Partner ma len využíva?

25. máj 2020

Ahojte.. aký máte prosím názor..?

Sme spolu niečo cez 3 roky. Máme obaja po 40..
On má deti, ja nie...ženatý údajne nebol.

Plánovali sme spoločné... doteraz k tomu neprišlo..

Ani raz ma neobdaroval na Vianoce, ani raz si nespomenul na moje narodeniny. A dodatočne mi tiež nič nedal.. že to už by bolo “trápne”..

Žije u mňa na západe, rodinu má na východe.

Svojim rodičom o mne doteraz nepovedal, súrodencov nemá.
Svojim dospelým deťom tiež nie.. matke svojich detí tiež.
Vysvetlenie: že on sa nebude strapňovať a hovoriť že s niekým je, keď to nakoniec nevýjde, keď on nemá ešte istotu..
Lebo že keď ON niečo také prehlási, tak to už musí niečo byť/znamenať.

A mimochodom, nepoznám žiadneho jeho kamaráta. Vraj žiadnych nemá, že to nie sú skutoční kamaráti.

Slová “ľúbim ťa” som od neho ešte nikdy nepočula.
Vysvetlenie: nedozrel čas, ešte si nezaslúžim, atd..

Svojej ex voláva , a denne si píšu.
Keď som mu na to prišla, veľmi ma to ranilo, on tvrdil, že volajú len kvôli deťom... len tie deti majú okolo 25 rokov.. a s nimi je v kontakte oveľa menej ako s ich matkou..

Potom mi raz povedal, že z úcty ku mne s ňou prestal komunikovať... zaklamal mi to 5 minút po tom, čo si dopísali...
Po konfrontácii sa s tým už ani neskrýval, a označuje to ako plus, že však neklame.
Keď mu ona zavolá, odchádza do vedľajšej miestnosti vykecávať.. kvôli nej preruší náš rozhovor v polke vety, nech je o čomkoľvek.. alebo keď mu napíše že s ním chce volať..
Už sa ani moc nepýtam, ale keď sa spýtam, povie že to len teraz ju “musí vypočuť”, lebo menila prácu, a chce sa vykecať, že jeho to v podstate ani nezaujíma, ale zo slušnosti ju vypočuje, lebo je to matka jeho detí atd..
Len takto zo slušnosti ju počúva a vypisujú si denne
Dobré ráno, o tom čo sa jej snívalo, a neviem čo ešte..
Zobrazovalo sa mu to na displeji, inak má mobil zamknutý..
...kde je slušnosť ku mne..?🤷🏻‍♀️

Vraj to bola veľká láska, ale že nemôžu byť spolu, lebo sú tam krivdy z minulosti, cez ktoré sa ona nevie preniesť...(jeho verzia)

To o tej veľkej láske sa mi nepočúva dobre..

To, že komunikujú som prvý x zistila tak, že po 2 či 3 mesiacoch vzťahu, kedy som ja ešte lietala na obláčiku, mi od neho prišla správa aj s fotkou, kde sa odfotil v mojej spálni s teplomerom, a podtextom, že tvoj medvedík sa už cíti lepšie...
Pokým som mu ja varila obed..

Najprv sa to snažil zakamuflovať, že to bolo mne, nejdem do zbytočných detailov prečo to viem, ale bolo mi ihneď jasné že tá správa prišla mne omylom.
Potom zmenil rétoriku, a sucho mi oznámil, že oni spolu takto komunikujú a ona je jeho mačička a on jej medvedík, že sa tak oslovujú.

Ja už ani neviem ako vyzerá normálny vzťah. Tento človek ma tak zmagoril za to obdobie, že sa strácam. Prosím reakcie ľudi, ktori majú skúsenosti napr s manipulátormi..

Je to životný pesimista, ja skôr také slniečko, a on ten mrak.

Odchádza skoro ráno, vracia sa až večer.
Domáci servis má, napriek tomu frfle, akoby to upratal on, ako on to vie lepšie atd..
Metódu “nech sa páči” som skúšala, ostalo vtedy len pri rečiach.
Niekedy uprace, ale teda po chlapsky. Ciže to seba vyzdvihovanie aký on je Monk sa nepribližovali realite..

Hovorieva ako sa zmení... zasa nemám 15 aby som si myslela že si niekto zrazu zmení charakter, povahu, návyky..
Netlačím na neho, pozorujem..

