Prerábka starého domu po priateľových starých rodičoch

tedea222
5. dec 2016

Dievčatá fakt neviem ako dalej, pred 3 rokmi sme sa rozhodli že si kúpime starší domček a prerobíme , svokrovci nám povedali aby sme si prerobili ich starý dom kde chovali len domáce zvieratá , bola a je tam maštaľ a nikto tam ani nechodil, proste žiadna voda , kúpelka , toaleta na dvore a tak ako to býva v tých starých sedliackych domoch. Ten môj chlap mi povedal, že sa staral o babku ktorú doopatroval takže mu ten dom nechala. Tak som súhlasila, ved dom je môjho priateľa, a ja som chcela predať byt a investovať do toho domu. Začalo sa prerábať, najskôr strecha a nový krov, lebo všetko bolo už zhnité , môj priateľ si zobral pôžičku a tak boli nejaké peniaze . Ja som sa chystala predať byt. Problém nastal ked som sa začala rozčulovať na to, že na dvore sú samé hovná od všetkej tej hydiny, ktorá sa tam volne prechádzala a celý dvor bol mokrý od výkalov. Na to mi moja švagriná povedala, že ked sa mi nepáčia hovná po dvore, mám zostať bývať v meste, skoro ma porazilo, pritom oni bývajú nedaľeko, na dvore trávniček a kvety a doma žiadna hydina , lebo ved načo , oni si hydinu chovajú na našom dvore, tak prečo by mala ona mať hovná po dvore, ale že ja sa rozčulujem, tak to si nemôžem dovoliť a podľa nej je to v poriadku že to tak je. Tak je to doteraz a to sú 3 roky. No ale ide o to že mi povedala , nakoľko sme vám dali ten dom do,, užívania".....skoro som skolabovala ked som to počula, je rozdiel dať dom do uživania a je rozdiel ked ten dom patrí priateľovi ...tak som sa ho spýtala , ako to je na koho je ten dom napísaný , a to ma už fakt skoro porazilo, no je na švagrinú, teda sestru môjho priateľa!! Takže vlastne prerábame dom pre jeho sestru a nie pre nás. A som sa spýtala ako by to bolo ked ja predám byt, investujem do domu ktorý nie je náš...takže by to bolo podľa jeho vysvetlenia tak, že by sa u notára napísala suma ktorú som tam investovala a keby niečo tak sa mi vrátia peniaze...akože toto ma dorazilo, ved tu ide aj o to, že človek investuje nie len tie financie, ale aj prácu a vytvorí si domov a podobne. A najlepšie je, že ja som tak z toho všetkého sklamaná že nedokážem si predstaviť aby som bývala, niekde kde mi nič nikdy nebude patriť a nemôžem si tam ani povedať čo a ako chcem, lebo všetko čo spomeniem jeho sestra skomentuje, že tak to nemôže byť lebo je to nepraktické, pritom pred prerábkou sme si s priateľom povedali ako to chceme v akom štýle, ale teraz on v podstate všetko mení podľa jeho sestry . Už som mu povedala, že ja to takto nechcem a že veľmi ľutujem že som s tým súhlasila aby sme si ten dom prerobili . Mali sme si kúpiť niekde úplne iný a spoločne do toho investovať, bol by to náš dom náš domov, takto je to dom v podstate jeho sestry ktorá sa nám do všetkého mieša a s ktoru momentálne už nekomunikujem a ten môj zatial priateľ si ju stále zastáva a nestojí za mnou a ja neviem ako to mám vyriešiť lebo sa už hádame každý deň. Najskôr mi povedal že si môžem spraviť podľa seba kúpelku , ale kým som prišla domov, kúpelna bola už hotová podľa jeho sestry , a potom som chcela aby mi nechal chodbu s trámami ...ani to tak nenechal, proste takto to išlo dalej, nakoniec mi nezostala žiadna miestnosť v ktorej by bolo niečo podľa mňa . A to mi stále tvrdí, že on ten dom prerába len kvôli mne, tak mi povedzte či je toto normálne ??? Raz som bola svedkom jednej debaty u nich doma, že ked sa už pominú rodičia môjho priateľa, tak jeho sestra predá dom v ktorom býva s nimi , slobodná je a sama , a potom jej ten môj priateľ pristaví nejakú izbu u nás a tam bude bývať, tak čo si myslíte, pre koho robí ten dom ?? Ona mu dokonca riadi aj účty , na kartu mu pošle čo môže minúť...jedná s ním ako s mentálne retardovaným a jemu to nevadí , ale mne ano, nakoľko ľudia čo žijú v spoločnej domácnosti by si svoje peniaze mali spravovať spolu a nie aby ich kontrovala dalšia osoba ...Ona takto riadi doma celú rodinu, nemá vlastnú takže do všetkých sa stará , dokonca dalšej švagrinej už nechce chodiť lebo že nemá upratané a ona tam nebude predsa sa na to pozerať...Zato svokra je iná, ona sa do nás nestará a nekomanduje, povedala aby sme si to spravili tak ako chceme, že to bude naša domácnosť...aj ked teda nebude lebo je to na niekoho iného napísané a ten môj priateľ to nechce riešiť , najskôr tvrdil že to sa vyrieši a prepíše na neho darovacou zmluvou ...ale už nerieši nič, jemu to asi tak vyhovuje, alebo sa to bojí riešiť. Dom je už hotový a ja nemám chuť sa tam sťahovať, byt som nepredala, odkedy viem že nám ho dala do užívania a tak premýšlam či tam mám vôbec ísť bývať...Chcela som tam kúpiť aspoň nejaký nábytok, aj sa páčil môjmu priateľovi , no na druhý deň s tým už nesúhlasil...asi diskutoval o tom doma ...a aby som sa musela pýtať na to či si môžem v záhrade niečo zasadiť, alebo niečo kúpiť do domu , tak to je už moc , som dosť tolerantná, ale toto je moc. Dala som mu ultimátum , bud za tá kúpeľňa prerobí tak ako sme chceli a prepíše si ten dom na seba , hoc aj tou darovacou zmluvou, tak vtedy som ochotná tam ísť bývať.

