Notorický klamár

beniu
7. feb 2015

existuje taka diagnoza? poznam ho 4 roky, z toho 2 roky som s nim chodila, ale ako si ten chlap vymyslal, to nie je mozne...v tom momente ked nieco vravel mi na tom neprislo nic zvlastne ale o par tyzdnov, mesiacov som zistila, ze nehovoril pravdu.. klamal v uplne beznych veciach hoci nemusel, nemal na to ziadny dovod... tym, ze to boli malickosti si to vela ludi mozno ani nevsimlo... mne napr. tvrdil ze bude prednasat na istej VS, este sme sa bavili o tom, ze bude mozno ucit nasu spolocnu kamaratku a asi po 2 mesiacoch som zistila, ze uci na uplnej inej skole ako hovoril a ako studuje kamoska.. alebo aku znacku kabeliek pravidelne kupuje svojej mame k sviatkom (zevraj ma uz doma take 4), no ked som si ju kupila asi rok na to ja, povedal, ze on by tolko penazi za kabelku nikdy nedal... videla som ho na parkovisku ako nastupuje do auta a ked som sa ho potom pytala naco bol v meste, poprel to, zevraj to nebol on a ja zle vidim - to by som pochopila keby mal vedla seba zensku spolocnost ale bol sam 😕 dalej pisanie sms v mojom mene z mojho mobilu a nasledne popieranie... je toho este velmi velmi vela, az sa cloveku nad tym rozum zastavuje..

zuzulik1234
7. feb 2015

Ano, su taki ludia. Ja mam kamaratku, ktora klame, hlavne v detstve si strasne vymyslala, dokonca aj tomu verila...

baska29
7. feb 2015

Ja presne viem o com vravis,zazila som si to iste a doteraz nerozumiem preco a k comu su tieto klamstva dobre.Je to podla mna diagnoza lebo ludia co takto ziju veria tomu co vravia a robia.Ak sa smiem spytat vy ste teraz spolu vo vztahu???

miadi
7. feb 2015

Patologicky klamar je diagnoza..psychoterapia je jedina forma liecby..
moze byt spojena s inou dusevnou chorobou sociopatiou psychopatiou alebo poruchou osobnosti ale aj nemusi moze byt uplne samostatna vec..
Patologicky klamar moze aj sam uverit svojim vymyslom..
dalej je chronicky kompulzivny klamar clovek ktoremu robi dobre klamat nic ine z toho nema iba ten pocit a povedat pravdu je pre nich neprijemne. klamu od malicka zo zvyku vychadza to u nich zo slabeho sebavedomia.

zutera
7. feb 2015

Juj,honem pryč od takového člověka. Byla jsem kdysi za takového provdana. Věřil každé jeho lži. Kolikrát jsem přemýšlela či jsem blázen já nebo on.Rozvod byl peklo.Klamal u soudu,všude. Z vlastní skusenosti ti radim utikej

