Nezhody a bývanie

svetluska82
9. dec 2014

Aktualne riesim problem s byvanim. S manzelom byvame v trojizbovom byte ktory je pisany na svokrovcoch. Oni byvaju v tom istom panelaku v dvojizbovom byte ktory kupil muz za slibodna na hypo. Vsetko je ok uz tu byvame sedem rokov spolu ale mbe zacalo vadit to ze byt ne je prepisany na muza. Svokrovci spociatku tvrdili ze ked sa splati hypo byty prepisu. Ze sa mame snazit. No to je este cca dvadsat rokov splacania a to davame aj mimoriadne splatky.ja by som uvitala keby sme kupili uplne iny byt lebo v tomto sa necitim dobre prip.aby sa to papierovo vyriesilo. Moj muz je typ cloveka ktory ziadny problem nedokaze riesit a diskutovat.rodicov sa hrozne boji a temu byt absolutne s nimi odmieta riesit ze cas ukaze. Chcela by som si prerobit jadro a kuchynu ale na druhej strane nebudem vrazat prachy do cudzieho bytu. S myzom sa o tom neda absolutne porozpravat a ja mam nervy z toho.desi ma predstava fungovat v takomto chaose cutim sa ako v podnajme. Co ma sokovalo ze muz mna a mojho syna aj po tolkych rokoch berie ako cudzich.a on vzdy sa radi k rodicom. Napriklad vyratal ze mam platit za byt dve tretiny pretoze sme dvaja a on sam. Neriesi darceky na vianoce pre syna, ja vyberiem zaplatim a povie ze to ma aj od neho. A takychto somarin je vela. Stale pocuvam ze ak si chcem prerobit byt tak mozem ale zo svojich ale narok na byt nemam. Co je aj pravda. Neviem co mam robit a uvitam kazdu radu. Byvat tak ako doteraz a citit sa ako v podnajme alebo co? Uz som z toho na nervy

sue
10. dec 2014

@svetluska82 a prosím ťa výživné na syna ti manžel platí aké? 😕 nejak som to tam v tých textoch nepostrehla, hoci som sa snažila to nájsť...

Uvedomuješ si, čo si napísala? Ty platíš podnájom za seba a svoje dieťa svojim svokrovcom v podstate...a plus sa podieľaš na vyplácaní manželovej hypotéky, ktorú si bral za slobodna....

Modelový príklad: rozvedieš sa = budeš mať rovnako 0 nárok na obidva byty (ako máš aj teraz) + budeš mať výživné od manžela na syna + budeš si sama paňou svojich peňazí... povieš mi, či ste sa už takto rozprávali? Tvoj muž sa rozhodne rozviesť hoci aj o 20 rokov a ty nebudeš mať nič...manžel umrie a ty budeš mať nárok na polovicu z hypotéky na dvojizbový byt...nie je najvyšší čas vysporiadať veci pre seba a syna???

vika35
10. dec 2014

@sue syna ma z prveho manzelstva.

sue
10. dec 2014

@vika35 tak o dôvod viac naozaj riešiť vysporiadanie financií alebo rozvod, lebo toto je samovražda pre ňu i jej syna...platí niečo načo ani jeden z nich nemá nárok, ak by niečo 😕

cenculinka
10. dec 2014

@svetluska82 uz ani cent neinvestuj, podaj žiadosť o rozvod a az po rozvode zacni riesit nieco vlastne. ..nie v zlom, nezijem vas zivot, ale on je cudak a aj nim ostane ☹

natalym
10. dec 2014

U nás je to veľmi podobne. Máme rozdelené financie, nevieme sa dohodnúť. Môj muž má pocit, že človek vyžije aj z minima a ja neviem žiť bez podľa mňa základných vecí. Tak keď sa chcem obliecť, seba aj deti, keď chcem jesť, chcem ísť kaderníčke tak musím mať vlastné.
Ja sa chystám, že si kúpim byt, aj tak zostane deťom. Ak syn nie je jeho, napíš ho na syna.

svetluska82
autor
10. dec 2014

@natalym a ako zvladas tuto situaciu? U nas bolo dobre, pokial som pred tyždnom nezacala radiklane hucat do neho, že ako dalej s bytom

natalym
10. dec 2014

@svetluska82 No striedavo, kadejako. Mám ho rada a viem, že aj on mňa. Len keď sa nad tým zamyslím, nie je to celkom v poriadku. Má svoje dôvody, ktoré ja nechápem a ja mám svoje, ktoré on nechápe.
Ako s tým žijem? Hľadím si seba a deti. Od neho nič nečakám, ani peniaze ani pomoc, nič. Niekedy prekvapí.
Nikdy sa nevyjadril, ako by si to predstavoval, nikdy. Hučím len ja a vždy sa to obráti proti mne.
To Ti je nadlhú debatu.

