Nezhody a bývanie

svetluska82
9. dec 2014

Aktualne riesim problem s byvanim. S manzelom byvame v trojizbovom byte ktory je pisany na svokrovcoch. Oni byvaju v tom istom panelaku v dvojizbovom byte ktory kupil muz za slibodna na hypo. Vsetko je ok uz tu byvame sedem rokov spolu ale mbe zacalo vadit to ze byt ne je prepisany na muza. Svokrovci spociatku tvrdili ze ked sa splati hypo byty prepisu. Ze sa mame snazit. No to je este cca dvadsat rokov splacania a to davame aj mimoriadne splatky.ja by som uvitala keby sme kupili uplne iny byt lebo v tomto sa necitim dobre prip.aby sa to papierovo vyriesilo. Moj muz je typ cloveka ktory ziadny problem nedokaze riesit a diskutovat.rodicov sa hrozne boji a temu byt absolutne s nimi odmieta riesit ze cas ukaze. Chcela by som si prerobit jadro a kuchynu ale na druhej strane nebudem vrazat prachy do cudzieho bytu. S myzom sa o tom neda absolutne porozpravat a ja mam nervy z toho.desi ma predstava fungovat v takomto chaose cutim sa ako v podnajme. Co ma sokovalo ze muz mna a mojho syna aj po tolkych rokoch berie ako cudzich.a on vzdy sa radi k rodicom. Napriklad vyratal ze mam platit za byt dve tretiny pretoze sme dvaja a on sam. Neriesi darceky na vianoce pre syna, ja vyberiem zaplatim a povie ze to ma aj od neho. A takychto somarin je vela. Stale pocuvam ze ak si chcem prerobit byt tak mozem ale zo svojich ale narok na byt nemam. Co je aj pravda. Neviem co mam robit a uvitam kazdu radu. Byvat tak ako doteraz a citit sa ako v podnajme alebo co? Uz som z toho na nervy

pribinak
9. dec 2014

To mu aj varis a peries?

svetluska82
autor
9. dec 2014

@pribinak jasne. Pokial som neriesila byt tak bol relativne klud.posledny tyzden je to na nervy

ena1903
9. dec 2014

Jezis, normalne taketo temy neriesim, ale... podla mna mas vacsi problem, ako byt. Bez urazky, ale to co mas za muza?! Preboha, ved ked to takto berie, tak to rovno mozes byt aj sama s malym, ved on to tak zjavne aj berie. Vy ste manzelia a rodicia a on vravi, ze ste ty so synom a on sam?! Zijete v byte a ty si mas prerobit za svoje a nemas narok na byt?! Och, no ja by som asi v takomto pripade rozhodne odisla do ineho bytu a on nech sa rozhodne, ci chce byt sucastou vasej rodiny a pojde s vami, alebo ostane sam v byte svojich rodicov a bude sa aj nadalej spravat ako pako. Ja viem, ze sa to lahsie povie ako urobi, ale ten jeho pristup, to je cele zle!!! Musis mu skusit vysvetlit, ze takto to nefunguje. Drzim velmi palce, nech sa ti podari mu vybit tie hluposti z hlavy.

maznacik007
9. dec 2014

skus si spisat dovody /a to nielen zo svojho pohladu ale aj s pohladu syna pripadne sa o tom s nim porozpravaj/
preco ostat s muzom byvat
preco ist byvat inam sama so synom

a uvidis co prevazi ...

ak sa rozhodnes akokolvek dobre to uvaz a najma dufam ze mas niekde podchytene ze platis cudzi byt ...

sissy27
9. dec 2014

@svetluska82 pôvodne som ti chcela napísať, aby si neriešila byt a papiere, aj tak ten druhý byt nadobudol za slobodna a tento jednoducho patrí svokrovcom, keď tak sa vymeňte ak budeš pohodlnejšia v jeho byte, tak či tak nemáš nárok ani na jednu nehnuteľnosť, ale že ty máš platiť za seba a syna 2/3 nákladov??? ........ napísala som len bodky, ráno som si sľúbila, že vydržím byť dáma aspoň dva dni, tak to nechcem porušiť...
ja by som už asi bola odsťahovaná a riešila výživné na seba (syn, ak som dobre pochopila, nie je jeho), nech si to platí pekne sám... ale najviac zo všetkého by ma bolelo jeho správanie k chlapcovi, neviem za akých okolností ste sa brali, ale predpokladám, že nôž na krku mu nikto nedržal... a mňa by nič nedržalo vo vzťahu, kde moje dieťa je len akési nutné zlo...

