Priateľ má iné predstavy o budúcnosti

23. nov 2019

Ahojte dievčatá, mám 25 rokov, o rok končím vysokú školu, priateľa mám 5ty rok. Prednedávnom ma požiadal o ruku a ja som povedala áno, ale slovo snúbenec mi stále nejde moc na jazyk. Bývame spolu, v mnohom si rozumieme a donedávna som si myslela, že sme si súdení, klasika, zamilovaná mladá baba. Pred ním som mala len jeden taký puberťácky vzťah, takže nemám s kým porovnávať a rady od kamošiek sú niekedy také no nie sú nestranné. Problém je v tom, že sme sa chceli po mojom dokončení štúdia vziať, on má 28, ale naše predstavy o budúcnosti sú úplne iné. A keď začnem rozprávať čo by som chcela ja, vždy ma umlčí a nenechá mi priestor. Lenže on si predstavuje, že ja doštudujem, hneď otehotniem a budem žienka v domácnosti, či ma vcelku zarazilo, pretože neštudujem 6 rokov na to aby som umývala riad a okakané zadočky. Samozrejme chápem, že nejakú ženu to naplňa a ja nič proti tomu nemám, ale pre mňa to nie je. Momentálne neviem či deti vôbec niekedy budem chcieť, nezavrhujem to, ale iste nie v najbližsích 5 a možno ani 10 rokoch, ale keď mu to poviem začne mať narážky, že veď sa postrá, že prestaneme používať kondómy a tak. Trochu ma to desí, pretože ho veľmi ľúbim, ale neviem ako s ním debatovať, je to jediná téma kde sa rozchászame, ale je tak vážna, že to úplne stačí...

cacianka
23. nov 2019

Uz keď som citala tvoj prispevok, neviem preco blikala mi kontrolka.docitala som az sem tvoje ďalšie texty a už mi blika cela mliečna dráha.naskakuju mi heslá ako manipulator egoista a pod.
Mas svoje sny, plány, predstavy a ciele.tvoj snúbenec o nich velmi dobre vedel, malu ste spoločné plány a on ich odrazu zmenil .
Ked vtacka lapaju...
Teraz si myslí ake terno je pre teba, stavia dom, postará sa o teba, aj suter ti dal a ty MU nechxes porodiť dieťa ! Nehodna si jeho kvalit !
No debil ako vysity.
Ja VS nemam, nezavidim ale obdivujem ze si sa dala na ťažké ale krasne povolanie.pracujem v nemocnici a uplne ta chápem ze nechceš cele roky driny vyhodiť von oknom.v tomto odbore je prax hned po skole velmi dolezita, aj spoločnosti si dlzna tak trochu vratit,
Na druhej strane sa chces aj sama sustredit na prácu, nabrat prax, začleniť sa do kolektívu, zažiť iny život a neskočiť z auly hned ku plienkam, kasickam a soplikom.
je uplne prirodzene ze chces aj niečo ine zažiť ako drvenie na skusky, ze si chces aj niečo zarobit, urobit rezervu, aby si v case nudze nebola odkázaná na par centov či a kolko ti da tvoj mecenáš.lebo toto nie je exemplar manžela vhodného pre teba.on ma vysoky prijem, on stavia dom, ale ani poondiaty papier nie je schopny kupit navyše.je uboziak ze takto s tebou "hospodári".
Jeho rodinná anamneza mi tiez blika.
Anamneza tvojich kamosiek blika.
No a celkom ma dozralo ako tu na teba útočia poniektore svatice, ze aka si blba a nechceš porodiť tomu tvojmu gerojovi pomali do roka a do dňa odrazu 4 deti.
pritom v inych temach idú ukrkat zeny co este nič neodpracovali a uz otrcaju ruku na co najvyssie davky, ze mali myslieť hlavou a nie vaginou.
najprv sa zamestnat, zarobit, az potom plodit.velmi si odpozorovat aký je chlap, nespoliehat sa iba na neho, byt aj samostatná... A teraz ti pomaly vycitaju preco uz nie su tehotná ?!
Toto mi hlava neberie....
Iba jedna rada - nedaj sa manipulovať 🙏

basullinka
23. nov 2019

@anonym tak sme vekovo uplne rovnako aj ja mam 25 rokov, rok vydata....poviem ti uprimne sakra si tu svadbu rozmysli, pretoze otazka deti je v manzelstve velmi dolezita, v podstate jedna z najdolezitejsich...uplne ta chapem, 6 rokov studovat medicinu aby si sla hned rodit - no neviem...nedala by som sa na to...druha vec sposob, akym s tebou komunikuje sa mi absolutne nepaci, nemozes poriadne vyjadrit svoj nazor na svoj zivot..to kde sme? Tu treba jedine sa porozpravat a vydobit si priestor, kde ty jasne povies co chces a co nie...a ak su vase predstavy uplne rozdielne a nezhodnete sa a nedokazete najst kompromis (aj ked podla mna v teme deti by mala byt 100 % zhoda a nie kompromis), tak kazdy chodte za svojim stastim - ty kariera, on rodina...aj ked ho lubis jak kona ale ak nemate spolocne idee do buducnosti tak stastni nebudete..vzdy pojde stastie jedneho na ukor druheho.....drzim ti palce

