Prečo nemôže byť švagriná trochu skromná?

30. nov 2020

Ahojte, idem sa len vyrozprávať, musím to už niekde povedať....moja švagriná pochádza z lepších pomerov ako my. Bolo to vidno hnned od začiatku no brat má dobrú prácu tak jej stíha. Idu Vianoce a je problém čo kúpiť ich dieťaťu čo má všetko. Samozrejme švagriná nechce od nás žiadny dar ani nič podobne, chce len peniaze že ona mu kúpi čo uzná za vhodne. Takto to bolo vždy...ona rozhodne čo bude nosiť a čo nie ako keby to tomu malému nebolo jedno ale musí byt “štýlový”. Ona mu kúpi hračky aké sa jej páčia a keď už pristúpi že to môžme kúpiť my tak musím šetriť lebo nám to je drahé. Prečo nemôže byt trosku skromná ??? Nie každý má možnosti ako ona. Keď sa sťahovali do domu mala zoznam čo od koho samozrejme jej rodičia kúpili pracku, sušičku, umývačku, roboticky vysávač a neviem ešte aké hlúposti.....nikdy nám nič nepovie no viem že na nás pozerá ako na chudobných, cítim to a veľmi má to hnevá....

irusa
30. nov 2020

hneď zaraziť kupovanie darčekov a je po probléme - ja kupujem len svokrovcom maličkosť, manželovi a mojim deťom , inak ak by som mala všetkým naokolo, tak potrebujem 2000 e - len 12 deťom by som kupovala ...Vianoce nie sú o darčekoch....

marcellka32
30. nov 2020

Ja len že práčku, sušičku, umývačku nepokladám za hlúposti..inak dala by som darček taký, ktorý finančne zvládate vy, a nepozerala by som sa či sa jej páči...má sa to páčiť dieťaťu

h2
30. nov 2020

Tak keď švagriná nechce od Vás "žiadny dar, ani nič podobné", tak kde je problém?

stanulienkat
30. nov 2020

Prečo túto otázku nepoložís švagrinej, ale kladies ju cudzím ženám na modrom koníku? Povedz,ze ti to financne nevychadza,alebo ju ignoruj a kup sama darcek.

lija22
30. nov 2020

my mame nastaveny limit na bezne dary 20€. fakt sa snazime plus minus a proste nerobime z toho ziadnu vedu. Skus sa aj ty tak nastelovat. je zaujimave kolko starosti maju ludia s kupivanim darcekov a pritom by samal kazdy potesit co i symbolickemu daru. Dakedy mi prislo cudne ze v niektorych rodinach si nedavaju ani pod stromxek dary, uz tomu zacinam chapat. aj tak vsetko maju, kupia si kedy chcu a odburali zbytocny stres

autor
30. nov 2020

naši od nich dostanú darčeky a zas ja len ja budem cítiť zle...
@marcellka32 jasné sú to veci do domácnosti no ja napríklad nemám sušičku a fungujeme bez nej, ide mi skor o to že ju dostali a nam nikto nič nedal
@stanulienkat nie je mi príjemné jej hovoriť že nemám na to :/

makova333
30. nov 2020

Aj ti jej hovoris co tvojim detom ma kupit? Aj ty ziadas peniaze? Ci ako je to opacne?

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2020

Kup dietatu lego, to sa da v roznych cenovych hladinach a nemozes tym nic pokazit. V ziadnom pripade by som nepristupila na ten system, ze davat peniaze. Celkovo nechapem tieto vztahy v rodinach, teraz sa to tu objavuje pravidelne, ze si jeden diktuje, co mu maju kupit. Proste kupim to, co ja uznam za vhodne a nedam sa vmanipulovat do ziadnych "hier".

makova333
30. nov 2020

Autorka: Aha, tak tu je okrem svagrinej aj iny problem. Ty nemas spracovane to, ako na tom ste financne. Toto si treba najskro upratat v sebe a potom budes vediet, co mas so svagrinou spravit.

nikuska744
30. nov 2020

Povedať švagrinej: "Chcem aby sa skončilo s kupovaním darčekov!" Ja som tak povedala sestre a mám pokoj.

makova333
30. nov 2020

opravujem ty 😀

autor
30. nov 2020

@makova333 nehovorím ale našim deťom vždy veľa kúpia nie len na Vianoce ale aj napríklad narodeniny naši dostanú nie len hračky ale veľakrát aj značkovejsie oblečenie ktoré by sme im my nekúpili

autumm
30. nov 2020

U nás to tiež funguje podobne. Tiez sa dávajú peniaze a za to sa kupi oblecenie co mamička vyberie. A takisto to je s hračkami. Ak mamička preferuje určitú znacku/kvalitu nebudem kupovať nasilu veci u Číňanov lebo chcem

autor
30. nov 2020

@lija22 to by bolo fajn len ten ich darček by bol aj tak drahší a nás lacný

sasitimi17
30. nov 2020

A čo je pre teba drahy a lacný darček? Daj nejaký príklad

lindusss2016
30. nov 2020

Ja by som im narovinu povedala, ze nevidim zmysel v tom, ze oni tebe daju peniaze na darcek a ty im, to si rovno mozu kupit za svoje. Takze bud prijmu od teba pre deti dar, ak to je originalne, vobec to nemuai btt drahe, alebo si proste nedavajte nic. Kupila by som knizku a dovi dopo, knihu snad nevyhodi, ak to nie je uplna primitivka...

