Neľúbim svojho partnera

istibitsi
27. apr 2015

Ahojte, ani neviem čo očakávam, že mi poradíte, najskôr ma mnohé odsúdite, no potrebujem to asi dostať zo seba von. Môj jediný problém je, že neľúbim svojho partnera, s ktorým sa už schyľuje aj k svadbe a čakáme dieťa. Spoznali sme sa cez net-zoznamku. Prišla som do BA za prácou z iného mesta a nikoho som tu nepoznala. Bola som tu sama. Naše zoznámenie bolo také, že po prvom telefonáte, kedy sa mi uz "nezdal", som sa mu mesiac neozvala. No po mesiaci som sa ozvala asi zo zúfalstva a nudy. Na stretnutí som bola aj milo prekvapená výzorom, podľa fotky som očakávala horšie. Prvé týždne by som povedala, že tam bola nejaká vášeň alebo priťahovanie z mojej strany, no veľmi rýchlo to vyprchalo. No bolo mi s ním celkom fajn, trávili sme spolu čas a aj sme spolu bývali, nakoľko sme mali obaja podnájom, ja som si síce svoj ešte rok platila, ak by niečo, aby som mala zo dňa na deň kde prespať... no prespávala som u neho. No a takto išiel čas a trvá to už 6 rokov, čo som síce nespokojná, lebo mi chýba láska, no na druhej strane mi nechýba nič iné, problém prečo som stále s ním je ten, že za ten čas sa povytvárali mnohé väzby, spoločná kúpa domu, spoločná firma, kde sú aj jeho peniaze a sama by som to neutiahla, nemala by som ho ani z čoho vyplatiť jeho podiel. To je ten problém, prečo som neodišla už dávno, pretože nemám na to peniaze, zrušiť firmu a ani kúpiť si sama bývanie. Plat v zamestnaní mám dosť nízky, z toho by mi ani hypotéku nikto nedal. No prácu by som si mohla nájsť inú možno, aj keď ľahké to dnes nie je, hlavne ak mám vyštudovaný odbor, v ktorom pracovať nechcem. ☹ Takto sa mi zrútil celý svet a nemám vôbec žiadne zázemie. No a teraz keď čakáme dieťa, už vôbec nemôžem od neho odísť. Nie je zlý, ani mi nič na ňom zásadne nevadí, ibaže mi nevonia, nepriťahuje ma, skôr mi smrdí, už sa s ním ani nebozkávam, lebo mu strašne smrdí z úst (odmieta ísť k zubárovi, lebo on chce len drahého a to sa stále vyhovára, že nemá na to peniaze, lebo kúpil bývanie atď...) a neprejavujeme si nežnosti. Iste je ľahké poradiť, že zvládnem to aj sama s dieťaťom, no on a jeho rodina sa na neho tiež tešia a ja si neviem predstaviť im ho dávať do striedavej starostlivosti a byť bez dieťaťa napr. 2 týždne... a ani tú finančnú stránku si veru predstaviť neviem, ako si zabezpečiť bývanie z ničoho... Mám pocit, že s ním žijem ako s bratom alebo so spolubývajúcim. Bohužiaľ nie je taký, akého by som si predstavovala, pričom nie som nejak extra náročná, muži čo by mi vyhovali sa dajú nájsť. Alebo by mi v každom vzťahu niečo vadilo? Možno áno, ale bez lásky je to ťažké, myslím si, že láska dokáže veľa vecí odpustiť, no ak tam žiadna nie je... On ma vraj ľúbi, no nie som si tým istá, podľa mňa si len vyhodnotil parametre akú ženu chce a keďže ich ja spĺňam, tak je spokojný. A čo vy, ľúbite svojich partnerov alebo máte tiež nejaký problém vo vzťahu? Pomohlo by mi vedieť ako to majú iní, či tiež nejaký problém/nesúlad v niečom alebo všetko je 100%. 🙂

lenbea
30. apr 2015

@istibitsi čakáš s ním dieťa. to je asi najväčší záväzok v živote. Možno by to z Tvojej strany chcelo trochu snahy, pozerať sa na to čo chce a potrebuje aj on, nielen Ty. Verím, že Ti je neprijemne, ak ma zdrav. problemy, ako popisuješ, ale aj to sa všetko dá riešiť. skús dentálny gel citrovital. nemam ho až tak odskušany, ale pomaha na problemy v ustnej dutine. alebo niečo podobné.

rebecca2006
5. máj 2015

@istibitsi mrzí ma, že si v podobnej situácii....musí to byť pre teba veĺmi ťažké.... nchcem a neviem ti radiť...
len mám pocit, že e´d už teraz, e´d ste v podstate na začiatku, chýba zaľúenosť a vášeň, ako to chcete spolu vydržať, keď prídu skutočne ťažé chvíle? Veď sa pozabíjate....ja viem, už sa stalo, čakáte spolu dieťa, máte záväzok, ale všetko je riešiteľné... minimálne ak sa rozhodneš s ním nežiť, bude platiť výživné a možno by ti podario postaviť na vlastné nohy...škoda, že si na to, že ho neľúbiš, neprišla skôr ☹ ale žilvot nie je jednoduchý...nchcem ti radiť, určite je každý vzťah o kompromisoch- ale láska je dôležitá, a aj chémia... ono to časom aj tak vyprchá, ale keď už od začiatku nemá vlastne čo vyprchávať, nie je to dobré.....a tiež nie je dobré znamenie, že chlapec vie, že tui na ňom niečo preáža a nechce to riešiť... teda zápach z úst a dntálna hygiena sú skutočne riešiteľné veci- mne sa skôr nepáči ten jeho postoj.....nemám z toho dobrý pocit... ja by som asi utekala kade ľahšie....