svetluska82
autor
10. dec 2014

@natalym no tak to mame vela spolocneho.moj sa tiez nikdy nevyjadril ako si to predstavuje.rodicov sa boji. Problemy nedokaze rozoberat a potom sa toho nakopi.

natalym
10. dec 2014

@svetluska82 Všetky nepríjemné veci riešim ja. Môj sa tiež bojí rodičov, ale už oveľa oveľa menej ako kedysi. Aj si dupne, aj tresne po stole. Môj muž má málo sebavedomia, aj keď to nedáva najavo, doma sa k nemu správali ako k tupelkovi. Jeho mama - svokra sa tak správa ku všetkým mužom v rodine. Taký postih. Ja tomu hovorím, že by za neho aj predžúvala. 😀 Myslím, že tak trochu trpí tým, že ma musí poslúchať, máme totiž veľa spoločného so svokrou. Akože nemusí, ale on si myslí, že musí, lebo aj doma musel a tak si dokazuje stále.
Tak neustály boj o moc u nás funguje. Kebyže si nechám, tak je zo mňa chudera, čo aj na rožok si musí pýtať od manžela, keď si nenechám tak hold veľa vecí si musím skrátka vyriešiť sama.To je ťažké. Nemám rodičov, nemám kam ísť, a ak naňho nahučím, chvíľu je ako med a potom zase. Musím udržiavať tú správnu hladinu. Mám vysoký tlak, nevedela som z čoho, teraz už viem. Z tohoto.

nyusika
10. dec 2014

@natalym
@svetluska82

baby, nic v zlom, len som fakt zvedava (a jasne, ze nemusite odpovedat)...ale co milujete na tych mantakoch ? nevazia si vas, vydeluju z penazi ako nejake chudery...pomoc, podpora ziadna. Neuraza Vas to ?

maca_p
10. dec 2014

@filipal ako je mozne, ze takto nepekne hovoris o jej muzovi? ved podla teba manzel = poloboh 😉
nemala by si pisat nieco v zmysle, co sa hovori v manzelskom slube?

pre tie co nerozumeju wo co go, tak je to nieco z inej diskusie 😎

natalym
10. dec 2014

@nyusika No pozri sa, nie je manták, je dosť dobrý vo svojom odbore. Možno by nebol, nebyť mojej neustálej podpory.......On vie všetko robiť, len proste to nerobí, aby to od neho nikto nechcel, radšej sa robí sprostý, aby to nemusel robiť. Už som staršia pochopila som, u nich doma to tak funguje, lebo mamka im toľko narozkazuje, že sa nemajú ani kedy vy... a preto sa dokážu dokonale pretvarovať. Bola som mladá a zamilovaná, nevidela som to. Tak a zase so mnou by to tiež bárkto nevydržal. No a sex u nás funguje vždy.
Jedno viem určite, ja bez neho prežijem, ale to každá z nás. Pred 20 rokmi by bezo mňa skapal, ale teraz viem, že sa bude mať vždy dobre, lebo pri inej sa bude inak správať, už je vychovaný. Len pri mne sa nikdy normálne správať nebude, lebo si myslí, že by bolo podľa mňa.

svetluska82
autor
10. dec 2014

@natalym presne taketo zmyslanie ma aj moj. Silou mocou si chce presadi svoje len aby mi dokazal zenie je pod papucou.pritom som mu nezakazovala nikdy nic.

natalym
12. dec 2014

@svetluska82 Dakedy mi prekypí, ako dnes. Ja neplačem, ale dnes aj áno. Nikto by nepochopil ako to žijeme, inteligentní ľudia tí to chápu, aj vedia, že ja to mám veľmi veľmi ťažké.
Viem, že keby som odišla, tak by som sa aj vrátili, kvôli deťom, bolo by mi samej smutno a ešte len vtedy by sa začali problémy. Môžeme popísať do IP. No dnes mám zúfalstvo.

mysicka36
12. dec 2014

Co ma sokovalo ze muz mna a mojho syna aj po tolkych rokoch berie ako cudzich.a on vzdy sa radi k rodicom. Napriklad vyratal ze mam platit za byt dve tretiny pretoze sme dvaja a on sam. Neriesi darceky na vianoce pre syna, ja vyberiem zaplatim a povie ze to ma aj od neho. A takychto somarin je vela. Stale pocuvam ze ak si chcem prerobit byt tak mozem ale zo svojich ale narok na byt nemam.

😲
toto kolko rokov u vás funguje? Že si ho pri tom výpočte hneď nekopla do gúl.... Prepáč ale vidím to tak, že žiadna zmena nenastane.

filipal
12. dec 2014

@mysicka36
svetluska nema na to gule! 😅 zial.

svetluska82
autor
12. dec 2014

@mysicka36 no funguje to cca 7 rokov asi. ale vyskakovat zacal po svadbe co je asi 3 roky