Názor na vec- spomínanie ex

davinci77
22. máj 2013

Ahojte. Riesim taky mensi problem... Ako skoro kazda zadana aj nezadana zena pozna tu situaciu. Tie ktore nie, stastne to zienky 😉
Ked vas milovany sem tam ú dost casto zobere do ust svoju byvalku, ci vzlom , alebo vdobrom.
Som s priatelom 3 roky. Myslim ze mame pekny vztah, az na nejake nezhody😀 ale to pozna a zaziva asi kazdy.
Problem je v tom, ze aspon raz za 2 tyzdne, a uz ked nie tak musi aspon par krat do mesiaca spomenut ex.
Typu napr... pozeram tv a tam vykonavaju napr.nejake odborne testy. Na to musi priatel podotknut: "Presne toto robila "ONA"..to je jej praca..."
Ked mu na to poviem ironicky a nahnevano ze ci mi nechce este prezradit jej strih "tam dolu" , ze ma to vobec netrapi co robi kde robi ze nech si aj cely den visi na strome, tak na mna vybehne ze ci
som normalna a nech sa pocuvam. Ze som brutalne ziarliva ze vsetko beriem osobne... ze taku ziarlivku este vzivote nepoznal Hm 😀
Na zaciatku vztahu bolo to same:
Napr.Nakupujeme v obchode, ideme okolo medoveho macika a ja poviem ze mnam tento medik lubim. 😀 A on na to: Sranda, napriklad "ONA" ho nemala rada....
A X dalsich a dalsich veci A ZBYTOCNYCH somarin KTORE NEMUSIM A ANI NECHCEM VEDIET.
Viem co jedavala, viem kde precovala, viem ako sa obliekala, viem co mala rada co nemala rada...ako mu ublizovala ako mu robila zle, ake trapasy mali, kam chodili na dovolenky, co jej pomahalo na zenske dni...proste vsetko z jej zivota. uplne na palicu. A ked mu nato teraz poviem ze ma s tym kedysi zatazoval ze preto mi to teraz duplom vadi, tak tvrdi ze kecam a vymyslam si ze to take nebolo. Ze mi sibe
Po roku sa to nejak ustalilo ale stale je tu "snami az dodnes"
Neviem ci on si to neuvedomuje... alebo co. hm 😒 Je to hrozny pocit a mavam casto pocit s tych jeho kecov ze to bola jeho "muza" a ze sa jej stale "drzi" a nechce sa jej pustit. ☹ aj ked hovori niekedy vzlom aj ked viem ze keby to bolo tak uz davno je snou a nie so mnou ale ten hlupy pocit...
Mozno je to tym ze maju spolu dieta. Vobec mi to neprekaza, nech mi o nom (dietati)rozprava od rana do vecera, alebo ked mi povie co ona mu dava jest, kam s nim chodi a veci takehoto typu mi nevadia. Ale jej osobne veci a jeho "spomienky" nech si strci za klobuk.
Povedala som mu to 100 krat. Prosila, plakala, navrestala na neho, bola hnusna, mila a nic...
Ked je mesiac pokoj, tak zase ma prekvapi nejakou vecou ze co "ONA" ....

Dakujem za vase nazory, velmi mi to pomoze.

wena
22. máj 2013

Myslim si, ze to trochu prehanas a ziarlivostou si mozes pokazit vztah. Plakanim a kricanim vobec nic nedosiahnes, len ho od seba mozes odohnat.

Podla mna je do istej miery normalne, ze si na nu spomina, bola predsa sucastou jeho zivota a ked maju spolu dieta, tak obzvlast, neda sa aby ju vymazal zo spomienok (a asi ani nechce).

Vobec to nemusi robit naschval, jednoducho nieco o nej povie, lebo mu to prave napadlo a nemusi si predtym uvedomit, ze tebe to vadi.
Asi by som sa to snazila ignorovat a nereagovat na to.

8853
22. máj 2013

kolko boli spolu? pisala si ze vy ste spolu 3 roky.. je divne ze v nom ostala potreba bavit sa o ex. Moj nazor je, ze v ziadnom vztahu by sa nemalo boavit o ex. Jedine kedy som to vytiahla bolo, ked sa moj manzel mal stretnut v jednej miestnosti s ex, tak aby vedel, ze ktory to je.

alami
22. máj 2013

@davinci77 je to divné, mne to príde, že ju nemôže vyhodiť s pamäti, čo neveští nič dobré 😒 A ako to nedokáže po 3 rokoch, ktovie či to niekedy dokáže. Musí to byť v ňom dosť silné, ak mu nebráni spomenúť ju ani tvoja prítomnosť.
Ak je to "len" priateľ a nemáte deti, asi by som si dobre zvážila spoločnú budúcnosť. Čo teraz len iskrí, z toho budú v manželstve hromy-blesky. Vždy je lepšie cúvnuť z kratšej cesty.

