Nevieme sa dohodnúť na úvere

riesic123
13. mar 2015

ahojte chcem vas poprosiť o nestranné nazory na moju situaciu .... mam partnerku nie sme manželia mame spoločnú dcéru 7 mesačnu .... robím v zahranicí chceme sa osamostatniť partnerka po dlhom presviedčaní súhlasila že príde za mnou aj s dcérou za hranice no tu nastal kameň urazu .,... tu to funguje tak ze uver na byt dostanem len ja sam keby sme manželia musím z primu odratať na manželku atd nevyšlo by mi to kedže zarabam 970-1000€ ... tým pádom budem aj na liste vlastníctva a partnerka s tým nesúhlasí stále sa so mnou háda že to nebude jej byt kedykolvek ju mozem vyhodiť alebo ju oklamať ale ved ona má len materskú a rodinné prídavky prečo by som ja mal platiť uver a ona nie a potom by si narokovala na pol bytu nevieme to vyriešiť bol niekto v podobnej situácií viete mi poradiť ? DAKUJEM

eeffka
13. mar 2015

@riesic123 ja by som s tebou ani to dieta nemala kym by sme neboli zobrati. Partnerka ma svatu pravdu, doklady a byt na teba slobodného,platit sa bude zo spolocneho a ona v krci co bude ak ti prepne.... takých uz bolo. Ale smekam pred nou ze konecne aspon jedna co ma zdravy rozum a isti seba aj dieta do buducnosti 😎

zuzin78
13. mar 2015

@eeffka presne tak....ako pises

zabka1000
13. mar 2015

@riesic123 to dieťa si asi spravila sama, že? keď ona bude mať iba materskú..... 😠 a keď už sme pri tom, po maximálne troch rokoch predsa pôjde pracovať a to už ti nebude vadiť, že bude prispievať na byt, ktorý nebude jej??????

henikav
13. mar 2015

@riesic123 este nie ste ani v stadiu rozchodu a uz sa handrkujete o majetok? Moznosti je viac. Bud sa vezmite, zite ako manzelia a ak to tebe nevyjde z platu, nech ide pracovat aj manzelka, z dvoch platov Vam to vyjde veselo aj s jaslickami a mozete byt majitelmi obaja. Alebo bud velkorysy a napis ju ako spolumajitelku, ved sa stara o Vase dieta a kvoli tebe je ochotna opustit svoju rodinu a rodne mesto.. vsak ked raz zacne zarabat, zacne aj prispievat na dom, nie?? To dieta je spolocne, vsak zahod par rokov zo svojej kariery ty a zostan doma na rodicaku a nechaj si od partnerky vykrikovat ze ta zivi a ona plati vsetko a vsetko je len jej. Ty "zabijes" roky doma s dietatom, ona si zatial vyplati byt a potom ta vyhodi.... Vidis jej pohlad na vec teraz jasnejsie?
Podotykam pre premudrelych "zabijes" je v uvodzovkach, lebo cas straveny s detmi nepovazujem za strateny, naopak ziskany, strateny je len z pohladu kariery

adusa666
13. mar 2015

priateľka príde za tebou, stara sa aj o tvoju dcéru, nie len jej. rozpočet by ste mali mat spoloční a nie že ty to budeš platiť. ja by som ti asi slepo verila a ani by som to neriešila, ale ako vidím máš s tým problém, tak už by som sa bála čo bude do budúcnosti.

bosoriak
13. mar 2015

@riesic123 No moj mily, pretoze zatial co ona nezaraba, robi pracu, ktora nie je ohodnotena financne. Napriek tomu nesedi doma na zadku a nelistuje si Vogue, ale perie, vari, upratuje a robi este taku malickost - vychovava aj tvoje dieta. Keby tieto cinnosti robila napr. pre niekoho ako opatrovatelka, mala by 2x taky plat ako ty. Takze preto je len a len logicke, ze ma rovnaky narok na spolocnu nehnutelnost, ktoru sice ty platis financne, ale len preto, lebo ona ti to umoznuje. Skus to brat tak, ze ak by isla do prace a mali by ste si platit opatrovatelku, zarobili by ste v konecnom dosledku menej.

Treba sa obcas pozriet aj dalej, ako na koniec svojho nosa. Ospravedlnujem sa za kusavy ton, ale az ma dviha, ked vidim, ako zenu na materskej beries len ako financnu pritaz.

A ano, suhlasim s nou a tiez by som do toho nesla za tvojich podmienok.

