Nepochopený a unáhlený rozchod

somtopokazila
26. jan 2015

milé dámy, som dosť smutná z udalostí, ktoré sa mi udiali za posledný mesiac a začínam o sebe a svojich rozhodnutiach pochybovať, momentálne mám totál zmätok vo svojich pocitoch, možno mi niektorá z vás dá trochu reálu do môjho vnímania. nedávno som tu riešila môj problém v téme "vzťahová dilema" pridám aj link, kto chce byť v obraze.
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/vztahova-dilema-2/
po všetkom, čo som tam napísala, sme sa napokon mesiac nevideli, od konca decembra doteraz. najskôr sa nám obom nedalo, potom on navrhoval stretká často, ale ja som už po tom probléme, ktorý som tu opísovala nejako ochladla a všetky stretká som rušila pod zámienkou. potom, ked už zámienky došli, sme komunikovali spolu len cez net a padlo z mojej strany veľa tvrdších (nie urážlivých), ale narovinu povedaných viet o tom, že mi prekáža to, ako je na matku naviazaný a bla bla, že mi to celé správanie príde pubertálne a pod. proste sme si popísali vecí úplne narovinu, niečo sa ho dotklo viac, niečo menej, ale to, čo mne písal on, ma rozplakalo od dojatia.....vždy som cítila, že ma ľúbi, vždy inicioval tie stretká on, vždy sa mi prvý prihovoril na nete alebo každý den mi ako prvý poslal milú sms....ale teraz mi napísal o svojich pocitoch všetko....kým ja som mu povedala, že končím, lebo ho mám síce rada, ale celá situácia okolo nášho stretávania a jeho matky mi nevyhovuje, on mi napísal, že som bola po 10-tich rokoch od jeho posledného vážnejšieho vzťahu prvá žena, ktorú ozaj ľúbil, pri kt. mal všetko, čo si môže od ženy a priateľky priať, že ma nikdy nepodviedol a ani si nerobil zádné vrátka, lebo mu na mne veľmi záležalo, že som pre neho jedinečná baba po všetkých stránkach a že sa nedokáže vyrovnať s tým, ako som to všetko udupala, zašliapala a že sa mu život rozsypal, že som mu iba ublížila a on ľutuje, že si ma pustil tak hlboko pod kožu....týmto ma ozaj presvedčil, o skutočných citoch aj ked som ich cítila, ale ja neviem tera čo s tým....chýba mi (nie veľmi, ale chýba a ja sa cítim zle.....zle, že to ostalo celé akési nepochopené, že možno som aj napriek tej komplikovanej situácii mohla dať tomu šancu)......neviem, čo s tým, ľudia, napíšte názor, please....☹

hradnapani
26. jan 2015

@somtopokazila seba lutujuceho sa chlapa,ktory v tebe vzbudzuje pocit viny (a ty to povazujes za dokaz lasky) fakt nepotrebujes... On neriesi teba, on riesi seba 😉

dasenka26
26. jan 2015

Dievča, teda už žena kedže mas 36r, súhlasím s názormi ze ta len vydiera citovo a lutuje sa, ak by ste vztah obnovili bude to o tom istom..posledný vážnejší vztah mal pred 10 rokmi..no prečo asi, lebo žiadna potom už toto jeho "mamičkovanie" nevydržala 🙂 Mas dost rokov nato aby si si našla normálneho chlapa,, alebo láska príde sama uvidís, a na tohto si ani nespomenies. Zazila som presne to o com píšem aj ked moj bývaly nebol az takýto možno ale bol najmladší a jediný syn, a dost ho mamička riadila. Ak chces rodinu, co asi chces tak utekaj, zabudni, odstahuj sa na iné miesto aby si nanho nemyslela, zaoberaj sa vecami ktoré ti prevetrajú hlavu, zamestnajú ta, napr. sport, joga..unavís telo a hlava sa prečistí. Nedaj sa obmäkčiť peknými rečami, ružami, telefonatmi..chces predsa buducnost, chces žiť a nie sa furt utápať a schovávat pred jeho mamičkou, držím palce !!!

