Nedala som si pozor na ústa

22. jún 2022

Ahojte. Najradšej by som si dala zopár faciek. Bola som v obchode a po čase sedela v pokladni jedna mladá predavačka, nebol pri nej nikto tak som si vyložila nákup. Keď som ju videla naposledy, mala dlhé vlasy pod pás. Teraz ich mala úplne na krátko (veľmi jej to nepristane) a tak skôr ako som stihla premýšľať som vypustila z úst, že či bola tak dlho preč kvôli tým vlasom, že sa strih nepodaril. Myslela som to ako srandu. Ona sa len zarazila, mala slzy v očiach a ostala ticho. Mne to nedalo a tak som jej povedala, že jej vlasy dorastú, že každý urobí blbosť, tak nech sa usmeje, lebo predavačka má byť usmiata. Potom povedala, že vlasy museli ísť dole kvôli tomu, že jej operovali hlavu, kvôli zrazeninám na mozgu, že dobrovoľne sa nedala strihať. Ja sprostá som poveadala "aha" a odišla. Mám sa jej ospravedlniť? Je mi tam už trápne chodiť. Ja si proste neviem dať pozor na hubu.

simsalabim
22. jún 2022

Daj si facku, alebo rovno dve. Prvu za to, ze ti prislo normalne negativne komentovat vzhlad cudzieho cloveka jemu do oci. Druhu za to, ze nerozmyslas. Lebo priemerne inteligentny clovek hned vie, ze ak niekto na dlhe tyzdne zmizne a potom sa objavi s kratulinkym ucesom, ze su za tym vazne zdravotne problemy.

tykat
22. jún 2022

Nebudes ty nejaka rodina s tym predavacom z hrackarstva?

katkami123
22. jún 2022

Teraz trochu zhodnotím ja teba 😉 - ty nieže si nevieš dávať pozor na usta, to je veľmi krasne popísané - ty si jednoducho len arogantná žena, ktorá si mysli, ze si ku druhým môže čokoľvek dovoliť, neempatická, drzá a bez výchovy.

svetlonos
22. jún 2022

@luliu To by si sa divila. Niektori „dobraci“ musia so svojou „pravdou“ von, inak by ich roztrhlo. Ved oni maju predsa patent na rozum, modu, spravanie sa, proste na vsetko. Tiez mam jednu blizku osobu v mojom okoli, takze ano. Takyto arogantni a bezohladni ludia fakt existuju.
Autorka, neviem aku pracu mas ty, ale skus sa vzit do jej situacie.
Je predavacka, do niekde… ta poslat nemoze ( aj ked by mozno tada) a po takychto blbych poznamkach musi okamzite prepnut do modu - ved sa nic nestalo, vypnut svoje emocie a riesit hned dalsieho zakaznika. Samozrejme, idealne s usmevom, ktory si jej ty odporucila, lebo predavacka sa ma usmievat. Hlavne ma na usmev nesmiernu chut po takychto hlaskach. Mlcat je fakt biekedy zlato.
Prepac mi tolko uprimnosti. Minimalne ospravedlnit by si sa jej mala, ak sa vies plne vzit do jej situacie a mrzi ta to.

katkami123
22. jún 2022

@svetlonos
Ja mám tiež takúto arogantnú zenu v rodine, všetci ju neznášajú, len každý je k nej taktný, čiže žije vo svojej bubline aká nie je obľúbená 😀 ale my sa na jej hláskach vždy potom smejeme - ze aká je hlúpa 🤷🏻‍♀️

zuzubb007
22. jún 2022

Ako neverim, ze tak retardovany moze byt clovek, ze komentuje vzhlad druheho, ked nevie aky osud ma clovek, a este absolutne cloveka nepozna, ospravedlnila by som sa a chodila po kanaloch, ze nemam ziadne iq len tolko

svetlonos
22. jún 2022

@melanta absolutne suhlasim.

svetlonos
22. jún 2022

@loginexistuje ano, len tu zial huba nemala co predbehnut…

zdenkastanka
22. jún 2022

Čo ti vobec napadlo komentovat (v negatívnom duchu k tomu🤦🏼‍♀️) uces cudzej zeny...

bobo2433
22. jún 2022

Všetko čo si vypustila s úst bolo trápne a hlúpe 🤷asi toľko k tomu ....

eva112014
22. jún 2022

@autorka a teba nič iné nenapadlo, len povedať aha a odísť preč 😨
Veď si mala hneď zareagovať, že prepáčte ..
Vidíš, že človek vďaka tvojim slovám má slzy v očiach, ba ti povie pravdu a ty okrem aha, nevieš zo seba dostať nič?

katkami123
22. jún 2022

@eva112014
Bohužiaľ, my toto mame v rodine - žiadna empatia, sebauvedomenie a priznat si chybu a povedať prepáč u tej osoby neexistuje - jednoducho hlupák, ktorý si mysli, ze je bezchybný a nebude sa ospravedlňovať

dudos
22. jún 2022

Ja som zažila niečo podobné no ja som bola v pozícii tej ktorú hodnotia. Jedna kočka mi povedala že počúvaj ty už nechudni, že si škaredá.
A ja som bola v tom období po silnej popôrodnej depresii. Až takej že som za rok zhodila cez 30 kg.
Ona to nepovedala vôbec s vtipom, ale takou tou ženskou žiarlivosťou, pred všetkými tam pristojacimi. No cítila som sa hrozne.
Tá kočka teraz prešla brutálnou premenou, po druhom pôrode (4 roky späť) krásne schudla a vyzerá výborne, každý ju chváli a tak. Ja sa vždy len zdržím nejakého komentovania. Ona v tej dobe, keď mi to povedala bola druhýkrát tehotná a veľa pribrala. Možno naozaj ňou lomcovali hormóny ale mňa sa to vtedy veľmi dotklo.