Viem, že chlapom treba načúvať.. a tento po každých narodeninách hovoril o konci.. už 3 x som si v narodeninový deň vypočula monológ o rozchode..
To ako jeho reakcia na to, že zabudol..
Ja som ho počúvala mlčky, jednak pre bolesť, a jednak z dôvodu, že nebudem predsa oponovať a vtierať sa do priazne niekomu, kto o mňa nestojí.. aj keď to bolí..
A potom uvažujem.. manipuluje citmi dobrého človeka?
Alebo čo tým sleduje?

Lebo city tam sú... ale po posledných odignorovaných/zabudnutých narodeninách si hovorím, či napriek bolesti, ktorá by časom isto prebolela, stratenému času a energii, ktoré som mu s láskou obetovala, nebude lepšie dvihnúť kotvy...

Moja otázka, ktorú si často kladiem..
Existujú ľudia, ktorí vás nemilujú, milujú LEN TEN POCIT, akým milujete vy ich..
je aj on tento prípad..?

acrobaleno
28. máj 2020

@iviacik Ak by som nepoznala takéto debila aj irl tak by som možno trošku bola skeptická. Ale keďže viem, že také čudá existujú, nemám dôvod jej neveriť.

pieksamaki
28. máj 2020

@iviacik
To je sice pravda.....ale podla mojho nazoru...v tomto pripade autorka popisuje konkretnosti a bola jasne zaslepena....nevedela ako to ma vyzerat....toto podla mna nema moc inu druhu stranu...aj ked si rozumieme...ze ano....ale tu popisuje autorka konkretnosti o charaktere....ani raz ju neobdaroval na vianoce..ani k narodeninam....nepozna ziadneho jeho kamarata...
Toto je defakto chory vztah od zaciatku.chlapec mal dieta s inou zenou...ma nieco ine zazite....jeho deti maju predsa 25...to ich mal v 15?.dajme tomu v 17 ...to je uplne iny smer zivota.
Skor si musi polozit ona otazku co jej ocarilo ked sa dali dokopy? Od zaciatku to bolo vyuzivacne...ci len na servis...alebo len spolocnost....alebo pod....on vsak nedava do toho vztahu nic...podla mojho nazoru....je cisto sebecky.

kassandra25
28. máj 2020

@masha185 ja som mala tiez tak. Tiez playboya, za ktorym sa baby trhali. No aka som bola stastna, ze ho mam ja. Ale do prace chodil, to bol ako drak a narodeniny, meniny, ci vianoce, to nikdy nezabudol, to vzdy som podostavala. Aj to lubim ta, zas vedelvpovedat. Ale aj tak, v mnohom, uz sme od seba, po 3,5 rokoch.

h2
28. máj 2020

@leuchtturm 😁 Toto je super, trefné! 👍

h2
28. máj 2020

Autorka, tak ako to dopadlo? Vykopla si ho? Neviem prečo, ale mám pocit, že nie. ☹️

nutelka21
30. máj 2020

Vyuziva ta,zbal mu svestky a nech vypadne.je to parazit

lussyl5
31. máj 2020

Vyzerá to tak,že so svojou ex nie je vôbec rozídený,len odišiel za prácou a vlastne ju podvádza s tebou.Také mi to príde.

taga
31. máj 2020

Miluje svoju ex, ty si len taka nalepka, ty ho lubis, jemu to robi dobre, ale on ta kikdy nebude milovat a svojim postojom k tebe ta znici.. pisala si, ze ty si slniecko! Prosim ta, odozen ten mrak zo svojho zivota, a najdi si k sebe milujiceho partnera, ktory si ta bude vazit ❤

autor
2. jún 2020

Ďakujem vám všetkým, ktoré ste písali rady a komentáre, kde ste naozaj empaticky radili a snažili sa do mňa vžiť.

Čítala som si ich opakovane, prebudili sa vo mne opäť všetky tie pocity krivdy, ktoré mi spôsobil a spôsoboval, všetko to pekné, čo mi nikdy nedoprial.

Znenávidela som ho.

