Nechce si ma vziať

carrera4
15. jan 2013

Ahojte žienky. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, lebo sama si poradiť neviem a neviem ako ďalej. Mám priateľa, sme spolu už 3 roky. momentálne čakáme naše prvé bábo. Hned ako som otehotnela, tak prve na co som cakala bola ziadost o ruku, nejaky zasnubny prsten a planovanie svadby , hoc aj na urade, bolo by mi to jedno. chcela som aby sme boli kompletna rodina. lenze nic take sa nekonalo, a ked som sa ho spytala kedy dostanem prsten, povedal ze to su len zbytocne vydavky, ze teraz treba peniaze na ine. povedala som ze nemusi byt prsten, len aby sme sa vzali, ze nechcem aby dieta vyrastalo v takej rodine (neodcudzujem ludi,ktori tak ziju, ale ja tak zit nechcem). neviem si predstavit, ze dieta, ktore nosim pod srdcom bude mat ine meno ako ja. a vobec nechapem preco muz , ktory tvrdi, ze ma miluje, si ma nechce vziat. ked som dala navrh aby sa svadba konala na urade , len my dvaja a svedkovia (aby sa usetrili peniaze) povedal, ze som velmi mudra a ze len vymyslam. ze dnes to uz tak nefunguje. citim sa strasne. 2.problem je ze sa mi absolutne nevenuje. nedviha telefon a niekedy aj tri dni neviem ani co robi. vobec sa nezaujima ako sa citim, ci nieco nepotrebujem, ako budeme dalej zit. nevie ani co robim cele dni! 3. neviem ci uz mne sibe, ale zda sa mi ze ma problem s alkoholom. pije na moj vkus prilis casto, na tahy, a ked zacne neviem o nom nic. ani kde je. 4. vykaslal sa na mna na narodeniny. nedostala som ziadny darcek. akurat mi v den narodenin povedal vsetko najlepsie. mali sme to ist oslavit vecer spolu. oslava trvala asi hodinu, pretoze mal vypite, bol neprijemny a a povedal ze sa mu ani nechce byt von. povedal aby sme to odlozili na druhy den. no a na druhy den sa mi vobec neozval, ani dalsie styri dni. nic som nedostala. ani snubny prsten, ani darcek na narodeniny (lebo ze vraj to vobec nie je potrebne ) . citim sa sama, opustena, nemilovana. Boli sme na 4D sone spolocne, dali nam cd. ked som povedala ze podme si to pozriet, povedal ze on to nebude pozerat, lebo tam dieta vyzera hrozne. myslela som ze mi srdce pukne. na druhy den mi povedal ze materske mlieko musi byt otrasne. neviem uz odlisit co je uz vela,a co si len domyslam kvoli tehotenskym hormonom. neviem kde je hranica , co si moze ku mne dovolit. vobec si ma nevazi ten clovek. a ja ho lubim velmi. som sklamana zo vsetkeho. neviem co mam robit dalej. neviem si predstavit napriklad ze dieta bude zit bez otca. ale ja mam zit s clovekom ktory si ma vobec nevazi?? poradte. (vdaka za precitanie dokonca )

princeznicka3
15. jan 2013

nijaky muz nie je dokonaly ale toto je darebak hrubeho kalibru.povazuj sa za dieta stasteny ze si ta nechce vziat a zmaz temu.je zbytocna.tu niet o com.mas stastie,dakuj Bohu,zbal si veci a utekaj kade lahsie.ale vazne,toto je hotova obluda.cakas jeho dieta a na svadbe ti zalezi,mal ustupit a ten alkohol....tak na to penaize sa najdu no na svadbu nie.tak toto by bola asi prva a posledna kvapka zaroven

jaruska8
15. jan 2013

@carrera4 Rodičia ťa podporia, budeš mať bábo, pekne si dokončíš školu a ten truľo, čo si ťa neváži? Jeho smola. Ty máš na viac!! 😉 Nie sa prosiť nejakému, čo si to vôbec nezaslúži... 😒

smatka
15. jan 2013

@carrera4 Myslim ze to vidis prilis tragicky. Je kopa muzov co sa nechcu zenit,lepsie pre teba ak by sa nahohou nasiel taky co bude chciet. A co sa tyka narodenin,aspon si spomenul a zablahozelal ti.Horsie je to s tym alkoholom! Otazka je ci pil aj predtym alebo len teraz zacal? Treba s nim hodit rec,uplne v klude ze co sa deje.Tazko ti pomozeme ked pises len tak okrajovo.Ty sama vies co bolo pred tvojim otehotnenim. Ci ste to babo planovali alebo sa len podarilo. Co sa tyka toho 4D ani ja som na to nebola z toho dovodu ze sa mi take babo hnusilo. Skus nam vas vztah trocha rozvinut,viac opysat a uvidis ze aj sama prides na to co je spravne pre teba.Hlavne sa tym netrap,lebo ublizujes aj babu.

