Neviem sa stále spamätať z rozvodu

matta1976
26. feb 2016

Ahojte dievčatá, potrebujem Vašu radu a s niekým sa porozprávať lebo už neviem ako ďalej. Je to už rok čo som rozvedená a stále sa to nelepší. Naopak mám pocit že je to stále horšie ☹ Kamarátka mi poradila modrý koník, lebo moje kamarátky ma už nemôžu a ani nechcú počúvať. Čudujú sa, že po takej dobe som stále na tom rovnako. Mám 38 rokov, s manželom sme sa rozviedli minulý rok v Marci. Manželia sme boli 13 rokov a máme spolu tri deti. Nemali sme žiadnu krízu, nikdy nepovedal že by ho niečo trápilo alebo že by bol nešťastný, stále nám mne aj deťom hovoril že nás miluje. Postavili sme nový dom kde sme bývali len pár mesiacov. Ja som chodila popri deťoch aj do práce na polovičný úvazok aby sme dokončili dom. Moje deti majú 11 rokov, 9 rokov a 4 roky. Môj exmanžel sa začal správať čudne, stále si pospevoval a chodil často preč od nás. Netrvalo to dlho, iba 3 týždne čo som zbadala tú zmenu a hneď som aj na to prišla že má milenku. Spával so svojou kolegyňou z práce. Ja som sa psychicky zložila, úplne som upadla do depresie a sebalútosti. Môj exmanžel dostal na výber,buď ja a deti alebo ona! Čakala som štyri mesiace ako sa rozhodne a on sa rozhodol pre svoju milenku a od nás odišiel. Ja som zostala sama s deťmi, k nemu chodia pravidelne každý druhý víkend, alimenty mi platí. Z domu som odišla a bývam v prenajatom byte lebo nemám z čoho exmanžela vyplatiť. Ani on tam nebýva, odišiel so svojou milenkou do druhého mesta 150 km od nás a dom sa ide predať. Je to už rok, ale som veľmi unavená, vyčerpaná, nešťastná a smutná. To čo to s deťmi urobilo, to ani nebudem radšej písať, lebo to bolo niečo hrozné ako plakali. Som s deťmi stále keď som chorá, unavená. Je toho na mňa strašne moc, moja mamina mi niekedy pomáha ale ona tiež už nevládze. U maminy bývať nemôžeme tam je moja sestra aj s jej rodinou. Je mi veľmi zle, schudla som 28 kg, nespávam, stále mám zlú náladu a neviem sa s tým vyrovnať. Exmanžel telefonuje s deťmi pýta sa ich ako sa majú a po dvoch minútach mu to stači a položí telefón. On nevie koľko roboty a úsilia treba na to vychovať tri deti. A ani ho to nezaujíma, je mu to jedno. Mne povedal že ma už posledných 5 rokov čo sme spolu stále keď mal možnosť podvádzal, lebo to už so mnou nebolo také ako na začiatku. že som si pri deťoch nenašla nikdy na neho čas a nevenovala som sa mu ako žena. No na nič také si nespomínam, lebo som robila všetko pre to, aby bol šťastný a spokojný. Aspoň som si to myslela. Asi to nebolo dosť dobré pre neho, ale to mi žial nepovedal. Nechápem keď bol taký nešťastný, tak prečo chcel so mnou aj tretie dieťa a potom stavať dom. Veď keď to už dávno vedel, prečo neodišiel omnoho skôr? Každy deň si kladiem túto otázku, prečo to mne a deťom urobil. Vymenil nás behom krátkej doby za osobu s ktorou pracoval. Prosím Vás dievčatá ak ste niektorá niečím podobnym prešla alebo prechádzate, napíste mi ako sa cítite, ako Vám je. Alebo Vy ktoré to už máte za sebou, koľko dlho Vám trvalo začať normálne žiť, začať sa cítiť ako človek a byť znovu šťastná. Ja sa cítim ako odkopnutá handra, ktorá nič neznamená. Ďakujem Všetkým za Vašu pomoc. Je vôbec nádej že budem ja ešte niekedy šťastná? Budú moje deti śťastné? Bojím sa že keď sú z rozvedenej a nekompletnej rodiny tak sa im keď vyrastú stane to isté ako mne, že nebudú schopné mať normálny vzťah keď teraz nevedia čo je to rodina. Ďakujem Markéta

ciusinka
6. júl 2018

@oriesok32 Tak malemu je luto, ked ho vidi odchadzat, ale este tomu nerozumie, takze mu vzdy hovorim, ze tatino isiel do prace..Raz som sa mu uz snazila vysvetlit, ze tatino uz s nami nebyva, ale on este nevie uplne pochopit, co to znamena,..Ja som v tomto smere prave "rada", ze sm sa rozisli ked bol este taky malinky, pretoze on si nebude pamatat, ake to bolo, ked s nami ex zil, takze pre neho to bude prirodzene tak, ako to je teraz..Je to len slaba utecha, ale keby bol starsi, tak by to bolo podla mna horsie..

