Priateľ ide bezomňa na svadbu svojho kamaráta

janulka311
28. mar 2014

Ahojte baby, niekomu sa to mozno bude zdat ako banalita, ale chcem sa spytat, ako by ste reagovali vy....Mam priatela 3 roky, on ma kamarata s ktorym sa kamaratil este dlho predtym ako sme sa dali dokopy, no my dva sme si vobec nesadli a mali sme medzi sebou aj konflik , takze sa viac jeden o druheho nezaujimame, mam pocit ze ten pritelov kamos zacal ziarlit, ze si vlastne moj priatel dovolil najst niekoho a nemal na neho uz tolko casu, ale chvalabohu si medzi casom nasiel tiez niekoho a teraz sa ide zenit, no a otazka je ta, ze ten jeho kamos pozval na svadbu len jeho ,priatel mi to povedal a povedal ze na svadbu celu nepojde, ale vraj s chalanmi s ktorymi hravali futbal tam pojde pozriet, mne to je luto pretoze on vie, ze som bola trochu proti tomu aby siel, viem su kamarati roky, ale ja by som keby to je opacne reagovala asi tak, ze by som kamoske isla tak na obrad do kostola, zapriala ,dala obalku do ruky a sla prec, a kamoske potom povedala, ze sa to nehodi, aby som sla bez svojho priatela alebo tak, on stale argumentuje tym, ze mohol pozvat vela chalanov ale pozval len jeho jedineho, no ja mam pocit, ze on vedel co tym sleduje , ked ho takto zavola, neviem ci ma nejaka z vas pochopi, mozno som ja sebecka, neviem ale je mi to cele luto a vo vnutri ma to sklame , ak priatel pojde, prepacte ze sa tu rozpisujem, potrebovala som to tako dat von zo seba .Za kazdy Vas nazor dakujem.

lyzzy
28. mar 2014

no ja by som sa na kamosku nevykaslala len kvoli chlapskej jesitnosti a hrdosti....

silvinuska6
28. mar 2014

no ja by som to vôbec neriešila pozval len jeho tak čo ? veď nech ide sú najlepší kamoši tak je jasné že ho tam pozval a ked ste si vy dvaja nesadli sa divíš že teba nepozval ? lebo ja nie poviem ti to z pohľadu jeho kamoša nakolko aj my sme boli v takej situácii .... je to moja svadba a ja si tam pozvem koho chcem keď raz ťa nemusí tak ťa predsa nebude pozývať a mne je teda jedno kto si čo o mne myslí či som slušná alebo nie .... 😀 takže nechaj frajera nech tam ide uvidíš aj on bude rád očividne maju blizky vztah a aby ti raz nevyčítal že kvoli tebe tam nesiel

lyzzy
28. mar 2014

@macademia .....slovník slušného správanie si zozeniem 😀 Dakujem 😎

macademia
28. mar 2014

@lyzzy úprimne ma tvoja odpoveď rozosmiala, ďakujem, že ešte existujú ženy, ktoré neberú všetko až príliš vážne 😀

lyzzy
28. mar 2014

@macademia ...si zlata 😀 ...nemas zac!
Ja rozpravam tak ako mi zobak narastol a nehanbim sa za to!

adrioska
28. mar 2014

Nie je na tom nic, kludne nech ide bez Teba. Jasne, ze Ta nepozval, ked Ta nemusi. Ty jeho tiez...takze neries. Nestavaj sa medzi nich,lebo to zle dopadne pre Teba alebo sa Ti to v buducnosti vypomsti. Povedzme, ze si nesadnes so svokrovcami alebo sa s nimi pohadas, prestanes k nim chodit...bude Ta trapit, ked k nim bude chodit Tvoj manzel? Ved su to jeho rodicia...vzdy sa nad problemom zamysli aj z druhej strany...

laila22
28. mar 2014

A potom tvoj priatel zavola jeho na vasu svadbu a ty ho tam budes trpiet... 🙂

luciannka83
28. mar 2014

@janulka311 a keby tvoja najlepšia kamarátka pozvala z nejakého dôvodu na svadbu len teba, tak by si kvôli frajerovi nešla? To bol len príklad.

mirka135
28. mar 2014

@janulka311. Ahoj no podla mna je to normalne ine by bolo keby ho pozval na celu svadbu to by bol vrchol ale ako zagratulovat s partiou na svadbu je uplne normalne .ja som tak bola asi 4kamoskam .sme sa dohodli partia a o 22 hod sme sli a ziadna znas si nebrala zosebou manzela ci priatela...aj manzel tak bol kolegom a bezomne...je to uplne normalne ..

lyzzy
28. mar 2014

@luciannka83 ...to pisala v uvodnom prispevku 😀

janulka311
autor
28. mar 2014

@mirka135 On ho pozval na uplne celu svadbu.

