Návštevy rodiny počas karantény.

25. mar 2020

Ahojte, chcem sa opýtať na vás názor, všade zúri korona vírus, tu sú opatrenia, aj muž ich dostal v praci. Niektoré dni ma home office. Po sviatkoch musia mat z firmy 2 týždne dovolenky, kvôli vírusu aby ľudia nákazu nešírili. Môj muž mi dnes povedal, ze chce volno využiť tak, ze pôjde na pár dni na návštevu za rodinou, ktorá je od nás autom približne 3,5-4 hodiny. Ja som za to, nech ich ide pozrieť, ale až keď to s tým vírusom prejde a nie teraz... veď preto musia mat aj dovolenku, aby sa ľudia nezhromazdovali.

veronikaszabova
25. mar 2020

🙈🤷‍♀️ no zodpovedneho mas teda chlapa.
Ja mam rodicov 8km od nas a nevideli sme sa uz skoro 3t, odkedy to tu vypuklo.

nadush
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
25. mar 2020

A ta rodina s tým súhlasí? Tiež nie sú ok.

autor
25. mar 2020

Ďakujem, lebo v hneve som mu povedala, nech si potom vybaví ale 14 dňovú karantenu, nechcem nakaziť deti aj seba, tak to otočil ešte proti mne, ze nie som normalna a co vymýšľam. Pritom kszdy deň sa informuje koľko je nakazených

nika82
25. mar 2020

nech ide ked je debo

nadush
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miminka91
25. mar 2020

A tak clovek si podla mna na teraz pordi aj bez normalneho kontaktu. Su telefony, skype, da sa to podla mna na cas vydrzat aj takto. Radsej ako niekedy behat a nakazit seba alebo niekoho ineho

hanata
25. mar 2020

Samozrejme, ze nech nejde. Kvoli takym, ako je tvoj muz, nakoniec bude vyhlaseny zakaz vychadzania. Existuju telefony, pocitace - videohovory. Ohrozuje seba, teba, deti. A v konecnom dosledku aj tu rodinu, ktoru chce navstivit. Ludia sa asi nikdy nepoucia. Mrzi ma to, ze tvoj manzel je tvrdohlavy a ma taky, doslova, hlupy nazor.

pribinak
25. mar 2020

@nadush nerobíš babke ani nákup?

nadush
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. mar 2020

Lebo muž chce hlavne ísť do lesa tam, i keď tu mame lesy tiež... nechápem

babalenka
25. mar 2020

Nešla by som a nech sa hnevá koľko len chce.Tiez nechodíme po návštevách k našim ideme raz za dva týždne s veľkým nákupom čo mi nadiktuju s tým že im to necham v malom domčeku oni sú vo veľkom kyvaju nám cez balkón deti nechám chvíľu na dvore nech si pobehali a ideme domov jasné že rúška máme.Svokrovcov už nemám tak cez víkend sme išli do muzovho rodičovského domu aby deti mali zmenu ale tam sme boli sami a nemajú tam koho nakaziť keďže je dom na samote tak boli vonka

lenka2710
25. mar 2020

Ja aj muž mame rodičov asi tak 12km ďaleko, a už sme ich nevideli dobry mesiac! Keď niečo treba, ide len muž a to len medzi bránkou a s ruskom! Muzovi rodičia majú už okolo 70 a moja mama ma toľko diagnóz, že už asi ani sama nevie, že aké! Takže sú ohrozeniu skupinou, každý deň si voláme, je im veľmi smutno za vnučkou, ale musíme vydržať! Takže si myslím, že je to od tvojho muža dosť nezodpovedné, teraz nikto nevie kde a kto ho môže nakaziť, keďže niektorí nemusia mať žiadne príznaky ochorenia

syslik81
25. mar 2020

tvoj muz je sebec ... ohrozi ich aj vas .. to ze ohrozuje sam seba je jeho sprostost ale preco by mali trpiet druhy .. a nehovoriac o tom ,ze rodina by mala byt cil pokope a podrzat sa navzajom ak by sa nedajboze daco stalo... no tvoj muz vas opusta ..

