Práca z domu: Ako presvedčiť rodinu, že je normálna?
Som mladý človek a momentálne si hľadám prácu, ako by ste zobrali keby vám dcéra povie že pracuje z domu? alebo online? že má home office? Podľa mňa je to v tejto dobe úplne normálne keby pracujem takto a nikam nemusím cestovať nemám ani vodičák, ešte k tomu bývam aj sama, celá domácnosť je na mne a cez deň mi nemá kto ani psa vyvenciť. Dnes mi dokonca niekto povedal že moja babka sa musí v hrobe obraciať že som bez roboty(pritom som síce doma skoro 2 mesiace ale príjem mám) Myslíte že by to zobrali v pohode keby robím z domu a vysvetlím im to? Alebo človek musí ráno o 5 stávať a chodiť do fabriky robiť? Ja nechápem čo je na tom nepochopitelné že v roku 2025 si človek vie zarobiť aj inak než o 5 ráno vstávať a chodiť pomaly o 15 domov…😔Som z toho smutná, bývam sama všetko poctivo platím elektrika plyn voda telka internet paušál strava..😔
@petamich No aj som si myslela ďakujem
@petamich ale robia iba v mlm
@blog_betka kto robi v MLM? vsetci ludia, co pracuju z domu, urcite nerobia v MLM 🙂 obaja s muzom mame moznost 100% home-office a cela nasa firma s nami a nie nepracujeme v MLM (a keby aj otazka autorky znela, co by som povedala, ak by mi dcera povedala, ze robi z domu)
@blog_betka Ja si myslím že je to jedno čo človek robí, pokial má príjem a vie sa uživiť
A preco ta to vobec trapi? Ved ty predsa vies ako to mas..
@sweet20 Lebo nič ine nepočujem len že mám isť do roboty,hladať si robotu že nemôžem byt doma
Tak povedz, ze pracu mas a sa ti dari... ci co po tejto odpovedi pride?
Ja by som rada robila z domu nieco zmysuplne ako je kancelárii ale bohužiaľ tu v nasom meste nic neni
@blog_betka vyhodou prace z domu, že pre Bratislavskú firmu mozes robit na chate v Tesedikove. Takze si mozes najst akéhokoľvek zamestnávateľa, nemusi byt z vášho mesta. A kto všetko robi z domu? Marketeri, itckari, grafici, účtovníci, kouči, majitelia malých eshopov atď.
Máš normálnu robotu alebo OF, erotické chaty, MLM predaj, finančné poradenstvo a podobne? Lebo ak sú to pozície ako v komentári nadomnou neverím že s tým má niekto problém. Ak tie o ktorých píšem ja tak sa nečudujem komentárom
Ak sa uživis, nie si na dávkach, nepytas peniaze od tych, ktori takto kritizuju a maju reči, tak kde je problém? A pokial ti to vyhovuje a nemáš potrebu sa socializovat. Niekomu to naozaj takto najvusc vyhovuje.
Že to nie je ich starosť, kde pracuješ, čo ich je potom, sama si platiš byvanie, stravu a svoje potreby. Nikomu nic nemusis vysvetlovať.
Pokial ti neplatia zivotne naklady, tak neviem preco ta to trapi. Keby si zostavovala krizovky a sudoku a pisala scenare tiez by si bola doma. Kludne im povedz ze pracujes, len za lepsich podmienok ako oni.
Tiez si myslim, ze normalnu pracu nemas, ved je to v dnesnej dobe normalne robievat z domj. A to robievam z domu tiez, nikdy som sa nestretla s tym, ze by to niekto nechapal, ani starsie rocniky ani jednoduchsi ludia. Ved napis, comu konkretnemu sa venujes: robis z domu podporu na call centre, uctovnicku, programatorku? Ci nieco pochybne?
Obaja sme s muzom pracovali z domu, ja som obcas zbehla do prace, aktualne som doma s dietatom (popri tom brigadujem). Moj muz bol naposledy v praci v roku 2019. Nasa rodina to berie uplne v pohode. Akurat teda, ze ak sme obcas u nich alebo oni u nas, a pracujeme tam, tak nedokazu pochopit, ze s nimi obcas akurat v tej chvili nebudeme kvakat, lebo sa musime sustredit.