mamulka211
7. feb 2015

A co by si povedala na toto: muz ma anglicky vodicsky preukaz, lebo tvrdi, ze v Anglicku pracoval ako vodic sanitky...stopnu ho policajti a vyjde na javo, ze ma anglicky vodicsky, lebo ten nas mu vzali za jazdu pod vplyvom alkoholu a ked bol v Anglicku, dal si tam vystavit ich vodicsky, co nie je problem, aby mohol jazdit po anglicku, samozrejme, ze nie ako vodic sanitky..bol tam zahradnik :D, vsetky dokumenty o svojom predoslom zivote, cize prevazne rozhodnutia zo sudov :D, nezaplatene uvery a exekucne vyzvy skryva po skriniach a pod postelou a v pivnici..., dvakrat pracoval akoze v zahranici a pritom sedel doma u rodicov a posielal selfi, akoze z danej krajiny, pritom to bolo z parku v ich meste:D , manzelke akoze poslal aj zarobene peniaze zo zahranicia, ale tie nikdy nedorazili, bud zlyhala posta a cenny list nedosiel, alebo zadal zly kod cez bankove prevody...takto chodil do prace aj u nas, tri mesiace ho manzelka vyprevadzala s nabalenou desiatou rano a poobede sa vracal domov akoze z prace, kym nevyslo na javo, ze do ziadnej nechodi, chodi za frajerkou a chlastat po lesikoch s kamosmi...mal tajne mobilne cisla a nabratych spusta mobilov na pausaly, ktore nesplacal...ked nemal nosil veci do zalozne a aby na to manzelka neprisla, potom ich vyberal a klamal, ze peniaze na vyber tych veci pouzil napr. na nakup smutocnej kytice pre suseda, ktoremu bol na pohreb a podobne...su to osoby s poruchou osobnosti, s tymto nic nikdy nenarobis. Su tak vychovani, niekde to aj dokonca videli, konkretne tento pripad, co uvadzam, mal podobnu matku, ta ho este aj kryla a klamala spolu s nim...su to zakomplexovani jedinci, ktori z nejakeho dovodu maju potrebu kryt svoje ciny, vymyslaju si historky, aby inych presvedcili, ze za nieco stoja, ze nieco dokazu, aj ked nie su schopni nic dokazat a za nic nestoja. Jedine vychodisko je utekat od takeho cloveka, kym aj ty nezblbnes, lebo on aj teba presvedci, ze nie on je cvok, ale ty...

miadi
7. feb 2015

@mamulka211 to znie na diagnozu sociopat-klame zamerne aby ziskal co chce nema vycitky svedomia manipuluje ludmi vyuziva a nie je schopny normalne fungovat pracovat nie je to unho len lenivost ale on si ani neveri ze by zvladol chodit do prace jeho sebavedomie je natolko ubohe. A pravdepodobne by tu pracu emocionalne nezvladol.Oni vedia ze su slabosi a neschopni uboziaci no myslia si ze klamstvom a podvodom sa vyhnu realite bezneho dna neviem ci im terapia dokaze dost pomoct oni su sebe najvacsim nepriatelom a problemom ako hovoris od takeho cloveka utekat lebo nic dobre od neho nepride skor naopak

ivivaiveta
7. feb 2015

@beniu nic s tym neurobis, mam to v rodine, 20 rokov vidim cloveka odmalicka vyrastat, asi od siestich zacala neter klamat, lebo to videla u svojej matky a jej rodiny bezne, kazdodenne...klamali vsetci, uplne o banalitách, vymyslali si cele historky, ktore sa nestali, no uplne na hlavu..uz ked niekto od nich otvaral usta, uz som vedela, ze ide klamat...tym vlastne ani strednu nedokoncila, klamala doma, v skole...ked sa k tomu pripoji ziadne sebavedomie, patalogicky klamar je na svete...nepomohlo nic, normalne do oci ti hovorila, kde bola a co robila, s úsmevom a vôbec tam ani nebola... 😔 ...su dva typy, ti, co klamu, potom si nepamataju, co povedali, tak prilozia dalsie klamstvo, aby z toho vysli...a ti, a to su ti horsi, normalne ten vymysel zoberu ako holu pravdu, v ktorej ziju a presvedcia ta, ze ty si blazon...

mamulka211
7. feb 2015

@miadi no ten clovek dokazal tvrdit, ze je v zahranici, ze si vybavuje pracu v Cechach a bol v garazi skryty v jame na zemiaky, ja viem, ze to znie uplne choro, ale fakt sa to stalo, zbili ho v krcme a manzelka sla po kocik do garaze a zacitila dym z cigarety, on vtedy sa takto flakal asi tyzden, tvrdil, ze hlada pracu v Cechach, zatial samozrejme pil a kym mal peniaze prespaval po hoteloch s frajerkou a ked ho potom kdesi ozrateho prepadli a strieskali, tak uz nemal ani peniaze a nevedel co robit tak sa skryval v garazi, ona len cez priklop, zle privrety, videla jeho biele botasky a kus nohavic, tak skoro chudera zinfarktovala, si myslela, ze je mrtvy v tej jame a on sa tam skryval, aby ho nenasli s rozbitym ksichtom, az jej brat ho odtial vytiahol,ona mala uplny sok...podla mna je to vazna psychicka porucha, alebo len vazna porucha osobnosti, ale jednoznacne sa s takym clovekom zit neda...