svetluska82
autor
9. dec 2014

@sissy27 no taketo huste reci ma pislednu dobu. On je tazka povaha avsetko to delenie vydavkov bolo a je aj u svokrovcov.u nad to zacali cca pred rokom kedy som si oddelila ucet lebo ma nenormalne kontroloval na co minam aj ked zarabam viac. Byt kde byvaju svokrovci je malicky tam by sme sa nepomestili .ja sama si mozem dovolit kupit max. Garsonku .....

maznacik007
9. dec 2014

@svetluska82 radsej v garsonke sama so synom a bez guli na nohe /viem ze si s muzom viacero veci riesila/ a spokojna ako vo vacsom a v strese neklude ...

ved ty si sikovna uspesna zienka .... a najma matka .... sustred sa na syna a na seba... on sa nezmeni ved toto uz trva roky...

krissy1
9. dec 2014

@svetluska82 neviem,co k teme napisat,ale chytim sa poslednej vety:
podla mna si tu garzonku aj so synom kup.Budes mat svoje a uvidis ,ako bude mm reagovat,ked sa zacnes vaznejsie venovat ponukam a samotnym obhliadkam garsoniek.A pokial by sa len prizeral,tak by to mna osobne utvrdilo v tom,ze ten cas na kupu aj ked len garzonky nastal.Ved budes sama so synom,mnoho ludi byva vo vacsom pocte v garzonkach...

a hlavne,by si zila,bez obmedzovani,spovedania a primitivnych poznamok...

maca_p
9. dec 2014

@svetluska82 v takychto pripadoch mam chut sem zavolat vsetky tie promanzelske uderky modreho konika, co opovrhuju partnerskym suzitim...
mam kamosku, co zije podobne. on zaraba si 4x viac ako ona a on nepusti ani gros na vyzeneneho syna. jej nikdy nicim neprispel, ani len na vlozky alebo lieky, o obleceni ani nehovorim. takychto kvazi manzelov by som poslala do horucich pekiel.
diagnoza mamanek a zgrlos. prognoza:nezlepsi sa to, nerob si nijake nadeje.

ivivaiveta
9. dec 2014

@svetluska82 sorry za vyraz, ale mas vychcaneho debila..to co je akoze?...nenechaj zo seba robit blazna a chuderu..ved to su tie typy vecnych snykov svojich rodicov, co sa nikdy nezmenia...a tvoj syn je pre neho co??...privesok, nutne zlo, ci ako?..ved si ta bral s nim, ale nie ako dodtatok kupnej zmluvy....no tieto typy uplne milujem...a ze sa zmeni?..nikdy, poznam takých, za korunu si pojde dat koleno vrtat...

sissy27
9. dec 2014

@svetluska82 ale to je super, že si môžeš SAMA kúpiť garsónku !!! pretože radšej inteligentná samota ako blbá spoločnosť... a ako som písala vyššie, jeden problém sú peniaze, ale druhý, a oveľa väčší problém vidím v jeho vnímaní tvojho syna...

bonaqa2013
9. dec 2014

A po sexe by som mu povedala nech nechá na nočnom stolíku aspoň 100e. A v nedeľu a sviatky sú príplatky. 100%. keď ideme takto....Debil...

timea7
9. dec 2014

sa nestačím diviť, s akými primitívmi sú schopné ženy existovať 😝 😝 😝 😝 😝

filipal
9. dec 2014

@svetluska82 nema to buducnost, to uz vies, ze?
netrap este aj syna, ten chlap ho vobec neprijal za svojho.
Vies ze existuju aj taki "druhi" otcovia, ktori nemanzelske dieta zivia, venuju sa mu, denne ho vodia do skoly?
Ak ti mozem poradit, pri dalsom vybere si hladaj dobreho cloveka. Takeho co ma rad hlavne tvoje dieta a teba.

bejbinka
9. dec 2014

@svetluska82 Mne to pride tak, ze on je s rodicmi (zjavne poza Tvoj chrbat) uz davno dohodnuty, ze sa nic prepisovat nebude a podla toho ako s Tebou jedná, si ani nikdy nic take nevydupes. Neviem, kolko ma Tvoj muz surodencov, takze ktovie ake plany maju Tvoji svokrovci s tym trojizbovym bytom. Tvoj drahy o nic nepride, jeho dvojizbak mu ostatne, jedine Ty mozes ostat na dlazbe, ked by ste sa niekedy mali rozist. Nech Ti ani nenapadne, aby si svokrovcom investovala svoje peniaze do ich bytu, to by si len mädlili ruky. Co ma vsak sokovalo bol ten jeho vypocet platenia za byt...prepac za uprimnost, ale to co je za pííííp!, ze Ty mas platit dve tretiny bytu a on jednu?! Kebyze este na polovicu, vzhladom k tomu ze mate oddelene ucty, to by som bola schopna akceptovat. Ale tak vychcany je, to sa musi nechat...by sa mu fajne (od Teba full service) a lacno zilo! Sama si musis zvazit, preco si s takymto chlapom a ci Ti takyto vztah za to stoji. By ma zaujimalo, ze ak by ste mali raz aj spolocne dieta, ako vyrata, ze kolko mas platit za najom Ty a kolko on? 😠

