Pomoc pre mladú rodinu

nikatika131
23. mar 2014

Dobrý večer....
Mam prosbu...
Mam kamaratku ktora bola tehotna ale v druhom trimestri potratila spontanne... dva roky sa potom snazili otehotniet... a nakoniec sa im to aj podarilo.. a ked bola v 5 mesiaci tak mali vaznu autonehodu a prisla o babatko... a teraz sa uz dalsi rok a pol snazia o babatko.. ale zistili jej vaznu chorobu... na vajecnikoch... a na liecenie ktore musi absolvovat potrebuje viac ako 2 000 euro... a to nemaju tak naraz...
Potrebuju financnu pomoc... preto chcem poprosit vsetkych ktory by chceli a mohli pomoct.. mladej rodinke ktora by velmi tuzila mat babatko... mnohy viete ake je dolezite mat dieta...a co to pre zeny znamena... preto by somm velmi prosila o pomoc pre nich... ak by niekto mal zaujem im pomoct nech napise a ja dam j ich c.učtu...

Dakujem velmi pekne 🙂

sissy27
23. mar 2014

@zara0201 a čo bude navyše, pošlem tebe na tie okná 😎

niki101988
23. mar 2014

V mojom okolí máme veľa párov, ktoré nemožu mať deti eventuélne sa im nedarí. Niekotrí sú na tom veľmi dobre, iný priemer, ale nepoznám nikoho kto by peniaze žiadal takto. Je pravda, že zúfalí ľudia robia zúfalé veci. Ja sama mám problém v gynekologickom smere.

zara0201
23. mar 2014

@sissy27 Neverim. Lebo Ty sa sialene rozsupnes. Z cudzieho krv netecie. Urcite si este doobjednas "nieco take".

niki101988
23. mar 2014

@sissy27 krásne, každý človek rád pomože, ale musí vediet prečo a načo. My chodíme na Vianoce do jedného detského domova, pomáhať zdobiť, niečo pokúpime apod, vieme však presne kde peniaze končia.

niki101988
23. mar 2014

@zara0201
@sissy27
Dámy viete čo aj ja by som chcela pred naším domobytom na predzáhradke tú zenovú záhradku tak potom keď u Vás skončia tí makači pošlite ich k nám 😵

zara0201
24. mar 2014

@niki101988 Aj Ty si das do nej pieskovisko a malilinke hrablicky?

nikatika131
autor
24. mar 2014

Robte si srandu.... aj nadalej... dakujem....
Myslela som ze este su aj dobry ludia... ale asi nie.. vedia sa len vysmievat a ponizovat.... hm to vam ide... Dakujem.... mozno ti aj ja prispejem na tvoje oknaaa aj na zahradku.. len daj c.uctu :D vtipnee :D fakt... niekto moze mat deti... a niekto ich velmi chce ale neni to take jednoduchee... pre niekoho su deti cely zivot... no nie kazdy tomu asi chape.... a zvlast zeny... je to smutne.. viete nebudem tu rozoberat cely jej zivot a to preco a ako su natom... mozno by ste si robili aj s toho srandu.. a nedokazem citat tie urazkyy

sissy27
24. mar 2014

@nikatika131 očividne čítaš len to, čo sa ti hodí... dostala si niekoľko otázok - odpovede nikde... dostala si niekoľko rád, ako postupovať - nereaguješ na ne, len omieľaš svoje "dajte, dajte, dajte" ... a my by sme možno aj rady prispeli, ale nedostáva sa nám konkrétnych odpovedí na konkrétne otázky, tak si krátime čas srandičkami... takže buď reaguj otvorene alebo sa nečuduj...

niki101988
24. mar 2014

@nikatika131 Ako ich chce niekto živiť zo 150EUR? Pracujem s deťmi denno-denne, milujem ich mám jedno nevlastné, s vlastnými mám problém tak ich nemám beriem to aj tak, že nie každému je súdené ich mať.
Vedia vobec Tvoji známy kolko stojí dieta mesačne? Asi sa to zle číta a baby ma skritizujú, že ako to možem napísať koľko dieťa stojí, ale sme realisti. Potom tu budú príspevky tipu pomoc mladej rodine s kočíkom a podobne? Možno Ti to príde hnusné, ale treba myslieť aj dopredu čo bude až bude a nie teraz šup dieťa. Dieťa sa vychová aj bez prepychu a bez blahobytu a prebytkov kadečoho, ale základné potreby mať musí. Ver mi ten základ zhltne viac ako 150 EUR mesačne

