Požičali by ste rodine 10 000 eur?

22. apr 2022

Ahojte potrebujeme poradit.
Velmi blizka rodina nas ziada o 10.000 eur ako 10% k hypoteke. Rozvadza sa. Teraz si nasla byt ale chyba jej 10%. My tie peniaze mame, kedze setrime na auto. Mame 3 deti a auto potrebujeme. Chceli sme ho kupit bez uveru. Ja neviem co robit. S muzom sa tiez nezhodujeme. Ako ano, dalo by sa kupit na uver, lenze mame vysoku hypoteku na dom a este jeden mensi uver, uz sme viac nechceli, dost sme sa uskromnovali aby sme rodinu viac nezadlzovali.Problem je aj to ze by to bolo nevratne. Kedze nema ako nam to vratit. Dali by ste?

terezkaa22
22. apr 2022

V prvom rade ste vy, ako rodina a potom znama

vlado818
22. apr 2022

Nie.

lesana25
22. apr 2022

Takze v podstate máte niekomu len tak darovať ťažko našetrených 10 tisíc.
Ani blbou náhodou.

sissy27
22. apr 2022

Dať niekomu 10 litrov len tak, lebo oni nemajú a ja som si našetrila? Sranduješ, nie? 😀
Veď nech si zoberú úver a splácajú.

kittykat22
22. apr 2022

v tvojom pripade nie. Keby si mala extra niekde 10k eur ktore mozes pozicat tak, ze ich nepotrebujes - tak ano. Ale to nie je tvoj pripad. Dalsia vec je, ze vy ste velka rodina. 2 dospeli a 3 deti - nemate peniaze na rozhadzovanie. Nie nedala by som. Navyse clovek co od teba ziada peniaze je dospely a svojpravny a mal setrit.

stanulienkat
22. apr 2022

Nie. Ani rodine.

melanta
22. apr 2022

Nie. Po prvé, šetríš na auto. Je oka, že nebudeš mať teraz roky nové auto? Alebo akože našetrené jej požičiate a vy si na auto zoberiete úver? To naozaj? Mohla si aj dotyčná šetriť. A po druhé, čo urobíš, ak ti ich nevráti? Lebo to sa stáva, v rodinách, bežne. Ver tomu. Nech si zoberie spotrebný úver, to robia ľudia, ak nemajú hotovosť na hypotéku.

monka105
22. apr 2022

Nie. Žiaľ, v prvom rade je moja rodina, potom ostatní. Dosť zvláštne, že niekto vôbec očakáva, že mu druhý len tak podaruje 10 000 a nebude mu to musieť vrátiť. Pre mňa by to bol o dôvod viac ,,nepožičať”. Spotrebné úvery k hypotékam existujú. Nakoniec, ak mu banka schválila až 90 %, asi sa nemá až tak zle, štandard je v súčasnosti 80 %.

luccija
22. apr 2022

Nie

solange7
22. apr 2022

Samozrejme, ze nie.

amiaja
22. apr 2022

Nie. Vy tie peniaze potrebujete, nemate ich navyse.
V ziadnom pripade

lenuska9999
22. apr 2022

Ja by som nedala ani náhodou. Vy ste šetrili a uskromnovali sa , tak prečo by ste teraz mali preplácať na úveroch keďže tie peniaze na auto mate? Áno je to ťažké sa rozvádzať atď, ale ty za jej situáciu nemôžeš. V prvom rade si ty , tvoje deti, muž. Až potom ostatný. Ja by som nedala a aj na mieste tej dotyčnej by mi bolo neskutočne blbé po niekom, kto má 3 deti chcieť 10 000 len tak , že podarujte mi , lebo nemám. Nech si to vykryje ona spotrebakom keď potrebuje tých 10%

nic0le
22. apr 2022

Veď nech si vezmú 10.000,-€ spotrebák k úveru. Veľa ľudí to tak robí.