mamulka211
7. feb 2015

@miadi divne na tom je, ze mal sudom urcene protialkoholicke a vykonaval to ambulantne, chodil na sedenia k psychiatrovi, neviem, moze to psychiater prehliadnut? Bol mu robny aj psychiatricky posudok, ale viac menej zamerany na stupen alkoholizmu, nie na osobnost, ja neviem, ale on je zjevne cvok, ako to, ze to psychiater nevidi?

miadi
7. feb 2015

@mamulka211 napisala som zdlhavu vycerpavajucu odpoved a vypadol net takze znovu ale strucne skusim.
Alkohol pomaha k prepuknutiu a zhorseniu tychto diagnoz moze sa pridruzit aj paranoia..
Ak ten chlap je sociopat verim ze nemal problem dakeho tlacenkoveho psychiatra uhrat k tomu aby si myslel ze za vsetko moze iba alkohol ..sociopati su uzasny herci.Maju dar-ked chcu aby na cloveka posobili lepsim dojmom=klamu klamu klamu ako sa len da..+maju v sebe cosi na vyvolanie simpatii alebo lutosti clovek im chce verit. Aj je dost mozne ze psychiater bol lenivy riesit dalsie veci.On sam dobre vie ze toto sa vyliecit neda. Je to sucast cloveka

mamulka211
7. feb 2015

@miadi ved iste, kedze aj ta ambulantna liecba trvala celkovo 4 mesiace, so 4- 15 minutovymi sedeniami a dvoma kontrolami na alkohol v krvi...podla mna doktor si len plnil povinnost..

mamulka211
7. feb 2015

@miadi a k tomu na tie sedenia chodil aj s malym dvojrocnym synom, kedze manzelka chodila do prace tak vzbudit pocit zodpovednosti a obdivu ako sa on stara..nebol problem.. ☹

miadi
7. feb 2015

@mamulka211 na 15minutovom sedeni sa nic neporiesi.Chyba je v tom ze pokial si clovek nezaplati sam sukromneho profesionala kasle sa na to...Doktori maju mytus bohov...ale nie su je to profesia ako kazda ina hoci ako kadernicka..je ich kopec ale nie kazda je dobra nie kazda naozaj vie co robi a vysledok su znicene vlasy alebo nieco uplne ine ako zakaznik chcel. A taka co je dobra je vyhladavana a draha..tak isto doktori. Za den mu tam poslu 5takychto pripadov on si splni svoj predpisani casovy limit a nepretrhne sa koli jednemu cloveku ktoremu aj tak nema realne sancu pomoct.Keby mu aj nejaku diagnozu stanovil mozno by tak chlapik ziskal narok na invalidny dochodok...

beniu
autor
7. feb 2015

@miadi
@baska29
@ivivaiveta no to ano, psychologa by potreboval, ale ked ja ani neviem ci si uvedomuje, ze klame.. ked som mu to este zo zaciatku vytkla, tvaril sa, ze nevie o com hovorim, ze on nikdy nic take nepovedal a aby som sa ukludnila, zevraj som podrazdena a pod.. nakoniec som sa ctila blbo ja namiesto neho, nedalo sa s nim normalne komunikovat, nikdy si to nepriznal a asi ani neprizna.. uz nie sme spolu

timea7
7. feb 2015

@beniu existuje taká diagnóza, mala som takého suseda, som sa divila jeho žene, že to sním toľko vydržala, našťastie nemali deti. U neho som mala pocit, že chce byť zaujímavý, tak si vymýšľa všelijaké koniny. 😝