Dôvod, prečo som to doteraz trpela, nie je ten, že som hlúpa či chorá, ako tu ktosi nie príliš pekne napísal, a veru dlho som zvažovala, či ho sem napísať.
Neviem či ustojím prípadné negatívne reakcie na tieto skutočnosti, mám sama dosť čo robiť so sebou, aby som to rozdýchala, aby som od zúfalstva a opätovného uvedomenia si všetkého neskočila z okna.
Možno to aj nezvládnem, uvidím čo to so mnou spraví..ešte som to nikomu nepovedala..
Napíšem , čo napíšem, a hlbšie detaily tu rozoberať nebudem, nechcem, nevládzem..
Potláčala som tú pravdu do úzadia sama pred sebou...roky.

Totiž okrem vyššie spomenutých “vlastností” pána chuja , ktorý mi doteraz vymýval mozog o mne, aká som ja hrozná osoba a ako môžem byť rada, že je on pri mne... okrem toho je tu ešte jeden nespomenutý fakt.

A to, že keď sme boli v relatívnych začiatkoch, vtedy sme robili spolu vo firme môjho starého otca, ktorý medzičasom zomrel, si on “požičal” z firemného, tzn pre mňa z rodinného všetky zarobené a usporené peniaze.... normálna sprenevera...Vraj na tri mesiace.
Prešli tri roky..
S podnikaním som skoro skončila, dostal ma na kolená, vybral všetko našetrené, a nemala som za čo kupovať materiál... nechcem bližšie špecifikovať....už len sem tam nejaké malé zakázky občas vybavím, no je to bieda.
Našla som si aj normálnu prácu, na polovičný úväzok, aby som mala na účty.

A to som mala naplánované dieťa, ktoré by som teraz nemala ako uživiť.
Vďaka Bohu, že s ním žiadne nemám, máte pravdu.

Ja tú firmu vediem, aj účto riešim sama, takže ma nikto z rodiny nekontroluje, veria mi...a to mi trhá strašne srdce. Akurát sa čudujú tej práci, ale berú to tak, že som skromná a pracovitá..

A odvtedy so mnou manipuluje cez tie peniaze.
Čiže ak by som napísala že som s ním pre peniaze, nikto by nepochopil, že pre moje vlastné, a každý by to pochopil presne opačne.
Jeho správanie sa odvtedy zmenilo. Veľmi.
Keď má zlú náladu, tak mi hovorieval, či ich už nechcem vrátiť, a obdobné vety tohoto typu.
V tej firme už nepracuje. A dlh nespláca.
Ak by som ho dala zavrieť, z výplaty z väzenia by mi posielal tak po €10-20 mesačne, a to je na prd. Na seba nemá nič napísané...čo som pred tým nevedela.

Neviete si ani predstaviť, ako sa cítim.
Áno, vidím čo je to za zmrda, ale potrebovala som to počuť aj od vás bez toho, aby som uviedla tento strašný fakt.
Lebo som, cez vás všetky, potrebovala nabrať silu na nový začiatok, úplne, úplne od nuly, a to doslovne.
Ak máte pre mňa slová podpory, ako prežiť začiatky od úplného dna, sem s nimi.

Lebo po troch ťažkých rokoch zvažujem ten rozchod , čo pre mňa viac menej určite znamená zahodiť tú nádej, že tie peniaze niekedy ešte uvidím.
Tú nádej, s ktorou ma on ovláda a drží pri sebe. Ktorú mi stále dával. Hajzel.

Nechcem rozpisovať detaily, verte mi, že som opakovane skúsila už všetky možnosti za tie roky, a naozaj ich už v takom prípade neuvidím, okrem faktov a pre iné dôvody, aj z dôvodu jeho ješitného hnusného charakteru.

Na nejaké konštruktívne rozhovory on nikdy nebol, nesklamal ani tento krát, ale správy si odo mňa prečíta.
Tak som mu napísala jednu veľmi , veľmi obsiahlu.
Áno, predstavovala som si, ako teatrálne vyhádžem veci z okna a všetky tie skvelé nápady, ktoré tu padli. 🙂
No v skutočnosti sa zo mňa za tie roky pri ňom stala zlomená osoba, ktorá je rada, že to zvládla aspoň takto...

Jeho reakcia bola pomerne prudká, dozvedela som sa, že nič nechápem, a preto sa istotne budem musieť ešte veľa krát vrátiť na túto zem, že hneď ako zomriem, sa aj hneď narodím do nejakej zlej rodiny...(je dosť poverčivý)

Potom hovoril o tom, ako sa on veľmi kvôli mne zmenil (vraj k lepšiemu), a ja si to nevážim, a ďaľej dodal že on si myslel že ja budem iná, že myslel že budem vedieť ako na neho, ale že ako vidí, tak som rovnaká ako každá🖕🏼.

