Neľúbim manžela. Ľúbim iného chlapa

bzdocha
22. jan 2014

ahoj, viem ze ma vela zien nepochopi odsudit, ale idem s kozou na trh, ale pre istou s novym nickom....zas az taka odvazna nie som 😀 potrebujem aj novy pohlad na vec aby sa mi otovirili ocoi alebo aby som nasla smer.
je to na celu knihu tak sa budem snazit ist chronologicky a vytahovat iba podstatne veci. Pred 9 rokmi som sa spoznala zhruba v rovnakom casovom obdobi s 2 chlapmi. s jednym (nazvem ho chlap A) som uz mala rozrobene co to (ak to tak mozno nazvat...proste iba sme si boli sympaticky a stretavali sme sa) ked som spoznala druheho. No sup a preskocila iskra, ale byval velmi daleko tak som to vobec neriesila a stretavali sme sa iba rok v kuse kazdy den na webe
Medzi tym som zacala chodit s chlapom A 🙂 o rok som nastupila na VS a prave do toho mesta ked posobil aj chlap B. Stretavali sme sa nikdy nic nebolo stale som bola zalubena do toho mojho. Chlap A sa vybodol na pracu a prisiel za mnou do ziliny, kde zacal studovat aj on a byvali sme spolu. Ale to uz ten nas vztah nebol az taky ruzovy. Bol stale nosom zaboreny v knihach a na mna vobec nemal cas. a tak nejako pomalicky som si zacala s chlapom B. na moju obhajobu poviem len to ze som nedostavala co som potrebovala a tak som to hladala inde.
s chlapom A som sa rozisla, ale bolo to strasne zvlastne kedze sme spolu nadalej byvali bola som zmatena, diali sa hocijake veci a napokon to skoncilo tak ze som otehotnela a vydala sa za chlapa A hoc nas vztah uz vtedy bol na rozpad a v troskach.
a konecne prichadza pointa priebehu: moj manzel je fajn, stara sa o nas, dcerku ma rad, niekedy aj dost pomoze, nebije nas,myslim ze ani milenku nema. Ale ja ho nelubim, nemam si s nim co povedat sme na inej vlnovej dlzke, nemame spolocne zaujmy, ani nazory na svet proste nic, nemame ani sex. Niekedy sa tak pohadame ze by som sa v tom momente rozisla, ale niekedy si poviem a ved nie je to az take zle vydrzim aj ked takto som si to nikdy nepredstavovala.
a na toho druheho, chlapa B stale myslim, predstavujem s i ako nam mohlo byt spolu fajn...casto si piseme na webe a viem ze on je na tom rovnako ako ja. Nema nikoho lebo nechce.....
je mi uplne jasne ze vela zien to odsudi, nepochopi....ja by som to pred 7 rokmi spravila tiez, ale tak skuste ma o vasej pravde presvedcit inak ako len tym ze ma budete urazat

bzdocha
autor
23. jan 2014

@jabadaba tak urcite ani ja som si to takto nepredstavovala a nenaplanovala si to tak v zivote....no proste stalo sa.

mimkao
23. jan 2014

@cammille krásne napísané. 🙂

saskarisko
23. jan 2014

@bzdocha - si rozumna baba, ktora uvazuje, co a ako, a na jednej strane sa snazis o udrzanie vztahu. na druhej strane sa prilis zatazujes niekym inym, ktory uz mozno ani nie je taky ako si ho poznala. "papier" a "mail" znesu vsetko, realita kazdodenneho zivota by mohla byt prekvapujuca. aj ked si toho cloveka poznala, a bola si s nim, ste o nejaky rok starsi, a ludia sa hrozne menia, spohodlneju, a neberu vsetko tak, ako to brali kedysi. treba sa nad tym vsetkym zamysliet, nic v zlom (a naozaj toto ber z rezervou), ale mozno sa mas az prilis dobre, a preto takto vymyslas. a az ked o to prides, uvedomis si, co si sa stratila. btw na margo ZU, nie vsetky odbory a fakulty sa tam studuju lahko. jedna fakulta je doslova preslavena 6-rocnym studiom.

lenbea
23. jan 2014

@bzdocha musiš sa rozhodnuť pre jedneho a s nim budovať vzťah. možno sa to s manželom ešte da zachraniť. aspoň to skusiť kvôli dieťaťu. ten druhy nikdy nebude brat tvoje dieťa za svoje, aj ked sa bude snažiť.

bzdocha
autor
23. jan 2014

@lenbea no a presne to ma odradza a radsej to ani nebudem riskovat

bzdocha
autor
23. jan 2014

@saskarisko hej, mas pravdu ja tie zmeny aj tak trochu tusim, ale mne ide o to ako si rozumieme, ale ked tak nad tym uvazujem ze hej rozumiem si s nim ale nemusim nic ine riesit taku beznu realitu myslim mozno aj preto je to take idealne a krasne

lenbea
23. jan 2014

@bzdocha mala by si s nim hned prerušiť akykolvek kontakt - i virtualny a zamerať sa na budovanie vzťahov s manželom, to je najlepšie aj pre Vaše dieťa

adri266
24. jan 2014

@bzdocha Ty najlepsie vies, ake su rizika vsetkych Tvojich rozhodnuti. Ked raz manzela opustis, uz nebude cesty spat.
Daj svojmu manzelstvu este sancu, no ak budes aj nadalej nestastna, tak to potom ries.
Drzim prsty pri rozhodovani

maria1989
26. jan 2014

@adri266 ak to s mužom vie, vždy je cesta späť 😉

adri266
26. jan 2014

@maria1989 podla mna nevie, kedze sa dostala do situacie, v akej je

horana
26. jan 2014

@bzdocha Je chybou sediet na dvoch stolickach, neda sa to.