vamajka
25. mar 2020

Ti chlapi akoby si ani neuvedomovali vaznost situacie moj tiez vyhlasoval, ze si nikdy rusko neda a uz je povinne a xy inych veci s ktorymi sa snim musim dohadovat nastastie vzdy posluchne no co nervov ma to stoji. A k tym navstevam nepustila by som ho ja mam rodicov vo vedlajsom panelaku a tiez sme sa nevideli od 13.3. takze pevne nervy a treba vydrzat

juliet86
25. mar 2020

ja sa priznam ze chodim k mame. ona ale dodrziava prisnu izolaciu od zaciatku a ja taktiez... zije uplne sama a ma psychicke aj zdravotne problemy nemyslim ze by to dala v uplnej izolacii. takze ano idem k nej raz dvakrat za tyzden ale obe sme od zaciatku velmi izolovane. obe mame vlastne auta. tak verim ze sa vzajomne neohrozujeme. . . ale s nikym inym z rodiny ani z priatelov sa nestykam. nechodim do obchodov....a obe sme boli v izolacii uplnej od zaciatku.

evalin88
25. mar 2020

Syn mal teraz cez vikend oslavovať narodeniny. Oslavu sme zrušili. Moja sestra je od nas 8 minut, moj otec vo vedlajšom meste a svokra 45 minut autom. So všetkymi sme volali, syna videli cez videohovor. Ako fuka sviecky sme im nahrali a poslali. Cize za mna ziadne navstevy...

lenuliatko84
25. mar 2020

Zodpovednost jak svina.moj manzel ma tiez rodicov na druhom konci republiky a vidimr sa akuray na skype

tatinka
25. mar 2020

Dievcata a co by ste povedali na toto....byvame s muzom a 20 mesac.synom v dome na dedine,jeho otec k nam chodi niekolKokrat v tyzdni,su tu zajace a on ich chova,ale som hovorila,ze by som ich nakrmila i ja ked syn zaspi cez obed,on hore do domu nejde,je len na dvore ale preda tiez sa dotkne veci,kt.sa dotknem i ja ked som s krpcom na dvore,rusko svokor nenosi, a teraz muz kazal aj svokre,nech cez vikend pride aj so svokrom sadit k nam na zahradu,oni tu sadia bezne ale o to nejde,ja som proti tomu kedze je taka situacia aka momentalne je,hore ze nepojdu budu len na dvore,ale ako pisem dotknu sa predsa bezne veci co aj ja,a ked bude im treba na zachod,teda svokor cika aj v zahrade,co sa mi teda nepaci,ale tak svokra ta kam pojde na zachod?...aky mate na to nazor,lebo mna muz v tomto nepocuvne....

renat04
25. mar 2020

Tak ako ked budu len vonku, vsak ako nevidela by som to ako velky problem. No je to vec kazdeho ale pokial pises, ze ta v tomto muz nepocuvne tak neviem ci ti tu nejake ine nazory v tomto pomozu

janickacrazy
25. mar 2020

@tatinka ja by som ich nechala nech si posadia, lebo ak toto bude trvať 3 mesiace, tak čo si posadia v lete? asi nič

veronikaszabova
25. mar 2020

@tatinka ved ich popros, nech maju ruska a rukavice.

lagata
25. mar 2020

boze ti chlapi su niekedy ozaj horsi, ako male deti... najlepsie by asi bolo, keby mu ta rodina, ktoru chce navstivit, narovinu povie, ze sa boja rizika a nechcu, aby teraz prisiel a bolo by to vyriesene 😀
Akoze ja som svoju rodinu videla naposledy, ked boli volby a aj to som dlho zvazovala, ci je vhodne sa s nimi stretnut, ale vsetci mi hovorili, co robim paniku a nech pridem.. proste som sa nechala ukecat. Teraz som sakra rada, ze presiel mesiac a vsetkci su ok a uz aj stopli akekolvek rodinne stretnutia.