svetluska82
autor
10. dec 2014

no akoze j a ho nechcem obranovat, ale sos ynom mi pomoze, nauci sa s nim a zavezie ho na kruzky. Ale ked oponujem, že viac platim ako on, tak vyratal ze este by som mala viac( spomenute 2/3). Samozrejme som u svoje povedala, a mna len zarazilo, že mu nevadi, že byty nie su papierovo prepisane a ze nechcem do bytu investovat to sa zas cuduje on, vsak tu byvam. Full service akoze uz davno nerobim, nakolko mam strasne vycerpavajucu pracu a koopec roboty nosim domov. Takze vari on, ja len cez vikendy. Upratane uz davno enbolo, len tak naoko. Hovoirm, velmi ma zarazilo, že nieriesi byvanie a celkovo ziaden problem sa s nim neda rozobrat lebo je bud ticho, alebo sa nevyjazdruje k tomu

timea7
10. dec 2014

@svetluska82 hlavne si uvedom, že zjavne ťaháš za kratší koniec a pekne kľudne mu to vyklop, že ťa jeho poznámky čo sa týka platenia bývania veľmi mrzia a bolia, že takto si si vaše vzájomné spolunažívanie nepredstavovala a ak svoj postoj nezmení, budeš nútená ísť ďalej životom bez neho. Rada zainvestuješ peniaze na skvalitnenie bývania, ale investovať mieniš iba do niečoho, čo je aspoň z časti tvoje a nemieniš ostať raz na dlažbe a bez peňazí, lebo si ich investovala do cudzieho. Ďalšou možnosťou je kúpiť garsónku - dobrá investícia, prenajať ju - peniaze sú samozrejme len tvoje. S tými účtami si to urobila super, čo ťa má čo kontrolovať, čo máš dvanásť rokov?! Pre neho by bolo zrejme ideálne, keby si zostala na MD, mohol by ťa kontrolovať úplne, vydelovať ti peniaze a rozhodnutia robiť s rodičmi. Ja by som asi prehodnotila, či chcem žiť s mužom takýchto "kvalít"

timea7
10. dec 2014

@svetluska82 mrkla som do iných tém, ktoré si založila, ten muž je na partnerstvo nepoužiteľný, s ním nikdy šťastná nebudeš. Zrejme to vieš, len sa bojíš samoty. Lepšia je však samota a kľud, ako pocit sklamania, toho, že niekomu si na obtiaž, dáva to zjavne najavo, že ťa má na háku.

ivivaiveta
10. dec 2014

@svetluska82 jasne, ze kazdy ma aj klady, aj zapory...lenze niekedy jeden zapor prevysi vsetky klady, co v pripade tvojho muza je, teda aspon pre mna by bolo...kazdy potrebuje istotu svoju bytia a nie ze budem kazde rano vstavat s tym, ze som v cudzom, robim, staram sa a nakoniec v styridsiatke nemam nic...protestujes opravnene..povedala by som, ze nech si on teda investje do "svojho" a ty si budes do svojho...ta garsonka nie je zly napad...

filipal
10. dec 2014

@svetluska82 aj ja som pozrela do inych tvojich tem...zastavas sa svojho muza, co je pochopitelne, lebo je to pre teba bolestive. Tvoj muz je vsak v kazdom pripade cudak a lakomec. Naozaj sa chces trapit do konca zivota? S nim to lepsie nebude, problemy sa zvyknu len vyostrovat. Kym si mlada a financne sebestacna, odtrhni sa od neho. Nemysli si, ze uz nic pekne nestretnes. Ked naberies odvahu, tak urcite ano.

kiki68
10. dec 2014

rozved sa a budes mat pokoj a nejaky byt,co si Ty sama prenajmes alebo kupis. Uplne zbytocne s nim zit, kedze Vas neberie ani ako rodinu s dietatom. Co sa teda divim,ale je to tak. Plus teda ze takto vo vchode byvaju aj svokrovci, to je tak na maslu. Pekne odcupitat do svojho. A nech plati za pranie, varenie, sex a ine veci, ktore si pre neho robila.

