Neľúbim svojho partnera

istibitsi
27. apr 2015

Ahojte, ani neviem čo očakávam, že mi poradíte, najskôr ma mnohé odsúdite, no potrebujem to asi dostať zo seba von. Môj jediný problém je, že neľúbim svojho partnera, s ktorým sa už schyľuje aj k svadbe a čakáme dieťa. Spoznali sme sa cez net-zoznamku. Prišla som do BA za prácou z iného mesta a nikoho som tu nepoznala. Bola som tu sama. Naše zoznámenie bolo také, že po prvom telefonáte, kedy sa mi uz "nezdal", som sa mu mesiac neozvala. No po mesiaci som sa ozvala asi zo zúfalstva a nudy. Na stretnutí som bola aj milo prekvapená výzorom, podľa fotky som očakávala horšie. Prvé týždne by som povedala, že tam bola nejaká vášeň alebo priťahovanie z mojej strany, no veľmi rýchlo to vyprchalo. No bolo mi s ním celkom fajn, trávili sme spolu čas a aj sme spolu bývali, nakoľko sme mali obaja podnájom, ja som si síce svoj ešte rok platila, ak by niečo, aby som mala zo dňa na deň kde prespať... no prespávala som u neho. No a takto išiel čas a trvá to už 6 rokov, čo som síce nespokojná, lebo mi chýba láska, no na druhej strane mi nechýba nič iné, problém prečo som stále s ním je ten, že za ten čas sa povytvárali mnohé väzby, spoločná kúpa domu, spoločná firma, kde sú aj jeho peniaze a sama by som to neutiahla, nemala by som ho ani z čoho vyplatiť jeho podiel. To je ten problém, prečo som neodišla už dávno, pretože nemám na to peniaze, zrušiť firmu a ani kúpiť si sama bývanie. Plat v zamestnaní mám dosť nízky, z toho by mi ani hypotéku nikto nedal. No prácu by som si mohla nájsť inú možno, aj keď ľahké to dnes nie je, hlavne ak mám vyštudovaný odbor, v ktorom pracovať nechcem. ☹ Takto sa mi zrútil celý svet a nemám vôbec žiadne zázemie. No a teraz keď čakáme dieťa, už vôbec nemôžem od neho odísť. Nie je zlý, ani mi nič na ňom zásadne nevadí, ibaže mi nevonia, nepriťahuje ma, skôr mi smrdí, už sa s ním ani nebozkávam, lebo mu strašne smrdí z úst (odmieta ísť k zubárovi, lebo on chce len drahého a to sa stále vyhovára, že nemá na to peniaze, lebo kúpil bývanie atď...) a neprejavujeme si nežnosti. Iste je ľahké poradiť, že zvládnem to aj sama s dieťaťom, no on a jeho rodina sa na neho tiež tešia a ja si neviem predstaviť im ho dávať do striedavej starostlivosti a byť bez dieťaťa napr. 2 týždne... a ani tú finančnú stránku si veru predstaviť neviem, ako si zabezpečiť bývanie z ničoho... Mám pocit, že s ním žijem ako s bratom alebo so spolubývajúcim. Bohužiaľ nie je taký, akého by som si predstavovala, pričom nie som nejak extra náročná, muži čo by mi vyhovali sa dajú nájsť. Alebo by mi v každom vzťahu niečo vadilo? Možno áno, ale bez lásky je to ťažké, myslím si, že láska dokáže veľa vecí odpustiť, no ak tam žiadna nie je... On ma vraj ľúbi, no nie som si tým istá, podľa mňa si len vyhodnotil parametre akú ženu chce a keďže ich ja spĺňam, tak je spokojný. A čo vy, ľúbite svojich partnerov alebo máte tiež nejaký problém vo vzťahu? Pomohlo by mi vedieť ako to majú iní, či tiež nejaký problém/nesúlad v niečom alebo všetko je 100%. 🙂

jahodka8
27. apr 2015

na tvojom mieste by som bola spokojná. Všade je asi niečo, to že ťa nepriťahuje môže byť aj tehotenstvom, že sa vtedy žena cíti úplne inak a ešte počkaj aj po pôrode to môže byť ešte horšie, môžu byť aj zdravotné problémy. Každou ženou niekedy tie hormony lomcujú, ved porozprávať sa môžeš aj s iným, prípadne si časom nájsť niekoho kto by ti viac vyhovoval, ale to by som teda na tvojom mieste odložila o nejaký čas.

