Neľúbim manžela. Ľúbim iného chlapa

bzdocha
22. jan 2014

ahoj, viem ze ma vela zien nepochopi odsudit, ale idem s kozou na trh, ale pre istou s novym nickom....zas az taka odvazna nie som 😀 potrebujem aj novy pohlad na vec aby sa mi otovirili ocoi alebo aby som nasla smer.
je to na celu knihu tak sa budem snazit ist chronologicky a vytahovat iba podstatne veci. Pred 9 rokmi som sa spoznala zhruba v rovnakom casovom obdobi s 2 chlapmi. s jednym (nazvem ho chlap A) som uz mala rozrobene co to (ak to tak mozno nazvat...proste iba sme si boli sympaticky a stretavali sme sa) ked som spoznala druheho. No sup a preskocila iskra, ale byval velmi daleko tak som to vobec neriesila a stretavali sme sa iba rok v kuse kazdy den na webe
Medzi tym som zacala chodit s chlapom A 🙂 o rok som nastupila na VS a prave do toho mesta ked posobil aj chlap B. Stretavali sme sa nikdy nic nebolo stale som bola zalubena do toho mojho. Chlap A sa vybodol na pracu a prisiel za mnou do ziliny, kde zacal studovat aj on a byvali sme spolu. Ale to uz ten nas vztah nebol az taky ruzovy. Bol stale nosom zaboreny v knihach a na mna vobec nemal cas. a tak nejako pomalicky som si zacala s chlapom B. na moju obhajobu poviem len to ze som nedostavala co som potrebovala a tak som to hladala inde.
s chlapom A som sa rozisla, ale bolo to strasne zvlastne kedze sme spolu nadalej byvali bola som zmatena, diali sa hocijake veci a napokon to skoncilo tak ze som otehotnela a vydala sa za chlapa A hoc nas vztah uz vtedy bol na rozpad a v troskach.
a konecne prichadza pointa priebehu: moj manzel je fajn, stara sa o nas, dcerku ma rad, niekedy aj dost pomoze, nebije nas,myslim ze ani milenku nema. Ale ja ho nelubim, nemam si s nim co povedat sme na inej vlnovej dlzke, nemame spolocne zaujmy, ani nazory na svet proste nic, nemame ani sex. Niekedy sa tak pohadame ze by som sa v tom momente rozisla, ale niekedy si poviem a ved nie je to az take zle vydrzim aj ked takto som si to nikdy nepredstavovala.
a na toho druheho, chlapa B stale myslim, predstavujem s i ako nam mohlo byt spolu fajn...casto si piseme na webe a viem ze on je na tom rovnako ako ja. Nema nikoho lebo nechce.....
je mi uplne jasne ze vela zien to odsudi, nepochopi....ja by som to pred 7 rokmi spravila tiez, ale tak skuste ma o vasej pravde presvedcit inak ako len tym ze ma budete urazat

jajka71
22. jan 2014

skus si to otocit,.....predstav si, ze prezijes so svojim manzelom cely zivot.....teda cely zivot budete zit vedla seba (nie spolu) co pokladam ze velmi velky rozdiel.....aky priklad davas malej? niekto povie, ze nemas rozbijat rodinu.....ale podla mna sa treba o tychto veciach otvorene rozpravat
dolezite je, co od zivota ocakavas ty, tvoj manzel a co chces pre svoju dceru, niekedy je lepsie ostat vo vztahu, ktory nie je idealny, lebo nikdy nevies, ci ten nadejny vztah prinesie to, co cakas, ale ty si musis zvazit, ci ti ten druhy stoji stoj co stoj za to, aby si prisla o otca svojej dcery a istotu v svojom manzelovi
nevies zmenit to, co bolo a co je, ako sa to teraz v tebe a vo vas deje, ale vies ovplyvnit to,co bude