janulka311
autor
28. mar 2014

@luciannka83 Oni niesu najlespi kamarati, to sa cuduje aj ten moj trochu ze lepsich kamosov nepozval a jeho ano

mirka135
28. mar 2014

@janulka311 aha tak to sveci o jeho charaktere..to pocujem prvy krat ze by niekto pozval len jedneho z paru.ine by bolo keby ste spolu par mesiacov ale ste spolu 3roky v tom pripade sa chodi na svadbu v pare ...to nieje normalne .my sme tiez na svadbu pozyvali kamosou ale samozrejme aj s priatelkami ze by sli bez nich sme ani neriesili ani nas to nenapadlo.ja odpadnem ..tak ked sa budete brat vy pozvite len JEHO...ver tomu ze urcite by ho zena nepustila 🙂

maslenka47
28. mar 2014

@janulka311 Ja nechapem, co Ti vlastne vadi... Ze nejaky clovek, ktoreho nemas v laske ta nepozval na svadbu, alebo to, ze to tvoj drahy "kvoli tebe" neodmietol? Alebo oboje?

Prva moznost je len tvoja jesitnost a druha sebeckost. Ked nemas zaujem s niekym udrziavat dobre vztahy, tak nechapem, preco by tam mal chciet vidiet na jeho svadbe. A pre tvojho priatela zjavne ten clovek vela znamena, tak by si to mala respektovat. Tym myslim naozaj RESPEKTOVAT, nie pretrpiet so zatnutymi zubami. V opacnom pripade vo vasom vztahu nie je nieco v poriadku.

palomka
28. mar 2014

od toho kamosa je to detinske, skor by mozno viac zaujal keby urobil take gesto, ze by vas pozval oboch. Ale neurobil tak. Mna by to taktiez trapilo ako sa poznam, ale ked pozval len jeho, tak na priatela sa hnevat nemozes. Je to jeho priatel, ktorého tam mat chce a od teba by bolo tiez hlupe hrat tuto hru, ze by si priatela nepustila, alebo by si sa kvôli tomu na neho hnevala. Casom to prejde a ked sa budete brat vy, tak budete o svojich hostoch rozhodovat vy dvaja spolocne a potom ho mozes odmietnut ty, alebo ho pozvat LEN samého bez jeho uz manzelky, aby vedel aky je to pocit rozhodnut sa medzo dvoma blízkymi ludmi 😉 a je to 🙂

janulka311
autor
28. mar 2014

@maslenka47 Ja respektujem vsetkych, a myslim ze nas vztah je uplne v poriadku, on ma so mnou od zaciatku problem, lebo som mu ukradla kamosa s ktorym vymetal bary a netravil s nim uz tolko casu, ja som snazila zo zaciatku, ale bolo to marne tak som zaujala ten isty postoj ako on.

adrioska
28. mar 2014

@janulka311
1. pises, ze pozval len jeho jedineho a on ti povedal, ze idu pozriet s kamosmi, co hravali futbal, tak teraz ako to je?
2. pises, ze "no ja mam pocit, ze on vedel co tym sleduje , ked ho takto zavola"...co tym sleduje, lebo ja som nepochopila
3. preco ste sa vlastne pohadali, ten kamos bol taky ziarlivy, ze si mu zobrala priatela? nepacila si sa nahodou aj jemu a ziarlil, ze ta ulovil tvoj priatel?
4. bud ty ta mudrejsia a vobec sa netrap nad tym,ze tam tvoj priatel ide...nejde na celu svadbu, takze...vies ako sa hovori: mudrejsi ustupi....

sue
28. mar 2014

Okrem toho,co pise @adrioska este otazka - ked sa ten kamos zeni,tak evidentne az tak vela casu v baroch netrapi ;) mne sa zda,ze jediny ziarlivec si ty..... Neriesila by som to nijak. Pokial vy nemate na vtedy naplanovanu nejaku akciu,tak nevidim dovod,preco by tam tvoj priatel nesiel....A uz vobec nerozumiem ak niektora pisete ne/pusti ho....su to vasi partneri,nie male deti,aby ste ich niekam ne/pustali...to je na spolocnom dohovore,nie na rozhodnuti jedneho....

libka1
28. mar 2014

Napisem ti to z opacneho pohladu. Ja som na svadbu pozvala par kolegov a kedze som zabezpecovala aj ubytko pre cezpolnych mali sme obmedzene kapacity. Tak som ich poprosila nech pridu bez partnerov ako partia. Jeden kolega presne takto neprisiel pretoze jeho partnerka bola proti aby isiel bez nej. Dodnes mi kolkorazy povie ako ho to mrzi a ked sa ospravedlnoval nevyjadril sa o nej velmi lichotivo. Proste bol nastvany ze ho strapnila. Mne je to cele vratane nej na smiech. Neviem co si myslela ze by tam robil ked tam ona nebude... navyse ona je pre mna cudzia osoba a vsetci ostatni kolegovia boli bez partnera...