zonjushe
15. jan 2013

mne sa nechce verit, ze toto nie je zly vtip..preboha zeny, kde na takychto chlapov chodite???

jabadaba
15. jan 2013

@sharmana konecne to tu niekto trafil. Plny suhlas.

carrera4
autor
15. jan 2013

@jaruska8 bolo plánované. ked sme sa o tom bavili, tak som bola stastna, ze konecne budeme normalna rodina. podarilo sa na prvy sup. velmi som sa tesila ked som videla pozitivny test.

stanislava2
15. jan 2013

@princeznicka3 ano bolo by dobré dat tuto tému zmazat lebo ja ked to čitam mam pocit že sa takéto hrozné ani nemože stat že si to znovu niekto vymyslel.No ak sa to naozaj deje je mi strašne smutno takéto čitat ked mladá šikovna žena a chudatko dietatko nema štastie aby boli milovaný.

fifina461
15. jan 2013

carrera4 odid od neho co najskor!!! zasluzis si ovela viac

jaruska8
15. jan 2013

@carrera4 Tak potom je to nielen truľo, ale má aj nejakú poruchu. Žeby sadista????? Chce ťa psychicky týrať??? Navnadí ťa na dieťa, a potom sa správa takto???? 😠 Fakt nechápem. Veru, keby to bol radšej vtip...

ada9999
15. jan 2013

obuj mu sedemílove čižmy a nech uteká čo narýchlejšie....a najdalej od teba aby si stihla spoznat staré známe, že jediný liek na lásku je viac lásky.a aj sa som jedno z tých deti,ktoré vyrastali bez otca a myslím že nejaku vadu z toho obdobia nemám.iba svoje vlastné 🙂

carrera4
autor
15. jan 2013

@smatka s tymi narodeninami sa to stane vzdy ked mam narodeniny. este nikdy mi nic nedal ani to so mnou neoslavil. tu neide o darceky, ale o to urobit ten den aspon trosku vynimocnym a nie sa vykaslat na vsetko. ja mu vzdy nieco dam, na kazdy sviatok a snazim sa mu den sprijemnit. s alkoholom boli problemy od zaciatku, odkedy ho poznam. pohybuje sa aj v takej spolocnosti ktora si rada da kazdy den. on tvrdi ze to je normalne, ze ma vsetko pod kontrolou. ale samozrejme , ze taku vec si nikdy neprizna.

smatka
15. jan 2013

@carrera4 Pises ze je od zaciatku taky,tak preco to riesis az teraz? Dufas,ze ho babo zmeni? Urcite by som to na tvojom mieste teraz neriesila.Vyzeras byt sikovna baba tak nechaj tomu volny priebeh a uvidis co bude po porode.Hlavne sa na neho nespoliehaj. Ber to tak ze si samostatna jednotka. A inac v ktorom si tyzdni?Prajem vsetko dobre.

mima4
15. jan 2013

@carrera4 kedze je od zaciatku taky, tak preco si si s takym clovekom naplanovala babatko?

ssussie
15. jan 2013

@carrera4 🙂 tak podobne to bolo u nas pred rokom .... ale mi sme svadbu mali - cize k tomu vsetkemu ma aj papier, ze tak lahko neodidem cize je este protivnejsi (ku mne, k malemu je uzasny). Zabudol na nase desiate vyrocie chodenia, nechce sa so mnou bavit, ani sa ma nedotkne ... no nechcem ta strasit, ale po porode budes potrebovat chlapa co bude stat pri tepe aj psychicky - inak budes taka troska ako ja. Ale ja som vyrastla bez rodicov v spolocnej domacnosti a dala som si zavazok, ze moje dieta toto nezazije. takze pre neho znasam manzelovu chladnokrvnost ... ale som si aj ja sama na vine - keby som mu vzdy nedavala taky pocit istoty, ze ho lubim, dnes by mi neskakal tak po hlave :-/

smatka
15. jan 2013

@carrera4 Ja mam celu taku rodinu.Pomaham vsetkym a oni sa na mna vykaslu aj ked mam sviatok.Nemam rada narodky ani meniny,lebo vzdy ide moj mm ako naschval do prace a uz je po vynimocnom dni. Niektori ludia su proste taki,nevedia to proste,obdarovat a tak.

carrera4
autor
15. jan 2013

@smatka som v 17.tt . riesim to teraz, lebo som v soku z toho ako som dopadla. pripadam si ako v zlom sne. sama s dietatom na ktore sa nemam ani s kym tesit. mam psika. ten mi dava viac lasky ako on.