lapalma
10. dec 2014

@svetluska82 myslela som si, že syn je váš spoločný, alebo sa mýlim ?
táto situácia nemá východisko ....zrejme nechceš ostať sama, ale ani neuvážený odchod nebude najlepším riešením. Tvoj muž ťa neľúbi, je to vypočítavý chamtivec ....v takom veku už starého psa novým kúskom nenaučíš. Vychovaj si syna a medzitým sa staraj o zadné vrátka - lebo spoločná staroba u vás dvoch nehrozí. Snáď stretneš ešte muža, ktorý si ťa bude vážiť a spoločne zažijete PARTNERSTVO 😉

zuzanka.zuzu
10. dec 2014

@svetluska82 baby tu radili garsonku - súhlasím ALE ak ju nadobudneš počas manželstva, tak na ňu bude mať nárok aj tvoj manžel 😒 pochybujem, že by pristúpil na notárske zúženie BSM na tebou kupovaný byt 😉 čiže ak sa rozhodneš pre radikálne riešenie, tak najskôr rieš rozvod - toľko rada 😎

a teraz iné - čiže manžel si kúpil pred sobášom 2i. byt na hypo a rodičia bývali vo vlastnom 3i. ale potom ste si ich pravdepodobne kvôli priestoru iba zamenili - čiže máte o 1 izbu viac (lebo keby ste nemenili, tak muž má svoj byt a teba v ňom a svokrovci majú svoj) - prepáč, ale aký nárok máš podľa teba na niektorý z tých bytov ty? 😅 lebo podľa mňa nijaký. to, že si sa vydala za kreténa, ktorý povie, aby si si ho zrekonštruovala za vlastné, to už je druhá vec, ale na byty nárok podľa mňa nemáš...

vika35
10. dec 2014

nuz narok na byty nema, kedze ho kupil pre manzelstvom ale je otazka ohladom hypoteky, kedze tu splaca pocas uz manzelstva s nou a teda zo spolocnych prijmov....
urcite by som ale do bytu nic neinvestovala. a myslim, ze vy mate ovela vatsi problem ako byt. na tvojom mieste by som zvazila ci ma toto manzelstvo zmysel a ci by ti naozaj v jednoizbaku nebolo lepsie iba so synom.

ena1903
10. dec 2014

@zuzanka.zuzu Dobra poznamka s tym BSM.

stanislavao
10. dec 2014

@svetluska82 vy nemate problem s bytom, ale s manzelom. zijete s clovekom, ktory ale "nezije" s vami. citi sa stale ako u cudzich a to je ten problem. nechapem, ako moze povedat, ze vy a vase zrejme spokocne dieta ste mu cudzi. vo vasom pripade by som riesila muza a nie byt. ked on neni s vami rodina, tak naco s nim vlastne ste? byt v tomto pripade uplne nepodstatna zalezitost. a ano, na byt tento a ani ten, co splaca vas muz narok nemate, lebo to nadobudol pred uzavretim manzelstva. a velmi pochybujem, ze ak by raz byt svokrovci prepisovali, tak urcite by ste tam vy nefigurovali, ale len ich syn. bohuzial. divny muz. a dalsia vec je ta, ze peniaz,e ktore zarobite vy i on su spolocne. manzelia maju spolocne peniaze a maju spolocne riesit, co sa kupi, co sa nekupi. pokial to tak nieje, tak je problem vo vztahu, v komunikacii a v celom manzelstve.

nyusika
10. dec 2014

@svetluska82 tuto istu sluzbu spravi aj platena opatrovatelka.
suhlasim s babami, nemas problem s bytom,ale s muzom...

ivivaiveta
10. dec 2014

@zuzanka.zuzu pravda, pravda...oni su manzelia,nie je to jej priatel, iba dieta nemaju spolocne, dobre pises.. garsonka tiez ee...BSM nepusti... 😒

timea7
10. dec 2014

@ivivaiveta ja by som na mieste zakladateľky témy už dávno BSM zrušila.

timea7
10. dec 2014

vlastne ja by som ho zrušila aj ako manžela. Ak má byť náš vzťah postavený na vyratúvaní toho, kto koľko zaplatí za bývanie a jeho špekulovaní, ako ma odstaviť od majetku, ale zároveň aby som ja zvelaďovala ten jeho tak to teda nie....potom mi pred 50. povie dovidenia, našiel som mladší model, spakuj si cestovnú tašku a môžeš ísť. Potom mi už nikto ani úver na tú garsónku nedá, lebo budem stará a môžem si trieskať hlavu, že som zabila najlepšie roky života s takýmto človekom.