sumba
27. apr 2015

Uf, uz som sa zlakla , ze nelubis babo ! Aj ked aj to sa stava....Poviem ti co si myslim ja. Mam rodicov, ktori ziju spolu uz neakych cez 25 rokov. Nerozpravaju sa, nelubia, hadaju kedy mozu. Je to des, je to sice ich vec, ale neda sa na to pozerat. Je mi ich velmi velmi luto.Tak kym mozes, dobre si rozmysli co sa vydas, ci nie. .... A este jedna drobna rada. Manzelstvo este NIKDY NIKOHO nezmenilo k lepsiemu 😉

lucinocka
27. apr 2015

@istibitsi poznam babu, co sa jej vlastny muz tak v tehotenstve hnusil, ze musel chudak spavat v inej izbe:D pockaj kym porodis a sa hormony ukludnia 😉

piacere
27. apr 2015

no buď sú to hormóny a teba to pôrodom a časom prejde, alebo to, čo robíš, je sakramentsky k tomu chlapovi nespravodlivé a mala si si zbaliť saky-paky ešte kým ste nečakali dieťa a on by to rozdýchal....

nataliaslivkova
27. apr 2015

6-7 rok je kriticky vo vztahoch ..ale ten pach z ust by som ani ja nezvladla skus sa s nim porozpravat ako si vztah predstavujes...babo isto vela zmenií 😉

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
granatove_jablko
27. apr 2015

@istibitsi zacala si s nim vlastne preto, ze si nikoho ineho vtedy v BA nepoznala a nejaky ten partner, blizky clovek sa zisiel a on ti celkom vyhovoval ale nikdy si sa nezamilovala...chapem ale pocas tych 6 rokov si nestretla nikoho s kym by to bolo take "to prave"?

lubkavargova1
27. apr 2015

Nuz, bohuzial to ze zubar je drahy je len vyhovorka. Budem uprimna. Ano, aj ja som mala problem so zapachom z ust. A to som pouzivala dentalnu nit, kefky do medzier, vody, rozne kefky na zuby/jazyk...ale bohuzial vydrzalo to na hodinku max. Nuz ci sa mi to pacilo alebo nie nacupitala som k zubarovi a ten riesil pekne krasne moje zubky..ono sa to nezda, ale je tam rozny povlak/kamen/kaz a kym toto sa nespravi bohuzial ten zapach bude. A niekedy ani sami nevieme kde vzadu medzi zubami co a ako to mame 😉 Ono sa to strasne tabuizuje v nasej spolocnosti a je to taka hamba ked sa to spomenie, ale musi sa to riesit. Drzim ti palceky, aby sa to nejako u teba utriaslo a ked pride babo tak vsetko sa zmeni...ale chlapa vystvat k zubarovi urcite 😅 😅

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalym
27. apr 2015

@istibitsi Povedala si mu to? Keď Ťa chce pobozkať?

maaaaaaaria7
27. apr 2015

no neviem, máš to ťažké... ja neznášam 1000 vecí na mojom mužovi, vedela by som ho 5 x za deň prizabiť.. ale ľúbim ho.. verím, že aj on mňa.. takže kde je láska, problémy sa dajú riešiť.. ale takto bez lásky si to neviem predstaviť.. držím palce, možno to zatiaľ nechaj tak, bábätko zamestná vás oboch, vzťah sa trochu zmení, aj každodenný stereotyp sa zmení... veľa šťastia, aby si to zvládla.. a hlavu hore, bábätko je najdôležitejšie, hlavne to nech je v poriadku 🙂 a bude veselo 🙂

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauricka
27. apr 2015

@istibitsi ked si to neporiesila doteraz, teraz mi uz pride dost neskoro...asi uz budes len pokracovat ako doteraz

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
27. apr 2015

@istibitsi "A čo vy, ľúbite svojich partnerov alebo máte tiež nejaký problém vo vzťahu?" samozrejme, ze mame nejaky problem vo vztahu, ale to neznamena, ze partnera nelubim - nie je to take ciernobiele..

co ale citam tvoj problem - ty si ho nikdy ani nelubila? bola si s nim iba z nejakej pohodlnosti riesit nieco ine, nove?

