Nechcem odlúčenie. Ľúbim ho

simonka1789
7. nov 2016

Nemam sa s kym porozpravat tak by som poprosila rady od vas, som vydata 5 rokov, spolu s manzelom mame 2 krasne deticky, nas vztah nikdy nebol idealny ale tak snazili sme sa, mame sa radi, ale postupne nase odlisne povahy nas oddeluju, hadame sa velmi velmi casto a to fakt uz aj pre hluposti, manzel chodi na tyzdnovky,vtedy je to ako tak ok a ked sa vrati tak 3-4 dni super, Lubime sa, mojkame, travime splolu cas ale potom sa zacnu hadky...vcera sme spolu telefonovali lebo je na tyzdnovke a bol mlkvy, nechcel sa ani moc rozpravat, ja mu hovorim ze ci je smutny a on ze ano a ze z nas, ze rozmysla nad tym aby sme isli od seba ☹ akoby mi facku dal, hrozny pocit, nechcem o neho prist, Lubim ho a urobim cokolvek aby som ho nestratila. Slubila som mu ze sa zmenim (slubila som to uz 1000x ale tentokrat to dam) ale ako to urobit? hovori ze mu stale nieco vycitam (ze je s nami malo, ze sa venuje svojim konickom viac ako nam, co mozno ani pravda nie je neviem, som si uvedomila ze ci sa nahodou nechovam ako matka k dietatu ze ho chcem prevychovat, komandovat, usmernovat co ma robit kedy to ma robit ako to ma robit...chcem uz aby bol stastny a pritom aj ja...ako si urobit aby mi nevadilo ze ide na tie ryby, ze chce ist s kamosmi, ze kuka na tablete stale tie auta, ze si sem tam (maaalo) zapali cigaretu??? ako to urobit aby som mu nic nevycitala, ako by s nim spokojna? chceeeem pomozte mi

wanda52
7. nov 2016

@dominika6 a to vieš odkiaľ? Môj muž a aj môj brat chodievajú na ryby, je to pre nich relax a baví ich to. Nechodia sa tam ani ožrať a ani nič podobné...

tina1988
7. nov 2016

Ja si myslim, ze na zachranu manzelstva a vasho vztahu treba dvoch. Ty popracujes na sebe a posnazis sa nevycitat mu tolko veci ( niekedy si treba fatk len zahyznut do jazyka a niejako to prehltnut ) ... ale zmena musi prist aj z jeho strany. Mal by si aj on uvedomit ze tym, ze je doma tak malo ho naozaj potrebujete - aj ty a aj deti. Tak nech si skusi niejako inak zorganizovat cas ked je doma aby mal cas aj na vas, aj na svoje zaluby a kamaratov. Alebo ked vidi, ze je toho na teba dost, tak nech si vezme deti na chvilocku a ty budes mat cas na seba. Staci par malych zmien a vas vztah sa urcite zmeni k lepsiemu. Len na zmenu treba vzdy dvoch.
Drzim palce nech sa vam to podari !

simculllka
7. nov 2016

Ahoj, presne, ako ti tu ine zeny napisali, nie je to len o tebe a o tom, ze ty si ta zla. V prvom rade, ak by som zistila, ze moj chlap si vypisuje na nete s kikinami, tak by som bola zuriva a urcite by som mu to len tak neodpustila a popravde, ja s mojou povahou by som bola zrejme aj paranoidna a tiez by som asi podobne ako ty reagovala na mnohe veci, ktore by urobil. To je vec jedna. Druha vec su tie jeho konicky. Ok, kazdy z nas by mal mat nieco, co ho bavi a naplna a nemusi to byt zrovna v kruhu rodiny. Ale odtial potial. Nie zit tak, ze moj chlap ma xy konickov a ja doma s detmi, lebo sak som matka, tak to je uz moj udel, nemat ziadny ziadny iny spolocensky zivot, len ten s detmi. Poznam taky pripad, kedy zena je doma stale sama s deckom, lebo jej chlap ma 90 percent svojho volneho casu zaplneneho konickami a este jej povie, ze sak aj ona nech si nejaky najde..len akosi pozabudo, ze jej nedava ziadny priestor a ked aj hej, tak len tak, ze prave mu nieco odpadlo, nech ide aj ona robit nieco , co ju bavi...akoze dakujem za taketo privilegium. A aby toho nebolo malo, tak si urobili druhe dieta, lebo to jej uz vraj bude pomahat........ tak drzim palce. Inak zlata baba, ale akoze nad tymto sa mi rozum niekedy pozastavi...No takze ja by som ti poradila, aby ste si fakt pokecali, ale skus sa na to pozriet aj objektivne, skus si zhodnotit, kolko toho casu naozaj venuje vam a kolko svojim konickom a navrhni mu, ze aj ty si teda najdes nieco, co ta bavi a fakt si nieco take najdi a venuj sa tomu a nech skusi, ake je to byt doma sam s dvoma detmi, ked ty niekde relaxujes. Vo vztahu su vtzdy dvaja, akoze ja sa mu ani necudujem, ze mu taky zivot vyhovuje. Doma zena sa stara o deti, vsetko je na nej, on pride cas od casu, pohra sa chvilku s detmi a cau..ja by som mu teda priestoru moc na konicky tiez nedala, neviem, ake mate velke deti, ale keby mi teraz moj chlap pri nasich dvoch malych zahlasil, ze on bude chodit kazdy vikend na ryby, tak by som ju asi fakt pribalila aspon jeden kus dietata, nech si teda uziva tie ryby...no takze tak, drzim ti palce a skus sa na to pozriet z nadhladu, co by si napriklad ty poradila kamoske, keby bola v tvojej situacii,a le fakt sa pozri na to objektivne, bez emocii..a uvidis.