lalinko2010
22. jan 2014

@bzdocha ahoj, prečo byť s niekým s kým nechceš? kvôli dieťaťu? prečo? keď dieťa "vyletí"z hniezda tak potom čo?
ak máš v sebe odhodlanie, tak ukonči manželstvo a choď za chlap B.
dieťa sa bude s otcom stretávať a ty budeš šťastná s chlapom B.
Teraz ti veľa žien napíše, aby ste šli do poradne a podobná kraviny, že sa to dá zachrániť, len musíš chcieť a podobne.
figu borovú! odiď!
Ja by som tiež odišla, ale mňa pri mužovi niečo drží - nie peniaze, ani láska ale to je o inom.
Bež za láskou a neobzeraj sa!

mikink_a
22. jan 2014

A co vlastne potrebujes pocut? Prepac,ale nejak som to nepochopila,iba som sa docitala,co prezivas...tod vsio

zsuzsuka
22. jan 2014

@bzdocha gratulujem 🙄

gab1kaaa
22. jan 2014

Za prvé oceňujem tvoj nick 😀
Za seba poviem len toľko, že si chod za svojím šťastím, lebo žiť celý život takto - nasilu s niekym koho nemiluješ, nieje žiadna výhra, aj tvoj manžel určite cíti že to medzi vami nieje v poriadku, tak sa len navzajom trapite.
Dúfam len, že si si istá že možeš počítať s chlapom B, lebo ak ho to prejde a odkopne ťa, nebudeš mať ani chlapa A ani B.
Je to veľký krok, dobre si to premysli aby si potom neľutovala, ale určite zastavám názor - počuvaj svoje srdce.

belllinka
22. jan 2014

@bzdocha A co na to hovori chlap B? Mal by zaujem o vztah s tebou aj so zavazkom? Ak ano, na tvojom mieste by som isla do toho. Evidente niesi stastna, tak naco premrhat dalsie roky vo vztahu co je o nicom?

zsuzsuka
22. jan 2014

@bzdocha teda gratulujem k skomplikovaniu si zivota.. 😝 ale aj to stava..len si davaj pozor aby si nezila zo spomienok.teda ake to bolo kedysi...aby si vedela aj v tomto momente aky je..drzim palce

zena1
22. jan 2014

Určite by som doporučila pozrieť si Annu Kareninovu 😀 A držím palce ...

mysicka36
22. jan 2014

Ja som nevyčítala z tvojho príspevku či si s chlapom B niekedy vlastne oficiálne chodila/žila alebo mala len sex. Zdá sa mi, že je z tvojej strany chlap B len idealizovaný a málo si s ním prežila. Čo by sa stalo, kebyže od manžela odídeš? Bol by z toho chlap B šťastný, chce to vôbec?

bastika
22. jan 2014

Nikdy neodid kvôli inému mužovi ale preto lebo nechces žiť s manželom a nie si šťastná. Lebo nie je záruka ze ten druhý bude iný a potom by si lutovala. Ale ak odides kvôli sebe dokážes žiť aj bez chlapa v pohode. Takze si odpovede na otázku ci by si odišla aj keby nebol chlap B. Ked nie, tak ti tak zle nie je a je unahlane rozbijat rodinu

margaretka99
22. jan 2014

Rozhodnut sa musis sama, ale neidelaizujes si velmi chlapa B? Laska nie je zamilovanost /ktora ti mozno troska chyba/ laska je rozhodnutie mat niekoho rad. Uvodna zamilovanost sa vytrati casom z kazdeho vztahu. Hlavne sa skus porozpravat s manzelom, co citi on? Ako to vnima?