bratislavcankanm
7. dec 2016

@puklica13 myslim, ze to bolo menej ako 3 roky... ako pisala, 3 roky dozadu este len zacali zhanat nejaky dom na prerabku, nakoniec sa rozhodli pre ten stary dom u svokrovcov. Ako to vlastne s vlastnictvom domu je - to zistila az ked uz bolo vela hotove/prerobene - strecha, krov, vnutro domu aj okna uz tusim boli osadene... aj problemy so zasahovanim sestry sa tykali az obdobia, kedy uz sa riesilo vnutorne vybavenie domu (napr. spominana vana). Takze nie 3 roky, ale podla mna tak 1 rok to moze byt.

puklica13
7. dec 2016

@bratislavcankanm
citujem z jej uvodneho prispevku..."Tak je to doteraz a to sú 3 roky. No ale ide o to že mi povedala , nakoľko sme vám dali ten dom do,, užívania".....skoro som skolabovala ked som to počula..."

michaelamilan
7. dec 2016

Nečítala som všetko, en prvú stranu, ale mám ešte otázku. To jeho zriaďovanie účtu robila jeho sestra vždy? či len odvtedy čo užívate ten dom?
A fakt dobre že si si ten byt nepredala

tedea222
autor
24. dec 2016

Takže dievčatá tento príbeh má pokračovanie, napíšem po sviatkoch, tá jeho sestra mi napísala niekoľko mailov, nemám čas na písanie nakoľko sú Vianoce a mám toho ešte veľa .

obsadenemeno
24. dec 2016

@tedea222 no teda, budes nas napinat? Daj aspon male info....

dufam ze dobre spravy mas.... pekne sviatky!!!!!

nice202
24. dec 2016

@tedea222 pis pis, co sa stalo?

tedea222
autor
24. dec 2016

je toho veľa , tak až medzi sviatkami , len jedno môžem povedať je to krava , vysmážam rybu a nie je čas, napíšem , pekné a pokojné vianočné sviatky vám prajem <3

malinka158
24. dec 2016

@tedea222 prosim nenapinaj nas

maciatkolulu
24. dec 2016

@tedea222 pokojne sviatky aj tebe a to si sem prisla napisat, ze pozooooor, bude vzruso, pokracovanie nabuduce - hahahaha, trochu smiesne, nestacilo napisat teda medzi sviatkami? Ci bolo potrebne, napisat, ze pribeh ma pokracovanie.... no ved fajn

arletty
24. dec 2016

No sila teda😳

nice202
28. dec 2016

@tedea222 no ako sa mas? napises pokracovanie? velmi ma to zaujima a som zvedava.

