Otravná suseda

nicolinko
7. sep 2022

Baby prosím vás, pomimo detičiek táto téma. Čo robiť so susedou, ktorá neustále práši handry aj svetre aj všetko možné z okna aj z balkóna.. najväčší problém je ten, že bývame presne pod ňou a teda moja parapeta aj balkón vyzerajú otrasne, ja už nevládzem zakaždým umývať všetko, nehovoriac o tom že keď je pekné počasie vešiam si prádlo na balkóne.. ono to nie je že by vyprašila ráno a večer čo potrebuje ale kedykoľvek počas dňa aj 30x.. som z toho zúfalá, všade mam jej vlasy a omrvinky a to aj na čistom prádle 😮‍💨
Akože mohla by som ju vyšmariť ešte tým oknom ak už iná alternatíva neexistuje..
Pomooooooooc 😭

nicolinko
autor
7. sep 2022

@zara0201 áno omrvinkami. Aj plast z chlebíka tam mali 😚

nicolinko
autor
7. sep 2022

@zara0201 byvala som v dome nemusíš mi hovoriť koľko x tam treba utierat parapety

viestta
7. sep 2022

@nicolinko vitaj v klube. Pre niektorých je toto úplne normálne a nikdy nepochopia, že civilizovaný clovek to nerobí.

nicolinko
autor
7. sep 2022

@viestta ale vidís ze vo fóre sa útočí iba na mňa a ja som ta suseda s ktorou sa vlastne nedá žiť.

viestta
7. sep 2022

@nicolinko o tom co dokáže skončiť na balkóne a na parapete by som mohla romány písať. V živote som nič nevyprasila čes okno ani cez balkón, ale keď tak pozerám po okí tých panelákoch, som divná. Každý prasi. Všetko, prachovky deky, koberce, posteľné. Ú nás skončil na balkóne susedín koberec, bez habby došla sa opytať, že si ho zoberie. Keď sa jej mama pokúšala vysvetliť, že ten koberec nám polamal kvety a zaspinil čerstvo vyvesane pradlo, ešte vyskočila, že či ho náhodou nemá zobrať oprat. 🙄Vlasy, chlpy, prach, odrobinky, papieriky od cukríkov na parapete ležia pravidelne.

oslo1
7. sep 2022

Co mate v bytovom poriadku?

My ked sme kupovali dom, tak tam boli aj nejake pravidla. Nesmieme prasit nic z okna, aby sme nevyrusovali susedov. Ja aj tak nic neprasim. Ak potrebujem, tak idem do zahrady.
Ale viem si predstavit to svinstvo, co ti tam napada. My sme na Slovensku zili v panelaku na najvyssom poschodi a teda parapeta bola cista. Ale ludia vyhadzuju aj ine extremy z okna.
Asi by som isla pani susede povedat. A ked vidis, ze otvara okno, tak jej normalne povedz, nech ti neprasi to taniera.
Ale s hentakymi ludmi sa nevyhadas, nervy budes mat vzdy.

macatt
7. sep 2022

Ahoj, ja som mala taký problém, keď susedia mali psa( žil 15r) no a ten hrozne pĺzol, ja som si jeho chlpy nosila z balkónu do postele, mala som ich v kuchyni..raz som upiekla koláč( myslím aj posledný😅) vyložila vychladnúť na balkón a na čokoládovom koláči tie jeho biele chlpy🙈 išla som im ho odniesť susedom a zaželala dobrú chuť, potom som zametala tie chlpy a odkladala a asi 2 x rozsypala na ich rohožku(čisté zúfalstvo fakt).. stále to nekoncilo, sedím na balkóne, pes mal nejakú kožnú chorobu a ona mi vyprášila kúsky kože a krvy.. kričím ,,si normálna suseda?? Keď dostanem niečo od toho psa sa nedoplatíš”..Potom chvíľku pokoj a na Vianoce som vyložila kapustnicu, bola zakrytá len 3 mm som ju nechala vetrať, no ako fúkal vietor tak všetky chlpy mi popadali do Vianočnej kapustnice.. napísala som v afekte list, že nemienim žrať ich chlpy, že nemienim spať s ich chlpmi a rovnako platím nájom aj za balkón tak že ho chcem využívať a zbadám ešte jeden chlp že to pôjdem riešiť vyššie😊 nech si proste zoberú tie deky pred činžiak a prášia tam, alebo nech prášia cez okno z druhej strany…a bol pokoj.. musíš sa jej povyhrážať a urobiť bububu, budeš mať dieťa, budeš sušiť prádlo, možno aj vyložíš kočík s bábätkom, treba to riešiť..Držím palce.. neviem ako to funguje, ale na Mestskom úrade by mohli poradiť, keby aspoň blokovú pokutu dostala tak by si to rozmyslela určite..