0silvia0
13. mar 2015

@riesic123 ona nemá materskú, VY máte materskú. Ona nemá dieťa, VY máte dieťa. Čo je pre VAŠE dieťa výhodné? Aby sa o neho starala vlastná matka, alebo má ísť matka do práce, dieťa opatrovateľke, aby matka mohla participovať na platení polovice úveru aby to bolo podľa teba spravodlivé?

zuzin78
13. mar 2015

@bosoriak 90 % chlapov si mysli, ze zena na materskej nic nerobi , ze len sedi na koniku a vsetko sa to samo doma urobi..... 😖 😠 🙄

mysicka36
13. mar 2015

Má pravdu aj ona, ale aj ty. A na toto je presne manželstvo a bezpodielové vlastníctvo 😒

lyah
13. mar 2015

@mysicka36 súhlasím s názorom

ajana1
13. mar 2015

riesic123 a to ti v zahranici da aj niekto uver z takehoto platu? skus sa pozriet na to aj z jej strany. Ona kvoli tebe opusti vsetko co ma a prestahuje sa do krajiny kde je plne zavisla na tebe. Nebude mat podporu svojej rodiny, kamaratov mozno sa nebude vediet ani dohovorit. V takychto situaciach je clovek pod obrovskym tlakom co sa tiez prenasa do rodiny. Co ak potom zistis ze to nie je "idealne" co urobis s nou a dietatom? Dalsi pripad je ze ak sa tebe nieco stane. Tym ze nie ste vzati nema narok na dedicke konanie a vsetko pojde tvojej rodine. Myslim ze to tiez nie je fer. Skus si vyzistit ci v krajine kde zijete sa da podpisat dohoda o partnerstve ktora tiez riesi majetkovo pravne spoluzitie.

riesic123
autor
13. mar 2015

ja si aj tak myslím že rozmýšlam triezvo ja nenecham sa oklamať a okradnuť proste su to moje peniaze bude to aj moj byt ona nech plati stravu a ? to ze sa stara o dieta to kazda matka sa stara je to jej povinnost ....

romana19
13. mar 2015

Nebudem radiť a vyjadrovať sa k danému príspevku, ale toto je jasný príklad všetkých problémov, ktoré sa tu premieľajú na koníku, sebci sa začali množiť a myslím aj občas sebecký postoj žien.
Dieťa nie je záväzok, ale úver a byt to už je.

Baby si nechávajú robiť deti a presviedčajú samé seba, že je to v rámci dobrého vzťahu a kvalitného vzťahu a pritom si niektorí páni len mastia svoje ego - nezáväzne.

Keď muž zarába viac, lebo Partnerka má len materskú, tak má pocit, že on sa trhá od ochoty a keď zarába menej tak už má komplexy a lieči si ich pri milenkách. ???????????

zuzkavladko
13. mar 2015

@riesic123 😲 😲 😲 za tebou by som teda nesla ani do Chminianskej Novej Vsi, nieto do zahranicia, s tymto tvojim pristupom.

zeriempizzu
13. mar 2015

@riesic123 ja si myslim ze ak v zahranici zarobis len €970 - 1000, si na nic hlava rodiny.

jasminet
13. mar 2015

@riesic123 ja si myslim, ze najlepsie bude, ked ona ostane pekne doma, najde si niekoho normalneho na koho sa bude moct spolahnut a ty si kup za svoje byt v zahranici.... a odporucam jej poziadat si o vyzivne na dieta....

zuzin78
13. mar 2015

@riesic123 fu aka povinnost ? tak ostan doma ty a potom matka tvojich deti pojde do prace a zistsis co je to byt doma,a potom ti bude vykrikovat ,ze nic nerobis, ze co je to byt na materskej..... cudujem sa ,ze tvoja partnerka je s tebou ...

mata128
13. mar 2015

@riesic123 no moj zlaty,ked uz teraz rozmyslas,ze sa nedas okradnut,to jej musis velmi doverovat....ani by ma nenapadlo s tebou existovat.....my tiez nie sme zobrati,mame spolu 3roc. syna....ale dom uz je pisany na syna....keby sa s drahym nedaj Boh nieco stalo,nas syn je jediny,kto ma na nieco narok.Dom kupoval sam,preto si nenarokujem na nic pre seba.Ale teraz do domu idu aj "moje"peniaze,takze takto mam aspon istotu,ze ak by drahemu preplo,alebo sa nedaj Boze nieco stalo,aj tak to ostane synovi

adusa666
13. mar 2015

@riesic123 to je jej povinnost?? tvoja povinnost je postarat sa o nich.. co urobis ked si potom nebude moct najst pracu a nebude mat uz ani matersku?? vykopnes ju??
ked uz sa teraz takto vyjadrujes, neviem ako zvladnes problemy ktore nastanu, ked budete v jednej domacnosti.. byt nou tak k tebe vobec nejdem.. povinnost budes mat potom ty platit vyzivne...