jaskolka
25. mar 2020

Nepochopim toto, veď také ťažké je vydržať pár týždňov bez návštevy? Je to jednoducho situácia, čo si to vyžaduje, predtým tam chodil azda každý týždeň? Lebo občas sa mi zdá, že ľudia sa aj celé mesiace nevideli,nechodili do lesa, na výlety a nechýbalo im nič a teraz, keď to je zakázané, odrazu väčšina šialene túžia ísť k príbuznym, ísť na výlet a neviem co ešte.Tiež sme chceli ísť na návštevu k rodine a nejdeme. No a? Prežijeme to hádam...

autor
25. mar 2020

Tak po logických argumentoch sám uznal, ze to bola hlúposť. Len čo mne sa zbytocne tlak zdvihol. A chvála Bohu, ze nás ti chlapi majú, lebo tie ich nápady niekedy, to je hrôza .

jaroe
25. mar 2020

ani ja sa nechystam za rodicmi, nechcem ich ohrozit. Byvaju od nas cca 200 km, navsteva doma spolu s prespatim neprichadza do uvahy. Ak bude tato situacia trvat este velmi dlho, mozno to poriesime tak, ze sa autom dopravime kazdy niekde na pol cestu, ked bude pekne pocasie, stravime spolu par hodin niekde vonku v prirode, s ruskami na ksichtoch samozrejme a bez privitacich kontaktnych rituálov....

maruska_22
25. mar 2020

Prosim poradte.. moja svokra k nam chce tento vikend prist na navstevu, oni boli doteraz tiez doma, ale svokor dnes nastupuje znova do prace, robi vo velkej firme. Oznamila to mojmu manzelovi, ked s nim volala, lebo ona to vraj uz nemoze vydrzat bez vnucky. Stale jej posielam jej fotky a videa, kazdy den nam telefonuje a teraz toto. Dobre vie, ze moj muz jej nedokaze povedat nie, mne by sa to neodvazila povedat. Ja neviem, co mam robit, lebo naozaj netuzim ohrozit nas a ani ich. Lenze zas budem ja za tu zlu, lebo to nie je prvykrat, co by sme im povedali nie na navstevu v tomto obdobi. Ja som na to manzelovi zatial nic nepovedala, ale vobec s tym nie som stotoznena. Je to od nej podla mna neozodpovedne a sebecke, nehovoriac o tom, ze je zdravotna sestra, takze by o to viac mala poznat rizika.. ja sa tiez nevidam s nikym so svojej rodiny, a to byvaju od nas doslova par metrov a tiez im urcite mala chyba..

tatinka
25. mar 2020

@veronikaszabova tak svokra by si hadam aj dala ale svokor si neda,to sa mozem aj rozkrajat,ja len nechcem hlavne aby mi behali hore,teda hlavne asi svokra na zachod napriklad ,ona pracuje v drogerii,kde teraz maju ludi nonstop,mam proste obavu aby nieco nedoniesli,hlavne malemu,s tale hlasia,ze mame byt doma alebo teda ked von tak mimo ludi,mne nepride v poriadku ked je v kontakte so zakaznikmi a dojde mi sem ,aj ked len na dvor,kam pojde na zachod?ku nam,najest sa?ku nam,napit?ku nam....
@janickacrazy
Nechcem byt voci nim zla,len mam obavu z toho vsetkeho....
Mozno prehanam,ale clovek sa boji....

terezia1477
25. mar 2020

@maruska_22 treba vysvetlit ze teraz to nieje dobry napad, ze vydrzite chvíľu bez stretávania sa, aby ste potom mohli všetci v zdravi tych stretnuti absolvovat este velmi vela

hettinka
25. mar 2020

My nikoho nenavštevujeme, len mojich rodičov, s ktorými bývame v 1 dome. S ostatnými si manžel len telefonuje, nie je to dobrý nápad teraz cestovať...