simculllka
7. nov 2016

A este jedna vec. Podla mna je maximalne od neho chrapunske, ze to zacal riesit, ked je prec, ked vie, ze sa nemozete poriadne o tom porozpravat zoci voci!!!!

tutu_1
7. nov 2016

My na ryby chodíme spolu. Každý ma svoju udicu, manžel svoju, ja svoju a syn svoju. Urobili sme si z toho rodinne výlety. Občas povie, ze chce ísť s kamarátom. Neriešim, veď ma nemoze mat stále za pätami. Ma koníček svoj anglicky trávnik pri dome. O ten sa straaaasne rad stara. To je pekne na očiach 😁😁😁 . No neviem si predstaviť ze po týždňovke by mi ušiel na ryby a bezomna 😧. Scény by som však nerobila. Nemá to žiadny zmysel. Nevravím ze mi niekedy neuletia nervy ale osvedčilo sa mi byt skôr ticho, myslieť si svoje, a ono sa to potom rieši v pokojnejšej atmosfére. No zbytok co píšeš ako keby sedel na bývalého a teda ten keď sa takto choval uz mal druhu. Ale nechcem ta strašiť.

michellia
7. nov 2016

@tutu_1 nikdy asi nema zmysel robit sceny, pretoze to vzdy veci vie len zhorsit. Ja si pamatam tiez ako som parkrat urobila scenu ked som sa ponukla drahemu ze pojdem s nim do hory a povedal mi ze a naco, tak ma to hnevalo ze som sa rozcertila a vtedy mi doslo ze to bola blbost, ze potrebuje byt sam, ze je to v pohode 🙂

tutu_1
7. nov 2016

@michellia Ja som cholerik po otcovi a ešte k tomu samostartovaci. Trvalo mi chvíľku kým som pochopila ze tade cesta nevedie. Uz to nerobievam. To musím byt fakt vyčerpaná a mat toho veľa aby som sa pozabudla. A keď chce ísť niekam sam tak ho nemám potrebu všade sprevádzať. On sa ma aj svokry pýtal ci môže ísť sam s kamošmi na pivo 😁 som sa smiala,ze co sa ma pýta hlúposti. Len nech mi povie ci ho mam čakať, alebo si mam ľahnúť spať. A bolo.

sense
7. nov 2016

Nezastavam si tvojho chlapa ale ak by mi napr moj muz furt nieco vycitak a zakazoval a robil sceny hladala by sim tiez pokoj inde.... Druha vec je ze chodi na tyzdnovky tak by mal vilny cas travit s vami i ked obcasny iddych s kamaratmi mu tiez moze padnut vhod, nepises co na tych tyzdnovkach robi myslim aku pracu.... Na zachranu vztahu ale treba dvoch.... Skusit sa g kkude bez vycitiek povypravat.... Ak sa nedokazete porozpravat ako dvaja dospeli ludia bez hadok a vycitiek tak si spravte kazdy zoznam toho co komu na tom druhom vadi a aj navrh ako to moze zlepsit a aj to ake chyby vidite vy na sebe kt narusaju vztah a ako by ste ich mohli odstranit a zlepsit a.skuste potom "uzavriet" dohodu o tom kto sa pokusi co na sebe zlepsit a.co dokaze.tolerovat tomu druhemu...