moj muz bol moj dlhorocny kamarat a ked sme sa dali dokopy, tak sme neboli nejako bezhlavo zamilovani, neboli sme vasnivi, ale lubili sme sa.. casom sme si na seba tak velmi zvykli, ze si neviem predstavit svoj zivot bez neho - je to proste mne najblizsi clovek, najblizsi kamarat, ktoremu mozem povedat vsetko, aj ked mame samozrejme problemy a nedorozumenia, ale snazime sa o nich bavit a riesit..

osobne si neviem predstavit byt s niekym dlhodobo bez akejkolvek lasky - ved ked s niekym zijes, nejako ho mat rada musis, alebo nie? na tvojom mieste /kedze uz cakate babo/ by som sa velmi snazila o zachranu poriadnym rozhovorom, mozno vyhladanim manzelskej poradne..

obaja musite troska zabojovat, zapracovat na komunikacii medzi sebou, mozno zvysit spolocne zazitky, vylety, viac vyhladavajte spolocne temy.. nevravim, ze laska nejako pride, zatial to vydrz, ale kvoli dietatu sa oplati posnazit...

/Btw. k zubarovi chod s nim - bud mu oporou.. lebo aj dospely chlap moze mat strach ako male dieta/

lubkavargova1
27. apr 2015

@istibitsi no, ale to aj tak bude musiet ist riesit. Mne tiez zubarka povedala, ze pokial a vsetko neodstrani tak to stale bude. A paradoxne je, ze my sami si to necitime z ust, ale druhy ludia to citia. A nie je prijemne ci uz v obchode alebo vseobecne takto s takym clovekom rozpravat. Ako uplne to chapem...jasan, ze clovek ked je pekne obleceny tak je iny, taky krajsi 😀

dzejn80
27. apr 2015

No tazko ti radit .... sama si zostavala vo vztahu v ktorom ti laska chyba. Preco si to nechala zajst tak daleko??? Preco si take zasadne veci ako napr. dom riesila s chlapom, ktori ti vlastne nevyhovuje? A teraz este dieta. 6 rokov si to neriesila a teraz si sa spamatala, mne to pride neskutocne divne.

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gapre
27. apr 2015

Podla toho ako ho opisujes,tak mozno keby sa on viac posnazil,mozno by tam aj laska niekedy bola 🙂 Keby si nechal urobit zuby,nahodil sa a vyvonal.Lebo nikde si tu o nom nic zle nenapisala.Asi sa boji ist k zubarovi,je vela takych chlapov.Keby si ho postavila pred hotovu vec?Ze objednala som ta k zubarovi o mesiac.A raz za cas mu pripomenies, ze vtedy a vtedy ides k zubarovi.Potom to bude brat tak ,ze uz musi,zo zaciatku bude protestovat ale zvykne si.Skus si ho tak menit postupne.Pojdes s nim ku kadernicke a tam jej povec ze co by sa ti pacilo na nom.Alebo oblecenie ,ked ho niekto pochvali za to uz sa tak bude chciet aj sam obliekat.Skus pochvalit.Chlapi su ako deti,ked ich pochvalis ide vsetko lahsie 😀

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
27. apr 2015

@istibitsi a ty si mu vsetko toto polopatisticky povedala, ze ho nelubis, ze tebe proste k stastiu nestaci, ze on sedi za PC, ani kino a zmrzlina? pretoze aj na to su poradne, aby si mu vedela vsetko porozpravat, psycholog ukoriguje vase problemy a pomoze ich vyjadrit jasne, aby ten druhy pochopil v com je problem..

pretoze aj to, co pises - "on je stastny, jemu to vyhovuje, ale mne nie".. clovek nemoze byt naozaj stastny ak jeho polovicka stastna nie je a prave preto si myslim, ze pokial nie je uplny ignorant, asi o tvojom probleme netusi..

kazdy problem v mojom vztahu vyriesil vzdy iba poriadny polopatisticky rozhovor, vedeny mozno aj 10x aby druha strana pochopila v com je problem.. a ked polovicka pochopila moju starost /alebo naopak/ snazili sme sa najst nejake vychodisko..

a este jedna vec - zalubenie nie je laska - to je uplny rozdiel..