gurmanka
13. mar 2015

Až mi zle prišlo.. Nechaj partnerku prečítať tieto tvoje 2 príspevky a tvoj problém sa rýchlo vyrieši..

zabka1000
13. mar 2015

@gurmanka radosť natrafiť na takého chlapa...

kvetka84
13. mar 2015

@riesic123 citam-citam ale nerozumiem. Ak uz teraz riesite to co bude a ze si navzajom nedoverujete, tak to neje dobry zaklad na zdravy partnersky vztah. Preco uz teraz riesite rozchod-rozvod a delenie majetku?
Dufam len, ze ako dovod si jej nepovedal, ze nie je schopna splacat ? to ako keby si jej povedal, ze je nic a ze je uplne nepotrebna a menejcenna. Nikto vam nezakazal aby ste si rodicovsky nevymenili. Ona nech ide do prace a ty ostan s dcerou doma. Nechcem sudit a krititzovat, ale myslim si, ze chlapi vobec netusia co vsetko obnasa starostlivost o dieta a domacnost.
Ak sa chcete zobrat lebo sa milujete a chcete spolu stravit zivot, tak je to asi dolezitejsie ako vyska uveru v banke. Zoberte sa, nenut ich aby odisli za tebou, ked pojde do prace a bude zarabat potom sa vam prijmy zvysia a poziadate o uver neskor.
Ak uz teraz vies, ze byt-dom chces iba ty a aby ho v pripade ze sa rozidete nezdelila, tak to znamena, ze je tam pochybnost a ze sa nemate ani brat. Mozno toto jej vadi, a nie to, ze bude u "teba" byvat. Ale to, ze uz teraz riesite to, ze sa rozidete a co ak. Ani manzelia nemaju istotu. Ak by ste sa vzali, kupili si byt-dom spolocne a po niekolkych rokoch sa rozviedli, menilo by to nieco na tom?

velkacica
13. mar 2015

ak sa nadobúda nehnuteľnosť, na List vlastníctva len toho, kto platí. Pravda, na ženskom webe racionálnu radu nehľadaj.

ajana1
13. mar 2015

@riesic123 posli zenu na forum aby sme jej mohli poradit aby od teba utiekla co najrychlejsie a co najdalej!!! Taky kreteni ako si ty by nemali mat rodiny. A vklude zmazte prispevok ale nedalo mi

sissy27
13. mar 2015

@riesic123 áno, priateľka má pravdu - pokiaľ ty budeš jediným vlastníkom nehnuteľnosti, tak ju odtiaľ môžeš kedykoľvek vyhodiť...
do istej miery s tebou súhlasím - ja som svoj byt získala za slobodna, nevidím dôvod prepisovať jeho časť na partnera...ale ten byt nie je zaťažený hypotékou, náklady sú čisto na energie, domácnosť, "nájom" ...
u vás by to chcelo rozhovor, ako to bude do budúcna s hypotékou - ona je teraz na materskej, čiže bez príjmu, financie sú na tebe - ona po čase začne pracovať, bude mať príjem - ako si predstavuješ, že bude prispievať na tvoju hypotéku, tvoj byt? ak teda nemá byť na liste vlastníctva, tak by správne nemala prispievať ani na hypotéku... čiže zaplatí si časť energií, časť výdavkov na chod domácnosti a zvyšok peňazí si nechá alebo minie podľa seba... ty zaplatíš svoju časť nákladov na energie, chod domácnosti a celú hypotéku, zaplatíš časť nákladov na dieťa (škôlku, oblečenie, lekársku starostlivosť...), lebo dieťa je spoločné...
úprimne neviem, každá rada drahá, ženy, ktoré nemajú inú šancu dostať sa k bytu ako cez manžela, tu budú na teba pľuť, že si sebec, tie, ktoré sa o bývanie postarali vlastnými silami, tak asi aj pochopia... treba si hlavne ujasniť, ako to bude do budúcna, či teda priateľka okrem toho, že si nárokuje na polovicu bytu, lebo ti porodila dieťa, si bude nárokovať aj na polovicu hypotéky keď začne pracovať, čo v prípade, že si prácu nenájde...

