Nechápem niektorých ľudí

funilieta
10. sep 2013

Ahojte...ani neviem, ci tento prispevok mam zaradit do tejto kategorie, ale kategoriu "medziludske vzťahy" som tu nenašla. Nikdy som nechcela nikomu ublížiť a nikoho ohovárať, a myslela som, že ked ja nerobim nikomu zle, tak som cakala že ani mne nikto nebude robiť zle.
Mám tri a pol rocneho chlapčeka, klasicky živé dieťa, zvedavé, žiadny extrém v správaní, a dala som ho prvýkraát teraz od minulej stredy do školky. Do školky chodí aj syn jednej mojej bývalej kamaratky, ktora sa do nasej dediny vydala za mojho bratranca z 3.kolena. Bývalek preto, lebo uz niesme kamosky. On nas aj zoznamil, lebo nemala ziadne kamošky, mne sa zdala v pohode, navstevovali sme sa, chodili s detmi von. Casom som si všimla a začalo mi vadiť na nej, že stale na niekoho nadavala, na susedu, na svokru,na starostu, na predavacky, na pocasie, na muža, vkuse pindala na všetko. babka jej manžela im dala kus zo svojej záhrady na to, aby si tam postavili dom, no a potom mali s tou babkou velke nezhody, ona mi o tom stale rozpravala ako jej robí zle, ako si davaju kamery a pod. a že ich udáva za každú hovadinu na obecný urad....až raz sa mi pochvalila že aj ona udala babku, neviem už za čo a ja som vtedy jej povedala, že prečo to urobila, že sa len znižila na jej uroveň, že zlo plodilen dalsie zlo, že prečo ju nenecha na pokoji,aby mala aj ona pokoj. a teraz viem, že som sa do toho nemala miešať, ona ma znenávidela, vymazala si ma zo svojich priatelov na FB (ako malé decko) prestali sme sa zdravit , len za to že som jej prestala pritakávať a povedala som jej svoj názor. nechapala som to, ale na druhej strane som bola rada, ze mam od nej pokoj, lebo to bola fakt strasna negativistka. No ale aby ste ma pochopili, prejdem k veci.
Od tej hadky medzi nami uplynuli už dva roky a niekedy sa vídavame v školke, ked ona ide po syna, a ja po svoje deti. Pozdravim jej, ale malokedy odzdravi, nemam dovod sa na nu hnevat, dokonca mi jej je luto, lebo odkedy sa to stalo, nevidela som ju nikdy vonku s nejakou inou kamoskou, mozno sa mylim, ale myslim, ze nema u nas v dedine kamaratky.
Ked som prisla minule do skolky po mojho synceka, prvy den, co bol v skolke, ale nastupil az v stredu, ucitelka mi povedala, ze jej usiel dva krat za sestrou (mám staršiu dcerku v prípravke) ale nebolo to v zlom,len som sa pýtala, že čo robil, aký bol, lebo bol prvý den v skolke, no tak mi povedala ze v pohode, az na ten utek. Tá dotyčná to musela začuť, lebo následne večer napísala na fb toto (zhodou okolností som bola na sestrinom fb, tak som to zbadala, lebo ja niesom uz v jej priateloch: (skopírované)
"Matko chodi do skolky uz 2hy rok, a ani raz mi ucitelka nepovedala,zeby bol s nim nejaky problem,ale toto co som dnes pocula, ako hovori ucitelka matke chlapca,ktory nastupil do školky pred troma dnami,je sila.....
Vase dieta nepocuva, uz 2x mi usiel, to hovori za vsetko.... poznam matku aj jej deti, ani jedno neni vychovane "
Normalne som najprv nechapala, ale dala som si dokopy suvislosti, ze to pisala o mne. Ja neviem, ale skuste mi na to napisat svoj nazor, podla mna je to riadne detinské a hlúpe, ale zabolelo to riadne. či by ste na toto nejak reagovali, alebo nie, dosť ma to zasiahlo, preco si taketo veci vymýšla po takom dlhom čase, ešte tam potom v komentoch dodala, ze sa boji, lebo jej druhy syn pojde tiez do skolky, a ze na neho bude mať môj zlý vplyv a že aj tak si myslí, že z toho decka (mojho) nič dobré nevyrastie.
Jasne, že to nepojdem riešiť, ale musela som sa vyrozprávať, lebo ma to bolí, že nejaká cudzia žena takto kydá verejne na mna a na moje deti. Aj ked nas nepozna, vtedy bol moj syncek este malý, mal rok a pol, ked sme sa este kamaratili, odvtedy sme sa nevideli, okrem stretania sa v skolke, a ani jednu vetu sme spolu neprehodili. Nechapem to.dakujem za prečitanie.