kikundela
7. nov 2016

To akoby si mi brala slova z ust.my sme spolu 5 rokou,2 deticky(5 rokov a 5mesiacov).tatik sice chodi domov z prace,ale niekedy chodi ku kamaratovi pomoct mu,opravovat si tam traktor.takze niekedy domov nepride.a ryby ani nehovorim.mam alergiu.ja s nim chodit nebudem.bola som a nebavi ma to.ked zobere maleho fajn,ale aby som chodila s nim tak to nie.ked ma cas tak to su ryby,volejbal,kamarati.nepochopim ze radsej pojdem inam ako ten cas stravit s nami.ja som s drobcami sama.s malym to mam tazke.ale aj tak si pojde po svojom.zabuda sa venovaj aj nam.niekedy sa sprava akoby nas nemal.on ma svoj svet,my s detmi svoj :(

jankalukasova
7. nov 2016

úplne tomu síce nerozumiem... ale sama vieš, že ho stíhaš, tak čo nemáš žiadnu vôľu?Aby si si povedala, že proste sa nebudem vypytovať. Tak do kelu sa k tomu postavím a poviem si, že nebudem za ním chodiť ako jeho chvost a proste nebudem!! Vždy keď ťa to napadne, tak si kusni do jazyka, alebo si daj facku.. alebo ja neviem čo... predsa nemáš 5 rokov aby si sa nevedela ovládať...Ono ide aj o to ako sa opýtaš... môj keď niekam ide, tak mi povie, idem tam a tam... nie preto aby som bola ako informačná centrála, ale aby som vedela, kde ho hľadať keby sa niečo stalo.
Druhá vec je tá, že ak chodí na týždňovky a potom príde na weekend a z tých dvoch dní, chce ísť jeden deň na ryby a potom ešte s kamarátmi do krčmy, tak načo mal rodinu?? Ale píšeš, že keď príde, tak 3-4 dni je to ok.. takže je doma dlhšie... v tom prípade ho nechaj nech ide pozrieť kamarátov a venuje sa svojim koníčkom. Prípadne sa dohodnite na nejakom rozvrhu. Skús mu normálne v klude povedať, že Ťa to trápi a, že s tým bojuješ a nechceš ho stíhať a kontrolovať ale proste Ti chýba a možno aj z toho Ti šibe....
Čo sa týka toho vypisovania na azete... to je dosť veľký šrám... a teda či to náhodou nie je tak, že je mu pohodlnejšie si sem- tam zaflirtovať na nete a tráviť čas s kamarátmi a rodina ho tak troška omrzela.

janickacrazy
7. nov 2016

@kikundela Je to smutné, že radšej trávi čas niekde inde ako s rodinou. Moj chlap chodí len do práce a potom je s nami, maximálne ide občas v sobotu ku svokre dačo porobiť. Nechodí na ryby, ani do krčmy, ani za kamarátmi, futbal nemá rád, ani ho nepozerá, mne to takto maximálne vyhovuje. My sme sa vybúrili obaja zamladi, teraz už len doma alebo s deťmi niekam. Mne by to asi tiež vadilo, keby stále kdesi behal a ja doma zavretá furt.

majulino
7. nov 2016

@dominika6 zaujimavy nazor na rybacku, moj manzel je rybarom 10 rokov a naposledy sa opil na rybach pred viac ako 8 rokmi . my na ryby chodime spolu s detm

kikundela
7. nov 2016

@janickacrazy je.30 rokov,deti a sprava sa akoby mal druhu pubertu.mne je dost luto ked povie viem ze vas zanedbavam,viem ze to nemas lahke,ale aj tak idem.my sme boli vcera vsetci s malym na prechadzke.od kedy sa narodil asi prvy krat.on sa s nami doma nudi.ja nemam cas si precitat knihu.kazdy mi vravel narodi sa vam male sa zmeni.no sme viac sami ako predtym mam pocit.a zakazovat mu?zbytocne.hoc by som sa na hlavu postavila pojde,urobi tak ako chce.este mi povie ze prepac sak to vydrzis.

petra3312
7. nov 2016

ja si neviem predstavit, ze by som odchadzala z domu a muzovi by som nepovedala kam idem, s kym, na ako dlho...tak preco by to nemalo byt aj naopak? Na to nemusim byt policajt ani stihacka, tieto informacie by clovek v manzelstve, partnerstve mal poslytnut sam od seba uplne automaticky, ved mam rodinu, jasne, ze manzel/manzelka chce vediet, kde ide, s kym. Ked si chce chlap poletovat po svete volne ako vtak, nema sa zenit a robit si deti.