cervenaruza123
13. mar 2015

@riesic123 ked ju chces mat pri sebe, tak by si sa mal postarat o to, aby sa tam dobre a isto citila, kedze tam nikoho nema a dokonca nebude ani zarabat, lebo nemoze, tak bude istym sposobom od teba zavisla. Ked nie si schopny sa o to postarat, nemas pravo ju presviedcat k tomu, aby za tebou do zahranicia sla. ked je to rozumna zena, tak urcite rata aj s moznostou rozchodu v buducnosti a to by v takom pripade ostala sama s dietatom v zahranici, co je dost blbe. keby som hocijako hocikoho lubila, toto by som nespravila. ked ma dotycny nemiluje a nedoveruje mi dostatocne na to, aby mi dokazal zabezpecit aspon nejake istoty, aspon nejako vyrovnat podmienky pre oboch, tak by som ostala doma a nikam nesla. ved to je logicke, nechapem, ze to ty nevidis, ved tak ako ty myslis na seba a na svoju buducnost, tak musi aj ona mysliet na seba a na svoju buducnost, ale aj buducnost svojho dietata, na ktore sa ty raz mozes zvysoka vykaslat, ale ona ako matka to nespravi. akoze chapem tvoj postoj, ked clovek do niecoho investuje, tak by nerad o to prisiel, ale ak partnerku a dieta neberies ako sucast svojho zivota a teda ludi hodnych aj toho rizika, tak je ten vztah asi prilis nezrely na to, aby ste spolu byvali v zahranici. ak uz teraz ratas s moznostou rozchodu, tak s tym musi ratat aj ona, ved ste obaja rozumni ludia. ty budes tych par rokov do rozchodu (teoreticky) v zahranici, budes mat byt, pracu, vsetko. a ona tych par rokov bude u teba ako v podnajme a vlastne nic za ten cas nedosiahne, lebo predsa si nebude kupovat druhy byt. a ked sa rozidete, ty budes pomerne v klude, ale ona nebude mat nic, pravdepodobne nebude chciet ostavat v zahranici, ale sa odstahuje spat domov, cize ani len pracu nebude mat.
a nehovor mi prosim, ze toto nevidis, tie rizika z jej strany. to musis prepana vidiet.

jasminet
13. mar 2015

@sissy27 ja napr. mam byt pisany iba na seba, este za slobodna... muza som vtedy ani nepoznala. ale...keby sme vtedy spolu mali dieta a planovali spolocnu buducnost, tak vsetko napolovicu....aj byt, aj hypo... on podla toho co pise s nou okrem toho dietata ine plany nema, aspon ja to tak vidim....

0silvia0
13. mar 2015

@riesic123 inak neviem, kam do zahraničia sa sťahujete, ale rodičák 200 eur je na SK. Už len prídavky na jedno dieťa napr. v Nemecku sú 180 eur. A rodičák si zisti. Takže podľa mňa, tvoja priateľka nebude mať "len" 200 euro, ale oveľa viac....

velkacica
13. mar 2015

až partnerka chce byť zapísaná na Lv, môže sa v pravidelných intervaloch alebo jednorazovo "vyplatiť", teda vyrovnať svoj podiel priebežne alebo jednorazovo do cieľového pomeru 1/2.

lara320
13. mar 2015

@riesic123 trosku pridam z mojho zivota. Nas drobec ma 6 tyzdnov ja sa o maleho staram cely den a tatinko, ked pride vecer, prebali, dokrmi, uspi maleho,; osprchuje led trebw. V noci nema problem k nemu vstavat a dat mu papat akebo ho pomojkat, ked sa mu sniva nieco zle

Ja povinnostou matky starat sa o dieta, mas pravdu, ale na vsetko ste dvaja, aj na radosti aj na starosti aj na majetok. Praca matky je praca na 24 hodin denne. Zena za to ma ten uzasny prijem 200€, za celoddenu starostlivost. Ty mas pracovnu dobu 8 hodin mozno 8,5 hodiny, ostatne co robis naviac je cas venovany zamestnavatelovi. Ty mas za svoju pracovnu dobu 1000€ tvoja partnerka za 24 hodinove sichty 200€. Ty chces este aby z toho platila nieco, pekne by si ju mal zivit a tych 200€ by mala mat ako vreckove, aby si spavila sem tam radost a nieco kupila (pripadne ti castou prispievala na tu hyposku)

Este sa priklonim k nazoru, ze ked preferujes nazor moj byt mojs hypoteka vsetko moje. Tiez by som nechcela mat v tebe partnera, a hlavne ked uz teraz riesis rozchod a to ani manzelia nechce. Boh vie ci to babatko mate vymodlene, alebo je skor nahodou...

Som rada, ze zijem s ksm zijem 🙂