kiki68
10. sep 2013

ja by som ju ignorovala,lebo akonahle zareagujes,tak pojde po Tebe znova a bude jej jedno,ze je to klamstvo. Myslim,ze ta ex kamoska to nema v hlave vsetko v poriadku,to sa stava...ja by som ju uplne ignorovala,navyse fuckbook,ja to inak nevolam je prepadlisko dejin,co je tam jednu hodinu,tak za dalsiu hodinu to uz neznamena nic...Keby to zaslo prilis daleko,ze by naozaj nepekne ohovarala,ale to by ta tam musela menom spomenut,tak mozes na nu podat trestne oznamenie. Bude musiet ist na vysluch,lebo to policia musi riesit a mozno potom sa spamata,ze nema na ludi kydat.

monika15
10. sep 2013

@funilieta och boze fajna trapka... a este riesit veci cez FB :(((((((( nevsimaj si ju ona to spravila narokom aby si to riesila...
nehraj jej do karat neries to..... ignoruj ju.
nepotrebujes taku negativnu babu do zivota

pipok
10. sep 2013

btw, okrem toho ze suhlasim s nazorom prevladajucim tuto : ignoruj; len maly napadik co kby a tvoja sesternica jej pod ten status napisala ze : nastastie su tu prikladne mamy s dobrymy detmi ako ty :D :D:D:D

riamim
10. sep 2013

@funilieta Ako vieš, čo napísala na FB, keď si ťa vymazala z priateľov?

monika15
10. sep 2013

@riamim pise to vysie ze bola u sesternici a ta jej to ukazala

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
funilieta
autor
10. sep 2013

@pipok to je super nápad, len nechcem rýpať do hovna, lebo sa rozsmrdí 🙂 A sestra mi hovorila, ze jej nieco na to napise,ale som povedala aby to nechala tak, ja som myslela najprv nieco v zmysle: "nejak to, prosim, vydrž ten polrok v školke, snad na tvojho syna nebude mať až taký zlý vplyv" moj syn je totiž starši o polroka, a nebude s jej synom chodit na buduci rok, lebo moj uz bude o triedu vyššie, jej bude mat tri roky az v decembri, tak nastupi az v januari do skolky. Ale to by hned vedela, ze to vie odo mna a vtralo by jej v hlave, odkial som ja mohla vidiet jej fb,bol by z toho škandal, viem si predstavit. necham to tak.

funilieta
autor
10. sep 2013

@riamim sestrin facebook som videla. ona ju ma v priateloch

jolly84
10. sep 2013

@funilieta dobra zakoplezovana krava je to. kasli na nu, lebo to nikdy neskonci 😉

aneri66
11. sep 2013

vôbec by som si ju nevšímala............

vejula
11. sep 2013

@funilieta napisala by som jej takyto koment : Väčšinou sa s tych poslušných detičiek, ktoré sa boja kvôli drezure psychopatickej matky aj prdnuť pred dospelym, stavaju v čase ked dostanu troška slobody ochlastovia feťaci a drogovozavislí bezdomovci. Radšej priemerne divoké dieťa, ako rodičom potlačané, na slovo posluchajuce dieťa, ktoré nema slobodu a nevie s nou narabať. Lebo to je velmi nebezpečné. PRajem pekny den

haslerka27
11. sep 2013

@funilieta nec sestra pripadne napise status: nechapem niektorych ludi....a ty daj koment: ani ja,ale ubohost niektorych nema hranic...nestoja ani za povsimnutie...odpad ostane vzdy odpadom

monciky
11. sep 2013

@funilieta
ignorovat a ignorovat, lebo ona podla mna caka na to, ze budes reagovat, aby mohla spustit....
a pani ucitelku v skolke popros, aby ked Ti bude chciet nabuduce nieco o Tvojom dietati povedat, nech si Ta zoberie bokom, aby to nepoculi cudzi ludia....

matozazzo
11. sep 2013

@funilieta Spravne si dala titulok... su ludia, ktorych nikdy nepochopis... viem, ze ta to ranilo, ale jednoducho si v duchu povedz, ze aj tak jej odpustas... Postupne na to prestanes mysliet.. Takyto ludia su notoricki stazovatelia sa, nestastny, stale potrebuju niekomu ublizovat, lebo oni sami su nespokojni... Ber to tak, ze je "chora" a nevie sa "vyliecit". Ked sa zmieris s myslienkou, ze je "chora" a bohuzial, ty s tym nic neurobis (ako napr. alkoholizmus, fajcenie, drogy,..), ulavi sa ti. Lebo ju mozes akurat lutovat, ale ani to nestoji za to! A v srdci jej len odpustaj, lebo ona nevie, c robi a je to pre nu bludny kruh z ktoreho nevie von...

