá, ale taktiež je tam moznost, ze sama zistíš, ze vies fungovať aj bez neho.

simculllka
17. dec 2016

@nissank tak ho kopni do riti. Doslova myslím. Možno nastane nejaká zmena 😀

nissank
autor
17. dec 2016

@mamutka mas stastie ked mas doma takeho muza. Aj mas pravdu. Mala by som uz s tym nieco spravit. Lebo ja takto nechcem zit.
Dakujem vam zienky za rady. Trosku mam iny pohlad na vec.

obsadenemeno
17. dec 2016

jeziskove huslicky, dalsi exot do zbierky.......🙄

mamutka
17. dec 2016

@nissank podľa toho ako všetko sama znášas a zvladas máš energie, sily a pracovitosti dosť. Len tým všetkým plytvas. To keď nasmerujes správnym smerom, normalne sa oslobodis. A tvoje dieťa sa naučí, čo sú skutočne hodnoty.

romiada
17. dec 2016

Moja rada je podobna ako ostatne:zacni sa pripravovat na novy zivot: praca pre Teba, skolka pre maleho, ries svoje vlastne zaujmy a konicky a energiu minaj iba syna, nie jeho. Neposluhuj mu,podla mna ma svoj virtualny svet a mozno aj nejaku "virtualnu kamosku".energiu setri pre seba aby si raz mohla urobit hrubu ciaru a odist a zacat zit po svojom. A baby maju pravdu-noveho chlapa treba min.milenca. Babka mojho muza mi poradila krasnu zivotnu mudrost; spravna zena musi byt niekedy riadna ku... 😉

esther03
18. dec 2016

@nissank aku sokovu? Napriklad pekne by som zila v tom byte a zaroven podala predbezko na zverenie dietata do vychovy, vyzivne na neho aj na mna kedze nemas pracu a starostlivost o dieta je len na tebe lebo pan manzel o dieta zaujem nema 🙂 A hlavne by som o tomto kroku pred nim ani necekla a z kym pridu papiere na pojedko 🙂 A bola by som na neho mila ako med a popri tom zacala riesit svoj zivot 😀

lilyianka
18. dec 2016

@nissank taketo prispevky ked citam ma ide rozdrapit od jedu....hlavne za to,ze co by sme my s muzom dali za to,keby sme mali dieta....jednoducho niektori ludia ako napr tvoj manzel si nevedia vazit co maju.....pisala si,ze syn je taky zivsi neposedny......a teraz ci so mnou niekto súhlasí alebo nie....moj nazor je taky,ze za to moze aj on....keby sa synovi venoval a možno ho sem tam sekol,nebol by taky....nevravim,ze je to problem....len poznam vp svojom okoli ludi co maju tiez deti a skacu im po hlave a chyba je prave v tom,ze tam chyba chlapska ruka....a to tie decka vacsina otcov ma....len sa im vobec nevenuju

timea7
18. dec 2016

@nissank práve preto, lebo máš iný pohľad na vec, žiješ tak, ako žiješ, čiže prežívaš. Požiadaj o výživné na seba aj na dieťa, to môžeš ešte počas manželstva. Mať prácu je pre teba prioritou, zober pre začiatok čokoľvek a hľadaj potom ďalej. Bohužiaľ nemáš dobrý príklad v rodine svojich rodičov, matka otcovi ten chlast tiež roky trpí a dúfa, že sa zmení....Len prosím ťa nepíš, že ho ľúbiš, lebo netuším,čo ti môže na takom kreténovi imponovať....a ak ste sa brali v kostole a ty máš pocit, že musíš dodržať sľub, ktorý si mu dala, spomeň si na to, že ho dal aj on tebe a má ho na saláme už dlho. Zotrvávaním v tomto manželstve len predlžuješ agóniu, čím dlhšie s ním zotrváš, tým neskôr budeš šťastná. Premýšľaj.

simculllka
18. dec 2016

@timea7 inak,začínam mat pocit,že láska je fakt slepá,lebo tiež mam kamošky,co nie su vôbec spokojne vo vzťahu,jednu dokonca chlap bije a este pije ako duha,ale ona ho ľúbi.....vtedy ma ide slák trafiť,ked mi toto povie,že ho ľúbi a problem je vyrieseny..ach jaj..

moni244
18. dec 2016

Ach jaj, dalsia, co si myslela, ze dietatom sa zmeni, cakat, ze sa zmeni niekto, kto bol takyto stale, je naivne a kedze to nechces riesit, tak budes len dalsia, co vyplakava na nete a nic nezmeni a neurobi

adriku
18. dec 2016

Má alebo mal Tvoj muž aj nejaké koníčky a záujmy? Bol taký ja pre narodením dieťaťa? Nemá priateľku? Pravdepodobne má sám so sebou problémy, pokiaľ nebude mať záujem na sebe pracovať, budeš to mať ťažké a okrem problémov, Ti z takéhoto trápenia pribudnú aj zdravotné problémy.
Ak by normálne prispieval rodine, vtedy by sa dalo hľadať riešenia, ale tým, že neprispieva, tak to už je týranie a na to sú paragrafy.
Na Tvojom mieste by som navštívila odborníka, porozprávala mu o manželstve, a hľadala riešenia, v hre je totiž dieťa a jeho zdravý duševný vývoj.