203108
7. feb 2015

tiež mal môj bývaly farjer takého kamráta, známeho nazvime to suseda ... klamaaaal dokonca mi tvrdil že má ženu a adeti, s uplne vážnym výrazom, a môj frajer, ktorý samozrejme vedel že namá sedel vedľa mna.. proste je to určite choroba, notorický klamár a to ešet o čom všetkom klamal uf to by ste sa chytali za hlavu 🙂 😝

duun
7. feb 2015

@mamulka211 Normalne sa mi skoro srdce zastavilo, keď som citala niektore tvoje prispevky vyssie. Ja som si nieco velmi podobne prezila za posledne tri roky. Dva roky "chodenia" do prace = odchod ráno, túlanie sa po vonku a podobne, nemá dlhy na mobiloch, len oni majú poruchu, urobili chybu, prišla zlá faktúra, peniaze mi zmizli, lebo neviem, kam som ich ja dala, nas syn ich niekam vytiahol a zalozil, ked sa hral.. bolo to cim dalej trapnejsie. "Jedine vychodisko je utekat od takeho cloveka, kym aj ty nezblbnes, lebo on aj teba presvedci, ze nie on je cvok, ale ty..." - uplne presne toto som citila, najma ked robil pokusy izolovat ma od rodiny a ostatnych, pripadala som si uplne nerealne a sama seba som sa pytala, ci som normalna. Neutiekla som, ale vyprevadila som jeho a ex-svokra mi este prilozila, ze je to vsetko moja vina, ze by sa to nebolo stalo, keby som ho kontrolovala.
Pridavam trpku skusenost, takeho cloveka nezmenis, vsetci su na vine, len on nie.. ale chapem to, ze si musi vytvorit svoj svet, lebo keby som sa ja zobudila v jeho kozi a vedela o tom vsetkom, tak hanbou umriem.

mamulka211
7. feb 2015

@duun tie ex svokry su na tom asi najhorsie...oni tak svojich synov vychovali,kryli ich, ta svokra, ktoru spominam ja ta svojho synacika kryla tak, ze on si k nej daval posielat akukolvek postu a ona ju potajomky preposielala jemu tak, ze posta chodila domov vtedy, ked manzelka doma nebola..a ked jej ona volala,uz potom, ked listy nasla poskryvane kade tade, ze preco to robila , tak stara sa tvarila, ze ona o ziadnych listoch nevie...ak je bozia spravodlivost, tak nech jej ten dement ostane na krku a nech jej rozflaka cely jej majetok...

duun
7. feb 2015

U nas doma nic take zvykom nebolo, kopec ludi sa na mna pozera ako na blbu, to si to nevidela? nuz nie, nevidela.. a kopec veci ani nemas ako zistit - zamestnavatelia sa s tebou nebavia, urad prace tiez nie - ani nepovedia ci je alebo nie je v evidencii - ani ine urady - ak nemas splnomocnenie, tak smola, mozes byt 1000x manzelka, plati ochrana osobnych udajov. Jedine firmy ako Orange boli ochotni sa bavit - nasla sa sucitna osoba, ked ste jej vysvetlili o co ide, stacilo vediet napr rodne cislo - ale tym slo o to, aby im niekto, hoci aj krava blba manzelka vyplatila dlhy, stalo im to aj za risk, ze ich bude on velmi nepravdepodobne zalovat, ze porusili ochranu osobnych udajov. A tak jedina sanca je sledovat registre dlznikov pocnuc socialkou a zdravotnou - danovy moc nepomoze, tam sa dlhy zobrazia az ked presiahnu tusim 16 000 euro (dakujem velmi pekne). Proste situacia uplne na hlavu.

matko10
7. feb 2015

@beniu Mas pravdu naozaj sa mi rozum nad tym zastavuje a vies preco? Ze si bola tak naivna zrala si tie jeho dristy.On vyuzival t oju naivitu a dovercivost,.....je bezne ze ludia klamu pokial im to ten druhy akceptuje. Dost dlho si s nim bola, aby si zistila co je to za trageda a teraz neviem ci sa stazujes alebo chces nejaku radu.Clovek sa uci na vlastnych chybach, kvoli vztahu a akoze laske dokaze naozaj urobit a podstupit cokolvek a to jedine ta omluva.Teraz uz vsak vsetko vies a ak v tom zotrvas dalej, nestazuj sa viac,....lepsie to nebude.Takze nohy na plecia dievca a upaluj co najdalej,......😊

moonlight1210
8. feb 2015

@matko10 vsak pisala, ze uz nie su spolu. Iba sa asi zaujima, ci on je ojedinely pripad, alebo aj ini poznaju take typy ludi.

