Pijú vaši manželia alkohol na rodinnej dovolenke s malými deťmi?

medeak
9. aug 2018

Ahojte. Zaregistrovala som sa az dnes, hoci vas citam uz dlho. Dnes ma uz totiz nadobro dopalila jedna vec, tak by som uvitala vase nazory ci je chyba vo mne, v mojich ocakavaniach alebo kde je vlastne pravda. Ide o toto. Mame s muzom tri deti, 15 rocne, 10 rocne a dvojrocneho chlapčeka. Momentalne sme na dovolenke formou all inclusive. Moja predstava bola a je taka, ze si mame tento cas vychutnat spolu ako rodina. Decka stsrsie su zlate, pomahaju. Problem je s muzom. Najmensi dvojrocny da riadne zabrat, je to tornádo, je problem, nakrmit, uspat, do toho zacinajuci vzdor. Som dost vyčerpaná. Namiesto oddychu to teraz vyzera tak, ze moj muz dovolenkuje po svojom. V priebehu dna vypije niekolko drinkov typu gin tonic, k tomu atd. vino7samozrejme vino,. Opity, ze by sa tackal nie je, ale pritlmeny ano.

medeak
autor
9. aug 2018

Pisem cez mobil, sorry. Ide o to, ze v takomto stave sa absolutne nevenuje najmladsiemu, je mu fuk ci sa maly naje alebo nenaje, ci spi alebo nespi. Ja sa v klude neviem ani najesť, zatiaľ co on si posedava za stolom a v pohode k jedlu popija vink, potom ho premoze unava, tak si zdriemne. Ked sa ozvem, som vraj matka, mam sa starať. On nam vraj zaplatil dovolenku, co este chcem. Je mi z toho smutno, vidim okolo seba ine rodiny a teda otcovia sa malym venuju, pomahaju krmit, santia s nimi na pláži. Chcem tak vela? Absolutne nechape, alebo nechce pochopit, co hovorim ja.

blairgossip
9. aug 2018

@medeak Ze on “VAM” zaplatil dovolenku? To si mu s detmi akoze cudzi clovek? To co ma byt by som si vyprosila take drze spravanie. A ze ty si matka sa staraj? A on neni otec on tie deti nespravil? Boli to susedove spermie ne? Debil

blairgossip
9. aug 2018

Normalne mu ppvedz ze si nezelas aby tolko popijal na dovolenke a sa zapajal, a nie ticho trpiet

lydus2015
9. aug 2018

@medeak a doma fungujete ako? Ak tiež tak, že sa o všetko staras sama, nemôžeš chcet zázrak na dovolenke... Či doma sa malému prikladne venuje a len na dovolenke je iný...?

loginexistuje
9. aug 2018

Ja by som sa s nim dohodla na case kedy sa bude venovat detom on a na oplatku by som dala maleho strazit tomu najstarsiemu dietatu a venovala sa muzovi tak aby ste mali cas sami pre seba mne by nevadilo ze si na dovolenke dovoli dat vino atd ale trvala by som na nejakom spolocne stravenom case

medeak
autor
9. aug 2018

Hovorim mu to stale a vzdy to skonci hadkou. Doma vela pracuje, je pravda, ze vacsia cast prijmu do domacnosti je z jeho strany. So starsimi detmi mam pocit ze pomahal viac, pri tomto najmensom je to skoro cele na mne. Akoze, keď mu poviem, ze potrebujem na hodku dve vypadnut, postrazi, to zas nepoviem, ale nadseny nie je. S tou dovolenkou on argumentuje, ci mu nedoprajem oddych, ze je to jeho sposob relaxu. Mne sa to nepaci, pride mi to total mimo, ze sa vo vsetkom okolo maleho spolieha teraz na mňa. Aj som mu povedala, ze ako by mu padlo, keby som tu od rana popijala ja a tym padom by sa viac menej staral on. Na to mi povedal to, co pisem vyššie. Som matka, mam sa starat, on poskytol financie.

liv1
9. aug 2018

@medeak prepac ze tak otvorene, ale evidentne ta tvoj muz ma dost v pazi. Samozrejme ze do toho az tak nevidime, ale on nosi peniaze tak co. A ty mas dovolenku kedy. Nikdy? Neviem no. By som mu nechala rano maleho a buchla by som dvermi so starsimi by som isla k vode. Nech sa postara...