niki101988
24. mar 2014

@zara0201 Pieskovisko už máme 😀 aj s hrabličkami, len by ho bolo treba ešte upraviť do ZEN systému

zara0201
24. mar 2014

@niki101988 No ved v ZEN mas to pieskovisko na ukludnenie kde si hrabkach. Ja kedze som v zlej financnej sizuacii a "zbierku" som este nerozbehla, mam len doma taku zmenseninu. Ale pomaha, ked ma moj drobec bytaca, tak si idem hrabkat.
Boze, podme spat, plytvame tu energiou...Ale sme sa aspon pobavili.

niki101988
24. mar 2014

@zara0201 MY máme len také malé som vybehla von zmerať 90x 100cm, úplny štvorec podla mojho partnera, ale tak keď necháš manažéra manuálne makať 😀
Krásne sny určite nám dptyčná zdravia prosí

sissy27
24. mar 2014

@nikatika131 a že nebudeš rozoberať ich život? no mala by si, je to fér voči tým, ktorí by pomôcť chceli, aby vedeli komu a prečo pomáhajú... dokonca nie že mala by si, ale je to tvoja povinnosť, veď preboha nepýtaš cukríky, ale € !! nikdy nikto si tu srandu nerobil z ľudí v ťažkej životnej situácii, ale proste takto to nefunguje, aby sme len slepo poslali € každému, kto si vypýta, tak blbý zas nikto nie je...

zara0201
24. mar 2014

@niki101988 Tak to si nevidela ako moj manazer navrtal garnize 😀 😀 😀 😀
Dobru noc.

zara0201
24. mar 2014

@nikatika131 Na obranu nas vsetkych Ti napisem, ze rozhodnutiu mat dieta u nas predchadzalo sporenie na to, aby sme na "to" vobec mali. A ja som si musela z roznych pricin, "ktore tu nebudem rozpisovat" pockat. Ale robili sme preto vsetko mozne i nemozne, a dost sme si odriekali. To neide len tak, ze natrcim ruku a dajte dajte.
Preco si nam neodpovedala na otazky?

niki101988
24. mar 2014

@zara0201 Ako navŕtal? My sme menili okná s návodom, maľovali s návodom a všetko sa deje s návodom

zara0201
24. mar 2014

@niki101988 U nas sa zacne citat navod ked zlyhaju vsetky postupy a znici sa vsetok material...

hviezdicka111
24. mar 2014

toto je peknéééé...tiež vymyslím nejaký pofidérny príbeh a potom vám do ip pošlem číslo svojho účtu 😀 doteraz som nevedela ako na to, keď si človek chce finančne prilepšiť 😀 😀 😀

janinah
24. mar 2014

@nikatika131 áno,dobrí ľudia sa nájdu,ale nie naivní a hlúpi,prepáč...tiež viem pomôcť a aj pomáham,ale na tvoj príspevok by som neposlala ani ň,takto sa to nerobí,vyzerá to veľmi nedôveryhodne....

bubinko1506
24. mar 2014

@zara0201 nezijes nahodou s mojou polovickou? 🙂
baby, ked uz prispievate na zahradku, potrebujem novu kuchynu a hodilo by sa aj auto. poslem vam cislo uctu 😀

sense
24. mar 2014

ako pisu baby hore dobri ludia su ale tych naivnych ej cim dalej tym menej, ked tak velmi tuzia po dietati a nemozu ho mat, preco nedaju lasku nejakemu opustenemu dietatu co tuzi po rodicoch, a laske....

namornicka
24. mar 2014

@nikatika131 Si tu nová tak sa neurážaj, že sa baby smejú, je to tým že podobné príspevky "pomôžete rodinke v núdzi" sa tu vyskytujú často, niektoré sú (možno) reálne, niektoré menej. Ak by sme mali prispievať na každú žiadosť tak celú výplatu minieme na podobné aktivity. Nikto sa priamo nesmeje človeku v núdzi, jednoducho je to už absurdné ako tu každú chvíľu visí žiadosť o pomoc s nejasne popísaným účelom. Skús si prečítať koníka hlbšie a uvidíš, že sú tu dievčatá ktorým sa pomáha, ale tie vyšli s "kožou na trh", čiže presne vieme kto sú aké majú problémy, kde sa liečia na čo sa liečia (prípadne ich deti), aký to má priebeh, čo z darovaných peňazí presne zaplatili. Je od teba pekné že si už kamoške prispela nemalou sumou. Nenapadlo ťa ale, že tú sumu mohla ona s manželom, tak isto ako ty, zarobiť vlastnou prácou?

