Opúšťam dlhoročného partnera - manžela kvôli inému

bobulka34
15. júl 2013

v živote sa stáva, že po nejakom čase si uvedomíme, že manžela nemilujeme, alebo stretneme niekoho koho vieme, že budeme milovať celý život. Resp. nasu spriaznenú dušu. Ako sa zachovať, žiť vo vzťahu, kde sme nie šťastné, alebo ísť za srdcom a zbúrať všetky mosty. Ublížiť nič netušiacemu manželovi , deťom. Je to skôr téma pre tie čo to prežili, prekonali. Či by sa rozhodli opäť k tomuto kroku. Hovorím o manželstvám, partnerstvách, kde bola láska, muž ženu miluje, len proste žena bola tá čo pochybila.

zzzz128
15. júl 2013

@bobulka34 Nikdy nieje na vine jeden...môj názor... momentálne prežívam niečo podobné,ale nieje v tom žiadny iný muž,proste,city ochladli z mojej strany,k tomu sa pridali ďaľšie problémy,a ja túžim odísť....psychicky ma deptá vzťah v ktorom som.

materina_duska
15. júl 2013

@bobulka34 Ty si to tak romanticky opísala. Ak by toto isté riešil tvoj manžel bol by to sebecký hajzel, nezodpovedný zbabelec a za*ratý k*revník Jak je to všetko relatívne, čo? 😀

irriss
15. júl 2013

..pokud o tom nas partner vi, ze jsme ve vztahu s nim nestastne a ani kdyz jste(jsme) se snazili to zmenit, tak setrvavalo V(n)ase manzelstvi..., ci sam si je vedom, ze nam on sam zavinil nestastne partnerstvi..je "to" (zmena partnera ci odchod) OK
ale pokud je to "prekvapeni" = neseriozni a podle chovani 😉

dasiacik
15. júl 2013

@bobulka34
Niekedy prave ten druhy muz nam pomoze uvedomit
si,ze "ten pravy" je ten ktoreho mame doma.Citime sa
nespokojne vo vztahu tajne dufajuc a tuziac po niekom
kto bude minimalne vo vsetkom uplne iny ako ten nas.
Zo dna na den ma coraz viac chyb,a ten druhy je pre
nas takyyy dokonalyyy.Ale...kazdy je uzasny a iny len dovtedy
pokial s nim nezijete.

irriss
15. júl 2013

@dasiacik
Nejkrasnejsi poznani v mem zivote..
..touha po nekom, kdo byl leta "hostem" v mych snech, v domneni, ze jeho telo, i vune je nekdo neznamy , byl "krasny OMYL"
...nezname telo, po kterem jsem touzila , kvuli kteremu jsem privirala oci a prosila, aby sen neskoncil a prodlouzila se noc a oddalilo rano... o kterem jsem se domnivala, ze je "cizi"...patri prave memu muzi..
Toto probuzeni preji kazde "zoufale manzelce"...
Neni nic krasnejsiho nez poznat, ze milenec, po kterem touzime, ktery je soucasti nasich snu - je ve skutecnosti nas muz..jen se musime "probudit" a videt sny realne.. 🙂

tinki
15. júl 2013

@irriss krásne napísané ako vždy..

@bobulka34 a ten iný o tom vie? že chceš odísť od manžela? Má on tiež také chúťky, že chce žiť s tebou? A myslíš, že po čase by sa tento nový vzťah nedostal tiež do fázy stereotypu? Spomeň si ako sa choval tvoj manžel pred tým, než ste spolu začali žiť..Na začiatku vzťahu vidíme všetko ružovo, každý sa predvádza a robí sa lepším..Ale ak prídu bežné problémy, potom už aj naše správanie je racionálne..
A možno, ako som už raz písala inej holke..možno ten tvoj vysnený má len desať percent, ktoré chýbajú tvojmu manželovi..a to chceš ozaj vymeniť 90 za 10?
Nesúdim, nevidím do tvojho vzťahu, len si treba troška rozmyslieť, kým budeme striedať partnerov z nudy..Manželstvo je záväzok, v ktorom sa problémy akékoľvek máme snažiť riešiť..