ajjka87
28. mar 2014

@lyzzy neskutocne si ma pobavila 😀 este ze su zenske co racionalne rozmyslaju. Jezisi baby ved chlap uplne inak rozmysla ako zenska.on neriesi take hovadiny ci ho niekto pozve ci nie 😀 Jednoducho ta tam jeho kamos nechcel kvoli konfliktu, alebo chce len najblizsich ludi. Je to jeho svadba a chce si ju uzit a nie sa predvarovat.I ty by si takto rozmyslala a podla mna tvoj priatel v tom nevidi problem.po pravde ani ja, ak by isla stara partia kamosov na celu svadbu tak nech si to uziju naposledy.je ine ked uz bude mat manzelku a zavazky.netrap si hlavu na hlupostami pridu horsie veci v zivote ako toto 😀

lyzzy
28. mar 2014

@ajjka87 ...som rada ze som ta pobavila 😀

mirka135
28. mar 2014

@libka1 musim ti trosku protirecit.ved ked nemam nato aby som pozvala vsetkych kamosov s partnermy tak ich pozvem vecer a nie na celu svadbu.to sa proste nerobi..to nieje otom pustim nepustim .ale otom ze ked niekoho pozvem na celu svadbu tak urcite s partnerom

adri266
28. mar 2014

@janulka311 nedavno mal nas spolocny kamos 40tku a pozyval len chalanov...no my kocky sme teda mali riadne nervy, tak sme si urobili o tyzden damsku jazdu 😎
TAkze chapem, ako Ti je, no na druhej strane, je to jeho kamos, on ho pozval sameho, ano, priatel mal byt solidarny, ale asi chce byt spolu s nim na takejto udalosti. Mna by skor na Tvojom mieste trapilo, ze ci jeho budete pozyvat na vasu svadbu s priatelom 😉

janinah
28. mar 2014

tvoj priateľ nie je tvoj syn,ale partner,to akože sa ťa má pýtať,či mu dovolíš ísť?oznámil,že ide,oznámil,že s kamošmi a nie na celú svadbu,on sa tak rozhodol,je to jeho dlhoročný kamarát....správaš sa nezrelo a vyrábaš problém tam,kde nie je......

stefka33
28. mar 2014

@libka1 Súhlasím s @mirka135 Akokoľvek sa ti to nepozdáva, to čo si urobila, bol veľký prešľap proti bontónu. A dosť sa divím, že sa ti ten kolega ospravedlňoval. Zrejme pod tlakom ostatných kolegov.

zuzana76
28. mar 2014

@janulka311 ja som dokonca nebola pozvana na svadbu priatela môjho uz vtedy manzela, my sme ho totiz tiez pozyvali samotného, pretoze vtedy bol akurát bez priatelky, navyse svadba bola v tyzdni a mimo nasho mesta, takze isile na nu len moj manzel a vobc mi to nevadilo, zdrzal sa asi do polnoci a o takej jednej po polnoci bol doma.

jahodka8
28. mar 2014

@janulka311 Keby si ty takto niekam išla, tak ako by sa on tváril? Mali ste už takú situáciu? Je to o dohode, ako a kde chodíte, no mňa by to tiež mrzelo hlavne na začiatku vzťahu.

jalucija
28. mar 2014

podla mna si kamos moze pozvat na svadbu koho on chce, nezalezi na "slusnosti".

Ja by som muza samozrejme pustila a tesila by som sa, ze sa zabavi a snad donesie daky ten kolac .)
neries to, nadnes sa nad to, o nic nejde

juliana77
28. mar 2014

@janulka311 Ak by si nebola prizvaná na rozlúčku tak to sa dá pochopiť, ale to, že ťa ako nie čerstvú, ale trojročnú známosť nepozval priateľov kamarát, je ignorácia tvojej osoby. Prečo ťa nepozval, by nemala byť dilema pre teba, ale tvojho priateľa, pretože by sa mal zamyslieť na tým, že možno s tebou bude aj ďalších xx rokov a to ťa bude jeho kamarát takto ignorovať a tvoj priateľ uprednostňovať kamarátove podmienky? Keby bol ten jeho priateľ normálny, tak vás pozve oboch, pretože na svadbách to tak chodí, pretože treba s niekym sedieť, s niekym tancovať, s niekym sa zabávať, alebo kamarát sa bude venovať tvojmu priateľovi, preto chce aby tam bol sám???

Bola som pred rokmi v podobnej situácii, kedy ma kamarátka nepozvala na svoju svadbu, lebo jej nesadol môj priateľ, nešla som a bol to koniec nášho kamarátstva vtedy, a vlastne ani to kamarátstvo asi ani nebolo.

martula1977
28. mar 2014

Na Tvojom mieste by som išla s priateľom zablahoželať na obrad - zo slušnosti. Urob to čo sa patrí. Potom nech ide potomTvoj priateľ sám s kamarátmi. Trocha sa nad tým zamysli. Ja osobne by som sa nebavila na svadbe niekoho s kym si nerozumiem.