Potom sa pýtal, či si uvedomujem, že keď ho teraz vyhadzujem, že to znamená navždy, a že on už sa nevráti ani keď ho budem prosiť.

Takže predpoklady, že bude prosíkať a sľubovať sa nekonali, práveže som hlboko urazila jeho ego, a ešte sa snažil veľmi intenzívne manipulovať, a zanechať ma s pocitmi viny..ani neviem za čo... asi za všetko, čo mu v živote nevyšlo.

Mne celé toto uskutočniť trvalo preto tak dlho, lebo som sa vnútorne chystala okrem zmierenia sa, aj na všetky jeho manipulačné techniky. Malo to svoj význam.
Aspoň v tom oslobodení sa, a zvládnutí vykopnutia tohto príživníka.

masha185
2. jún 2020

Si žena a žiaden chlap na svete nemá takú moc aby sme sa im my ženy poddali takýmto spôsobom. Ano dá sa to dočasne ale vždy príde chvíľa ako u mňa alebo u teba, kedy príde zlom a povieme si stačilo. O čo je ten človek lepší väčší ako ty a ja? Serie s prepáčením rovnaké hovno takže jedného dňa reči typu: bezomňa by si bola nula, vďaka mne si kto si ..ktorým sme my tak slepo uverili ...tak tie reči zrazu sú smiešne a trápne ..A zistenie, že vlastne tá nula je on je ten bod kedy si vyliečená a zachránená z toho začarovaného kruhu a už na teba neplatia jeho manipulačné bláboly. Čo sa týka začatia od nuly, asi by som sa na tvojom mieste zverila rodine aj o tej firme ...dopodrobna. Budeš potrebovať podporu...rodiny ak nie tej, tak kamošky. Začiatky sú síce ťažké ale ver mi, že sú ľahšie než sa dosťať von z tekéhoto vzťahu. Najhoršie je zbaviť sa ho...Aj keď to neskúšal hneď ozývať sa ti bude ako mu chýbaš ako ho to mrzí ako sa zmení ...NIE !! Nedovoľ mu to potom ..je to zasa len manipulácia...Odmietneš, a začne byť zlý možno až agresívny...ak prejdeš tieto fázy tak ten začiatok uvidíš, že zrazu budeš slobdná a voľná a niet nad ten pocit. Budeš si to užívať. Držím ti veľmi veľmi palce a mysli na to že si bytosť, hrdá bytosť, žena a že my ženy zvládneme všetko ❤

pieksamaki
2. jún 2020

Tvoj partner ci co to je....je naozaj psychopat mierne povedane....musi mat nejaku diagnozu....bohvie ako zil pred tym.....
Dusevne chory clovek nepozna hranice....prizivuje sa na cudzom skrytou formou.....na psychiatrii by ti povedali znaky a formy.......v
Mozem len mierne poznamenat....ze aj firmu ak by ti mala skrachovat....sa vykasli na to...ale sa hlavne oslobod ....zacni naozaj od nuly a vzdy je najcennejsie zdravie ako majetok...aj ked jasne ze ta to zivilo.....potrebujes vela sil.
Ak by naozaj bolo treba poziadaj o pomoc aj urady...alebo relevantne zdroje...toto vsetko je aj dokazatelne........

buba24
2. jún 2020

Smiem sa ťa spýtať, či ti aspoň platí za nájom, prenájom alebo aj za tvoje upratovateľské služby???

zuzkaz91
2. jún 2020

Udaj ho!

janickacrazy
2. jún 2020

Je to proste hnusný a vychcany chlap, hneď by som ho udala na polícii, obral tá o peniaze, nenechaj to len tak. Aj keby ti mal posielať po 10 eur mesačne, to je úplne jedno, ide o to, aby bol potrestaný zato, čo urobil. Veľa síl prajem.

modrava
2. jún 2020

vykopnut, riesit cez policiu a sudy spreneverene peniaze, priznat sa rodine a s dotycnym panom sa stretavat len na pojednavaniach.
pravdepodobne rata s tym, ze dlh je odpusteny a ty ho budes ofukovat do konca zivota. alebo kym ho neomrzis.
niekedy je lepsie menej rozpravat a viac konat...
drzim palce..