viestta
7. sep 2022

@cocolino234 ináč by si sa na vec pozerala, keď vložíš v kočiari bábätko na balkón, nech si pospi a po 15 minútach zistíš, že v kočiari ležia 3 listy z čínskej ruze, chlpy z nejakej čiernej deky a kopa odrobiniek. A aj keď by prasili všetci susedia, tak väčšina spadne na ten balkón pod. Môže ta yebnut v priamom prenose, keď vyvesias prádlo a do 10 minút ti pred balkónom vlajú susedíne koberčeky z kuchyne, pretože ona upratuje. Každé ráno musíš počkať s vetraním, kým ona vyprasi deky z gauča, a tie deky vidíš, že visia z okna nad tebou. Ak pozanudmes, tak vieš čo chrustali večer pri telke, lebo vzorku máš nielen na vonkajšej parapete, ale aj na vnútornej aj na dlážke ak fúka vietor tým "správnym" smerom. Prach z prachovky a múka z utierky to už sú len serepeticky, ktoré v takom prípade ani neriešis.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macikovaiveta
7. sep 2022

@nicolinko No to máte pravdu , to je hrozné, tiež by mi to vadilo, no ešte zaskliť balkón, ale to sú náklady pre Vás

viestta
7. sep 2022

@evamarek77 takže nakoniec autorka je bordelarka, lebo neutiera parapety ob týždeň, a suseda co prasi cez okná a balkón je úplne v poriadku? Ty budeš asi tiež z tých prášiacich

vlastnynazor
7. sep 2022

@nicolinko nemyslim si, ze je to vsetko len z prasenia. Nevsimla som si vrchnych susedov, ze by prasili decky, obrusy..., teda priamo nadomnou je stary pan, to pochybujem, ze by z okna prasil hocico a tiez mavam na parapete zvonka takuto spinu.

natalinka25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicolinko
autor
7. sep 2022

@evamarek77 fajn teraz som bola na dovolenke tak je to mesiac a pol, kľudne o dva tri dni odfotim parapetu ci som ja ta necistotna keď aj balkón vysavam a nie zametam aby som neprasila susedom..

nurielka
7. sep 2022

@nicolinko a to keď si zavesí nad tebou suseda vtáčiu búdku na okno to je len iná liga. Ob**te parapety by si už dupľom nechcela umývať. Toto čo píšeš je nič😄👍 ale chápem tvoje rozhorčenie, no pochybujem, že s tým niečo spravíš.. keď si sa rozhodla žiť v byte a na nižšom poschodí.. tolerance tolerance.😄

emily_666
7. sep 2022

Nuz, ja byvam v dome, a teda netusim, ze kto nado mnou prasi, lebo ja mudim zmyvat parapety kazdy tyzden, co je na nich taky humus. A to byvame v dedine, mimo hlavnu cestu.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bimbambom
7. sep 2022

@nicolinko
@viestta to isté mám , ešte by som prežila ten bordel , dajme tomu . Ale prášiť na prāve vyvesené prádlo ? To mi už naviera žila na čele !
Nepomohlo nič, musíme s tým žiť .

natalinka25
7. sep 2022

@nicolinko tiež bývam na prvom a je to hrozné ako píšeš ale zato nemôže tá suseda to je nevýhoda bývania na prvom poschodí všetko možné popadá na tie okná a parapety ja keď umyjem okná tak sú čisté 3dni. Veľakrát si nájdem aj na balkóne plastové fľaše alebo krabicu od pizze väčšinou keď fúka vietor tak mi pristanú na balkóne od susedou alebo aj kosti keď suseda praší deku psíkovi ktorá býva na pravej strane a ja na ľavej alebo aj vlasy zo strojčeka keď susedia s tretieho sa strihaju proste to je ten život v bytovke nič sa nenastazujes .😉 Nám napríklad stále padajú hračky s balkóna mojím dcéram.🤣 Fu ešte že sme na prvom.🙂

lalenka33
7. sep 2022

Toto pochopí len ten, čo býva pod takýmito inteligentami, čo všetko prášia. Ja sedím na balkóne a v káve mi bežne pristanú vlasy, prach, omrvinky a áno počujem, že to práši suseda nadomnou. O popole na bielom sedení ani nehovorím. Prevesený mokrý koberec je len bonus. Dohováranie 0 bodov hlavne, že tituly by si dala aj na čelo napísať aby každý vedel, aká je múdra pani psychologička.

jaroe
7. sep 2022

V paneláku si mozu dovoliť prášiť maximálne ľudia z prízemia. Ja uz nechapem, co za prasce a ignoranti medzi nami ziju....

daisydee
7. sep 2022

@nicolinko suseda kludne moze trpiet chorobou - OCD( obsedantno kompulzivna porucha), cize ma potrebu dokola upratovat, prasit, umyvat uz upratane…. S tym asi nic neurobis.
Neporadim s tymto.