victory1
15. júl 2013

@bobulka34 Mozno si treba polozit otazku, akym pravom ublizim manzelovi a detom? Kvoli mojmu vlastnemu relativnemu pocitu stastia? A aku bude mat to stastie prichut....? Niekedy si treba dat na misku vah "pre" a "proti"..v tom "pre" hladat to, na com mozem budovat, ked chcem dat manzelstvu este sancu...A ak jeden druhemu neublizujete, manzelstvo si sancu vzdy zasluzi..../overene vlastnou skusenostou/

adkoalauri
15. júl 2013

@bobulka34 a čo bude, keď zničíš tento vzťah a po 2 rokoch zistíš, že ani ten nový nie je o nič lepší, ako ten bývalý alebo ešte je aj horší? Budeš páliť za sebou mosty celý život? Zamilovanosť trvá totiž len 3 roky...a to je dokázané!!! 😲

bianka0111
15. júl 2013

@bobulka34 stáva sa aj to...a mne sa to stalo tiež...po mojom 5 ročnom vztahu si ma pod svoje krídla privinul moj už exmanžel...bol milý, pozorný lubil ma..a aj ja jeho...za to aký bol...postupne príšlo dieta a svadba a rozhodnutie kam ist bývať..kedže moj exmanžel do mesta nechcel ist za žiadnu cenu, išla som ja na dedinu...do domu, kde sme si oddelili čast aby sme mali sukromie, kedže tam bola aj svokra...on bol štastný, a ja neštastná...celý ten čas som bola sama...po roku som išla opat robit, aby som aspon na chvílu vypadla....a časom som si uvedomila,. že tam nechcem žit...mojou butlavou vrbou bol moj kolega...a nejak to prišlo...a ostatné si vieš domysliet...Rozvod bol smutný pre oboch,trval rok, on ma miloval ja už nie...navštevovala som aj odborníka, pretože je tažké ublížit mužovi, ktorý Vám chcel dat všetko...ale pre každého je to ,,všetko,, iné...vyčítal mi, že mi dal dom bez uveru, že mi dal lásku, a aj modre z neba... ja teraz žijem v byte s uverom na celý život, ale som štastná...vydala som sa a s týmto manželom sme spolu 5 rok...je lahké sudit, ale máme na to vobec právo? nik nežil moj život, nik z jeho strany sa ma nepýtal, či som tam štastná, nikoho nezaujímalo, že po nociach som plakala, pretože som sa tam cítila ako v klietke...teraz ma jeho strana nenávidi...ale oni nevedeli o mne nič...pre nich bol život na dedine dokonalý no pre mna hroza....

zzzz128
15. júl 2013

@bianka0111 toto sú akoby moje slová,presne,presne do bodky to isté prežívam....vo všetkom. Okrem kolegu 😅

adri266
15. júl 2013

@bobulka34 Takto. Verim v manzelstvo na cely zivot, ale chapem, ze city po case mozu ochladnut, ze sa vo vztahu najde nieco, co tam predtym nebolo /alkohol, ine zeny, muzi, problemy, atd/. Ak manzela nemilujes, ak Ti ten vztah nic nedava, ak si sklamana a citis sa na dne, tak to ries. Ale predtym, ako si budes hladat noveho milenca, frajera, partnera, pories vztah s terajsim. Lebo inak je to uder pod pas

ndrag
15. júl 2013

Ja som takto ukoncila dlhorocny vztah, nebolo to skrz ineho, ale ten iny to len cele urychlil. Mala som milujuceho partnera, ktory by pre mna spravil vsetko, citila som sa pri nom fajn, boli sme stale spolu ale nieco tam chybalo, nebolo to ono. Posledny rok to vo mne vsetko padlo a ja som si zrazu uvedomila, ze pri nom nechcem stravit zvysok zivota, ta predstava ma normalne desila. Bolo pre mna velmi tazke opustit niekoho, kto bol ku mne vzdy dobry a miloval ma, ale podarilo sa mi to. Chvilku potom som sa dala dokopy s tym druhym muzom. Na(ne)stastie skoncil aj ten druhy vztah a ja som ostala sama. Ked nad tym rozmyslam, tak som si to v priebehu pol roka precitila z obidvoch stran - ci uz opustajuceho alebo opusteneho a môzem povedat, ze to bola pre mna dobra, ale velmi tazka lekcia a nic z toho celeho nelutujem 😉 . Momentalne som si dala pauzu co sa vztahov tyka a snazim sa venovat iba sebe 🙂. Ale ak sa niekto novy objavi, tak sa tomu branit rozhodne nebudem..

tykat
16. júl 2013

@bianka0111 a svojmu ex si to povedala že si nešťastná? plakala si aj pred ním či len po nociach? vedel že život na dedine nie je pre teba? skúšala si to všetko povedať aj jemu? či len kolegovi? ...vieš lebo toto všetko sú veci ktoré sa dajú riešiť, ak je tam láska. Ale asi nebola takže "život na dedine ma nebaví" je len výhovorka.