ejbyk
30. nov 2020

Ak jej tie spotrebice kupili jej rodicia, a maju na to, nuz tak nech....Ak tvoji, alebo teda vasi (s bratom) rodicia a tebe nic...asi jasne ze by ma to skrelo....

ale tak tieto darceky chapem....Ja darmo poviem nic nam nekupujte, a aj tak potom dostanu blbinu ktora ma iba vytaca, skrz toho ze su to pre mna zbytocne vyhodene peniaze, na ktore viem ako tvrdo treba makat..... Tiez uprednostnujem peniaze, detom ich odkladam, alebo kupim co naozaj chcu a potrebuju....Rovnako nezanasm ked niekto kupuje detom oblecenie! absolutne z 99% nevhodne oblecenie. Teda v tomto drzim stranu svagrinke....Ale zas odtial potial, v rámci možnosti finančných....treba jej to povedat, ved je to bratova zena caka vas este xy spolocnych sviatkov....
A tebe poradim vyrovnat sa s tym ze zijete skromnejsie...bude sa ti lahsie zit....Ale vlastne ak ste stastní spokojní zdraví čo viac potrebujes?! HM?

autor
30. nov 2020

@autumm to by mi nevadilo nech mu kúpi čo chce len nech to je v normálnej cene
@sasitimi17 no my by sme kúpili možno nejakú knihu alebo lego za tých 20€ ale našim by dali dajme tomu tiež lego ale veľké nejakú celu zostavu

h2
30. nov 2020

Bože, no tak oni sú bohatí a kupujú drahé dary a vy nie, tak im kupujte také, aké si môžete dovoliť. Hádam je švagriná natoľko slušne vychovaná, aby sa pekne poďakovala aj za darček, ktorý nespĺňa jej vysoké štandardy.

makova333
30. nov 2020

Ako pisem vyssie, treba si to upratat sama v sebe. Proste raz niekto je na to financne horsie, raz lepsie. O par rokov to moze/nemusi byt opacne. Treba si priznat a s muzom sa dohodnut, ze kolko ste ochotni investovat do darcekov, tak, aby ste nemali po sviatkoch prazdnu penazenku a vybielene ucty. A potom to oznamit slusne svagninej. Pozri teraz sme na tom takto, my detom kupime v takejto hodnote. Ak v tej hodnote chces nieco konkretne, povedz kupime, ak nie vyberieme my. A uz ona nech sa sama rozhodne co dostanu tvoje deti od nej (ci to bude v cca hodnote akoje date vy alebo tak ako ine roky daju drahsie, toto nechaj na nich). A vybavene. Ale toto dokazes spravit az vtedy, ked sa nebudes sama pred sebou hanbit, ze máte malo penazi.

autor
30. nov 2020

Vždy to vezme aj poďakuje ale viem že ich maly sa s tým nehrá, nedá mu to určite...ani body keď sme im dávali som ho v nich nevidela takze ich len vyhodila alebo dala niekde inde.....je fajnova a každý jej všetko dá (dostane to od svojich rodičov alebo od brata) nic si potom nevadí

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2020

Ty mas hlavny problem ten, ze ste na tom financne horsie ako oni, darceky su len taka zasterka. Nemozes vediet, ci ona svojmu dietatu body obliekla, lebo s nimi asi netravis vsetok cas, to len tak na okraj. Bud sa budes musiet zmierit s tym, ze mate menej financii, alebo urobit nieco preto, aby ste ich mali viac.

zdencaaaa
30. nov 2020

Co su to za Vianoce bez darcekov kde sa davaju peniaze? Mam neter a synovca uz riadnych pubertiakov ale vedia ze na Vianoce od dnas vzdy dostanu darcek a ziadnu obalku (tie dostavaju na meniny a narodeniny), ale na vianoce musi byt dar, ked len hovadina, co odo mna ani ine neocakavaju, blazniva teta ;) Za chvilu si budeme na Vianoce posielat peniaze cez IB :(

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hailey1
30. nov 2020

Ja si tiez od rodiny pytam peniaze, ak nieco chcu dat. Preco? Pretoze inak by sme mali milion kusov oblecenia rovnakeho cisla, ktore nemame sancu vynosit, mali milion hraciek, s ktorymi sa nikto nehra = plytvanie peniazmi. A hoci mi daju 20 eur do obalky, presuniem ich synovi na sporiaci ucet... a bud rada, ze chce peniaze, aspon nemusis vymyslat darceky

daniela1911
30. nov 2020

A koľko chce od vás tých peňazí na darček ??

nika82
30. nov 2020

@marcellka32 tak bez susicky a umyvacky sa zit da

nini1010
30. nov 2020

Toto by si s nou mal vydiskutovat tvoj manzel ked uz ona nema sudnost.

nika82
30. nov 2020

daj do obalky 50 e a nehc si robi co chce , ak je pre teba vela 50 e tak daj polku