lilimoni
6. máj 2015

V kazdom vztahu nieco chyba a neviem ako je to po cca 10 rokoch manzelsva. Ci ta laska stale pretrvava ale je to len o zvyku. Treba sa zamysliet, nad tym, co od partnera ocakavas a co si ochotna ozeliet. Pokial si spokojna a nic ti nechyba, nie je to este dovod na rozchod. Pokial nie su dovody na hadky, tak je to dobre. Hlavne ti musi vyhovovat. Radsej mat kludne a harmonicke manzelstvo s kamaratom ako sa trapit s niekym koho lubis.
Apropoooo. Pred pol rokom som preklinala den, ked sme sa s manzelom zoznamili, trvalo mi to cca 4 mesiace. Vyhucala som mu vsetko co mi vadi a ono sa to pomalicky utriaslo a teraz som zasa zalubena 😀

marca12
10. máj 2015

@istibitsi aj ja mam pocit,ze mojho nelubim,teda lubim,ale nepritahuje ma.prestal mi vonat,hnusi sa mi.on sa chudak aj zacal snazit.zo zaciatku,ked som mu povedala,ze ma nepritahuje,len sa smail,co to taram a teraz sa zacal trosku viac snazit.u mna tento problem nastal,ked zrazu so mnou prestal spavat a nechcel povedat,preco.dospeli sme do takeho konca,ze neviem,co dalej.nie je zly clovek,nebuzeruje ma,nestara sa do mna,ale chyba mi v tomto vztahu nieco.vzdy mi aj chybalo,len som nemala cas to riesit,lebo stale sme riesili existencne problemy jeho firmy,v ktorej som mu pomahala a pohltila nam cely cas.ale co tak pocuvam pary okolo seba,v kazdom je nieco a vacsina ma podobny problem.preto je tolko nevier.uzijes si inde a vratis sa domov spokojna.potichu sa toleruje nevera,no ja takto nechcem zit.vzdy som mala idealy,aky pekny vztah chcem s chlapom,no vzdy som natrafila na takeho chlapa,ktory nerad komunikoval.neviem,preco len takych pritahujem

mimina00
10. máj 2015

@marca12 ty nie si ja?

eliska1986
18. máj 2015

Ahojte aj ja mám problém tiež,že svoju polovičku,neľúbim,nemilujem,v posteli nám to neklape.Som z toho zúfalá.Tvoríme rodinu,som tam ja,moja dcérka a on.Pomaly sme spolu 5rokov a ja ho vobec nemilujem.Keby môžem odídem momente ale nejde to.Nemám ísť kam.Co nás spája nič?Som s ním len z povinnosti,spája nás jeho byt,a moja malá že má rodinu-mamu,otca.Nie je to stopercentné.Viem maminky aj to,že v každej rodine je problém.Ale ja chodím už ako mrtvola,každý to na mne vidí,že sa trápim.Dokonca aj obvodná lekárka povedala že mám vzťah ukončiť.Ale kam pôjdeme.Moja rodina my povedala že čo som si vybrala to mám,že vedela som do čoho idem.Ano vedela som ale bolo to z povinnosti,chcela som mať už svoje súkromie.bo u mamtky mojej byvat sa nedá-ona má len 2izboví byt,keby sa tam vrátim tak tam určite jeden z nás spácha samovraždu.Viete mi poradiť?

janickacrazy
18. máj 2015

@eliska1986 Určite ukonči vzťah a čo ked tvoja mama má len 2izbový byt? Ved vás tam nebude 20. Ja som tiež tak odišla od partnera, lebo boli problémy a urobil niečo, čo som mu nevedela odpustiť. Odišla som aj so synom, ktorý mal vtedy presne 7 rokov a išla som k rodičom, ktorý mali tiež len 2izbový byt. Nehovorím, že to bolo ideálne, ale určite lepšie ako ostávať v neperspektívnom vzťahu, ktorý ťa ničí. Kopec ľudí žije aj celá rodina 2-3 deti v 2izbáku, lebo na vačší jednoducho nemajú a čo? Ved tam hádam nebudeš večne. Ja som sa po roku odsťahovala, našla som si úžasného chlapa, teraz sme už 6 rokov manželia a vobec svoje rozhodnutie neľutujem. Moj bývalý je dodnes sám, kúpil si psa. Ja mám novú rodinu, nový dom, druhého synčeka a čakáme tretie bábo. S manželom sa ľúbime stále, nedá sa to ani porovnať s mojím ex. Držím ti palce.

eliska1986
18. máj 2015

@janickacrazy Veľmi pekne Ďakujem!!! 🙂

99jane99
7. apr 2016

@istibitsi Ahoj.
Citala som Tvoju diskusiu. Ako to cele nakoniec dopadlo ?

istibitsi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tiper24
11. jún 2017

vy zeny neviete co chcete 😀😀😀 ked mate dobraka chcete hajzla ked sa vyspite s hajzlom chcete dobraka

maminuska
11. jún 2017

@tiper24 nie, my veľmi dobre vieme koho chceme. Ani hajzla a ani dobráka. Normálneho chlapa , ktorý zarobí , pomiluje , bude pomätať na naše sviatky , bude dobrý otec ..vtedy žena úplne rozkvitne.