sunny8
18. dec 2016

Moj otec bol taky aj je asi doteraz (vidim ho velmi malo) ked prisiel z prace najedol sa a lahol si ku tv alebo siel k pocitacu a tam bol az pokial nesiel v noci spat aj cez vikendy sviatky stale. Ked mama bola v robote tak navaril niekedy co-to povrchne upratal a dost. Chodil akurat vybavovat veci do banky na urady a pod chodil na rodicovske niekedy s mamou nakupit. A tak nie ze by sa nam extra venoval ale my sme ho brali ze je proste taky a vobec nie je taky nekonfliktny ze sa ani ku problematike neozve skor dokaze byt vybusny a dost vyryva no ... Poradit ti neviem ja mam inaksi problem ale urcite nie si sama kto tymto trpi ( ja mam taky problem ze za frasa neviem muza udrzat doma vsade s kazdym chodi vyvaza sa na aute a co by som dala zato aby bol kolo pc :D )

orieska325
18. dec 2016

@timea7 si zabila...velmi trefne😄

margotka33
18. dec 2016

@nissank Aj ja som mala takeho ako ty.. Pre neho je rodina zataz.. Ja som sa s nim rozviedla.. Poviem Ti, ze dodnes mu nedochadzaju veci okolo otcovstva.. Nezmenil sa ani po rozvode.. Este aj dnes ma dokaze vytocit vo vztahu k nasmu dietatu... A to sme od seba 6rokov.. Je to egoista a nim aj odtane. Ani tvoj sa nezmeni.. Nezmeni sa na rodinne zalozeneho milujuceho manzela..

hors
18. dec 2016

Necitala som vsetky odpovede ale nechapem co robi cely den doma!Ty sa nechces rozvest? o.k a co ta prinom drzi? to,ze ti nepomoze,nevenuje sa ti ani malemu ,peniaze nikde a lnivy je asi ako pes podla podla mna.Ty naco chces takyto vstah? byt snim kvoli malemu? to si chces sebe aj malemu pokazit zivot.Co ta prinom drzi sex? Ja by som ho poslal do ..... kazde laksie naco si zakladal rodinu ked nieje schopny sa postarat a venovat rodine.Ja som rozvedena a presla som kade cim ale chlap aby namne oral tak to hooo.Taky sa este nenarodil !Moj terajsi manzel chodi doprace ma narocnu pracu a dost nebezpecnu ale pre deti by spravil vsetko mame spolu 2 a este syna s 1 manzelstva mojho.Venuje sa im aj mne .Ideme von ,hraje sa s detmi.Vyplatu miname spolocne nikto nikoho nevydeluje.Takto dlho nevydrzis to mi ver .Clovek zije raz a mal by si zivot uzivat a zit a nie prezivat!

mimla
18. dec 2016

Hmmm neviem, čo to už niekto spomínal, ale skúsila už nemápadne v priebehu jeho počítačovania nenápadne restovať router?

majcika
18. dec 2016

Ex má tiež vydeloval, dodnes tvrdí že to nebola pravda. Posledná kvapka bola veľmi silná a veľmi vytriezvejuca, že toto uz nikdy ale nikdy nechcem zažiť

alby2014
18. dec 2016

JA ta chem ubezpecit, ze moja mama odisla od otca s troma detmi a dala to. A ja si ju za to velmi vazim.
1/ Ser na neho, kym si s nim, nevar mu, podla mna na neho ani nehovor, nespi s nim ( hlavne 2x neotehotnia neuver, ze sa zmeni), upratuj po sebe a dietati len, proste zit, ako so spolubyvajucim. Nemas z neho ako manzela nic, preco by si ty mala byt manzelka.

2/ Najdi si job a dieta daj do skolky a nasportrochu.

3/ Chod na UPSVaR a informuj sa ake mas moznosti, idealne hned po Vianociach.

4/ Ver, ked ti vravim, ze bez neho ti bude lepsie...

Bohaca, zeny, a nechapem, co nemate sebauctu, vedomie vlastne ceny, ego...manzelstvo nema byt o tom,ze si kurva a kucharka. Zivot v partnerstve ma byt lahsi, lebo ho zijeme spolu, nie tazsi pre jedneho. Starame sa do urciteho veku o deti, neposluhujeme muzom, co maju zdrave ruky, zvlast ak za to nedostanes nic na spat.