petamich
22. apr 2022

Nie

ivetta1234
22. apr 2022

ummmmmhhhhh, moooožno kebyže sa jedná o moju sestru a rozvázda sa lebo ju manžel týral alebo niečo tomu podobné, že je fakt nevyhnutné aby mala kde bývať s deťmi, ale to len preto že ju mám fakt rada, pre inú "blízku rodinu" by som to nespravila

solange7
22. apr 2022

Je toto vlastne vobec realna tema? Ved to snad ani nemozete mysliet vazne, ze nad tym vobec rozmyslate. Dat niekomu 10 litrov nenavratne a vy si vezmete pozicku na auto, ktore potrebujete. Co mate IQ 10?

danyelia
22. apr 2022

Ahoj, určite nie...🤦‍♀️

boks45
22. apr 2022

Je od vas velmi pekne uz len to ,ze vobec nad tym uvazujete. Ale urcite nie a bezodplatne? Auto potrebujete, peniaze ste si nasetrili ,tak si ho doprajte,nezadlzujte sa viac,lebo casy su zle.

nevenka
22. apr 2022

Ako nevratne??? 🤪. Tak pozicat ci darovat??? Do kelu. Mamina takto "pozicala" cca 600 eur krstnej dcere pred xy rokmi a dodnes ich nevidela. Kasle na to. Ale ak mas situaciu, ze ste horko tazko usetrili a chces to na auto, tak o com sa bavime? Keby si mala usetrene dakde dajme tomu 500 tis. A 10 by Ti nechybalo, tak v pohode. Ale takto? Ani by ma nehlo tymto smerom uvazovat...🤔

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renka30
22. apr 2022

Urcite nie, tak ty sa uskromnujes, aby si si nasetrila na nieco co potrebujes a teraz ich len tak niekomu pozicias a nemas ani zaruku kedy a ci vobec ti ich vrati...

autor
22. apr 2022

Ide o manzelovu sestru, on jej chce pomoct, ale mne to pride proste nefer voci nam a nasej rodine..dakujem za nazory

melanta
22. apr 2022

Takže on dá sestre vaše spoločné peniaze, ktoré ste šetrili a svoju rodinu zaťaží úverom? To asi nie je celkom v poriadku.

autor
22. apr 2022

Ona si chce pozicat, ale vieme,ze by nevratila.. uz sme jej pozicali raz ked cakali babo, a predcasne porodila a nemala pripravene vecicky. Peniaze sme uz nevideli.

elenita
22. apr 2022

Dala by som mu precitat tuto temu...

melanta
22. apr 2022

Preboha, tak už ste jej raz požičali a nevrátila. Treba povedať nie. Aj mužovi. Rázne nie. Ste manželia, takže peniaze sú spoločné. To oberie vlastné deti kvôli sestre, ktorá už raz nevrátila požičané?

anjelicek26
22. apr 2022

-Peniaze rodine kedykolvek - ale len, ak by nechybaju, mame usetrene a su proste "navyse"... nie, ze vy si nebudete moct kvoli tomu kupit nieco, co potrebujete - auto... ona nezije na ulici, aby ste ju museli zachranovat, podnajom ma s coho platit, kym sa financne situacia zlepsi (alebo proste ostane zit v najme dlho)...

nika523
22. apr 2022

V žiadnom prípade nie, ak je vám hlúpe jej to povedať tak povedzte že už máte vyhliadnute auto a tie peniaze už teraz potrebujete, na prvom mieste by mala byť vaša rodina, deti a nie manželova sestra

ivicka0502
22. apr 2022

Ak si peniaze šporím na niečo ja, tak by som nepožičala. ty si potom zoberieš úver - budeš platiť úroky. Ak by som mala voľné peniaze zvažovala by som či to dotyčný vie splácať a vrátiť. Ak by som bola na tom tak že ma to nezabolí tak požičiam a neriešim.

danyelia
22. apr 2022

...a už dupľom by som nepožičala, ak raz nevrátili! V dnešnej dobe niekomu takto darovať peniaze na úkor svojej rodiny, tak to by som musela byť veeeľmi bohatá alebo hlúpa. Bez urážky, to myslím tak všeobecne 😉