U nas suseda nad nami vyhadzovala kosti a vylievala masovu stavu akoze pre macky- mala som celu parapetu od masovej stavy.
Dohovor nepomohol, tak som to nafotila a napisala som im list s tym, ze ked to neprestane, tak to budeme riesit s domovnikom, pripadne so spravcom.
Asi rok boli ofucani, ale potom s tym prestali.
Teraz vyhadzuje uz len chleba pre vtaky.
Ona ale psychicky nie je uplne ok.
Drzim palce.

nurielka
7. sep 2022

Raz som počula suseda vedľa nás kričať ako kričí na tú susedu s vtáčiu búdkou(prasila deky akurát), že ešte keď raz vyprasi tu deku a nepôjde s ňou inam, tak jej príde vyprasit iné veci.. takže aj tak sa dá..😂 ako vtáčia búdka ostala, ta je nad nasim bytom, ta ho nemá preco trapit, ale deky už suseda neprasi. 😋

nicolinko
autor
7. sep 2022

@daisydee asi ani moja nie je po psychickej stránke ôk lebo vonku 40stupnov a ona rusko a gumené rukavice na sebe.. aj vonku aj vo vchode zakaždým co som ju videla ale čo môže toľko upratovať v jednoizbaku 🤔

svokrinjazykmonika
7. sep 2022

@nicolinko ja som raz prášila deku z balkóna a svokra mi povedala že to takto nemôžem s balkóna že iba na druhej strane sa má prášiť kde nie sú balkóny. Tak reku ja som nevedela ale odvtedy to dodržujem. Ale neviem či je to len také zo slušnosti že to všetci dodržujú alebo či je to aj napísané v nejakom bytovom poriadku alebo ako to nazvať.

20erika07
7. sep 2022

Nechapem toto prášenie ,raz som to vyskúšala, byvam na prizemi a nikdy viac, ved aj mne to islo vsetko dnu, prasila som kupelnovu predlozku, vlasy naspäť lietali 🙈
Radsej ju 100x povysavam. Keby mam susedov pod sebou, nikdy by som to ani nevyskusala.
Ako dieta som si velmi dobre zapamätala, ze ked sme mali ryzu na obed a ja som ryzu neznasala, napadlo ma to vyhodit von oknom z 5poschodia. Vsetko skoncilo na 4tom poschodi na susedinom okne 🙈 hanba a strach ma premohli, po otvorení dvier nahnevanej susede 🤦‍♀️
Takže, z okien zasadne uz nikdy nic nevypustim 🙂

@nicolinko odporucam zbehnut za susedou, nech si umyje balkon a parapety a nech caka a sleduje,ze jej nieco ukazes, vybehni za susedou nad nou a popros ju ci by nemohla nieco poriadne vyprasit,aj viac toho a potom sa chod opytat susedy nad tebou ci by sa jej to takto pacilo dokola, lebo Tebe sa to uz prestava pacit .
Ak si si teda ista , ze to ide len od nej.

bruneta880
7. sep 2022

@nicolinko ja som asi tiež nejaká vadná od mala, lebo mne keď sme bývali v paneláku, tiež takéto správanie normálne neprišlo...iste si pamätáš staré dobré komunistické vysávače, keď sa vrecká ešte museli vyprášiť, keďže boli látkové...ja ako desaťročná som už doma samozrejme upratovala, a vrecko som pekne, keď bolo plné, bola vysypať a vyprášiť von do smetiaka...no, ale mali sme takú susedku, ktorá vrecko síce doma vysypala, ale ten ostatný hnus prášila z okna!(Bývali sme na piatom úplne najvyššom poschodí). Ja keď som ju videla z okna vedľa mňa 🤯 a vyletelo mi " vy ste jeb..tá"?
Zabuchla okno, a ešte v ten deň pri výťahu povedala mojej mame, či vie aké vybrané slová používa jej desaťročná dcéra...mamina samozrejme hneď jed a síru na mňa, no ja som sa nedala a pred susedou som mamine povedala čo robila...mamina mala chvíľu "mozgový kolaps" a potom jej položila rovnakú otázku 🤣🤣🤣
Síce som nepomohla, no čo ti poviem niektorí ľudia sú naozaj jeb...í

nicolinko
autor
7. sep 2022

@bruneta880 pobavilo aspoň 🤣

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
7. sep 2022

@evamarek77 prach a bordel od susedov sú dve rôzne veci. Prach mam aj ja, ale chuchvalce textilných vláken to je už niečo iné. Síce máme stromy okolo, aj lístie z nich lieta, ale nerastú nám okolo ani čínske ruže ani diffembachie. A aj keď v Košiciach fúka silný vietor, nie je taký silný aby vytrhaval ľuďom vlasy a tie by potom sa dali na paralety. A aký prírodný ukaz by spôsoboval výskyt múky, omrviniek z chipsov a šupiek z tekvice na balkóne, to už si neviem vôbec predstaviť.