davinci77
autor
22. máj 2013

wena
samozrejme na neho zato nekricim nejacim a neplacem 😀 mozno raz a to bol zaciatok 😀 😀 😀
teraz mu len davam najavo ze sa mi to nepaci a neprajem si to. Ja mu predsa tiez nerozpravam o mojom byvalom o ktorom ked pocuje tak v nom vre 100 certov. A nerozpravam o nom z dovodu pretoze uz som na neho vselku zabudla a nemam tu potrebu a za dalsie asi ani jemu by to nebolo prijemne... mozno par krat ked som mu to chcela vratit aj keby som sice nemala ale... 😀 😀 😀
hm... prave o to horsie... ked si to neuvedomuje, a potom ma clovek pocit ze ju stale nosi v hlave.
Je jasne a to viem ze nemozem chciet aby ju nespominal - v suvislosti z dietatom, ale informacia typu napr. aka farba sa jej pacila a ze aj ona bola kedysi "niekde" ma vobec nezaujimaju 😒

haslerka27
22. máj 2013

maju spolu dietatu to zacalo a na to to stoji.je ci chces ci nie sucastou jeho zivota,ma nieco co ich bude spajat-dietatko.isla si s tym do vztahu takze ti ostava len prekusit to

danim
22. máj 2013

@davinci77 podla mna je "chore" to co robi.. koho to ma dookola zaujimat ?? ja sa ti necudujem vobec.. toto uz nie je o tom, ze ziarlis.. to je uz otravovanie z jeho strany.. kolko ma rokov ?? ( ste spolu 3r, mal by prezivat top zalubenie... a nie to co on robi ) dookola ta s nou porovnava.. to je podla neho ok ?? ( keby si zacala to iste robit aj ty.. to by ma zaujimalo, ako by to vnimal.. haha🙂))

sisaha
22. máj 2013

@davinci77 a preco mu to rovnako neoplacas? On povie: "toto ona nemala rada" a ty povies " toto ten moj ex tiez nemal rad". Vzdy ked on spomenie ju, tak ty povedz o tom svojom.. Mozno si to uvedomi 😉

vejula
22. máj 2013

@davinci77
@haslerka27 myslim, že to, že maju spolu dieťa nema nič spoločne s tym, že ju spomína pri kažťdej všednej priležitosti. Nepoviem, keby ju spomenul v nejakej vynimočnej suvislosti s nieičm. Tak spomeniem svojho ex aj ja, ale to skutočne velmi velmi malo, len ked to je važne nevšedna situacie. Ale spominať svojho ex pri takych bežnych veciach ako je farba na vlasdy či oblubene jedno... PRoste ak by to mal v sebe vysporiadane, ani by ho nenapadlo pri danej situacii na nu pomyslieť. Z toho čo si napisala vyplyva, že ju ma velmi fixovanu v hlave, možno aj v srdci. KEd ti pri každej situacii nabehne v myšlienkach expriatel a veci s nim spojene fakt signalizuju, že to čo bolo nema v sebe ešte zažehnane vysporiadané, a proste stale mu chodi po rozume. JA osobne si už vela veci nepamätám zo vzťahu s byvalým, nieje to pre mna dôležité tak na čo. Ale toto čo sa deje u vas, tak to nevyzera ružovo.

trish31
22. máj 2013

@davinci77 mne moj muz tiez raz takto povedal,ze co jeho byvala,tak som mu povedala,ze mna jeho byvala vobec nezaujima a este som mu aj na dalsi krat povedala,ze no,moj byvaly....A kedze moj muz je jesitak,odvtedy uz byvalu nespomenul,lebo som mu to hned oplatila.Takze mu nastav zrkadlo 😉

macamac
22. máj 2013

tak toto by prekážalo aj mne
na mňa má ten tvoj dosť časté spomienky na bývalku
je iné baviť sa o spoločnom dieťati a iné, čo ONA....mala...nemala....
kks, jak nejaký duch medzi vami 😒

hlavne,že mnohým babám tu prekáža, keď muž spomenie,ako jeho MAMIČKA toto a hento varila,robila,...inak
ale o ex sa baviť je podľa mňa ešte horšie
predsa-mama je mama...a ex je ex

no neviem
ja našťastie nemusím riešiť reči o ex a dokonca ani o svokre 😀 😉

ja by som asi pri zmienke o bývalke odišla z miestnosti (doma) a vonku by som ju jasne povedala STOP 😒
príde mi to ako správanie nevyzretého decka 😝

tatinka
22. máj 2013

@davinci77 zacni mu ty basnit o svojich ex frajeroch nech vidi ake je to "prijemne "

kattrin5
22. máj 2013

Tiez by mi to dost vadilo...hm neviem..mabtaky vztah zmysel? On ma asi stale v hlave ex

micikatka
22. máj 2013

@davinci77 skus to otocit tak ze ty začnes spominat tvojho ex, ci sa priatel zbada a ci mu to začne vadit.