erikavesela
9. aug 2018

No, na.otazku, ci popija moj manzel musim odpovedat, ze nie...on celkovo alkohol nemusi...u nas doma ani len puvo alkoholicke.si neda...ja by som sa tiez asi s nim dohodla, na tom, ze raz strazis a staras sa ty, raz on, ved aj ty si potrebujes oddychnut...ty nemas narok na oddych?..akoze zaplatil?...na to mozem povedat, ze je to totalny chuj...ved vsetky peniaze, ktore zarobi su celej rodiny a nue jeho...takze ste si zaplatili dovolenku...ked to nepojde, uzi si dovolenku s detmi a kasli na neho, nech popija a drichme...vobec si ho nevsimaj...prajem krasny zvysok dovolenky

sida456
9. aug 2018

@medeak ja by som si dala drink...... a nerozčuľovala sa nad ním..... mal moj partner tiež taký názor si matka staraj sa..... vykricala som mu či je normálny, či naše dieťa nechcel ... má 4 roky a do 3 rokov mi to hovoril. A ešte k tomu zadrel veď si zato platená. Tak som sa zaťala a všetko som nechala nech rieši on nákupy, účty....aj peniaze som pýtala od neho malému na oblečenie atd... všetko platil ani necekol...... a keď bolo že prečo nejdem na nákup tak som povedala, že som matka a starám sa o dieťa ty si ten čo živý rodinu tak sa staraj.....a išiel..... a potom nastal nejaký zlom a už nieje taký.... prečo ? Pretože maly začal Mat Tatomaniu všetko chcel len s tatom, mna nechcel stále bol nalepený na ňom.....🙂 tak ja na tvojom mieste by som sa uvoľnila a dala si drink nemusíš veľa stačí jeden dva. A nebuď nervózna potom bude aj maly nervózny...... alebo ešte jedna rada, vymysli si, že ta niečo boli, hlava, brucho a ostan ležať v posteli. Určite to zvládnu bez teba a manzel zisti čo ta materská dovolenka obnáša.

medeak
autor
9. aug 2018

@sida456 uz ma to tiež napadlo. No maleho este pred obednym a vecernym spankom kojim, tak s tym alkoholom neviem. Dalsia vec je, ze maly stale len mama, mama, ani len vo vode sa ma nepusti, to sa nestazujem, to konstatujem.

medeak
autor
9. aug 2018

A ano, maly to iste citi, ze som nervozna, je velmi citlivy, a o to viac je podrazdenejsi aj on. Dokonca predvcerom som chcela ist z plaze s najstarsou dcerou skor na izbu, ze sa osprchujeme, umyjeme si vlasy a teda ze strednu a najmensieho necham este s nimi na pláži, normalne mi to vytkol, ci mu akoze chcem nechat tam maleho, s ktorym je najviac prace😞

bambi78
9. aug 2018

U nas standard toto spravanie (doma aj na dovci) a to mame len jedno dieta. Jeho priority hraju prim. A dovolenku si platime kazdy sam, aj ked sme tam spolu. Takze ziadne take, ze celej rodiny. Kazdy ma svoj prijem a svoju kasu na naklady. A to muz zaraba velmi slusne.

medeak
autor
9. aug 2018

@bambi78 fuha, no ja si to doma akosi az tak neuvedomujen, ale tu mi to velmi vadí, cele nase odlišné chapanie dovolenky. Aj som mu povedala nech teda nabudúce ide s kamosmi a mozu pit cele dni

sida456
9. aug 2018

@medeak aha, tak to je problém keď kojis.......úplne viem ako sa cítiš, my mame len 1 dieťa takze ja som zvažovala aj odchod od neho..... aj som mu to povedala, že načo mám snim byt keď ja sa starám o dieťa a on živý rodinu.... to načo sme spolu ? Nič nerobíme spolu len ja sa starám o dieťa a domácnosť a ty chodíš len do roboty super krásny život tak o takomto sa mi nesnívalo. A môžem sa aj odsťahovať ak sa ti nepaci,,,,, som zvedavá kto ti bude prať, upratovať, variť..... herec tak má niekedy nahneval, že až až......Určite zahraj bolesť niečoho.

sida456
9. aug 2018

@medeak dobre si mu povedala.