ciusinka
6. júl 2018

@adulla2 Aj moj ex sa o maleho dokaze postarat, aj teraz cez prazdniny mame iny rezim kvoli skolke/praci a nemam problem mu ho dat aj na par dni, ale to je vynimocne, striedava starostlivost proste nie..My spolu komunikujeme normalne, neriesime si cez maleho nic, toto ja praveze odsudzujem, ked si rozvedeni ludia nieco medzi sebou riesia cez deti..My sa vieme dohodnut, ale ja som mu proste od zaciatku povedala, ze ziadna striedavka, ja mu nebudem nikdy branit byt s malym, ale proste striedavka nie a aj on sam mi povedal, ze on zastava nazor, ze dieta patri k matke - co samozrejme aj jemu viac vyhovuje, kedze si moze zit zivot ako slobodny chlap..Ale mne sa tym len ulavilo, pretoze proti striedavke by som ja osobne bojovala kludne do posledneho dychu, je to pre mna uplne neprijatelna moznost..

adulla2
6. júl 2018

@ciusinka tak to je super keď sa viete dohodnúť 👍 ,veľmi je dôležité aby pri rozvodoch deti trpeli čo najmenej ako sa dá. Prajem všetko dobré 😉

marhulka88
15. sep 2018

@moonlight1210 ako sa ale da prerusit kontakt s ex ak su z manzelstva deti??? ako sa dohodnut na veciach ako prichod odchod dietata ine veci ohladom syna? neda sa celkom zablokovat komunikacia uz niekolkokrat som sa o to pokusala vzdy to vyslo tak ze som kontakt obnovila...hm

danicabbb
15. sep 2018

@matta1976 pamätaj že na nešťastí iných sa nedá stavať, čo sa týka teba chce to čas skús ale na sebe popracovať začni sa jednoducho usmievať pozri na deti sú zdravé neboj prejde to nájdi si nejaký koníček venuj sa deťom nedaj na sebe vedieť, že by si myslel, že chvalabohu sa ťa zbavil, veľa šťastia budem na teba myslieť 👍♥️

moonlight1210
15. sep 2018

@marhulka88 ak mate striedavu starostlivost, tak samozrejme kontakt neprerusis.
Ale zalezi, co vsetko spolu riesite. Nepochopila som presne, v com u teba je problem.

Ak ti napriklad posiela blbe spravy, da sa ignorovat. Staci, ked si vzdy hned uvedomis: robi to naschval, aby mi ublizil. Tesi sa z toho a zabava sa, ako odpisem nieco nastvane/ironicke, lebo hned vidi, ako presne zas trafil a ako hlboko sa ma to dotklo.
A hned ma taka jeho sprava kus hrotu odlomeny, aj lahsie sa prekona chut mu odpisat. Lahsie sa odignoruje.
Tiez je dobre povedat si: nie, neodpisem hned. Odpisem az zajtra.
A dodrzat to. Za tych cca 24 hodin ten prvotny hnev postupne opadne a mozno zistis, ze nemas chut reagovat. A uz to ani neurobis.

Ale tazko ti poviem viac, ked neviem, co je tvoj konkretny problem.

jankavt1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marhulka88
15. sep 2018

@moonlight1210 u mna je problem v tom ze sme v rozvodovom konani...a je dost tazke ,nekomunikovat, aj keby som ho najradsej vygumovala zo svojho zivota....tak preto nechapem ako nekomunikovat ked je nutne sa dorozumievat ohladne dietata...sice nie je v striedavej starostlivosti ani nebude ale mam zaujem na tom aby otec spolupracoval pri vychove a nie len 2vikendy v tyzdni kedy ho bude mat na vyletiky ale aby zabezpecoval aj marodky lekarov a pod. a na to bohuzial komunikovat musim...ci chcem al. nechcem...a ver mi ze nechcem...vrrr 🙂

dastella
24. okt 2019

matta1976 ahoj, ako sa mate s detickami? Ako zvladate po dlhsom case? Uz je lepsie?