katka26021974
22. máj 2013

No ja som vydatá už 18 rokov. Takže môžem hádam povedať svoj názor. On ju z hlavy nevypustil a vyzerá to tak, ža ani nevypustí. Presne čo ti písala už hore jedna kočka, že z malých iskričiek raz v manželstve môže byť riadna búrka. Mne by to teda sakra vadilo počúvať čo robila, nosila, varila, jedla, nemala/mala rada/nerada atd. jeho bývalka. Neviem, či je to dobrá rada oplácať mu to rovnakým. Možno na začiatku áno, ale keď to nikam nevedie, tak by som to nerobila. Len je divné, že je taký podráždený, keď mu povieš, že ti to vadí. Skús na to nereagovať a hneď zvrtni tému na niečo iné, akokeby on nič nepovedal a ty si to vôbec nepočula. Ak ani toto nezaberie, tak radšej z krátkej cesty späť. Inak to budeš a tomi ver na 100% riešiť celý život. Veď ty nemáš absolútne žiadne záväzky a nech je s tebou muž,ktorý si ťa zaslúži a nie chlapček, ktorý má neustálu potrebu niečo porovnávať s tebou. A on to porovnáva, hoc si to ani neuvedomuje

moonlight1210
22. máj 2013

Tvoj priatel sa este nezmieril s rozchodom. Nieco mu tam chyba. Bud pocit ze vztah opustil rovnopravne alebo pocit ze nevie zaplnit tu cast, ktoru ona doplnala. Sam mal mat rozum a nenadvazovat vztah lebo vie ze nie je nan pripraveny. Este nevie zit svoj zivot. Neviem preco su od seba ale on to nespracoval.

Ja by somsi na chladnicku vycapila arch a zacala spisovat: toto vsetko o nej od teba viem:.... A vedla: dopis co si pamatas o mne...
A dala tam smajliky nech je jasne ze je to recesia. Keby zacal so ziarlivostou tak mu vysvetlim ze si nesmie ziarlivost zamienat s unavou z jeho vecneho omielania ona toto, ona hento, lebo na to sa uz neda ziarlit, uz je to jednoducho otravne. A ze aby nahodou casom nieco o nej nezabudol tak tu ma pripomienkovac. Len ci mi ten arch bude stacit?

Alebo by som ho odpalkovala unudenymi otazkami ako: nechces o nej radsej jednorazovo napisat knihu, drahy a prestat to rozmazavat kazdu chvilu? Alebo Zlato, mylis si nasu obyvacku s gaucom u psychologa. Alebo Az budes mat nejaku originalnu myslienku, tak sa ozvi. Alebo Viem, to si uz spominal dvakrat, nemas o nej nieco novsie? Alebo Vsak mi vybav novy rodny list nech mam pocit ze hovoris o mne. Alebo Vies ze cim viac o nej hovoris tym viac aj ja rozmyslam ze s byvalym nebolo az tak zle? Normalne si ma inspiroval si pripomenut casy s nim. A vies ze je to vlastne fajn? Alebo cokolvek ine.

Alebo len tak vzdy k jeho poznamke o nej zakontruj uplne spontanne: napr. vidis, a moj byvaly ten med priam neznasal. 🙂

Ale uplne vazne: zamysli sa, ci s nim chces byt. Nehovorim ze ta nema rad a nie je s tebou kvoli tebe. To je. Aj to je. Ale su v tom aj postranne dovody, vesmnes neromanticke.

petraxy6
22. máj 2013

@davinci77 mám otázku. On sa s ňou rozviedol a až potom začal s tebou?

katrinza
22. máj 2013

Môj názor je, že sa od nej úplne "neodviazal", poznám to podľa seba.