mamavera
24. mar 2014

tak toto je sila, tu niekto evidentne zneužíva fakt, že je tu kopa nešťastných žien, ktoré sa snažia o dieťatko, kopa ďalších, ktoré mali obrovské problémy s otehotnením a donosením bábätka a tak dúfa, že skôr "pustia perie". Pomáham adresne - ľuďom, o ktorých viem, že moju pomoc potrebujú a som schopná im aspoň niečí prispieť, nie fiktívnym osobám. To si tu naozaj hocikto môže vycapiť číslo účtu a napísať dojímavý príbeh. A tiež ma napadol fakt, keď nemajú príjem, aby im banka dala 2000 eur, nevládzu ho splácať, ako sa uživia, keď bude žena na MD, čiže ich príjem ešte klesne ale ich bude o jedného viac?

yanni
24. mar 2014

dobre ranko. Tak toto ma dostalo. Ja nikomu nic zle nezelam a nech kazdeho choroby obchadzaju ale toto hranici az s drzostou. Babenka ked uz nevie ako (ak je to vobec pravda) nech napise Vilovi.

A inak, aj my potrebujeme. Staviame dom, ktory nas stoji spolu s pozemkom ca. 600 000 € (slovom sestotisic eur) grrrrrr Kto prispeje nam?

zara0201
24. mar 2014

@bubinko1506 A ja som mala podozrenie ze zije dvojity zivot 😝

matkamirko
24. mar 2014

Ak planujem dieta, tak to robim vtedy, ked mam aspon na zakladne veci. Je vela zien, ktore maju problem s otehotnenim, a to nepotrebuju ani nejaku speci liecbu, ale aj tak do toho investuju nemale peniaze. Ja by som tiez chcela dalsie, ale dohodli sme sa, ze ked dorobime dom(prerabame), tak az vtedy. Navrhla som to ja, jednak je to vela penazi, a kedze v tom dome aj byvame(preto to trva dlhsie, prerabame svojpomocne uz 8 rokov, bez uveru), tak naozaj je tu vzdy velmi vela roboty. Tesi ma, ze tento rok to bude uz hotove. Takze milej rodinke radim urobit si rozpis, plan, rozvrhnut si to na mesiace, cinnosti, a zarucujem, ze do roka maju tie peniaze k dispozicii. Ved manzel(priatel), je podla vsetkeho zdravy, tak nech sa k tomu postavi zodpovedne, a nie len splodi dieta, ktore bude zase len trpiet, pre "akoze strasnu tuzbu" ich dvoch... 🙂

petraxy6
24. mar 2014

@nikatika131
1. ak potrebuje tvoja kamoška pomoc, mala by o ňu požiadať sama
2. vysmiali ste sa z 200€? 😔 aj za tých 200€ by som bola vďačná od poisťovne
Mám pocit, že tie peniažky nepotrebuje tvoja kamoška .......

coffea
24. mar 2014

Liecba akejkolvek choroby na vajecnikoch je hradena poistovnou!!!!!!!!!!

tykat
24. mar 2014

@nikatika131 ...len ci ta kamaratka nelakuje aj teba hm? 😉

Mmch ak ledva vyziju, nedokazu dat 50€ mesacne na lieky a maju spolocny prijem 450€ tak dieta budu zivit z coho??? Financovanie tejto liecby je prilezitost na to aby si uvedomili, ze jednoducho dieta tiez potrebuje peniaze. Ci cakaju ze sa im aj na to poskladaju dobri ludia??? Na ich mieste by som zatala zuby, zacala sporit na liecbu a hladat lepsie zamestnanie.

afrika
24. mar 2014

@nikatika131 prosím ťa akú ma PRESNE diagnózu? + ešte jedna otázka - nemajú peniaze (200 eur na liečbu) a chcú dieťatko?? vedia koľko také bábo stojí? aké sú výdavky keď ho budú mať a ona zostane na materskej??