@beniu
Ja osobne som taky typ nestretla (a ak ano, tak natolko kratko, ze som si klamstva nestihla uvedomit a ani mi nijak nezasiahli do zivota, aby som to bola nutena riesit). Ale pokial nejde o zistneho klamara, ktory si tymi klamstvami zabezpecuje obohatenia, tak by ma zaujimalo preco ti ludia klamu. Ci naozaj tak nezvladaju realny svet okolo seba, ze si musia vytvarat vyklamany mikrosvet (kde su oni ta hlavna zaujimava postava, resp. Ta siet lzi im ma zabezpecit pofiderny pocit bezpecia). Alebo ci pri klamstve maju pocit niecoho prijemneho, tak asi tak ako si niekto da cigaretu, oni musia vyslovit loz, aby sa citili dobre. Zvyk, zavislost.

mamulka211
8. feb 2015

presne ako pise duun, clovek, ked niekoho spozna, zoznami sa s novym clovkom tak nepobezi hned na prokuraturu ziadat si jeho vypis registra trestov, alebo, nepobeha vsetky instituciee kde sa daju nabrat uvery, ci tam nahodou dotycny nema dlhy...clovek v stave zamilovanosti , pokial sam je cisty a zije slusnym zivotom, ani nema potrebu nieco take zistovat, spolieha sa na charakter svojho partnera, na jeho solidnost. Ale tito psychopati su fakt tak prespekulovani, ze oni navonok posobia ako slusni ludia so zmyslom pre zodpovednost. Maju ale slabu psychiku, takeho cloveka staci napriklad parkrat vyprovokovat a jeho stabilita sa polozi ako domcek z karat, su to vacsinou agresivni jedinci s emocionalnou nestabilitou, oni ked sa pohadaju doma s partnerkou su schopni ostat doma a neprist do prace, lebo nedokazu pracovat a radsej sa pojdu ozrat aj za cenu absencie v zamestnani...alebo ked skoncia niekde vztah, su schopni skoncit vzapati aj pracu a odist prec niekam inam, par mesiacov aj nepracovat, neplatit si zdravotne poistenie..proste oni neuvazuju tak, ako zdravi jedinci , ze mam povinnost v prvom rade voci sebe, bez ohladu na inych..oni si nevazia v podstate ani samych seba. Takyto ludia necitia zodpovednost ani za svoje deti, neplatia vyzivne, cely zivot sa pohybuju na hrane zakona, vela z nich aj konci vo vazeni, ale neda sa specifikovat ze za konkretnu trestnu cinnost, je to take roznorode, vacsinou za priestupky, alkohol za volantom, vyzivne...ide o isty druh socialnej deviacie. Ich nepresvedcite, ze ziju zle, ich sposob uvazovania im nedovoli vidiet to takto, preto je zbytocne sa na nich hnevat a snazit sa ich prevychovat. Najlepsie je opustit ich, oni sa tym ani nebudu dlho trapit, su to vacsinou plytki ludia a ich vnimanie lasky je len povrchne, laska pre nich znamena najst si cloveka, s ktorym budu moct zasexovat, ktory bude takym ich pilierom, aby sa mali na koho spolahnut a o koho opriet, ale nie su to hlboke vztahy, su schopni partnerov aj podvadzat, bez vycitiek svedomia s niekym inym, okradnut ich, sposobit im bolest a zial, bez nejakych emocii. Je v nich porucha emocionality.