vefi89
23. máj 2013

@davinci77 obdivujem, že to tri roky držíš počúvať 😀 ja manželovu exmanželku (😀 😀) poznám osobne, jednu dobu sme vychádzali, ale nevedela by som počúvať stále dokola o nej. ja sa držím názoru, spomínaj si na čo chceš, ja takisto nevyťahujem minulosť pred manželove oči. nehovorím mu o tom, čo som robila s expriateľmi a podobne. takže áno, mne to príde choré. a ak by nechcel, alebo nevedel z nejakej neznámej príčiny pochopiť, že to nechcem počúvať, tak by som začala robiť to isté. našťastie ja to počúvať nemusím, ale samozrejme to neznamená, že sme sa o ex nikdy nerozprávali. ale to bola hodinová záležitosť, a odvtedy je to zakopané kdesi v prdeli 😝

gerci90
23. máj 2013

Tak ja som sa stala s jeho ex kamoska a mam po probleme 😀

eeffka
23. máj 2013

@davinci77 po 3r a sucastnej partnerke toto rozpravat normalne nie je, inak klobuk dole, ja by som s nim nebola, chces byt s Hancou? chod si za nou... v tomto som nekompromisna. Ex je ex= pre mna mrtvola, neexistuje. Nie si ziarliva on je : neodputany, nedozrety resp natvrdly. To ze si maju spolu dieta ni eje podstatne. Moze ju max spominat v suvislosti s dietatom co je na mna privela ale to je moja osobna vec ze ja by som si s clovekom co ma inde dieta nezacala, ale ty si o tom vedela a zobrala si to.
Inak na taketo typy presne zabera: Ona mala rada toto, faakt super aj moj Jozi mal rad ked som robila ono.... a skusi potom prskat... nuz ale to mi fakt pride take "skolkarske" a ako posledna moznost. 3r su privela medzi dospelymi ludmi na taketo "oznamy".

malinkaaninka
23. máj 2013

@davinci77 nie je zmierený z rozchodom,možno dúfa,že niekedy v budúcnosti...a nevypustil ju z hlavy.potreboval by od NEJ dostať pár pohube aby prestal snívať.a od teba tiež,že si dovolil vytiahnuť žiarlivosť vo veci,ked mal radšej držať hubu.

monikahan77
23. máj 2013

@davinci77 nie si ani žiarlivá, ani si nerob žiadne výčitky v tomto smere, máš pravdu, môj muž v živote nespomínal svoju bývalku predo mnou, ani ja môjho bývalého. Rozdiel síce je, že ten tvoj s ňou má dieťa, ale fakt by mal hovoriť o nej v súvislosti s dieťaťom, t.j. kedy má ísť dieťa spať, čo jesť a pod. Prečo neurobíš to isté jemu hmm? Prečo nezačneš hovoriť také veci aj ty, že tvoj bývalý, alebo kolega, to je jedno, to nemá rád čo on a podobne. Uvidíš jeho reakciu a ak nejaká príde, máš vyhraté. Môžeš sa brániť, že tiež mu to vadí .

stanislava111
23. máj 2013

tak, ja v tom teda nevidím žiadny problém.... vzala si si rozvedeného - EX bola, je a bude vždy súčasťou jeho života, lebo majú spolu dieťa.... určitú etepu života spolu prežili a ver, že spolu prežili aj dobré aj zlé, aj keď Tebe najskôr rozprával o tom horšom, lebo sa práve rozviedli. ale rozvod už "prebolel" a teraz sa mu vynárajú aj " normálne " spomienky ... ale nemusíš za tým hneď hľadať, že ju nevypudil zo srda a pod.... minulosť a spomienky idú s človekom ďalej... buď sa s tým zmieriš, alebo si budeš kaziť pekné chvíle tým, že ťa také poznámky o EX vytáčajú...,. viac si ver, veď ten chlap žije s tebou a nevracia sa večer k svojej EX....

kyruska
23. máj 2013

ja ako raz rozvedená a momentálne šťastne opäť vydatá, ti napíšem, že to normálne nie je...podľa mna...ked si on spontánne pri každodenných veciach automaticky spomenie na nu, je nadalej súčasťou jeho života a s tým asi nič nenarobíš 😒 koľko rokov boli spolu? boli aj manželia? chodí k vám jeho dieťa? ja som to prežívala z tej druhej strany, môj ex si našiel po 10rokoch inú, rozviedli sme sa a po pol roku prišiel na to, akú hlúposť urobil a tvrdí to dodnes, cca 6 rokov po rozvode. Nemusí to byť váš prípad samozrejme, ale ten môj ex tiež začal všetko porovnávať, proste že ja som bola prvá a pravá, naozajstná, že som lepšie varila atd atd atd... no ja by som to nechcela zažívať, proste ten tvoj jednoznačne myslí na svoju ex, aj ked toto si asi počuť nechcela. 😖

lujza123
23. máj 2013

@davinci77 hmmm toto by asi liezlo na nervy kazdemu....ja tiez nerada pocuvam info typu " amoja ex toto , ex hento" este ked je to sucast nejakeho pribehu fajn....ale pocuvat co mala rada co nie a co na zenske problemy by ma asi rozhodilo
ja by som to riesila ako napisala @moonlight1210 ..proste za kazdou zmienkou o ex nejaku stavnatu poznamku

trochu mi to pripomina kamosa co stale vravi "moja zienka", v telefone ma jej videa...a rozisli sa pred 8mimi rokmi....