Z uvodneho prispevku je vidno ze A si lubila minimalne teda v tej minulsoti viac, vtedy B ani tak nie. Cize nieco tam bolo s A, preco si sa aj formalne rozhodla radsej pre neho.
Ze by ta B niekedy otvorene lubil, zmienku nevidim. Chlap A pre teba aj nieco robil prakticky, B je taky poskytovatel utechy na dialku a vykecavac, partnerky ani nechce, neprakticky, nepredviedol este nikdy razny krok a prebratie zodpovednoti za cokolvek (aj keby len priame vyznanie na com u neho si).
Chlapa A uz nelubis. U B si nie si ista.
Toto zhrnam ako na mna posobi uvodny prispevok.

Osobne by som makala ako hrom na tom, dat do poriadku to co sa volakedy spajalo s A, pokusila sa opat pozvazovat roztrhnute vlakienka a nadviazat na ne, rozduchat opatrne ked sa da ohen vo vztahu, ved je bio otec tvojho dietata, navyse sa o nu zaujimajuci. Toto sa neda nikdy nicim nahradit, len v pripade ze to fakt fakt ozaj nejde, by sa mali hladat ine riesenia. Ide o dieta.
Aj ked mate problemy, neutiekaj uz k B, lebo sedenie na 2 stolickach ti zlomi vaz. Az ked budes naisto vediet ze s A uz dalej definitivne nie, potom skusaj B ako (neistu) zachranu. Dovtedy prerus vsetky kontakty a zi pre realitu a nie pre sny. Sny byvaju lákave, ach ano, maju len jednu chybu, nie su skutocne. A pre prilisne snenie stratit realitu je skoda, hlavne ked je v hre uz dieta.

Drzim palce!

bzdocha
autor
30. jan 2014

@maria1989
@adri266 :D :D :D notak to mi davate.....ze aky rozhovor ze ci to s muzmi viem alebo neviem

adri266
30. jan 2014

@bzdocha neviem, ci si pochopila, o co slo, ja som Ta len vystrihala, ze ked raz svojho chlapa opustis, tak Ta uz nezoberie naspat. A ze to mozes lutovat. Na co Marka odlahcene komentovala, ako to okomentovala, na co som ja opat odpisala, ze keby si sa teda vedela vzit do koze oboch chlapov, tak nerobis, co robis 🙂 Alebo urobis uz konecne rozhodnutie. To je vsetko. Je to Tvoj zivot, Tvoje rozhodnutie, ale tym rozhodnutim ovplyvnis aj zivot dalsich ludi, chlapa A, chlapa B a dcerky.

bzdocha
autor
30. jan 2014

@adri266 ja som to uplne pochopila a mojim prispevkom som tiez chcela odlahcit konverzaciu

adri266
31. jan 2014

@bzdocha a ako sa Ti dari?

bzdocha
autor
3. feb 2014

@adri266 celkom, fajn postupne sa stavam vzornou manzelkou.....s tym druhym uz nekomunikujem vobec, sem tam si spomeniem aj ma to taha ale uz je to coraz lepsie a lepsie dufam ze vydrzim aspon pol roka 🙂

adri266
3. feb 2014

@bzdocha tak to je super. Kym nachadzas zmysel vo vztahu, ktory mas, a davas tomu sancu, je to skvele. Casom sa na to budes pozerat ako na nejaku hlupost z mladosti a este budes krutit hlavou, ze ako si mohla 😎
A ako to predsa len nevyjde, aspon si spravila maximum.

Drzim Ti prsty 🙂

janakrnacova
7. feb 2014

Ahoj,píšeš že chlap B je tvoj dobrý kamarát.Predpokladám,že si sa mu teda zmienila o svojom manželstve,že to nieje to čo si si predstavovala.Keby ťa aj on ľúbil tak ako ty jeho,tak by ti naznačil že s ním by si bola šťastnejšia a už dávno by ti ponúkol spoločnú budúcnosť.Ale sa tak nestalo........ 😒

marce63
20. feb 2014

@bzdocha , je až neuveriteľné, ako si si skomplikovala a aj naďalej komplikuješ život. Veď tu sa nejedná o mesiace, alebo rok? To si sa celé roky takto zamotávala? A čo vlastne na to tvoj manžel, no to musí byť riadny flegmatik-na čo si si ho vôbec brala? A myslela si na to, čo dieťa, keď si sa celé roky uisťovala v láske p. B.
To sa tu na MK často nestáva, ale ľutujem Tvojho manžela, pretože prežil celé roky s niekym, kto ho len trpí?
To ťa ani nenapadlo, aký pocit má z toho? A ten pán B si ťa asi dobre zidealizoval, veď nie si v 18. storočí, že ťa rodina prinútila vydať za niekoho, koho nemáš radaa už sa to nedá zmeniť. A vôbec, kde máš istotu, že tak oddane na teba čaká, nič som nečítala o tom, že chce s tebou žiť. V prípade, že sa jedná o veľkú lásku, načo si žila toľké roky s pánom A? Toto si mala riešiť už veľmi dávno a nerieš len "čo ty", ale ako sa prípadný rozchod podpíše po toľkých rokoch na manželovej psychike a to ani nehovorím čo dieťa. Dobre porozmýšľaj.

vestec_jozef
Odpoveď bola odstránená
Zobraz