mala_hobitka
26. jan 2015

@somtopokazila citujem "on mi napísal, že som bola po 10-tich rokoch od jeho posledného vážnejšieho vzťahu prvá žena, ktorú ozaj ľúbil, pri kt. mal všetko, čo si môže od ženy a priateľky priať, že ma nikdy nepodviedol a ani si nerobil zádné vrátka, lebo mu na mne veľmi záležalo, že som pre neho jedinečná baba po všetkých stránkach a že sa nedokáže vyrovnať s tým, ako som to všetko udupala, zašliapala a že sa mu život rozsypal, že som mu iba ublížila a on ľutuje, že si ma pustil tak hlboko pod kožu"

Strucne zhrnute on je ublizeny a napisal ti to tak aby ta to zasiahlo. Aby si sa ty citila vinna. Zaujimave je ze si si nevsimla ze tam nikdy nie su slova v zmysle "Mas pravdu, uz musim prestrihnut pupocnu snuru. Je to pre mna tazke ale uz som dost stary na to aby som mal priatelku ako muz a nie ako pubertak co sa boji reakcie mamicky. Budem sa snazit to zmenit - buducu sobotu ta vyzdvihnem a pojdeme k mojej mame, normalne ta predstavim lebo ta lubim a nechcem ta skryvat pre svetom - prave preto ze chcem svetu ukazat ze tato skvela zena je mojou partnerkou. Prepac este raz, urobim pre nas vztah vsetko." Toto nenapisal. Preco? Lebo on nerozumie tomu co si mu ty pisala. On vidi len svoje. A nenapadne ti podsuva vinu. Milujuci chlap sa nesprava ako on a rozhodne nie potom co si ho opustila - keby ta realne miloval tak by za tebou hned prvy volny den letel osobne a hladal s tebou riesenie situacie.

Modelovy priklad zo zivota mojej kamaratky - jej vztah mal trochu ine problemy (sebeckost chlapa od a (snaha) po z (sex) a vsetko medzi tym + ju nezdravo porovnaval s inymi a hladal na nej chyby ale to je teraz trochu irelevante). Pointu co chcem povedat je ked jej doslo ze tento vztah stoji za kybel hnoja tak sa s nim rozisla. Bolo to tazke predsa len s nim 2,5 roka z takmer 4 fungovala len kvoli povestnemu "ale ja ho milujem". A hoci dobre vedel co robil zle, a dostal xy sanci, a pri rozchode mu znovu vsetko opakovala - nikdy ani raz nezaznelo z jeho strany prepac. Len veci typu "to tak nie je, to si zle pochopila, to sme si nerozumeli bla bla". a po mesiaci jej napisal tiez taketo litanie ako prianie k vianociam na styl - tak krasne vianoce s ludmi ktorych nemas velmi rada, bezo mna lebo si ma opustila, hoci ja som sa snazil, mozno malo, ale miloval som ta, vies ze to ako som sa spraval za to mozes vo velkej miere aj ty, tak bud stastna hoci si zahodila krasny skoro 4 rocny vztah" napisat to po tyzdny od rozchodu asi za nim leti ale po mesiaci jej doslo ze toto nie je ospravedlnenie a ten vztah bolo hrozny

Tym chcem hlavne povedat ze si nemyl nikdy ospravedlnenie (s navrhom riesenia) s niecim co vyzera ako ospravedlnenie ale je to len text napisany presne tak aby ta zasiahol na citlivych miestach, vzbudil v tebe pocit viny a tuzbu zavolat a povedat "prepac".....lenze ty si nic neurobila...a pokial on neuzna svoje chyby a nenavrhne riesenie a pokracovanie vztahu s istymi podmienkami (ako uz nikdy ta nebudem zatajovat lebo si uzasna a toto si nezaslusis) tak nie je o com

nyusika
26. jan 2015

@mala_hobitka tvoje slova zlatom do kamena vyrazit. Nadherne a velmi pravdivo napisane !

mysicka36
26. jan 2015

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pomóóóóc

on ťa vyciciaval a aj ti vyšukal mozog z hlavy?

margieamatusko
26. jan 2015

Myslim, ze baby ti tu radia spravne. Ak on nechce nieco vo Vasom vztahu zmenit, nema to vyznam. Je fajn, ze ste si rozumeli, ale vztah nie je o tom, ze pride k tebe na tri hodky, uspokojite si fyzicke potreby, pokecate a ide domov k mamke.