digysa
23. máj 2013

@davinci77 Urcite ho nechala ona.......nieco tam je z jeho strany nedoriesene....

Ale mozes skusit aj takuto taktiku, nazorne popisem:

Ty: " Pozri ake krasne topanky som si kupila....a ta farba!"

On: "Velmi pekne, aj "ona" mala rada tuto farbu...aj oblecenie takej farby nosila"

Ty: " To som rada, ze sa ti paci ta farba. Moj byvaly tuto farabu nemal rad. Patam si, ze raz sme boli spolu na akcii a dost sme sa pohadali, lebo sa mu nepacilo, ako som oblecena. Dokonca v tu noc som nou ani nespal. Ja som bola z toho dost hotova....lebo mi pokazil cely vecer......Jemu sa pacili dost kratke sukne a mne sa zase pacia pod kolena strihy....no ale dost uz bolo nom...... Aky si dnes pozrieme film??"

A toto rob ZAKAZDYM, ked ti nieco zacne hovorit o EX................. pockaj, ci bude pokracovat......
(ziadne stavnate poznamky nehovor.....lebo sa ohradi, ze ziarlis.........Toto zrejme na neho neplati........ale ak Ty zacnes pouzivat jeho zbran, mozno sa zbada chalanisko 🙂 )

A nezabudni: Fantazii sa medze nekladu! 😎 🙂 😉

dai
23. máj 2013

@davinci77 mne sa to divne zda... mozno sa to inym bude zdat divne ale moj muz ( chodili sme spolu 5 rokov, manzelia sme 8 rokov...) nevie nic o mojich ex a ani ja o jeho... nic - mena, spomienky - my sme sa nepoznali a mali sme malo spolocnych znamych - teraz ich mame velmi vela, zijeme v meste kde sme studovali, tu sa nam narodili deti a mame tu uz aj surodencov...
Viem ze nie som muzova prva - dali sme sa dokopy po skonceni VS🙂 ale absolutne ma jeho ex nezaujimaju a on sa tvari akoby som bola jeho prva a jedina... som mu zato vdacna a snazim sa robit to iste - mna by to urazalo keby stale spominal nejaku ex - podla mna su to neukoncene vztahy, lasky, ktore vyvolavaju potrebu neustale riesit ex - so ziarlivostou to nema nic spolocne - skor tvoj partner by mal porozmyslat co ho vedie k tomu stale na nu mysliet ( lebo to podla mna robi, ked ho pri akejkolvek prkotine hned napadne ona )
a ty by si mala porozmyslat ci takto vies zit - lebo tym ze maju spolu dieta budes musiet to dieta a tym aj ju prijat do svojho zivota a naucit sa ju tolerovat ( dieta cim bude vaecsie tym viac bude s otcom chciet travit cas ak maju teda normalne vztahy - rodicia budu riesit skoly, financie etc. ... to dietatko tu uz bude stale )

digysa
23. máj 2013

@dai sme na tom podobne. ja viem iba o jednej ex, lebo nam v zaciatku vyvolavala. Muz dal zmenit cislo a problem bol vyrieseny.

jabadaba
23. máj 2013

normalne to nie je. Chlapec zjavne nema uzavrety a spracovany predosly vztah. Najma ak tam je dieta, ktore tych dvoch bude spajat aj keby tragace padali. Nech si to ujasni co chce a s kym vlastne. Lebo ak este aj pri pohlade na poondiateho macika s medom ma v hlave byvalu, tak tu mi blika kontrolka a znacne na cerveno! A vobec to nie je o prehnanej ziarlivosti. Ja som teda ziarliva minimalne, ak vobec, ale toto je uz za hranicou. Ludia s uzavretou minulostou nemaju potrebu tahat si ju do pritomnosti. Ta je uzavreta, stala sa, bola... Nie je problem pustit zmienku s kym sa spajala, ale to je asi tak vsetko. Detaily si treba odpustit.

janicka11
23. máj 2013

No mne osobne to príde dosť divné,a uprimne mne by to teda vadilo.. 😲 😕