marfikchov
28. dec 2016

@nice202 ja tiez cakam na pokracovanie od štedrého dňa

puklica13
28. dec 2016

@marfikchov čo si si nenašla žiadny roman pod stromčekom? 😂😂😂

cacianka
28. dec 2016

@puklica13 ja som aj dostala, uz precitala ale ona je jedna z nas, na zivo,a zaujimaju nas ludske osudy, drzime si tu palce a podporujeme sa.tak sme aj zvedave a k tomu nas natahovala ako gumu v trenkach🤒

marfikchov
28. dec 2016

@puklica13 veru, tento rok nič také

puklica13
28. dec 2016

@cacianka šak ja tiež čakám jak sa to vyvinie 😂

puklica13
28. dec 2016

😲ako je to možné? Ja si neviem predstaviť Vianoce bez kníh...😲 a už sa mi stalo že sme si s otcom darovali rovnakú knihu😂.. Odvtedy posielam zoznam 😂

marfikchov
29. dec 2016

@puklica13 no neviem ako sa to mohlo stať, ale už mám objednanú, tak bude novoročný darček

tedea222
autor
5. jan 2017

napíšem pokračovanie z Rakúska, stále sa to všetko rieši s jeho rodinou a nie sú to moc pekné veci, je toho veľa a potrebujem čas aby som všetko napísala, odchádzam zajtra, balím veci a som totálne vyčerpaná a sklamaná z toľkých klamstiev a zatajovania skutočností , vecí čo som mala vedieť ale všetci svorne klamali , až teraz vyšli veci na povrch čo a prečo to tak všetko je .

pbra40
5. jan 2017

@tedea222 dolezite je ze veci vysli na povrch a mozes sa podla toho zariadit. ale nemam dobry pocit z tej rodiny, isla by som co najdalej od nich.

marfikchov
5. jan 2017

@pbra40 však aj ide, ako som správne pochopila... minimálne do Rakúska

pbra40
5. jan 2017

@marfikchov dufajme ze je to dostatocne daleko 🙂

pbra40
13. jan 2017

@tedea222 ty nas dobre natahujes... asi schvalne 🙂

petrag25
13. jan 2017

Teraz som to docitala, pribeh hodny telenovely.nechápeM ako niekto moze riadit cudzi zivot a ku vlsatne

petrag25
13. jan 2017

A ku vlastnemu bratovi sa správať ako k babke...vies my sme v podobnej situacii nie vsak uplne ale skoro. Chceli sme i kupit byt ale starka hned sak ved ona je sama v dome nech si prerobine ten a byvame spolu. Starka ma dve dcery a dva domy. Logicky ze jedna zdedi jeden a druha druhy. Len ako sa starka minule vyjadrila tak ona chce aby jej deti mali nieco aj odtialto. A teraz vsetko co sa prerabalo, schodiste, plastove okna vsetko proste ze nebude dobre a potom sa jej to vsetko paci, ale to je jedno. My si to tu prerabame, ppmal

petrag25
13. jan 2017

Do kelu pisem z mobilu a mi to tu odosiela :-\ my to tu prerabame a tiez mi pride blbe aby sme potom z nasich penazi co sme sem investovali mali niekoho vyplatit

mysicka36
13. jan 2017

Nech vyšlo najavo čokolvek, nekontaktuj sa s nimi viac. Nič ťa s nimi nespája, len minulusť. A ty musíš myslieť na budúcnosť a svoje šťastie. Nič viac o ich problémoch nepočúvaj a nepripúšťaj si nič za čo ty nemôžeš. Sú to ich sračky.😉

simca06022011
13. jan 2017

Ani cent by som tam neinvestovala a ani slamu neprelozila kym to neprepisu.. s tym ze upravy uz urobene nech pekne vlastnik vyplati. Ja neviem ako sa do takychto veci dokazete zamotat.. ach jaj :( Ja viem, ze diskutovat sa o tomto nema s cudzou rodinou, ani ja by som to neriesila s partnerovou rodinou.. ale nezacala by som robit nic, kym mi chlap neukaze LVcko a ze to co ideme budovat je naozaj nase. A nezaujimaju ma rozrpavky typu "raz sa to daruje/raz sa to prepise".. na tomto trvajte aj vy...

A nestresovat sa... nejake "slepacince" sa potom lahko vyriesia, ked bude jasny majitel, nakolko to zrusite a hotovo... nech si na svojej casti ohradia pre hydinu miesto a nech je tam.

anatalia77
13. jan 2017

Tak teraz som napnuta aj ja..

ukulela
28. jan 2017

hm, koniec sa uz asi nedozvieme 🙂