zdenkastanka
22. jún 2022

@eva112014 a este jej povie nech sa usmieva ze ved kazdy urobi blbost... ty kks, to je nejaká čúza co si nedovidi na špičku nosa🤦🏼‍♀️

monika185243
22. jún 2022

Nechcem byť protivná ale neviem ako by ste sa cítila keby ste na jej mieste. Neznášam takéto komentáre...

trema
22. jún 2022

Žena, nauč sa to, dávať si pozor na hubu.. prospeje ti to v živote

oblecenie99
22. jún 2022

Ja som v tvojom príbehu napočítala minimálne tri momentky, kedy si sa stihla správať ako sedlaňa a to fakt klobúk pred tebou, lebo ako čítam, povedala si cca 3 vety. Správala si sa primitívne.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laska86
23. jún 2022
iwesska
23. jún 2022

Teraz budem uprimna ja. Nemam rada takychto nasilu "vtipnych" ludi,ktori maju potrebu vsetko a za kazdu cenu komentovat. Aj keby nebola na operacii,co ti dava pravo komentovat cudziu osobu, ci sa jej nieco hodi,alebo nie?!? Moja kolegyna mala cerstvych 40 a rozhodla sa spravit nieco blaznive. A vies co? Mala vlasy do pol chrbta a dalsi den prisla ostrihana dohola!😱 Len tak,lebo sa tak sama rozhodla. Ale nikto sme jej nepovedali,ze nema chodit do roboty,lebo to ma hrozne.🙈 Tvoj krok bol absolutne mimo a trapny a uplne si to zabila vetou,ze sa ma usmievat🙄 V preklade si jej povedala "vyzerate hrozne,ale vsak sa usmejte" 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️. Sice ti tu pisu,ze sa mas ospravedlnit s cokoladou,ale vies co,keby si to povedala mne, ani by som to neprijala. Ospravedlnit sa mozeme za nieco,co sme urobili nechtiac - napr.si nechtiac nieco rozbila,poskodila jej,udrela ju a teraz ta to mrzi. Ale splechnut niekomu do oci,ze vyzera hrozne a potom sa mu ospravedlnit je take...hrozne neuprimne a nasilu.

jana_eyre_2
23. jún 2022

@iwesska zase si myslím, že ľudia sa majú vedieť ospravedlnit aj za veci čo urobili chtiac a neskôr si uvedomili svoju chybu.. to či ospravedlnenie prijme dotknutá predavačka je už na nej, ale ak sa niekto aj ospravedlni za niečo čo povedal, neznamená že to myslí neúprimne.. nie vždy si v situáciach ľudia uvedomia ako druhého môžu zraniť a uvedomenie prichádza až neskôr..

veronikazuko
23. jún 2022

Kašli nato. Veď nemohla si vedieť 🤷. Mne sa pravidelne stáva na prechádzkach,že sa cudzí ľudia prihovoria k môjmu synovi,že či je na hlavu,keď tak máva s rukami a čudné sa správa ( je autista)

iwesska
23. jún 2022

@jana_eyre_2 Jasne,ze keby povedala "prepacte mrzi ma to" rovno na mieste a prejavila kus empatie, bolo by to na mieste. Ale prist teatralne dalsi den s cokoladou,lebo mi niekto povedal,ze sa mam prist ospravedlnit je ozaj nasilu. Tak som to myslela,zle som to napisala. Ked ospravedlnit,tak hned na mieste a nie zakladat o tom temu a potom to ist urobit,lebo "sa to patri" 🙈

ndrag
23. jún 2022

uff, som rada, ze s ludmi prichadzam v praci do kontaktu iba v mailoch, max telefonat, ale tiez som si vselico vypocula na brigadach v mladi :D. Ani ta do riti s tymi idiotskymi poznamkami nemohla poslat, lebo si zakaznik. Ale tak si to aspon uvedomujes a ak sa ospravedlnis, tak jej mozno sprijemnis den. Vela ludom by to ani nenapadlo 👍.

autor
23. jún 2022

Tie vaše rady... Kašlem na ňu, nemá byť citlivka keď robí s ľuďmi.

mala_zabka
23. jún 2022

Bzzzzzzz, bzzzzzzz, troll detected

jana_eyre_2
23. jún 2022

@iwesska to súhlasím.. ale podľa poslednej odpovede autorky.... Je akákoľvek diskusia úplne zbytočná.. 🤦‍♀️

mijunik
23. jún 2022

Nemá byť “citlivka”? Prosííííím??? 😮🤬

veronikazuko
23. jún 2022

Však nebola citlivá,len ti normálne vysvetlila,že čo mala s vlasmi

miska_kal
23. jún 2022

heh tak naco si sem vobec pisala, ked kasles na nu. to, ze robi z ludmi predsa neznamena, ze ma byt s kamena. mala by si sa praveze ty tak trocha prebudit a najskor popremysla, pokial nieco vypustis z ust