bianka0111
16. júl 2013

@tykat Ano vedel,že sa tam len trápim...no veril, že rokmi to prejde, ked som mu hovorila, nech ideme do mesta, nech to skusime, vždy mi oponoval, že načo, že bývame len 30 min. od mesta, že máme auto a bla bla...on ani len neskusil ist do mesta, nechcel a tak ani nešiel....aj jeho rodina to musela vediet, pretože vždy ked bol v práci, vždy som utekala do mesta, robil 12-tky v meste kde bývam, a to bola moja záchrana, ráno som vstávala s ním, aby som išla do mesta...mama moja to videla, a skušala mi pomoct tak, že vždy ked mohla prišla za mnou na dedinu...nepoznala som tam nikoho, a ked som ostala v dome s malou, porobila domácnosti a sadla na bicykel a išla po dedine, každý den som zastavila v priemyselnom obchode, prebicyklovala dedinou...pre mna to nebolo jednoduché...nebolo...ked som išla do práce bol to utek....tykat a ty bývaš kde?

tykat
16. júl 2013

@bianka0111 práve že bývam na dedine a tiež som sa bála ako to bude keď nikoho nepoznáme, sťahovali sme sa z iného mesta na dedinu k BA. Mne to vyhovuje, kľud, pokoj, v BA som za 20 minút. Na dedine sme 7 rokov a nepoznala som tu vobec nikoho, teraz už poznám kopec ľudí, najviac som sa zoznámila cez deti. Tu je to také jednoduchšie ako v meste. Ľudia sa zdravia, usmejú. Nemala som s tým problém. Ale bicykel som hneď zavrhla to sa veľmi nezoznámiš keď okolo len presvištíš 😀 . Chodila som veľa na prechádzky s kočíkom, to sa hneď niekto nájde, pristaví, potom na ihrisko, aj do takej cukrárničky s výbehom, tam bol kopec mamičiek. Potom školka, škola, detské oslavy, akcie v dedine. Teraz už chodím do práce do mesta tak mám známych aj tam, sme dobrý kolektív, deti sú väčšie, majú kamarátov.
Mňa zaujímalo či o tom tvoj muž vôbec vedel že si nešťastná. Ale evidentne vedel a neprišlo mu to dôležité.

maria1989
16. júl 2013

@bianka0111 "vraví sa", že keď má človek partnera rád, pôjde s ním aj na Sibír bývať :D ale to predsa vieš 🙂 fajn že si teraz šťastná 😀 len povedz svojmu terajšiemu, nech sa neopováži kúpiť dom 😉

bianka0111
16. júl 2013

@maria1989 moj manžel to velmi dobre vie...nedávno mu zomrel dedko, a babka ho prosila, či by sme tam neišli bývat, je to zachovalý dom s krásnym pozemkom...no on je povedal, že velmi rád, ale nie za cenu, že by ma stratil a vie, keby sa rozhodol pre ten dom, ja by som nešla s ním, aj ked ho velmi lubim 🙂
Moj názor je, ano láska hory prenáša a ano ak miluješ si ochotný spravit všetko, ale moj názor tak isto je, že nie za stratu vlasného ,,JA,,..

bianka0111
16. júl 2013

@tykat v tejto dedine bola jedna cukráren, ktoru pre malu učast zrušili....aj ked neviem, ved som tam s malou stále chodila to im nestačilo?? 😀 v mojom okoli boli tri mamičky - jedna pani v 50r. ktorá si slečnu adoptovala, no s nou som okrem prebalovania naozaj nemala inu temu...druhá sa tam nastahovala s manželom alkoholikom a dvomi detmi.....ich velký agresivny psík napadol dcérkynho malého psíka a zabil ho a to mi stačilo...posledná suseda bola celkom fajn aj ich malá sa chodievala k nám hrat...ale ako vidíš, evidentne mi to nestačilo, nenaplnalo ma to...ked bol ex doma, bolo mi fajn...ale stalo sa, ked som z nejakého dovodu nemohla ist s ním do mesta a on bol v práci 3dni po 12 ráno išiel večer prišiel..,.to bolo pre mna hrozné..
Podla mna to nebolo pre neho doležité, pretože sa nevedel v žit do mojej koži....spoločník počas jeho nepritomnosti bola moja milovaná dcera a svokra...

mima4
16. júl 2013

@bobulka34

Neviem ci si vydata, pokial si slobodna a mas iba priatela, pripadne s nim deti, mas pravo hocikedy odist z tohto vztahu, pretoze svojmu priatelovi/partnerovi si sa k nicomu nezaviazala.