cacianka
9. feb 2015

tak nejakú takúto poruchu mal aj mm. obrátky začal naberať, keď pár rokov po revolúcii prišiel o prácu. vyučený baník si myslel že môže robiť veľkého šéfa strážnej služby... taxikára ... vedúceho autodopravy na ambasáde... ráno pred 6.00 odchádzal do práce, cez deň sa objavil doma, a potom prišiel po 22. uťahaný.
Po pár týždňoch sa to prevalilo - policajti predsa normálne chodia po 6. do 22.
vieš miláčik - nastupujem do banky na ochranku, a kde máš zmluvu? personalistka je chorá, pomýlila sa v zmluve - musí ju prerobiť, šéf jej dal niečo súrne, tak jeho posunuli, zastupuje chorú kolegyňu a zmluva ani o mesiac... všimla som si že niektoré drobnosti v byte boli inak ako ráno, myslela som si že sa mi marí.
potom išiel nabalený pracovať na Moravu, občas mi volal "potajomky" z vrátnice, v jedálni si ho hneď obľúbili kuchárky, lebo ich veeeľmi pochválil, majú tam verejnú práčovňu a s kolegom z izby si spoločne kúpili prášok, tak prečo som našla nenápadne strčené prádlo doma?... čo má nakúpiť, aby sa to oplatilo ? už ti prišli peniaze na účet ? veď som dal posielať výplatu na tvoj účet... zajtra by ti mala prísť záloha...
Len mi raz zazvonil telefón v robote - sestre volal kamoška, že čo sa deje, lebo mm bol u nich v Leviciach, a nejako mali divný pocit. Tak potom sme si poskladali peknú mozaiku - " bol na služobnej ceste s kolegyňou Komárno, Štúrovo, Levice, Zvolen smer Bardejov" - v LV sa im pokazilo auto, aj v Štúrove a bol u mojich kamošiek v rodine, v Nitre v hoteli, no také rozprávky im narozprával, že aj moja krstná mu to zhltla aj s navijakom. Žiadna kolegyňa neexistovala, ani práca, Dlžoby, policajti ho hľadali aspoň 30 x, samé obsielky... to už ani nebol MM, už je takmer 15 r. EX. Ešte aj teraz pred vianocami ho hľadal policajt...
Ani Dobšinský toľko nenazbieral ...

beniu
autor
11. feb 2015

@matko10 ja s nim uz nie som a nestazujem sa, len to proste nechapem...tiez obcas zaklamem ale vzdy to ma nejaky vyznam a zaroven dufam ze sa na to nikdy nepride 😝 ale on si vymysla uplne hovadiny, mne je predsa jedno, aku farbu vlasov ma jeho sestra ( viem ze je blond a on povie ze je bruneta) alebo na ktorej skole uci.. musi vediet ze sa na to raz pride a JE MU TO JEDNO 😕

matko10
11. feb 2015

@beniu ....tak to je uz diagnoza.Mal som takeho suseda, bol schyzofrenik.Bol zbaveny svojpeavnosti co slovo, to blud.Nemohol za to.Namiesto toho aby sa mu venovali a vracali ho do reality ho nechali tak a jemu sa to len zhorsovalo.Vecer mi hovoril ako ide do talianska robit a rano ked som ho stretol a pytal sa co robi doma, tak kukal na mna ako tela na kybel.Dokonca nepoznal ani hodnotu penazi.....prisiel za mnou, ci mu nedam 100 eur na kofolku....)))) Hovorim mu a to co si chces celu cisternu kofoly kupit? Tu mas 5 a nezeziraj......))))

tjaden
12. feb 2015

@beniu ahoj normálne som rada že niekto o tom píše priateľ robí to iste ako pochopila by som keby klamal vo veciach z ktorých môže mať problémy ale on klame vkuse a vo všetkom, nevie opísať žiadnu situáciu aby ju niečim neokorenil, ešte som od neho nepočula jednu pravdivú vetu, takže nech mi povie čokolvek radšej si to overím samozrejme vždy zistím že klamal, a hlavne už tým presvedčil aj sám seba, normálne verí tomu čo si vymyslel je to choré a som z toho na nervy,niekedy by som ho aj zbila napr nechce mi veriť že mi neprispieva na malú, tak som ukázala jej veci a mu hovorím ukáž mi jednu vec čo si jej ty kúpil on: všetko, ja na to jednu jedinú vec ukáž mi prstom , on: všetko.....??? 😠 a ešte sa usmeje ako debil no by som vraždila