somtopokazila
autor
26. jan 2015

mala hobitka - súhlasím s tebou, múdro napísané....aj som čakala, či niečo nespraví, nejaký brutálne spontánny počin kvôli záchrane, ale jedine čo bolo napísal, "som sklamaný, nasratý a je mi z toho celého na p...u, ale vidím, že si sa rozhodla, tak mi to nie je po vôli, ale čo narobím, nejak to budem musieť akceptovať" 😖

mysicka - nie, prečo? nevyšukal mi mozog...mne to dlho vyhovovalo tak ako to bolo, až okolo vianoc mi to prišlo také, že už to, čo sme mali a ako sme logisticky medzi sebou riešili dosiahlo strop a že je treba zmenu alebo koniec....to je celé

mala_hobitka
26. jan 2015

@somtopokazila Tak vidis, treba si uvedomit ze milujuci chlap sa chova inak. Tuzba po laske nas robi slepymi voci chybam - a casto velmi zasadnym chybam tych ktorych chceme lubit. A az ked clovek ma ozaj dobry vztah tak zisti ako to ma ozaj vyzerat ked chlap lubi.

lilianalieska
26. jan 2015

@somtopokazila - keď som čítala tento príspevok, priznávam, že som bola presvedčená, že ide o nejakého 16 - 18 ročného chlapca, ktorý sa ešte hanbí alebo mu je trápne pred mamou hovoriť o frajerke. Ale keď som prečítala, že už mal 10 ročný vzťah a ty máš dávno po 30, puberťák to zrejme nebude, a to hovorí za všetko. Prosím ťa zobuď sa a nekaz si dlhšie život. Nestrácaj s ním ďalšie roky, bude ti to potom ešte viac ľúto ako teraz.
Darmo ti my tu budeme vypisovať, že nie je normálny, že sa nezmení, že to nemá budúcnosť, pochopiť a chcieť to musíš TY sama.
Možno by ti otvorilo oči, keby máš kamarátku s takým chlapom ako máš ty sama, také 2 kamarátky som mala aj ja. Obe už majú iných priateľov a sú šťastné, ale čo to bolo rozchodov a znovu návratov... a kam to viedlo. Ani keby sa odsťahoval a býval pri tebe, tak by si to nemala ľahké.
Vieš, ja som toho názoru, že chlap má mať pekný vzťah k matke, navštevovať ju, volať si, starať sa jeden o druhého, ale mať a poznať hranice.
To že ťa zapiera, a už 1,5 roka, veď to je také ponižujúce (na začiatku pochopím, nemusí si byť istý vzťahom), ale keď ťa tak ľúbi ako ti hovoril...A ešte keď si mesiac iba píšete, ty si stretávky odmietala - veď keby sa chcel zmeniť a začať na tom pracovať, tak ti to napíše aj cez net. Alebo by urobil krok a pozval ťa k nim na návštevu (ale ver mi, tým by sa vaše problémy nevyriešili).

Hlavu hore, silnú vôľu, osloboď sa od neho a časom spoznáš aj niečo iné ako mamičkinho maznáčika, uvidíš.

somtopokazila
autor
26. jan 2015

@lilianalieska nemal 10 roč. Vzťah, ale pred 10 rokmi posledný vážny...chalan má dávno po 30-tke a aj mi písal (keďže sa už nestretavame), že by veci rád riešil so mnou k obojstrannej spokojnosti, ale že keby ich aj riešil,tak nepadlo konkrétne riešenie,iba to,vraj všetko sa vyvíja a nič nejde zo dna na deň,že ak mi chýba niečo tu a teraz hneď,že on to nevie vyriešiť bez toho,aby veci nechal plynúť....takže tak...vyčítala som mu,že sme za celý ten čas nestravili ani len 1 pos.atu noc,vždy bol na sex limit od-do lebo už príde mama a pre ňu by bola terapia šokom,že som u nich, že sa tam pelesime a ona o tom nevie,že s niekým spava....tak mi teraz keď mu horí za pätami

nyusika
26. jan 2015

@somtopokazila prepac...ale hentake kydy, to nema uroven

,vraj všetko sa vyvíja a nič nejde zo dna na deň,že ak mi chýba niečo tu a teraz hneď,že on to nevie vyriešiť bez toho,aby veci nechal plynúť

to je co ?? co tymto blabolom chcel autor povedat ? vie to aspon on sam ?