Ak vsak si vydata, neviem ci ste sa brali pred Bohom, ale napr. u nas luteranov je manzelsky slub takyto:

Ja XY na svoju česť a kresťanskú vieru sľubujem pred Trojjediným Pánom Bohom: Otcom, Synom, i Duchom Svätým , že teba XY, ktorú som si dobrovoľne vyvolil za manželku, neopustím ani v biede, ani v chorobe, ani v šťastí, ani v nedostatku, ale budem ťa milovať, o teba sa strať, vernosť ti zachovávať a tak, ako to Pán Boh vo svojom slove prikazuje, s tebou verne nažívať až do smrti.
🙂

Ja som svojmu manzelovi neslubila "budem ta lubit, pokial to budem citit, budem ta lubit, ale ak by naaahodou sa zjavil niekto dokonalejsi, pojdem za nim". Na svete beha dost muzov, s ktorymi by som si dokazala skvele rozumiet (realne si myslim ze za zivot dokazem takych stretnut cca 5-6), muzov, ktori maju lepsie vlastnosti ako moj muz, muzov, ktori su skveli, uzasni, milujuci, lubili by ma a davali by mi omnoho viac ako moj manzel... ale manzelstvo je prave rozhodnutie sa PRE JEDNEHO MUZA na cely zivot, bez ohladu, ze sa mi srdce zachveje pri inom, bez ohladu, ze mi sibne 😀 , bez ohladu hladania nejakeho serialoveho "pana bozskeho"... bez ohladu, ze by som si s inym rozumela lepsie, a mozno by mi aj bolo lepsie 😉 Proste zvolila som si jedneho muza na cely zivot a slubila som mu, ze ho BUDEM MILOVAT. Pokial ludia vstupuju do manzelstva z lasky, lubia sa, nie je problem milovat sa cely zivot (pravdaze vztah je vzdy o dvoch ludoch).

Poviem to aj tak, je mi smutno, ked vidim rozbite rodiny, kde "kazdy ide za hlasom svojho srdca"... pretoze srdce je klamlive, zavadza. Pokial v zivote nie je vyvazenost srdca a hlavy, rozhodnutia vedu ku sklamaniam, k nenaplnenemu zivotu....

lucia20
16. júl 2013

@bobulka34 presne tu istu dilemu som riesila ja minuly rok v decembri.... vybrala som si, ale nie manzela.... mrzi ma to, boli ma to, ale bolo to spravne riesenie.... teraz som stastna ako som za 12 rocny vztah s manzelom nebola.... je to uplne o inom, ked vies co ti v manzelstve chybalo cely cas a ten druhy ti to vie dat, tak preco ostavat tam kde si neni stastna....

seve_ranka
16. júl 2013

@mima4 napísala si to úžasne! 🙂 pravda pravdúca...

sea23
16. júl 2013

MaNžELSTVO BY MAL BYť ZVäZOK NAVžDY,KED STE SA BRALI,MILOVALI STE SA,ROMANTICKY ,VAšNIVO,Z CELEHO SRDCA,On bol vtedy "ten pravý"tá spriaznena duša....láska po čase vyprcháva,nieje stále rovnaká"ružová" a to,že ťa na istý čas zaujme a prebudí v tebe to stratené-zabudnuté niekto iný,neznamená,že s ním to bude nastálo....Sľúbila si sa manželovi,máte deti(predpokladam) ...moj nazor je,že ti chýba to,čo cítiš u toho druheho,ale si vydatá,potrebuješ to v prvom rade riešiť s manželom,povedať mu,čo ti chýba a musite sa pokusiť to zachrániť spoločne "TO JE LASKA" !

googlinqa
16. júl 2013

je to vzdy riziko, nikdy nevies co bude po rokoch dalej, zo zaciatku je vsetko krasne, potom uvidis

sirene
16. júl 2013

Este pred par rokmi mal doma kazdy klasicky velky CRT televizor a zrazu prisli nove ploche moderne plazmy. A tak este stale fungujuce telky putovali do pivnic ci na povaly, hoci vykonavali rovnaku zakladnu funkciu ako tie nove...je to mozno odlahceny pohlad na tvoju situaciu, ale co navyse ponuka novy chlap od toho stareho? Vo vztahu je vzdy jeden ten, ktory miluje a druhy je milovany. Ten milovany po rokoch zacne pochybovat a hlada niekoho, koho by mohol milovat, no automaticky je v roli pôvodného partnera a vtedy moze vsetko stratit...