Počkať, dobre tomu rozumiem, že ty nemáš prácu a len by si chcela takto pracovať? Lebo kocky nado mnou berú ako fakt, že ty už tak pracuješ. Takto, keď nemáš prácu, nespekuluj a normálne sa zamestnaj, nezameriavaj sa na HO. Aj keď niekto tu píše, že dokonca pol Slovenska robí z domu, tak to nie je pravda a v súčasnosti je trendom skôr rušiť prácu z domu, lebo to nie je príliš efektívne pre zamestnávateľa. Takže nevymýšľaj a nájdi si normálnu robotu.
@tramtada31 Co je to za firma?
@fajnova ja som tiez pochopila, ze pracu nema, ale hlada a primarne HO.
Treba to ignorovať, oni prestanú...
Tým že bývaš sama pre pokoj v rodine im môžeš povedať, že robíš aj v tramtárii, však snáď ťa neprídu skontrolovať 😅🤦♀️. Inak ja som viac menej od 1.práce vždy HO a v rodine to nik nerieši, práveže sú za to, že je to super 🙃
Ty si tá, čo hľadá prácu z domu a nie na plný úväzok? A popri tom hľadaní ideálnej práce nepracujes?
Stačí nyt trochu hubaty. Na takú blbosť ako zr sa starala obracia v hrobe by som takú nejakú sarkasticky odpoveď nasla, že daná osoba by viac neprehovorila na mňa. Aj keby som 8h denne doma spala cez deň tak nemusím nikomu nič vysvetľovať, duplom ak sa živím sama 😂
Normálne ľudia ktorí sa spýtaj na prácu, dostanú odpoveď ze robíš z domu a ti co majú blbé reči nech si komplexy riešia inde 😁
Nájdi si prácu a rob 🙂 nechápem čo riešiš iných 🤷🏻♀️
Nevidím na tom absolútne nič podivné.
Manžel pracoval 4 roky z domu (začalo to covidom .Vtedy im firma dala 100 % HO).
Teraz pracuje 70 % z domu.
Ak je to normálna práca a nie OF a pod.tak na tom naozaj nič nie je.
Pracovala som z 12 rokov vyse 10 na 100% home office. Jedna znama sa ma raz spytala ze ci ja vobec pracujem... (stretavali sme sa denne ked som deti brala do skoly/skolky, a vyzdvihovala. Ona chodila s vnucatami). Normalne som nala chut jej povedat ze nie, zijem z lasky 😆 ale prekonala som sa a slusne jej odpovedala ze pracujem z domu
Záleží či máš adekvátne vzdelanie. Nie každý môže robiť na HO. Väčšinou su to pracovne pozície, ktoré si vyžadujú určite vzdelanie, vedomosti. V inom prípade to nie je ani robota. Kamoska si popri robote privyrábala administratívnou prácou, robila z domu cez firemný počítač - take to že nepotrebuješ k tomu nič vedieť. Ale tieto roboty su väčšinou tak na brigádu popri škole alebo materskej nie na full time.
Nečítam komentáre, neviem akú prácu robíš, ale my sme s mužom obaja HO, on ma firmu, ja robím účtovníctvo, a je to super. Ved v tejto dobre je xy ľudí na HO.
Komentare som necitala, ale dnes je praca z domu uplne normalna. Aj moj najstarsi robi z domu. Robi na centre, kde vybavuje poziadavky a staznosti klientov, kurierov a dodavatelov. Pouziva aktivne anglictinu, v realnom case komunikuje s ludmi, riadi ludi. Sem tam, ak ma rovnako sluzbu s kamaratom, zajde do kancelarie, ale na 95% robi z domu. Zobudi sa, umyje sa, ide na zachod, ranajky a sadne za PC, robi 8 hodin, odskoci si iba na zachod a pauza na obed. Vobec mi to neprekaza. Prave naopak, som hrda matka, ze sa dieta osamostatnilo, zaraba a nie je na mne zavisle.

Prepac ale cudny prispevok, pol Slovenska robi z domu 🤷♀️ takze ak by mi dcera povedala, ze robi z domu, ani okom by som nemihla