somtopokazila
autor
26. jan 2015

....keď mu hori za pätami vyčíta,že som tomu nedala šancu,aby bol so mnou niekde aj na noc,po 1,5 roku! Som "tomu ja!nedala šancu"...?????? Veď to nedáva rozum

mala_hobitka
26. jan 2015

@somtopokazila Ona o tom nevie ze s niekym spava........kokos to co sakra spava s nou ci co? 😀 kokos ak toto povie svojpravny clovek tak to je na zaplakanie takato existencia

somtopokazila
autor
26. jan 2015

@nyusika asi toľko,že mám čakať na prihodnu chvíľu a nie také,že napr. V sobotu mu navrhnem "poďme niekam sami na víkend" že toto nejde,že on na toto potrebuje čas a nie to,že ja si zrazu zmyslim a on vyskočí a pôjde

nyusika
26. jan 2015

@somtopokazila ptrestan si to vycitat. nie si prva a ani posledna, ktora naletela psychickému manipulatorovi, nezrelému jedincovi. ber tyo ako zivotnu skusenost, a pre svoje dobro s nim uplne,a le uplne prestan komunikovat. takyto jedinci maju taklen na to, abgy ta dostali presne tam, kde chcu mat - ty budes ta najhorsia, co im nici zivot, len kvôli tebe sa ten druhy trapi. a pritom je to presne naopak 🙂
prajem vela sil, budes to potrebovat. a vzdy, ked ti bude najhorsie si zopakuj "ja som obet , ja som nic zle nespravila"

lanczi
26. jan 2015

@somtopokazila Vy mate obidvaja problem..ty so sebaúctou a on že zabudol dospiet,dost zla kombinacia,na zdravy plnohodnotny vztah...

velli1
26. jan 2015

Baby ahojte potrebujem radu. Mam " priatela" a snim 2 dcery. Od kedy sa narodila najmladsia tak muz somnou prestal spavat ale nielen v posteli ale aj izbe. Mam pocit ze si mysli ze neni jeho a preto sa o malu ani nezaujima ked musela byt v nemocnici a bol problem tak mi na to povedal ze to nema cas riesit! Volala som ho 100X na prechadzku a vzdy mi povie ze sa mu nechce ale dnes uz bol na prechadzke ale so susedou! Vecer pri telke som mu povedala ci ma aspon pohladka on ze nomozem pozeram telku a v tom momente sa zacal zabavat so starsou dcerou! Jednoducho Ja a moja mladsia dcera sme vzduch! Mam to vydrzat a pockat ci sa to nespravy alebo zbalit deti a odist?

dahra
26. jan 2015

@somtopokazila - a je na tu matku tak naviazaný? bavili ste sa o jeho vzťahu s nou? Ma surodencov? Co otec? Mozno je matka naviazana nanho a on sa z toho nedokaze vymanit. Take divne skryvanie, hm. Boji sa matky?
Poznala som par, kde chalan vo veku 17-19 mal prvy vzťah s babou. Jedinacik, mama velmi na syna naviazana, otec v rodine len ticho sedel a nezucastnoval sa diania. (Napr. ked chytila hysak, hadzala o zem taniere a on len ticho sedel, nevyjadroval sa a nezasahoval) No a k tomu vztahu - ked bol s frajerkou,bezne mu vyvolavala, ze nech pride hned domov. Rozne zamienky - jej jej zle, prisla navsteva, nieco treba opraviť, atd. prisiel domov,zistil, ze to nie je pravda, ona potom plakala, ako je jej to luto a ze ho lubi a nechce stratit. Alebo prisiel neskor ako mal, tak zamkla dvere, musel na chodbe vyzvanat a prosit ju, aby ho pustila dnu. (A nestal tam veru len 10 minut 😒, kym mu otvorila ) Toto su len take bezne drobnosti, bolo toho dost. Kto nezazil,nikdy nepochopi,ako sa nedá z toho vymanit - vyrastas v tom, mas to denno-denne, je to rodič, aj ho lubis,aj sa chces vzopriet, aj nechces zranit. Nakoniec sa jeho frajerka ozvala a odvtedy ju velmi v laske nemala. Jemne povedané. 🙂 Teraz on zije desiatky km od matky, zenaty, ale pokial viem,tiez sem-tam pride k nim na navstevu a maju to "divoke".🙂

