Neviem ako sa tešiť zo života

znicena
30. apr 2016

Na zaciatok chcem povedat, ze som tu uz dlhsie, len som nemala odvahu napisat o mojich problemoch pod tym starym nickom.S mm sme spolu uz skoro 15 rokov. Mame 2 deti, mladsi mal nedavno 3 roky, starsi je uz teenager.Problem je v tom, ze obe nase rodiny na nas kaslu, nezaujem o vnucata, len aby mali svoj pokoj, este aj navstevy su len na presne vyhradene prilezitosti- meniny, narodeniny, Vianoce, mimo toho sa vobec nenavstevujeme, pretoze oni si to nepraju.Pritom byvame v jednom meste. Je mi z toho smutno, ze moje deti su pre moju a mm rodinu vzduch, neviem sa s tym zmierit.Aj mm je z toho nervozny cim dalej tym viac, pretoze, sme na deti stale sami, ked je maly chori, co je kazdu chvilu, musi si to v praci vybavit on, lebo ja nemozem zostat doma, pretoze ma nema, kto zastupit. Pritom mm ma velmi narocne zamestnanie, taha same nocne, ked je maly chory, lebo nase maminky chcu oddychovat.Hlavne, ze mi dvaja sme uz total vycerpany, stale sme aj my chori, pretoze uz nevladzeme a maly je este aj strasne zivy, takze pri nom oddych nehrozi.Pri starsom sme boli mladsi tak sme to nejako prezili,ale teraz neviem ci to ustojime.Nas vztah je na bode mrazu.Mna uz nic nebavi, aj z maleho sa neviem tesit za takuto cenu , velakrat som olutovala, ze nemusela uz riesit taketo problemy, keby sme mali len jedno dieta.Dakujem ak mi napisete nejaku radu alebo nazor na moj problem.

anina63
1. máj 2016

@somavi plne s tebou súhlasím...som starou mamou a srdce by mi nedovolilo nepomôcť deťom s vnúčencami. Ved ako rodič viem,aké je to ťažké,keď sú rodičia zamestnaní a deti sú choré alebo mladí chcú niekde ísť,aby som nepovarovala. Práve že teraz si vnúčatka užívam a som rada,keď im môžem venovať svoj čas .Dakujem mojím deťom,že mi to dovolia a aj preto si veľmi vážim mojich rodičov a už nebohú svokru,že pomáhali nám s deťmi.Príde mi to také normálne a prirodzené.

anina63
1. máj 2016

@znicena ty si chcela asi nejakú radu alebo povzbudenie.....čo som čítala,dostalo sa ti dosť negatívnych odpovedí. Neviem ti poradiť,snáď len popriať ti veľa síl a hlavne zdravé deti. Raz,keď deti vyrastú, budeš len krútiť hlavou ako ste to všetko dokázali zvládnuť.Nech ste všetci zdraví,nech máš pokoj v srdiečku a určite príde aj radosť a spokojnosť.

znicena
autor
2. máj 2016

Asi ste ma niektori zle pochopili, alebo som sa zle vyjadrila, ale ja nepotrebujem ziadnu pomoc ani v domacnosti, ani materialnu, ani s detmi,proste iba obycajny zaujem, lebo my aj s mm sa citime doslovne ako siroty zijucich rodicov, ze sme uplne sami

timea7
2. máj 2016

@znicena tvoji rodičia si raz uvedomia, že ostali sami, bez záujmu detí a vnúčat, najmä ak sa jeden z nich pominie a ten druhý ostane sám....svokrovci tiež. Nepripisuj tomu vyššiu váhu, ako to má. Nie je až také podstatné, aby ste mali perfektné vzťahy, nemáte, nemáte. Raz za čas sa navštívite a vybavené, orientujte sa na kamarátov a známych, nemusíte nutne s rodičmi byť v takom kontakte, v akom by ste chceli. Sú rodiny, ktoré sa roky nevideli a žijú, netvrdím, že je to niečo úžasné, ale dá sa žiť spokojne aj bez toho.

znicena
autor
2. máj 2016

@timea7 asi to bude najlepsie pre nas vsetkych, myslim deti aj s mm, lebo sa pomaly vsetci kvoli nim zblaznime, aspon keby sme byvali dalej, aby sme ich nestretli hocikde v meste

djamilia
2. máj 2016

@znicena Ahoj. Mas to ozaj tazke a je to smutne ked sa babka a dedko nezaujimaju. Aj ja nasim starym rodicim hovorim ze nejde o pomoc skor pre to dieta aby videlo ze ho lubi babka, dedko-malo zmenu. Pre mna je to nepochopitelne. Tiez mame babky dedkov co maju vela konickov ale venuju sa vramci moznosti. Nezneuzivame ich oni sa na moje deti tesia. Pisem ti lebo som si precitala par komentov a normalne mi smutno ostalo ake su tu niektore diskuterky chladne odpisne a "dokonale". Niekedy tieto diskusie tu to je jak vykladna skrina tych tylickych nepeknych zenskych vlastnosti. Tak malo empatie a povzbudenia. Cloveku je smutno potrebuje potesit a namiesto toho mu tu este nalozia. Podla mna je smutne ked stari rodicia nechcu travit cas s vnucatami-nemusia samozrejme. Ale je to znak toho ze ta rodina sirsia nefunguje dobre. Ak bolo v minulosti medzi vami ejake napatie, skus spravit krok vpred, neziadaj ale skue navrhnut. Navstivte dedka babku len tak pre radost. Lebo ak náhodou vy nejavite zaujem ale dojdete tam ze: teraz treba maleho strazit, tak automaticky ludom zasvieti kontrolka a hladaju vyhovorky...neviem ale presne co sa tam deje komentov tu mas vela, mozno aj dobre rady a ja len dufam ze nie vsetky tie rady su napisane tak odpisne jak tych par co som citala.