maria1989
22. jan 2014

@bzdocha 1. super nick 2. nejako som to nepochopila, ale neva, prečítam ešte 3x a ozvem sa 😀

sissy27
22. jan 2014

@bzdocha no odsudzovať ťa určite nebudem... ale ak si presvedčená o tom, že s druhým chlapom bude všetko inak - že s tým druhým to budú motýle v bruchu na zvyšok života, že ten druhý bude vždy usmiaty a láskavý, nebude mať starosti v práci, že nikdy sa spolu nezačnete nudiť, že do nového vzťahu nepríde stereotyp a láska a zamilovanosť bude len a len kvitnúť, tak smelo do toho...
vieš, vzťah je ako kvet - musíš sa oň starať, polievať ho, pestovať ho, aby mohol kvitnúť... neviem do akej miery si svoje problémy v manželstve riešila aj s tým, koho sa to týka najviac - s manželom - nespomínaš nič, či vôbec bol nejaký pokus, následná odozva... najprv by som to skúsila tu, možno aj poradňu... a hlavne - ak už odísť, tak kvôli sebe, lebo s týmto človekom sa už nedá, nie odísť kvôli niekomu tretiemu, o kom tajne dúfam, že to bude lepšie... lebo za takých okolností je len málopravdepodobné, že to bude lepšie...

mysicka36
22. jan 2014

A ešte keď vám to tak neklapalo, prečo si ostala tehotná 😀 ? Tak asi zase také zlé to nebude. Najskôr ti naozaj chýba láska alebo len vášeň sa vytratila. Ale toto sa na 90% stane aj s ďalším partnerom.

cammille
22. jan 2014

@bzdocha manzelska laska je vec vole...a nie nikdy nekonciacej zamilovanosti...skus vidiet na manzelovi to pekne...a chciet mat ho rada...velmi pravdepodobne by to po case bolo to iste aj s chlapom B...vaz si co mas...

zena1
22. jan 2014

@cammille Pekne si to napísala 🙂 Klobúk dole

barnica
22. jan 2014

@cammille klobúk dole. Od srdca vecne a trefne napísané. Ja by som neriešila chlapa B aj keď máte s manželom problémy pretože tie budeš mať aj s chlapom B časom a oplatí sa ti striedať celú abecedu a nakoniec zistiť že ten chlap A nebol až taký zlý a že ti vlastne časom aj chýba

miskakyska
22. jan 2014

...ked sa nevieš rozhodnúť medzi A a B nájdi C a vec vyriešená 😉 😉

digysa
22. jan 2014

@bzdocha otazka znie...........a vies s istotou potvrdit, ze chlap B Ta tiez tak vasnivo lubi, ako ty jeho?

Bavili ste sa o rozchode? Navrhol ti ho? Chce sa o teba postarat a o tvoje dieta/pripadne deti?

Ak ta chlap miluje, tak Ti navrhne, ze chce s tebou zit, ze to bez teba nevydrzi, ze je pripraveny na spolocny zivot.

Ja by som na rozhoch ani nepomyslala, kym by mi CHLAP B neprejavil rovnako vrucne city a nepredlozil buducnost, ako si ju predstavuje so mnou.

bzdocha
autor
22. jan 2014

@digysa kedysi sme sa bavili o niecom takom ale to som este nemala dieta samozrejme. viem ze este teraz ma lubi, ale tuto temu ze ci by sme opat mohli byt spolu aj s mojim dietatom nikto z nas nema odvahu otvarat....opat by sa tym len na otvorila pandorina skrynka. ja osobne si tak na 75% myslim ze ano. ale aj keby to viem na 100% tak neviem ci by som do toho sla

tinki
22. jan 2014

@bzdocha okrem iného...
a nie je to len o tom, že to s tým druhým chlapom nemáš odžité a myslíš si, že s ním by to bolo super...lebo je to len virtuálne..všetko čo vieš, je len z toho, čo si napíšete, resp.poviete v čase, keď ste na nete..Nebol pri tebe, keď si porodila, keď si mala šestonedelie..nie je pri tebe, keď máš dieťa choré..neriešite spolu financie, či iné záležitosti..Je to od teba nefér, takto sa správať. si strašne sebecká, myslíš len na to, čo by bolo keby...možno je načase sa zobudiť..aj tvoj manžel si zaslúži férový prístup. Alebo s ním ostaň..alebo choď za iným...žiješ vo sne, preto si s manželom nemáš čo povedať, lebo si myslíš, že ten druhý je ideál vždy pripravený ťa počúvať..a na všetko má rovnaký názor..Postavila si si ho vysoko a vo všetkom ich porovnávaš..a s tým sexom je to to isté...Nevážiš si čo máš. Správaš sa ako rozmaznané decko.Neurážam, ale nedá mi..aby som sa nevyjadrila..