smatka
15. jan 2013

Halo ale to sa po narodeni baba zmeni!!!!!!!!!!!Uz nebudes sama!!!!!!!!!

kykka
15. jan 2013

@carrera4 Mozem sa ta nieco opytat? Mne tu proste nieco nesedi. Vies, pises, ze si este len teraz robis vysoku skolu, este byvas u vasich, s priatelom zobrati nieste, ale babo ste planovali. Co ja viem, tak ludia si vacsinou planuju babo po ukonceni skoly, a ked uz maju zabezpecene ubytovanie a po svadbe. Naco ste si planovali babo, ked nemas este dokoncenu skolu, nemate poriesene byvanie a ani naznakom ta nepoziadal o ruku? Aky to malo zmysel?

aliza
15. jan 2013

@carrera4 a naco si planovala najprv dieta, ked si chcela mat 'kompletnu' rodinu, cize svadbu? 😕 Ved ste sa mali najprv zobrat, ked ti tak na tom zalezi a potom planovat babo. teraz je zbytocne vyplakavat....snad si si nemyslela, ze ked otehotnies, ze sa on zmeni 😨. Pises, ze je taky od zaciatku...nechcem byt hnusna, ale kazdy si je strojcom svojho stastia....vedela si, aky je. Ocakavala si nieco, co nebolo nikdy realne. A co teraz? bud s nim zostanes alebo mu povies zbohom.

carrera4
autor
15. jan 2013

@mima4 lebo ho lubim. boli vo vztahu aj svetle chvilky. a klasicky preto, lebo som si myslela, ze uz to bude konecne normalne. a ono je to este horsie.

jankanelka
15. jan 2013

@carrera4 ahoj, presne v takejto takmer navlas podobnej situaciii som sa ja sama ocitla pred styrmi rokmi...my sme sice svadbu mali mat, ale 2 tyzdne pred nou mi oznamil, ze si ma nemoze vziat... preco? to ani srnky netusia, ako by povedali ziaci... Dcerka ma dnes 3,5 roka, nikdy za nou nebol, nic od neho nedostala... ani blbu SMS ani margaretky z luky... neriesim... ani jeho neriesim... nie je v RL ani uvedeny ako otec... teraz som sa spoznala s jednym velmi milym clovekom, rozumieme si a rozumie si aj s dcerkou...
Netrap sa kvoli hlupakovi, potrebujes mat hlavne klud a pohodu, vykasli sa nanho a hlavne si dobre zvaz, ci das takeho cloveka uviest ako otca do RL dietata...
Drzkam palce, aby si sa spravne rozhodla. Ak chces, napis IP

smatka
15. jan 2013

@carrera4 Predstav si ze moj mm sa ani raz nedotkol sam mojho brucha,nebol ani na jednom vysetreni a predsa malu miluje nadovsetko.

ritusuk
15. jan 2013

@carrera4 tvoje dieta si takehoto otca nezasluzi.nestoji ani o Teba ani o dieta.najkrajsie,co moze otec pre dieta urobit,je lubit jeho matku-pomahat a chranit.ano,muzi maju svoje obdobia,svoje muchy,aj ten moj ma,ale keby sa spraval takto,ani nerozmyslam.a to,ze nechces aby vyrastalo bez otca?ked bude na vas kaslat,Teba to bude boliet x viac ako dieta,lebo Ta to bude boliet aj za neho.urob tomuto koniec kym je cas,lebo pride den,ked bude tri dni niekde ozraty a ty budes plakat doma aj s malym,ono vyciti,ze si mimo,tak sa bude aj spravat a to je bludny kruh.priviest male na svet,do takehoto prostredia je max.nezodpovedne a sebecke.prepac za tak radikalny nazor,ale viem o com hovorim.

katka1981
15. jan 2013

Neodpoviem ti na otazku, ale napisem ti pribeh mojej kamaratky. Bola zasnubena s priatelom, chodili spolu 7 rokov. Ked mu oznamila, ze je tehotna, velmi sa tesila, no on povedal, ze to dieta nie je jeho, a ze ho ani nechce a potom jej povedal, ze on ma inu. Samozrejme trval aj na DNA testoch. Nechapala, ze ho vobec nepozna, ved boli zasnubeni. Mam pocit, ze tiez mu chutil alkohol. Tak teda ostala sama. A ked bola v piatom mesiaci, zoznamila sa cez internet s jednym slobodnym chlapcom. Zacali spolu chodit. Pri porode mala svoju maminu. Po nejakom case zacali spolu zit, netusim odkedy, ale dievcatko kt. sa jej narodilo bolo este malicke babo. Samozrejme vola ho tatinko. Ked malo dievcatko 3 roky, tak sa vzali potajme, on dievcatko uznal za svoje a necely rok po svadbe sa im narodilo spolocne dievcatko. Prva dcerka je cela maminka, len vysoka po biologickom otcovi, kt. ju asi ani nikdy nevidel a neriesi ju a tato druha ich spolocna dcerka je cely tatino. Su krasna, stastna rodina. Drzim ti palce!