mircalla
2. máj 2016

@timea7 vcelku ma zaujima, ako to potom budu (rodicia) riesit

anuska74
2. máj 2016

Nečítam všetko, podľa mňa ani nie je problém , že vám nepomáhajú rodičia, ale ty a tvoj muž máte toho veľa, hlavne ste furt v práci, nemáte čas na seba aj s dieťaťom byť v klude a sa mu venovať, neviem ako ste na tom finančne, čo si nevoláš pravidelne opatrovatelku. nikde nespomínaš ako a čoi vôbec robíš spoločne s manželom, nejaký koníček, alebo len tak výlet. a ver mi to nie je len o pomoci od rodičov.
Nám nepomáhal a nepomáha nikto , pretože rodičia mi umreli priskoro a museli a musíme si poradiť.
Nemáme rodičov, našli sme si napríklad dobrých priateľov. Kamoška mi vie ak by som bola už v úzkych pomocť aj s dieťaťom.

sardinka32
2. máj 2016

@znicena Ver mi, ze ani zdaleka nie si sama, co to ma takto - stari rodicia pri sile a bez zaujmu o vnucata. Ked nedokazes zmenit ludi okolo seba, musis zmenit svoj postoj k danej veci. Zmierit sa so stavom aky je a prestat snivat o tom, ako by sa mali ludia okolo Teba spravat, lebo to sa skratka nestane. Ono to cloveka stve a poriadne, hlavne ked ma danych ludi stale na dohlad a celu tu krivdu, ktoru citi, mu neustale pripominaju. Nie je to lahke dopracovat sa k takemuto postoju, aj ja sa to stale ucim, ale vzdy ked mi je tazko si poviem, ze deti rastu a teda bude to stale o kusok lepsie a lepsie. Tvoj starsi je teenager, cize relativne samostatna jednotka, mensi ma 3...ale ved to uz je tiez super, kopec veci uz zvladne sam. Ty si momentalne v stave vycerpanosti, kedy clovek vidi len same negativa. Toho starsieho kludne zapoj viac, nech zabavi brata na dve hodky a vybehnite si niekde sami dvaja s manzelom zresetovat hlavu...raz za cas je to nutne. Drz sa.

celasapremenim
2. máj 2016

@znicena nie si sama, ale nejak sa na tu situaciu vesas
a priatelov nemate?? ak nemate, tak sa treba aj nad sebou trochu zamysliet

belbel
2. máj 2016

@znicena občas to na človeka doľahne 😒 a rozumiem tomu. Negatívne odpovede možno boli myslené tak, že ťa nakopnú, ale myslím, že pôsobia opačne. Nedaj sa tým zraniť. Nie sme všetky superženy, možno nie sme také dravé, že si vieme vždy so všetkým poradiť. Nádych výdych, zobudiť sa s plánom na ďalší deň, pomaly. A neplávaj proti prúdu, snaž sa prijať to, že sú veci takto, buď hrdá a povzbudzuj aj manžela, ste dobrí, vychovávate dve deti a poradíte si s tým. Pocítite tú veľkú prácu za sebou, keď si vydýchnete a budete sledovať výsledky. Veľa čerpaj z deciek, sú múdre a proste ťa vždy posunú, stále to bude lepšie a budú sa ti otvárať nové obzory pri nich 😉

znicena
autor
2. máj 2016

@anuska74 mm ma teraz vela v praci, robi 12 -stky v nepretrzitej s jednym volnom, takze sem tam ideme spolu von, do parku, do detskeho kutika , na ihriska, na bicykel

znicena
autor
2. máj 2016

@celasapremenim mame priatelov, ale oni maju tiez svoju rodinu, myslim starych rodicov a cele vikendy travia s nimi, len my nemame s kym.

belbel
2. máj 2016

@znicena ale to neznamená, že tu budeš čítať a odpovedať a čítať a odpovedať a vysvetľovať a vysvetľovať, vačšina ľudí, čo nie je v rovnakej-podobnej situácii, to proste nepochopí úplne presne tak, ako by si ty chcela vypovedať. A dokonca, ak sa budeš príliš tým zaoberať, môže ťa to stiahnuť ešte hlbšie. Zameraj sa na život, určite ti bude začas veselšie a keď budeš mať lepší pocit, skús naň nadviazať.

timea7
2. máj 2016

@znicena prepáč, ale toto by ma naozaj nevyviedlo z miery tak, ako vás. Myslím, že sa tým príliš zaoberáte. Nie je čo závidieť, ale zase to nie je až taká tragédia, pár krát do roka sa stretnete, vybavené. Raz budú mať podobné pocity, ako máte teraz vy, vaši rodičia....

timea7
2. máj 2016

@znicena nehovor mi, že všetci vaši známi trávia víkendy s rodičmi....deti už nemáte také malé. aby ste si nemohli urobiť na víkend akýkoľvek program.

sbear
30. máj 2016

Ja mam jedno dieta, nevydrzim s nim byt cely den sama. Pomaha mi mama, zvykol aj otec. Depresiu mam stale a stale stracam pri dietati nervy. Takze moj partner, otec dietata to uz vzdal a opustil nas. Posledne peniaze idem dat na sukromnu skolku, aby som si mohla najst zamestnanie. S detmi je to na nervy niekedy. Clovek by potreboval byt aj chvilu sam a nenahanat sa stale v robote a potom doma. Deti zive... rozbombardovany byt. Asi kaslat na starych rodicov a najst si nejaku vypomoc, ak su peniaze a jednoducho si oddychnut.