mariahodzova
12. feb 2015

Moj ex bol takyto....ked sa na to pozeram spatne je mi z smiesno z toho jak som ja mohla byt taka blba a jeho mi je asi aj luto, lebo to je chory clovek.on proste presvedcil mna ze to ja som ta blba ze poriadne nepocuvam co vravi, a uplne sa snazil ma od kazdeho odizolovat(moja sestra ho balila,moj brat bol najvacsi hajzel,mama nam to nepriala atd.atd....)dopadlo to tak ze mi narobil poriadne dlhy,psychicky ma znicil a obral o pol rodiny..taaaakze teraz viem ze hned ked mi prisli jeho keci divne mala som dat na rozum a nie na srdce a poriadnu mu drcnut na lico, obliat ho vriacou kavou a spokojne odist;)

mojka1980
15. feb 2015

ahoj,mam tiez problem smanzelom..bola somdonho uplne zalubena..vedela som ze mi vniektorych veciach klamech..no nechcela som si to pripustit..po 14 rokoch manzelsvtva ..pschychyckeho a fyzyckeho tyrania..som bdala o rozvod..nikdy mi nehovoril pravdu..prestala som mu uplne verit ..vynasal peniaze z domu ..co samozrejme popieral..vsetkynadavky aponizenie venovane mne ..vzdy obratil na srandu..navazal cudzie zeny po meste..co tiez poprel..tvrdil ze chodi na kavu a ktovie kam chodil..ked prisiel z tadial na biele flaky na sustakoch medzi nohami..a vraj ja som hlupa..do poslednej chvili tvrdi ze som jeho jedina..ziadnu inu nemal..ja som sa cez tie vsetky tie klamstva preniesla..no teraz s tymiklamstvami oblbuje moju 14 rocnu dceru ..a ona mu vsetko veri..predtym akosom od neho odisla ..ju nemal zanic ..nedaval jej taku lasku akoby potrebovala ..vsetok cas venoval synovi..teraz ako som odisla je to vsetko naopak ..ziskava sidceru samolutovanim a ona muto vsetko veri ..aj napriek tomu ze jej robil zle..teraz je moj syn bokom ..ale moje deti mu aj tak veria..som z toho zufala..najhorsie je ze jeho rodicia ho v tom podporuju a moju dceru si vydrziavaju peniazmi..
😢

mojka1980
15. feb 2015

a moja dcera zacina byt taka ista ..klame mi rovno dp oci

zuzulik27
15. feb 2015

ludia pridavam sa, bohuzial, moj manzel spada do tejto kategorie. neviem co z toho co povie je pravda. pochybujem absolutne o vsetkom. vsetko beriem s rezervou. take somariny ze - isiel som z mesta a stali policajti, a pritom tam nestoja. isiel som vecer a stado asi 20srniek preslo predo mnou - no uznajte este 2 -3 ale 20? a o rodine vsetko len negativne. vsetko len zvelicene 100x aby to bolo zaujimavejsie. a prikraslene tak aby on z toho vysiel ako hrdina. alebo ze brat isiel kupovat kabat do polska, pytam sa ho ci ho skusal lebo tiez som mu chcela kupit, a on ze nie lebo sa mu nepacil. a napokon vysvitlo ze brat kupoval vence, po kabate ani chyru. akoze preco to robi??? to ze zoberie pozicky a nic nepovie to uz je o inom a na dlhsie. milionkrat som mu zdoraznovala aby mi neklamal ale povedal pravdu. je to o nervy nevediet co mu mozem verit. kadekomu nahovori bludy, ani neviem ako sa mam s jeho rodinou rozpravat lebo neviem ci mi povedal pravdu alebo nie tak aby som nevyzerala ze o com kecam.
da sa daco robit s takym clovekom?????