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ingelika78
27. apr 2015

@istibitsi Tvoj pribeh je tak podobny mojmu az to mrazi. Uplne, ale uplne ako cez kopirak, aj opis pocitov, ktore si to spominala, ako by som ja bola napisala. a tiez, presne po 6 rokov som mala pocit ze uz to viac nezvladnem (ddvod zoznamenia - osamela v novom meste, malo kamaratov, nuda samota, je to len nezavazne, a hop zrazu spolu byvate, este som si hovorila ze to budem RAZ riesit, ale kedy...).
No a ukoncila som to ja po tych 6 rokov (niekolkonasobne pokusy o rozchod, prehovaranie, prosby, ale snaha zmenit sa nulova). ale uznavam ze jediny (ale obrovsky ) rozdiel je ze sme nemali ani necakali dieta. A uz som ani nebolo najmladsia, neviem kolko mas rokov Ty...
Ale po tom co som zazila, a ten neopisatelny pocit ulavy a dobreho rozhodnutia, by som asi urobila aj za cenu byt slobodna mamicka, ono to vzdy tak vyzera ze financne sa to nezvladne ale ono sa to vzdy da (aj ja som sa toho bala...) Ja viem ze sa mi lahko hovori - ale nebyt tehotenstva moja situacia bola totozna (nahrad si zapach z ust pribratim 30kg pocas vztahu a odmietanie sportu, zmeny stravy, posilovne)

lusi24
27. apr 2015

@istibitsi pokial ho nelubiš neberte sa odporučam poznám to..ja čo mám otca mojej dcéri boli sme splu 4 roky no ten posledný rok bol veelmi zlý,neviem prečo proste som ho ani cítiť nemusela. nerozumeli sme si hadali sme sa a onn tak isto povedal že ma miluje ale necítila som to... mne na nom vadilo všetko. mám s ním dieťa už 4 mesiace som s nou sama šla som bývať k mojim rodičom... a on može za malou kedykolvek rísť. tiež sme sa mali aj brať pred narodením malej no vrátila som prsten a zrušila všetko bo som zistila že koli dcérke aj keby som jej rodinu dopriala nezoberem si muža s ktorým to nebude mať význam...a áno aj my sme sa spoznali cez azetko

celasapremenim
27. apr 2015

spravila si chybu, ze si dovolila tomu vztahu sa rozvinut, ked si videla, ze to nie je ono, tak co
bud teraz cuknes a budes dieta vychovavat sama a znasat financne dosledky a to, ze bude mat narok na starostlivost, alebo ostanes s partnerom, ktory ta nepritahuje a zrejme podla tvojho konania budes s nim mat aj dalsie deti a stale rozmyslat co keby...
nikto ti nepovie, co urob, kazdy ti povie, co by urobil on ona na tvojom mieste, lenze nikto nevie, ake je presne to tvoje miesto.....
a ja ta nepotesim, lebo na to, co sa pytas v prispevku,... tak mne sa to podarilo, mam manzela, ktoreho lubim a ktory ma pritahuje a u nas je to uplne skvele a tie veci, co nam nevyhovuju su uplne hovadiny, ktore dokazeme s usmevom prejst a nie toto, co riesis ty...a pasujeme k sebe povahovo aj vobec...takze ide to aj inak, ale nikto ti nepovie, ci ho stretnes a vlastne aj ohodnotit seba, co vkladas do vztahu sama, mozes iba ty sama

janickacrazy
27. apr 2015

@istibitsi Podľa mna nikdy s ním nebudeš šťastná, ked sa ti narodí dieťatko, tak sa upneš asi na malé a možno budeš pár rokov v pohode, lebo lásku partnera si budeš nahrádzať láskou k dieťatku, ale určite by to tak nemalo byť. Je naozaj hlúpe zostávať s niekym len preto, že sa bojíš byť sama, celé zle. Ja som odišla od mojho bývalého po 7 rokoch vzťahu a mala som už aj dieťa, byt bol jeho, teda tiež som nič nemala, vrátila som sa k rodičom, chodila som do práce, starala sa o syna a dúfala som, že raz stretnem toho pravého. Byť sama mi veľmi prospelo a za rok som stretla teraz už svojho manžela, ktorého ľúbim a on mna tiež. Predtým s mojím ex to tiež nebolo úplne ono, stále som nebola spokojná. Teraz je to úplne o inom. Niekedy proste len treba nabrať odvahu alebo chceš byť celý život nespokojná?

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz