Prehnane dokonalý muž a mne to vadí.

24. feb 2020

Ahojte, môj chlap je priam dokonalý 🤦🏻‍♀️ až mi tým ide na nervy, ale neskutočne. Príklad: cez víkend vstane potichu a nenápadne odíde, postará sa o syna, pripraví nám raňajky, uprace komplet celý byt (okrem prania), navarí obed.. mňa príde zobudiť okolo 9-10.00, v noci k malému často vstáva on resp.doslova sa dokážeme hádať, kto vstáva k malému (chceme obaja) 🙈 .. a mňa to neskutočne vytáča, že robí niečo, čo mám robiť ja.. má niekto podobný problém a podobné pocity ? Vážne radšej by som bola aby spal ráno a ja som mohla v kľude upratať, navariť, zahrať sa s malým 🤷‍♀️Úplne si to vážim čo pre nás robí ale miestami to preháňa. Už sme sa o tom spolu aj rozprávali údajne ho to proste baví 🤬 mňa nie .. povedal, že trošku poľaví ale žiadna zmena.. áno, predtým ako sme sa dali dokipy žil sám (odráža sa to). Máe nejaký grif na to? Nie vstávať o 4 ráno nebudem aby som umyla podlahu 😂

autor
25. feb 2020

@perdulka7 samozrejme, som za takého chlapa vďačná, neskutočne .. a čítam, o niektorých individuach a to hádam nie je ani možné aby takí mali ženy a deti 🙈

@mirkava áno jeden z mála, asi preto mi to prišlo divné lebo z každej strany počúvam aké sú ženy vyčerpané z "bežného" života čo som ja bola párkrát kým som nebola zohratá s miminom (pochopiteľne niečo nové "na starosť") ale cca od jeho roku, som naozaj na dovolenke 😂

autor
25. feb 2020

@julia2018 😂 ja sa cítim hrozne keď sa zobudím o 8 (často zarovno s malým) a chlap behá s mopom po byte.. na jedlo si zvykol resp.nabrala som skills vo varení tak sa to dá jesť 😂

ysseba
25. feb 2020

Je svätá pravda, že ľudia si vždy nájdu niečo na čo pindajú. Vždy, vždy, vždy. Chlap je povaľač? Zle je. Chlap ženu podvádza? Zle je. Nestará sa chlap o rodinu tak ako si to žena predstavuje? Stará sa chlap o rodinu viac ako si to žena predstavuje? ZLE JE. Mám dve rady pre Teba.
1/ keď sa zas bude starať o vášho syna, tak si skús prelustrovať fóra modrého koníka. Ako sa vedia niektorí chlapi správať k svojim rodinám, možno prehodnotíš svoj postoj.
2/ Daj si budík na 5:00, budeš hore prvá, budeš mať o nervy menej 😀

nosalinda
25. feb 2020

Kľudne mi ho dones, ja už fičím od 6 rána a moja hnidka stále spí. Keď chceš vymením na týždeň, nech si sama poupratuješ a užiješ si so synom🙂

autor
25. feb 2020

@ysseba ja mu starostlivosť o syna nezazlievam však je nás oboch nie len môj tak nech sa stará ale donedávna sa oni hrali a ja som upratala posledné týždne on urobí všetko a ja som ako tí leniví chlapi 😂😂😂.. budík mám na 6tu dlhodobo cez týždeň lebo pracujem 🙂

ysseba
25. feb 2020

No tak neviem... Však mu to povedz, normálne sa s ním dohodni, že zajtra by si sa mohol s malým pohrať, ja upracem a potom pôjdeme spolu všetci von. A na ďalší krát zas opačne - on uprace, ty sa pohráš a spolu von. Píšeš, že vstávaš do práce cez týždeň, tak ťa asi chce nechať pospať si. Tak sa dohodnite vopred - že on má "nočnú" - teda vstane k malému keď sa v noci zobudí a ty máš "rannú" - vstaneš ráno. Druhý deň opačne 🙂 Skrátka si spravte taký pomyselný rozpis služieb 😀 Vieš ako sa to robí s deťmi nech majú vytýčené svoje povinnosti. Však chlapi niekedy nemajú ďaleko od detí 😉 😀 Len deťom sa to robí kvôli tomu, že inač by nič nerobili. Ty tvojmu chlapovi zas kvôli tomu, že je príliš (na tvoj vkus) iniciatívny 😀

heidy222
25. feb 2020

Moj chlap chodi v sobotu rano na trh a vikendovy nakup s dcerou a ja si pospim do 9 a v zivote Mi nenapadlo Ze by som za to mala mat vycitky, no diki

autor
25. feb 2020

@ysseba pracujem z domu, takže ja vstať nemusím keď sa mi nechce robiť 😂 .. on vstáva do práce o 4 ráno, preto mu to zazlievam, že všetko robí

@heidy222 ja mám poslednú dobu rozhadzané hormóny 😂 doteraz mi to nikdy nenapadlo riešiť

karolinakr
25. feb 2020

A to sa chváliš, či sťažuješ ??

juliet86
25. feb 2020

aj ja mam takeho chlapa! a obraciame to na vtipy ze ma tyra 🤣 napr. na nakupe. on proste rad chodi do samoobsluznej pokladne... proste mu to vyhovuje viac. a ja stojim ako taky tlk kym on si uctuje a uklada nakup citim sa uplne nekompetetne maximalne odpipnem tesco karticku. nenecha ma odniest ani kilo pomarancov v sacku vsetko nesie on. prideme domov. idem prve na wece umyt si ruky a prezliect sa. kym to spravim tak on uz kompletne vylozi nakup. ked sme doma radsej si navari sam lebo je to prenho relax nechce aby som varila ja... plati upratovacku lebo ved aby sme mohli spolu travit cas inak. atd atd. ape tak nejake muchy by som nasla keby som velmi hladala 🙂 milujem ho a som zanho vdacna a ocenujem ho za vsetko co robi. a este aj perie a vesia pradlo.. a vyklada a naklada umyvacku.

simca06022011
25. feb 2020

Tak si daj budik a vstan rano a upratuj s nim.. a chodte von s malym ;) vybavene...

radkaradix
25. feb 2020

Aj ja mam takeho perfektneho muza. Obcas sa citim trapne, hlavne ked navari a napecie ked pride navsteva. Ale potom si poviem ,ze som vlastne vyhrala, no nie? 😆 A tesim sa z toho a som na neho pysna a pred ostatnymi ho ospevujem. 😅 Len aby mu to vydrzalo co najdlhsie..

ysseba
25. feb 2020

Tak ho to asi bavi, keby mu to vadilo, tak to asi nerobi a este s usmevom na tvari 🤷‍♀️ Tak bud sa nad to povzneses, lebo evidentne jediny kto s tym ma problem si ty alebo si vopred dohodnete kto bude co robit- kto dnes vstane k dietatu, kto bude upratovat atd atd 😉

ysseba
25. feb 2020

@juliet86 možno aj kojiť bude 😂

cormeum
25. feb 2020

Len aby ti to dobro raz naozaj nezačal vyčítať, to už by bolo fakt blbé.

ckatka
25. feb 2020

🤦‍♀️ tak mu to proste "oplat" napríklad v posteli 😂 jesus....to sú problémy...
Pokiaľ jemu to vyhovuje...A pokiaľ nemá pocit ze si lenivá (ved predsa makas celý týždeň), tak bud rada. Konečne normálny chlap.

megika1
25. feb 2020

Možno tak kompenzuje stres z práce,na Tvojom mieste ( keďže je pozitívne naladený ,Ty nie navštív psychologičku,tam sa Ti oči otvoria, budeš mať nastavené zrkadlo ,ale musí to Tvoje ego prijať ,mne veľmi pomohli sedenia,keďže som stále trvala na svojom )

negymama
25. feb 2020

moj muz by ti na to povedal ze "Ideal su len cestoviny" a ma pravdu.

Bud rada tvoj muz je zatial na tomto vysokom leveli a ubytok na "ideali" nebude pre teba do buducna tak tazivy.

Vravim ti to ako stara kraksna po 16 rokoch manzelstva zo 4 detmi, z toho 3 v pokrocilej puberte 😎

vy ste este predpokladam relativne mlade manzelstvo, prve dieta ma 2 roky, ...zdrave, rozpravajuce, nemate predpokladam ani ine vazne zdravotne ci financne potiaze. Do toho este ochotny dobry muz - raj na zemi... Zlato sa vsak skuša v ohni.

este ste nepresli spolu ako rodina /teraz nemyslim roky randenia ci singl paru/ vela rokov, ktore mozu a nemusia priniest nejake tie skusky - nemyslim rovno na tragedie typu zakerna smrtelna choroba ci uraz.... staci aj mat viac ako 1 dieta, deti medzi sebou sa vadia, skriekaju, superia, do toho stipku odlisne vase predstavy o vychove - ano mozete mat ich skoro rovnake, ale ono inak hodnoti vychovu rodic co je s dietatom stale ako ten co je vzacnejsi, a pre zabavu. vzdor, puberta, stresy v praci, unava , stavba domu ci prerabka bytu , svokrovci.. atd. hocico moze rozkolisat dokonalu harmoniu, ci ochotu. Aj keby ste sa akokolvek snazili vnutri rodiny , vonkajsie okolie vam moze naservirovat nieco rusive, stresujuce.

v takej chvili budes rada, ze muz je ochotny, empaticky, lebo bezne v strese ide empatia a laskavost o par percent dole kazdemu /dobre snad este budha a jezis to zvladli 😇/

skratka ...Uzivaj si! moze byt aj horsie.

ssandyy
25. feb 2020

Bože ty asi nie si kompletná. Normálne som až kukala že s čím si ty nespokojná. Tak si nájdi debila ktorý ti bude smradlave ponožky hádzať na podlahu a bude chrapat do 13tej obeda a potom zvyšok dňa buď bude preč alebo hrať playko. Nie nie je to moja skúsenosť ale toto čo tebe vadí. N E C H Á P E M

h2
25. feb 2020

Nemôžem uveriť, že toto čítam! No ale dobre, skúsim Ti poradiť s tvojim "problémom". Písala si, že Tvoj chlap vstáva do práce o 4 ráno a domov prichádza medzi 7-8 večer. Z toho podľa mňa vyplývajú hneď 2 veci:
1. Je zvyknutý vstávať skoro, takže ani cez víkend sa mu nedá spať dlho. Tak proste vstane, čo bude ležať, keď nespí?
2. Keďže je od pondelka do piatku celé dni v práci a vtedy je domácnosť, syn, varenie... proste všetko na Tebe, tak možno má voči Tebe pocit viny, že pomáha málo atď. Ty sa cítiš zle, že to robí on, ale zamyslela si sa, ako sa cíti on, keď má Po-Pia full servis? Ak žil predtým sám a je zvyknutý sa o seba postarať, tak mu to zrejme nie je príjemné a aspoň cez víkend sa Ti to snaží kompenzovať.
(Ináč teda, tá veta, že Teba budí o 9.00-10.00 tiež o niečom vypovedá. Neviem si predstaviť, že syn aj muž sú hore, upratujú, robia raňajky, hrajú sa spolu... a ja spím. A spím tak dlho, že ma musia prísť zobudiť.)

autor
25. feb 2020

@megika1 😂 práveže u nás je to naopak ja som tá extrémne pozitívna vo všetkom miestami premotivovaná a on je ten čo ma drží pri zemi a občas je až moc negatívny.. psychologičku nepotrebujem vážne netuším čo by som s ňou riešila v podstate

brita7777
25. feb 2020

Ty sa mas 😁😁🤣😂

autor
25. feb 2020

@negymama 😊 jeej si to krásne napísala presne toto som potrebovala ďakujem moc

autor
25. feb 2020

@h2 super napísané ďakujem.. vidím že som sa zle vyjadrila v úvode.. nie nespavam každý víkend tak dlho 🙂

autor
25. feb 2020

@ssandyy 😂 písala som vyššie že som spoločenský typ človeka, celkom aj aktívna,takže neviem kde by som takého vôbec hľadala, ktorý len spí, žere a kaká 😉

ssandyy
25. feb 2020

Áno len som ti tým chcela napísať že si ho važ a buď rada ze máš takého chlapa ktorý sa dokáže postarať o svoju rodinu...

blunka
25. feb 2020

Aj ja mám takého. Som na materskej s 1r dieťaťom a viac ženských prác urobí on popri práci ako ja doma. Aj cez tyždeň vstane kazdy den o 5 s dcerou ešte mi aj zavre dvere aby ma nerušili, obriadi ju, pospratuje byt, urobí raňajky mne aj sebe, niekedy mi nachysta aj obed pre dceru do misky, vychysta sa do roboty a o 7:45 ma príde zobudiť ze uz ide do prace aby som si ju zobrala ja a da mi inštrukcie čo kde pre koho nechal.
Ja sa venujem cez deň dcere. Ani nevarim pre seba obed mi donesie z jeho jedalne.
O 5:20 pride a hneď si ju berie on a vacsinou idu von ak neprsi.
Ako uží vam si to, ale viem aky zly pocit myslis 😂.
Hlavne ked pride nejaka moja navšteva k nam a chvalia ma ako mam upratane navarene napecene .... a ja s tym nič nemam spoločne 😂.
Ako ja som taka slabšia dosť fyzicky aj viac spanku potrebujem ako on.
Ale ono ma to robi ešte lenivšou 😂, lebo keby musíš tsk spravís, ale keď sa to spraví same ...
Tiež som ako tí leniví chlapi ço tu o nich píšu.

autor
25. feb 2020

@blunka 😂 presne o tom zlom pocite píšem všetko je doma tip top dokonalé "ty tu máš stále poriadok" z každej strany a ja hm no mám 🙈 už mi je aj trápne povedať že muž upratal 😂

alaguema
25. feb 2020

fakt nerozumiem, kde sa tie tvoje pocity berú. Ak ty robíš všetky práce plus starostlivosť o dieťa celý pracovný týždeň, tak je úplne najprirodzenejšia vec na svete, že cez víkend ti tvoj muž necháva čas na oddych. Takto to fungovalo aj u nás, kým som bola na MD. Keby že hniješ celý týždeň a obmedzuješ svoje aktivity na prežite svoje a dieťaťa, tak by som chápala, že sa cítiš blbo. Ale ak funguješ normálne, tak on ťa úplne normálne dopĺňa. Keď čítaš koňa často, môžeš nadobudnúť pocit, že tvoj muž je zázrak padlý z nebies, ale takto to má byť, takto je to normálne. Treba ho oceniť, ale rovnako treba oceniť aj seba a nevymýšľať si problémy tam, kde nie sú. Neboj, ony sa časom nejaké nájdu ako to už vo vzťahoch chodí. Zatiaľ si užívaj tú dokonalosť, nemusíš ju skrývať za "problémy" ak o nej chceš svetu hovoriť 😉

stanulienkat
25. feb 2020

Troll, alebo vymyslená téma?