eliska13
2. jún 2020

@masha185 typický manipulátor jeho reakcia v SMS to len potvrdzuje.Len zastrasovat...muselo to byť veľmi ťažké po tom všetkom čo spravil s ním ešte zdieľať domácnosť.Nenechala by som to tak

autor
2. jún 2020

@masha185
Ďakujem❤️

autor
2. jún 2020

@pieksamaki
Ďakujem za podporu🙏🏻❤️

eliska13
2. jún 2020

Čo spravil s tými peniazmi?

dusankomoj
2. jún 2020

Keď už chceš niekomu robiť fullservis,nájdi si niekoho 20 ročného s tehličkami na bruchu🙂 a tam bude aj šanca, že sa ešte bude dať vychovať! Tohto pošli IC naspäť na východ k mačičke,debila.

modrava
2. jún 2020

vlastne tomu nerozumiem. niekto ta okradne, dovedie na mizinu a ty ho za to opatrujes a poskytujes servis...

autor
2. jún 2020

@buba24
Jasné že nič neprispieval. Vraj nemá, zakaždým tvrdil.
Bezďák príživnícky, zmrd, hajzel jeden manipulatívny.

autor
2. jún 2020

@modrava
To nie je “za to”..
To bolo z dôvodu, že peniaze boli “na ceste”..
Už treba len vyčkať do piatka, a on mi ich vráti...
Potom do pondelka.. na 100%..
Pondelok sa nepodaril, ale v stredu ich už bude mať...

A takto dookola... tri roky..
a moje zúfalstvo , a tá nádej, ktorou ma kŕmil... cez tú nádej ma naďaľej takto využíval na prespávanie, pranie atd..
Sex som odstavila už dávno..

Je to natoľko veľká suma peňazí, že som chcela veriť tomu, že to vráti a následne ho kopnem do prdele...
Len ten deň neprichádzal.. a tak som, aj vďaka babám a podpore , za ktorú ešte raz ďakujem, zvládla poslať ho preč napriek tomu, že nič nevrátil.

nairia
2. jún 2020

ty vole, ja neverim svojim ociam a normalne sa mi chce grcat, revat od zlosti a nieco v amoku rozbit... tie jeho manipulatorske nechutne dristy ako ty si rovnaka ako ostatne a "ked ma nechas, tak uz peniaze nikdy neuvidis" a podobne... fuj! normalne ma pochytila neuveritelna zlost... zlost nad tym, ze takyto clovek (a nie je jediny) existuje a nici zivoty ludom naokolo... damy tu dobre radia - treba sa zverit rodine a najst sposob ako tomu spinavcovi dat, co si zasluzi... na peniaze cakas 3 roky, sama niekde v podvedomi si sa s nimi uz urcite rozlucila... mozno to riesenie samo pride, ked uz si mu otvorila cestu 🙂 velmi velmi drzim palce a prajem vela stastia!

janickacrazy
2. jún 2020

ja by som ho udala už len preto, lebo neskor si zase nájde novú obeť, ktorá bude rovnako trpieť ako ty, už len preto patrí za mreže, aby zase niekoho neokradol, mysli na to, prosím ťa

eliska13
2. jún 2020

No dávaj pozor, lebo taký chorý človek je schopný všetkého.Ja som to len zbežne prebehla, ale to rodina sa nebude raz pýtať na peniaze veď tam majú podiel či som to nepochopila?potom co spravis.Takze frajerka na východe si užívala tvoje peniaze?určite máš pocit hanby, viny...otrasná situácia úplne Ta zmanipuloval čakať 3 roky na zázrak bola si ako medzi 2 kameňmi.
Nepoznáš nejakých "zlých chlapcov" ktorí by ho chytili pod krk?je tá suma reálna, že ked si požičia vezme pôžičku, že to vráti?

autor
2. jún 2020

@nairia
Veľmi veľmi ďakujem za podporu... áno, ďalším krokom, ktorý mám v pláne, je povedať to rodine..

autor
2. jún 2020

@eliska13
Skúsila som všetky možnosti, a nepochodila som..

modrava
2. jún 2020

takze sa odstahoval? vratil kluce, zobral aj poslednu ponozku a isiel?
kam ak sa mozem opytat?

januska20
2. jún 2020

Prečítala som si všetky tvoje príspevky a veľmi Ti držím palce,aby si bola v živote ešte šťastná.