janickacrazy
7. nov 2016

@kikundela Si príliš tolerantná, musíš trochu pritvrdiť. On sa nudí? No pekne, tak mu daj nejakú robotu, aby sa nemal kedy nudiť! Alebo mu nabaľ obe deti a vyšupni ho na prechádzku a ty si pekne čítaj doma v teple. Ja mám 3 deti, ale u nás to musí fičať. Ja mám čas aj na nete posedieť kludne aj 2 hodiny denne, aj knihy prečítať, ja sa sanžím si to tak zorganizovať, aby som mala čas aj na seba. Nie som predsa otrok detí a domácnosti. Musíš myslieť aj na seba.

petra3312
7. nov 2016

@kikundela Ty mas nervy zo zeleza

sardinka336
7. nov 2016

@kikundela pozri...ja si myslím ze to ze je tvoj muž sebec, ktoremu su koničky a kamarati ze TOP si musela vidiet bud pred tým ako si s nim začala zit a iste aj pred tým ako ste si spravili to druhe dieta. Ja kebyze zijem ako slobodna matka tak to druhe dieta nemam. Načo mi je dieta s takym chlapom? Sebeckého a do seba zahladeného človeka často ani vlastné dieta nezmení. A načo mi je taky chlap? A kebyze mi povie ze ,,ved to vydržíš,,? A čo som ja nejaka handra? Vobec si ta nevazi...a on sa doma nudi? Predpokladam, ze ty doma robíš všetko - domace prace, varenie a starostlivost o deti čize full servis aj so sexom a on len koničky...a nevie čo by od rozkoše robil tak sa nudi, pri dvoch malých detoch...joj je mu sveta zit...doma ma opatrovatelku, kucharku, gazdinku...čize o všetko postarane a on moze chodit kde chce a ešte ma tolko drzosti povedat, ze on vie ako to mas ťažke ale sak vydržíš nie? Ty ja by som vybuchla ako sopka a nechala mu deti a išla ...nech on vydrží...ale na to zeny nemaju gule, radšej budu trpeit a dávat, dávat, dávat...a nič neziadat. Casom by sa mi takyto chlap hnusil.

kikundela
7. nov 2016

@janickacrazy daj mi recept 🙂
@petra3312 vies co bolo obdobie ked som zurila plakala hadala sa,potom bolo obdobie ze mam deticky,budem sa venovat im kym je prec...teraz je to ani neviem.skor mi to je luto kvoli starsiemu syncekovi ked sa ma pyta a mamka kedy pride tatik,a mamka pride dnes tatik domov. Boli dni kedy mi to bolo uz jedno.

janickacrazy
7. nov 2016

@kikundela No musíš si aj ty nejaký koníček nájsť a ako aj sardinka radí, pekne mu od plúc povedz, že takto to dalej nepojde. Cez víkend mu nechaj deti doma a ty šup do mesta na kávičku, na prechádzku, ku kamoške proste kdekoľvek. Prídeš domov vysmiata ako lečo, uvidíš. Sú to aj jeho deti, nielen tvoje. Drž sa. 😉

emikika
7. nov 2016

Komunikácia je základ no neponižuj sa, strácaš hodnotu v jeho očiach...partner má byť parťákom ktorému musí záležať na tom čo Ťa trápi, malo by to byť aj v jeho vlastnom záujme však kto chce dusno ? Bez komunikácie a následného vyriešenia problému sa do spoločného ciela nedostanete...

rebeka11
7. nov 2016

Aj ty sa povenuj svojim konickom, alebo si vyjdi sa kamoskami... zatial mlady postrazi deti 🙂 a nebudes mysliet na hluposti. Vztah ma byt o dovere a aj tolerancii.

juliajulieta
7. nov 2016

Veľmi dôležité je sa o problémoch rozprávať.Viem to z vlastnej skúsenosti.Takže keď príde domov musíš sa s ním otvorené porozprávať čo mu vadí na tebe a čo je hlavným dôvodom,že rozmýšľa nad rozchodom.Držim silno prsty.Daj vedieť ako to dopadlo.