somtopokazila
autor
27. jan 2015

dahra, ťažko povedať okolo ich vzťahu s matkou...nieže bojí, to nie.....len oni majú taký čudný vzťah, ona mu ani matku nerobí, nevarí, neperie, on sa o svoje veci stará sám, skôr žijú ako kamaráti alebo manželia (akurát, že bez intímnej stránky, ale všetko čo zaváňa intimitou ked sa jedná o každého z nich, tak to je koniec, to je akoby tabu)...ona ho vychovávala sama, rozviedla sa, ked on mal 3 roky, on poriadne otca ani nepozná a súrodencov nemá a tiež nemajú žiadnu inú blízku rodinu...proste žijú sami dvaja pre seba....ťažko sa mi to popisuje, navyše on ak by mal urobiť nejaké vážne rozhodnutie týkajúce sa spolunažívania s nejakou ženou, povedal, že potom nikdy netúžil a že ak mám na mysli niečo v zmysle ultimáta matka alebo tá nejaká konkrétna žena, jeho odpoved znie "nie je o čom"

somtopokazila
autor
27. jan 2015

a včera (už som mu ani neodpisovala, cez net je to samé nepochopenie), mi navrhol konkrétne riešenia...prísť k nim domov, matka-nematka a žiadne skrývanie, aj teda hocičo iné....ja som nebola veľmi prívetivá naozaj som bola na neho protivná a proste ma tie jeho argumenty a riešenia ani už nezaujímali....tak to zaklincoval tým, že mu strašne chýbam a že sa ma nemôže vzdať bez boja, aj ked sa aktuálne chovám ako p..a 😖 😒

domak2
27. jan 2015

@somtopokazila ja stale nerozumiem co tu riesis. Mas na cele roh? 28 prstov? Dve hlavy? Ak nie tak urcite nebude take tazke najst niekoho aspon trochu normalneho. To naozaj nevidis, ze toto nie je ok? A to ti poviem, ze ja som teda pekne slepa na chyby vo vztahu. Ak sa chces vytvorit podivny trojuholnik mama, bulo a ty tak do toho. Ale ber ako dar z neba, ze ste sa teraz rozisli a ty sa mozes pozriet po niekom, ... kto zije napriklad s otcom 😀 Srandujem, ale vies ako to myslim. Vela stastia a uvedom si , ze tysinicnepokazila 😉

jolinka
27. jan 2015

@somtopokazila fuuu sama vidis ze je to chore 🙄 🙄 mi to pripada ako dusevny incest 😔 😔 😔 mala som od zaciatku ten pocit... ze bud je matka nejaka nabozenska fanaticka alebo ten dusevny incest. ver mi ze to prve by bolo lepsie, tam by pripustila sex aspon po svadbe 😉

aj ked spolu fyzicky nespia /no to by teda bolo 🙄 🙄 🙄 (/ ....ich vztah je o vzajomnej "vernosti" a nepripusteni si druhej osoby do ich dvojice. Toto fakt je neprirodzene, nenormalne ... ty mozes byt jeho matke sympaticka len v pripade, ze budes doslova cudzia osoba, kolegyna, kamaratka ...bez blizkeho vztahu k jej synovi. akonahle by matka videla ze vas vztah je blizsi intimnejsi /co ste aj mali ale kruto tajene/ ...bol by vazny problem a syn by sa musel vzdat zeny /akejkolvek nie len teba/ a byt verny matke. 😖 😖 😖

jolinka
27. jan 2015

@somtopokazila unho ani nejde o pripad mamineho maznacika v tom klasickom prevedeni... skor o to, ze matka si synom nahradila partnera /preco sa nevydala po rozvode?, s trojrocnym dietatom v pohode, len zrejme ani nechcela 😖 😖 /