medeak
autor
9. aug 2018

Mna to velmi vytáča aj preto, ze doma rozpráva o tom, ako si s rodinou uzijeme dovolenku a potom takto. A musim povedat, ze to nie je takto prvýkrát. Uz mal podobné maniere aj pocas dovolenky na SK minuly rok a vlastne aj predtym, ked sme mali len dve deti. Jemu akoby prepne a robi si po svojom

zuzinapipina
9. aug 2018

@medeak skus sa s nim uprimne porozoravat a povedat mu ako sa citis a ze potrebujes od neho viac pochopenia, podpory, a ze aj ty si človek a potrebuješ oddych, je to aj jeho dieťa teda deti, nech sa stara aj on. Nedus to v sebe a povedz mu to všetko, lebo ta to bude len trápiť. Musis si predsa vazit samu seba a dopriať si trosku oddychu aj ty.

bambi78
9. aug 2018

Su 2 typy muzov - rodinne orientovani a ti, co uprednostnia kamosov a vlastne konicky. Nedaju sa zmenit ziadnym dohovorom, vyhrazkami. A ked sa stazujem, som ta chora hysterka...

medeak
autor
9. aug 2018

@bambi78 no moj práveže s kamosmi nikam nechodi, kedysi chodil, teraz uz takmer vôbec. Na panske dovolenky vobec. On praveze chce aby sme isli spolu ako rodina, len mne akosi unika pointa ze na co, ked aj tak si robi po svojom. Vyzera to tak, ze ja nemám právo byt unavená, a uz vobec nie vypnúť

vroni
9. aug 2018

Ale ano, pije. Vecer, pohar vina, spolu so mnou. Deti su nase, ja som matka, on otec. Ak by “zabudol“, tak mu pripomeniem. Na pitky mech chodi sam. Zase ja kludne idem na dovolenku s detmi sama (muz ma podstatne menej dovolenky), mam fakt fajn muza, porobi, pomoze, s deckami sa vyblazni a zoberie ich aj same, ale na spolocnej dovolenke je najvacsie decko prave on. Taky hotel nie, teraz jest nebude a take uz vobec nie, tam sa mu nechce ist a na hento je prilis teplo (zima, mokro, sucho...), proste spolocnu dovolenku planujem tak, aby mal co najmenej moznosti frflorealizacie. Ale keby mi povedal, ze on zaplatil dovolenku a teraz sa mam ja starat, tak ho asi niecim prastim...

liv1
9. aug 2018

@vroni strasne sa mi páči tvoj vyraz “frflorealizacia” . Úplne top 😂😂😂. Nemáš chuť ho občas praštit aj tak? 😁🤪😂

liv1
9. aug 2018

@medeak ak tebe ešte taká vec. Úprimne si pozri ako fungujete doma. Nie je tvoj muž alkoholik? Či len na dovolenke sa zrazu utrhne?

vroni
9. aug 2018

@liv1, ale iste, ze mam. Dost casto. Ktora zena taku chut nema? Ale chlap ma zasadu, ze muz nesmie zenu nudit, hnevat ju moze. A veru, nuda s nim nie je nikdy! 😀 😀 😀

hettinka
9. aug 2018

@medeak Moj chlap doma nepije (ak odrátam spoločné 1 deci vína pri večernej telke raz za čas, alebo pivo ešte zriedkavejšie), ale na dovolenke si dá aj pivko, aj vínko a ked sme boli na AI, tak aj koňačik. Ale v takej miere, že to nijako neobmedzí jeho fungovanie v rámci rodiny.
Ide o to, že doma stále niekam chodí autom, má takú prácu, že často zavolajú a musí bežať aj v noci, takže vlastne ani nemôže si vypiť, ani nechce. A tam, ked vie, že šoférovať isto nebude, tak si dá trošku. Predsa len, dovolenka je také vybočenie zo stereotypu, že človek robí veci, ktoré doma nerobí.
Tvoj asi tiež dosť pracuje, doma sa vám podľa všetkého tiež venuje, tak by som mu to asi tolerovala. Samozrejme, ak sa neožerie pod obraz boží.
Tiež trošku zvolni a nerieš stále, či dieťa jedlo/nejedlo, spalo/nespalo ... ste na dovolenke, na AI, ked bude hladný, naje sa hocikedy, ked nepospí, zaspí na plážovom lehátku. Čo riešiš? Máš tam 2 ďalšie deti, tak to malé snáď ustrážite, možno by som pozrela aj nejaké animácie, kde sa vyskáče.
A chlap, ak ho nebudeš do toho tlačiť, možno sa sám pripojí ... Však skús na neho ironicky, zlatíčko, sadkaj si do baru a daj si 2-3 drinky, my ideme ne pláž a ked ti bude smutno, príď za nami.