ukulela
7. nov 2016

@simonka1789 nepomoze ti zapriet sa, musis zmenit svoj pohlad na neho a vas vztah. naplanuj vam nejake spolocne aktivity. dohodnite sa, ze to budete robit pravidelne spolu ako rodina a potom onm oze ist aj sam na ryby trebars. musis rozumiet aj tomu, ak maka na tyzdnovke (neviem, co robi) tak si doma potrebuje aj trocha oddychnut ... chybou sutie tyzdnovky, ja by som ta zit nevedela, ale to asi nedokazete zmenit ...

katka253111
8. nov 2016

Zenyyy... preboha... preco by sa mala zmenit a snazit len ona??? To uz co za rady? Ved vztah je predsa o dvoch ludoch... chlap si zije svoj zivot na tyzdnovkach, uziva slobodu, zena ma na krku 2 deti, cas na seba (ked je na ne zvacsa sama) predpokladam skoro ziadny... a ona sa ma menit? Ja som normalne v soku... chlapovi to evidentne len vyhovovalo zvalovat vsetko na zenu a ked ma dost, jednoducho si to povie do telefonu a vybavene? to je normalne, ze pride domov z tyzdnoviek a mysli len na seba a svoje zaujmy? Co tam po zene...ta bola, je i bude... mozno nie je ona ani tak stihacka ako clovek, ktory lubi a chce s tym druhym aj travit cas... ved o tom by to malo byt...

wanda52
8. nov 2016

Inak, ja by som mala tiež veľký problém mu opäť dôverovať, keby si vypisoval s niekým na zoznamkách. Odpustila by som to len raz, viackrát nie... Chápem tvoje správanie, ty mu neveríš a podozrievaš ho a z toho pramení aj tá nervozita... ale toto je podľa mňa hlavne jeho chyba, keby nevypisoval na zoznamkách, tak si myslím, že ani ty by si nebola na neho takáto.. Narušilo to vašu dôveru a aj keď sa budeš snažiť na to zabudnúť, raz za čas sa to vráti.. Niekedy odpustiť nejde tak ľahko, ako by si človek prial.

hildicapupu
8. nov 2016

@wanda52 jasne ze sa to vrati, pokial nie je vo vztahu dovera, tak ten vztah zacina upadat aj keby sa clovek ako velmi snazil ho udrzat. Mnoho ludi doveru a respekt vo vztahu podcenuje a pritom to je klucom k stastnemu vztahu

irina29
26. okt 2020

@simonka1789 pekny den. S muzmy je to obcas tazsie. U mna to bolo na zaciatku manzelstva podobne. Manzel mal rad svoje konicky a ked bol doma tak sme sa obcas hadali kvoli tomu ze nieje nieco upratane alebo dieta place alebo cokolvek. Daka blbost a bola hadka. Ja som sice takej povahy ze som ticho a vo vnutri som trpela. Stale som mala myslienky ci som si vybrala dobreho partnera...ako tak siel cas tak som spoznavala co vsetko si mozem dovolit. Ze nemusim byt len zienka domaca ale mozem aj ja niekam ist sama s kamoskami...a ked som sa pekne vychystala a navonala a povedala mu ze dnes mam ja cas pre seba a postara sa o dieta tak pozeral a bol iny. Zacal si ma viac vsimat mozno trosku ziarlit...proste zena nemoze sediet doma a len hromzit a nikam neist a cakat kedy sa muz zacne jej venovat. Aj vy si najdite cas pre seba. Zavolajte kamoske a dohodnite kavicku. Muz pride z tyzdnovky a vy pokojnym hlasom oznamte svoj vylet a on ostane s dietatom. Pekne sa treba nahodit navonat. Nech vidi co doma ma....po rokoch budovania nasho vstahu je to stale lepsie. Teraz ked chce niekam ist mi pekne povie mamka idem tam a tam....a poviem vam ze ma tazku povahu uplny protiklad mna. Ja som sa naucila uzit si trosku den aj bez neho.....ak chlap uvidi ze nieste tak na neho namotana....nebude ho to taak dusit a bude sa na vas pozerat inac. Musime by pre chlapa atraktivne aj po rokoch manzelstva....byt sama sebou a nekontrolovat ho....a cas ukaze ci ma o vas zaujem nadalej a budete travit viac casu. Kazdy chlap potrebuje trosku slobody.

bluka2
26. okt 2020

@irina29 Myslim, ze sa to za 4 roky uz nejako vyriesilo

marca12
26. okt 2020

@simonka1789 fuuu tak to je pruser. S tym musis okamzite prestat,proste sa ho nepytat. Nepojde to zo dna na den,ale musis seba zmenit,to by som nezniesla,aby som bola stale pod dohladom.