no a za tie dlhe roky si medzi sebou vytvorili tak blizky a previazany vztah...ktory balansuje na hrane, nie je to klasicke partnerstvo muza a zeny ale nie je to ani zdravy vztah matky a syna. 🤐

nyusika
27. jan 2015

@somtopokazila po tomto by s bola uz uuuuplna chudera, ak by si sa mu vobec este odzdravila. samozrejme, ty to mozno beries tak, ze o teba bojuje...nebojuje, je zufaly, lebo taku, ako ty uz naozaj nenajde. a teraz pardon za tvrde slova, ale blbu :(

veronicka1901
27. jan 2015

Prosim Vas, vysvetlite mi niekto skutocny predmet tejto diskusie, lebo ja som fakt asi zabrzdena 😀.

jolinka
27. jan 2015

@somtopokazila Pamatam sa na jeden pribeh...kde stroskotala lod a na ostrove ostala zena s malym syncekom, dlhe roky tam zili a nik ich nenasiel... a zena aj ked mala k synovi zdravy vztah, dokonca sa ho snazila naucit veci a pojmy z moderneho sveta aby chlapec nebol mimo ked ich zachrania... tak si vsimla ze dospievajuci chlapec si robi na nu naroky ako na zenu a ona nevedela ako mu to vysvetlit.... nastastie v tom okamihu ich nasli a doviezli do civilizacie a tam zena s radostou syna priucala socialnym vztahom, aby sa naucil priputat aj k inym ludom, nasiel si potom svoju frajerku atd... 😉 😉

Ale tvoj ex a matka z toho ostrova este stale neodisli... 😖 😖 😖

22beba
27. jan 2015

utekááááj utekáááááj :-O ja som takto chodila s ex dva a pol roka velmi ma to trápilo že ma nevezme ku sebe alebo tak za dva roky som ich byt videla asi dva razy, nechcel chodiť ani ku mne keď som ho zavolala bol schovaný v mojej izbe ... (veľmi som ho lubila a skoro dva roky som sa dostávala z citového opojenia po rozchode)dokonca všetky oslavy som strávila bez neho cez sviatky som bola bez neho lebo on bol u mamičky... nakoniec mu ešte kaleráby do hlavy natlačila že nie som pre ňho dobrá . keď som sa ho pýtala prečo je to takto tak mi povedal že sa nechce vážne viazať .. že ma na také vzťahy času dosť... napr.. boli sme mladí ja 19 a on 20 rokov s prepačením sme si ani kde zasexovať nemali lebo sme sa len po krčmách vláčili a po aute ... no a to nejdem hovoriť že som mu musela platiť keď ma napr. zaviezol domov lebo jeho seegra a mama maju presne spočítaný benzín ... takže moja rada znie: ak nevie dospelý chlap čo s tebou ! tak najlepšie bude keď sa rozídete ... pretože je dosratý z mamy a tá bude vždy prvá ty bohužiaľ nie ... mal bojovať o teba celý ten čas čo bol s tebou nie keď mu horí pri zadku ....☹

timea7
27. jan 2015

@somtopokazila ty máš fakt, také nízke sebavedomie, že sa musíš kontaktovať s takým chmuľom? Je posledný na zemeguli? Už by som sa mu v živote neozvala, ani by som ho neodzdravila, keby som ho niekedy v živote stretla.

lavinis
27. jan 2015

@somtopokazila ja to vidím asi takto - buď si zvykneš na to, že je to medzi jeho matkou a ním tak, ako to je a zmieriš sa s tým, alebo nie a potom rozchod je ten správny krok. Lebo ak si myslíš, že sa to medzi nimi zmení, tak o tom silne pochybujem. Rozhodni sa sama, či chceš stále dokoola riešiť jeho matku a ich vzťah alebo si nájdeš zrelšieho muža, ktorý si vie jasne definovať pravidlá. Lebo takto sa bude potom správať aj v ďalších oblastiach života.

lavinis
27. jan 2015

ak sa s ním rozhodneš ostať, tak sa stavím, že tu túto tému nájdeme aj o dva roky a budeme riešiť to, ako vám jeho mama pozerá do chladničky ;)