karajazviny
10. aug 2018

My sme sa pred niečo vyše týždňom vrátili z dovolenky s dvojročným a tam sme fungovali typu - manžel si dal jedno pivo po večeri od smädu...na pláži - mamina, ty sa opaľuj, my budeme s malým spolu / idem si zaplávať, pôjdeš za ním? / 2x za ten týždeň chcel ísť muž skôr z pláže, reku tak pome všetci, že nie on zoberie malého a ja nech sa opaľujem. Keď som sa vrátila, už boli osprchovaní, najedení / počas nášho jedenia, keď nechcel malý sedieť som sa ja vždy najedla prvá, oni postupne s malým na stôl nosili čo bolo treba bo malého bavilo ,,čapovanie limonád,, a pod a potom sme sa vymenili...
Neviem, mne to príde úplne normálne, že by každý jeden muž mal pomáhať s domácnosťou a starostlivosťou o dieťa a reči, ja zarábam ty sa staraj, by som ja neakceptovala (čo to dieťa nie je jeho?!)🤷a to môj muž pracuje, že fest fyzicky...ja si myslím, že pre chlapa OTCA by mala byť jedna z foriem oddychu aj práve štýl ,,vybehnem s malým von, urobím to a to,,...
Neviem ako to má autorka príspevku doma, ale tej dovči škoda bo si ju absolútne neužijete vy a tým pádom ani malý 🙄 bo však spokojná matka=spokojné dieťa 😇🍀

janinah
10. aug 2018

Ja by som ho nechala tak a ignorovala,vie,že sa ti to nepáči,ale just teraz nezačne skákať ako ty pískaš.Pomôž si s väčšími deťmi,môj najmladší ked mal 2 roky,tak dcéry mali 13 a 15 a to som ani nevedela,že mám deti,samozrejme starala som sa,ale oni ho zabavili /a kto si myslí,že st.deti nemajú zabávať to malé...no,majú,sú jedna rodina,naveky to tak nebude,že budú mať na starosti malého súrodenca/...takže ak on takto mieni stráviť dovolenku,tak o rok by som sa opýtala,či idete tiež allincl. a tiež to tak dopadne a že teda takto tz nemáš záujem,to nech si zaplatí dovolenku nie vám,ale svojim kamošom a nech pijú spolu...

katka708
10. aug 2018

No tak môj muž si na dovolenke vypije tiež a vlastne aj ja si dám k veceti/po večeri zo dva drinky ale o malého sa staráme spoločne. Vieme koľko z nesieme a pri dieťati sa hádam nebudeme opijat namol.
Keď ho poprosím ci sa môže malému hodinu venovať a ja pôjdem na masáž alebo sa opaľovať, tak nie je problém. Keď nemám zjedene jedlo a syna to už nebaví tak sa mu muž venuje aby som v kľude do jedla.....Tu nie je problém v alkohole si myslím ale v jeho povahe/prístupe. By som mu ukázala doma ze keď ja som matka a mam sa starať o dieťa tak nech sa on stará o všetko ostatné.

bdalibor
10. aug 2018

@bambi78 kurva, ja som asi z inej planéty. Nechápem takéto rodinné "spolunažívanie"....

laska201
10. aug 2018

Za celu dovolenku muz vypil az 2 piva po x rokoch.aj to nam babka strazila vsetky deti co z mora boli vsetky k.o takze spali a boli sme spolu pri hudbe prechadzka po plazi.no romantika a ja som si riadne tam oddychla.

6mia6
10. aug 2018

Mala mala teraz 18 mesiacov keď sme boli na dovolenke. Žiadne all ale dali sme si pivo na pláži pred obedom, decká nanuky, obedy sme si varili na striedačku. Po obede sme všetci spali. Chalani maju 6 a 9. Keď varil nechali ma na pláži dal malú spat, prezvoníl keď bol obed. Poobede sme si dali pivo, bláznil sa s chalanmi v mori alebo sa išiel s malou prechádzať. Môj muž má pivo rad a doma mu to nechuti, po krčmach nemá kedy (našťastie) takže tam sme sa "kupali" v pive.