marecek1
11. sep 2013

@funilieta vykašli sa na ňu,
veď je to v podstate chudera - bez kamarátiek, len s tým svojím hnevom a závisťou v sebe, neprajníctvom, hádkychtivosťou - tie komenty by boli len vodou na jej mlyn.
aj keď ťa chápem, že je to ťažké, každá mamina je levica, keď ide o jej detičky....

marci77
12. sep 2013

@funilieta
Nereaguj na ňu, má problém sama so sebou,a ten si sama nedokáže vyriešiť.
Kto jej nastaví spovedné zrkadlo?

Len si predstav, že zrovna takýto nevyrovnaný človek by nahlásil na sociálku, že tvoje deti pri tebe trpia?
A podľa nových zákonov.......ani nedopíšem.

hoblinka13
10. jan 2014

tato tvoja kamoska mi pripomina moju svorku.tiez negativny clovek,vecne nadava na vsetkych,kyda a vymysla si.neries takych ludi.su zakerni,ale vnutorne chudobni.vela ludi riesi svoje okolie a nic s tym nenarobis,oni maju problem sami so sebou a vybijaju sa na okoli

lulistek
10. jan 2014

@funilieta Vobec sa tym netrap, nema co robit, tak len druhym ublizuje, vsetko je zle, ale neuvedomi si ze mozno aj ona je ten dovod preco je vsetko zle, ze mozno ona je pricinou toho ako sa ludia k nej chovaju. Tiez sice nemam kamosky na kocikovanie, ale mam okolo seba ludi s ktorymi dobre vychadzam. To ze takeho veci pise na FB, je len preto, ze chce zakricat do sveta nieco, ale podava to takym sposobom ako pubertak, ale to si vsimam aj na inych ludoch na FB, ze ake maju statusy. Staci ze sa z toho vyrozpravas a to prejde. Vzdy ju s usmevom pozdrav ako keby ti to netrhalo zily. Vela stastia 🙂

lenadka
10. jan 2014

@funilieta fúha, tak je čudná a určite aj veľmi nešťastná osoba, lebo nedokáže s nikým vychádzať.

matkamirko
10. jan 2014

@funilieta no to je naozaj chuda clovek, tzv. chudera 🙂 Tiez takych par poznam, robia ludom neustale v zivote zle. Co je najhorsie, ze na zaciatku si akoze rozumeju so vsetkymi, postupne si z nich vyberaju obete(ktore im co i len raz nedaju za pravdu, nieco vytknu, a pod.), a robia z nich uhlavnych nepriatelov, a aj po x rokoch ziadneho kontaktu s nimi(alebo min.) maju stale pocit, ze si mozu vrtnut. Ja sa tiez snazim ignorovat, ale sme len ludia, nervy obcas neudrzia. V skutocnosti su to naozaj chudaci ludia, ktori maju problemy sami so sebou. A maju ich tolko, ze namiesto toho, aby si zivot zariadili tak, aby boli oni sami spokojni, tak radsej zneprijemnuju zivot inym, a to ich robi stastnymi-chore..

julinocenka
10. jan 2014

Vieš čo, ja so tiež taká trúba, že všetko riešim, zabolí to, aj posledne som riešila, že ktosi kdesi povedal na dcéru, štve ma to, ale škodím len sebe, no poďme k tebe,ale o čo ide? Syn je krátko v škôlke, je predsa normálne, že ide k sestre, veď sa cíti osamelý. Moja malá vytopila kúpelňu, pľuje na druhých, niekedy je ale naozaj doslova "divá" a to som pedagóg, aj dostane na zadok, ale má taký temperament, čo ju zabijem?!
Tvoj synček si nemal kedy zvyknúť na cudziu autoritu, rešpektovať ju, tak preto sa netráp.
a povedz mi, naozaj by si chcela vedieť a počuť všetko to zlo, čo o tebe cudzí trúsia?!
Nadýchni sa zhlboka, pozri, akého máš krásneho syna, dcérku, neviem, či máš ešte nejaké deti, máš manžela, ste zdraví, buď šťastná!
Ja osobne by som nikdy nehodnotila cudzie deti,lebo neviem, čím ma tie moje prekvapia! Ručím za ne len po bráničku domu.
A k tej dotyčnej.Ak je taká negativistka, buď rada, že ťa už nezaťažuje tým zlom.