azmuk
15. jan 2013

bud rada, ze ti nedal ten prsten a nevzali ste sa. taky muz nie je vhodny partner do zivota a je zjavne nezrely. Radim ti,aby si sa nanho vykaslala cim skor. Ver, ze to nie su tehot. hormony ale realita a takyto muz nie je hodny tvojej lasky. Otazka znie: Preco ho tak milujes? a preco si si ho vybrala za partnera a otca svojho dietata. Problem nie je v tom, ze aky je ON a ze aky je zly...ale v tom, preco TY ho chces? Ak si vazis samu seba a si hrda zena a rozumna zena-buduca matka, musis mat v tychto veciach jasno!
drzim palce do zivota!

carrera4
autor
15. jan 2013

@kykka myslela som si, ze ked otehotniem, tak ma automaticky poziada o roku, svadba bude hned ako ju vybavime. byvanie by sme si zabezpecili taktiez potom. najom sa da zohnat bez problemov z mesta odkial som. na vyske som v poslednom rocniku. budem koncit. Zmysel to malo taky,ze som si myslela (bohuzial len ja som si to myslela v hlave) ze tymto sa veci daju do chodu a vsetko vybavime kym sa babo narodi. ale nic sa nedalo do chodu bohuzial. mylila som sa. a ostala som na to sama. bez penazi a bez muza.

smatka
15. jan 2013

@carrera4 S tym neriesenim som to myslela tak aby si si zbytocne neublizovala tymi myslienkami. Je to krasny pocit ked citis ako ti nieco rastie v bruchu.A este krajsi ked sa o babo staras.Tak sa tes z neho sama.Aj tak s nim budes vacsinu casu travit ty sama!A vobec nepotrebujes chrapuna co o teba nestoji ,ved aj tak byvate u vasich. Uzivaj si brusko,uvidis ze ti bude este chybat.Urcite sa tesi spolu s tebou aj tvoja rodina.

amelie123
15. jan 2013

môj názor je, že takýto človek sa nikdy nezmení.... rozumiem, že chceš veriť, že sa to zlepší, že si si všeličo myslela, že to bude dobré... ale nie je a teraz nemysli na neho a ani na seba ale na to malé.... naozaj chceš aby vyrastalo s takýmto človekom? ktorý si ani za mak neváži jeho matku? ide o to malé.... kopec rodičov je sebeckých a kopec žien ostáva s mužmi len z lásky.... ale ak je láska jednostranná, nedá sa z nej žiť.... a čo je horšie, život je takto hrozný,... je jedno, že je hrozný pre rodičov, oni si to vybrali, ale predstav si aký bude pre dieťa.... chceš mu to naozaj urobiť? načo by mu bola kompletná rodina s takýmto človekom, ktorého nemôžem nazvať ani otcom, lebo to je krásne slovo.... viem, že je ťažké takto uvažovať, keďže ho ľúbiš, ale naozaj, mysli na bábo.... nezaslúži si to.... pri svojej novinárskej práci som stretla v krízových centrách množstvo žien s nádhernými a šikovnými deťmi, ktoré museli doslova ujsť z domu, lebo otec je tyran, alkoholik, povaľač a bohviečo ešte.... niektoré ženy tak žijú len z podpory, či z materských.... a tie detičky nemajú zo života nič.... kompletná rodina nie je vždy všetko.... ak ti pomôžu rodičia nie je o čom. Mysli fakt na to malé.... ak ho ľúbiš, nemôžeš predsa chcie´t pre neho takéhoto otca...

sissika
15. jan 2013

@carrera4 ja by som si normalne rozmyslela, ci ho vobec zapisat do rodneho listu dietata, radsej by som prisla o vyzivne, ale urcite by som nechcela, aby moje dieta nosilo priezvisko dementa, radsej otec neznamy ...

louvre
15. jan 2013

@carrera4 Naplanovat si dieta s alkoholikom?! tak teda vela stastia dievca, budes ho potrebovat . A to hlavne vtedy ked s nim zostanes a ked sa nebodaj este aj vezmete...... Otec alkoholik nie je pre dieta ziadna vyhra!!!! Je to trest!!!! To uz mate ty aj dieta ovela vacsiu sancu na normalny a stastny zivot ked sa na neho okamzite vykasles a jeho meno ani neuvedies do rodneho listu.