bzdocha
autor
22. jan 2014

@tinki ok, ja to beriem uplne co pises niekedy mam sama taky pocit.....ale myslim ze dotycneho objektivne poznam zhruba viem co od neho mozem cakat, ale to nemeni nic na tom ze si ho mozno aj tak idealizujem
ale ok je jedno z coho to vychadza proste to tak je a ja neviem co s tym mam robit......mam s nim prerusit kontakty???? ale on je okrem toho aj strasne dobry kamos nechcem prist o kamosa.

digysa
22. jan 2014

@bzdocha OK, tak vidim, ze veci sa maju uplne inak........... Ty vlastne od manzela nechces odist a nemas ani odvahu....

Tak ti radim ukonci to a venuj sa konstruktivnejsim veciam vo volnom case......knihy, konicky, dieta, vylety s rodinou, praca....

Myslim, ze zbytocne polemizujes a zbytocne hladas problemy v doteraz bezproblemovom zivote.

bzdocha
autor
22. jan 2014

@digysa rozhodne nemam odvahu! keby mam tak som uz niekolko krat prec....a mozno aj spat 🙂) nikdy nevies 🙂)
dakujem ti za nazor, rozsiril mi obzor 🙂

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erika26
22. jan 2014

@bzdocha ahoj, no úplne mi pripomínaš príbeh jednej kamarátky tiež je na tom úplne rovnako .... možno ťa poteší že nie si sama v tejto situácii
nuž tak ako baby písali... je muž B taký ideálny a nebol by po čase na rovnakom mieste ako chalp A? čo ak príde chlap C D E ... ale zase chápem že prežívať v nejakom vzťahu len kvôli dieťaťu nemá zmysel. Takú obetu nikto nemôže od teba žiadať. Ved ak ty budeš sťastná bude šťastné aj tvoje dieťa, držím ti palce, ak chceš ísť za chlapom B a srdce aj rozum ti vraví že ano tak chod, ale ak čo len trochu pochybuješ tak radšej zostaň tam kde si. Lebo ísť z dažďa pod odkvap tiež nie je dobré.
A napadla ma ešte jedna možnosť, nie je len chlap B z núdze cnosť? Nemáš ho rada len preto lebo by ti mohol pomôcť odísť od manžela? Je to pravá láska? v každom prípade držím palce aby si sa správne rozhodla a aby si bola šťastná 🙂

cammille
22. jan 2014

@bzdocha co tak prestat sa stretavat a pisat si s tym druhym a namiesto toho radsej zavolat ci napisat manzelovi? 🙂

dazdovka
22. jan 2014

@bzdocha citala som to nahlas mojmu muzovi 😀 a ze super napisane, obaja vieme o com pises. Citala som to teda mojmu v poradi druhemu muzovi. Ja by som nezniesla zit s niekym, s kym si v podstate nemam co povedat, mame rozdielne zaujmy, zivotne priority, nazory, postoje a ciele, zblaznila by som sa z toho isto🙂

modra
22. jan 2014

a co takto sa rozist z virtualnym panom B🙂 a zacat budovat vztah odznova s panom A 🙂 skusit na tom popracovat a mozno najdete spolocnu rec 🙂

macamac
22. jan 2014

@bzdocha a s tým B si aj chodila? alebo ste boli vždy len kamoši?
či ako?
lebo v úvode píšeš, že si si začala s B, ale stále si bývala s A 😕 až z toho vzniklo bábo s A 😕
to si ako mala dva paralelné vzťahy so všetkým, čo k tomu patrí? 😕