sara07
23. nov 2019

skutočne zamilovana snubenica si obzera nostop prsten ako sa tblieta vytešuje sa doslova ako mala, poniektoré idu aj spat s ním , su proste totálne nadšené z prstena a už pozeraju šaty a bludia po nete čo na svadbu aj 3 roky vopred , snivaju o tom dni
tak nevime teraz, neverím že nemáš štipku romantiky a nehy v sebe alebo ženskosti, je tam a hromada

acrobaleno
23. nov 2019

Anonym, no hod rec s toutvojou hviezdou a daj vediet, som zvedava 😂😂

hanata
23. nov 2019

Po dalsich prispevkoch autorky myslim, ze najlepsie, co by mohla urobit, je vratit prsten, kopnut panka do zadnice, zit si svoj zivot a sen. A urcite stretne niekoho ineho, nie lakomeho zakomplexovaneho manipulatora, lebo taky pocit mam z jej sucasneho priatela.

nefertiti5843
23. nov 2019

@halienka A môže to byť ale aj opačne....muž žene nadrbe tucet detí, ona môže na kariéru zabudnúť, potom si nájde čúzu a ženu s tuctom detí odkopne :( Ale väčšinou je to tak, že žena tlačí chlapa do detí, hlavne čím viac ich bude, tým bude coolovejšia pred ostatnými matkami a potom, keď ju chlap odkopne, tak narieka na sociálnych sieťach, že nemajú čo jesť :(

autor
23. nov 2019

Tak došiel domov... povedala som mu v podstate to čo som napísala vám, nechal ma rozprávať síce. Ale povedal mi, že neviem čo hovorím a že nech ho neotravujem s blbosťami, lebo že je unavený z práce. V podstate mi povedal, že on zmenil názor a nech sa ja zariadim ako chcem. Že on sa zariadi tiež a že sa o nás postará, len ja vyšilujem a správam sa ako malé decko, čo sa nechce ujať zodpovednosti a myslím len na seba a nie na jeho šťastie, že keby som ho ĺúbila vyhoviem mu. Takže sa idem zariadiť ako chcem, toto bol posledný kúsok. Momentálne som na tom asi tak, že zajtra ked ráno odíde si pobalím vrci a nechám mu tu ten snubák. Strašne ma to mrzí, volala som aj mame a ppvedala mi nech hneď tahám domov.

hanata
23. nov 2019

Super mama. Podla mna vyborne rozhodnutie. Ved cas pred a po svadbe ma byt ten najviac super. A nie mat taketo trapenie a stres. Drzim palce.

acrobaleno
23. nov 2019

No dievca utekaj 😂 Totoje debil prvej triedy. Ze ujat sa zodpovednosti 😂😂

gwendolyn
23. nov 2019

Dobre si sa rozhodla, želam pevné nervy, nenechaj sa od neho ukecať, aby si sa vrátila, že sa zmení, To ti ešte len teraz ukázal svoju pravú tvár a dovolí si ťa citovo vydierať, že keby si ho ľúbila, tak mu vyhovieš.

medulienka81
23. nov 2019

Tak zjavne chlapec chce žiť podľa svojich predstáv..len
..

katulienkax
23. nov 2019

To je vydieranie na mna muz začal s dietatom až po 30 co už je vek kedy už ano ale keby v 25 na mna tlačil no zbohom ☹

komplikovana
23. nov 2019

viem si predstavit, ze ta to mrzi, 5 rokov je dost. Vezmi si vsak tu pozitivnu stranku, mas dobru skusenost do zivota, vies co chces a co nie.
Prajem vela uspechov v studiu, nech je z teba lekarka s ludskym pristupom a mozno casom bude aj super partner a dokonca aj deticky 🙂

katulienkax
23. nov 2019

@medulienka81 presne co počúvam ženy s deckom na materskej doma same muži v práci este berú nadčasy a vyhovárajú sa ze zarábajú pre rodinu hov..o chcú byt prec aby nepočuli detsky rev tak si berú nadčasy alebo piva s kamošmi pripadne sa nevzdajú svojich konickov kdezto zena sa vzdá skoro všetkého kvôli dietatu este nedajbože dieta nebude zdrave tak chlap ako prvy zdrha prec

medulienka81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vendulka80
23. nov 2019

Z vlastnej skusenosti ti radim, nenechaj sa dotlačit do svadby a do deti. Od nikoho. Najmä ak študuješ medicínu. Bohuzial, ak chces byt dobrá lekárka, musis sa zapracovať. A skola a prax su dve rozdielne veci. Sama uvidis, ak nastupis do zamestnania, ze to bude velmi ťažké, budu kladené na teba velke naroky a navyše budes musiet bojovať aj s nadradenosťou niektorých kolegov, ktorí uz zabudli ako vyšli zo skoly. A do toho vsetkeho mat doma egoistu, lebo iba on je unaveny z prace a ty si svoje problemy a ťažkosti rieš sama... lebo ved tak si to chcela. Si mladučká a navyše urcite by si si nasla v nemocnici spriaznenú dušu, s ktorou si zalozis rodinu ked to budes tak citit. Slobodných lekárov je dost😉a uprimne... toto je povolanie, ktore dokáže pochopit a tolerovať jedine clovek s rovnakým povolaním.

miadi
23. nov 2019

Strasny egoista. Ze ty mas mysliet na jeho štastie ak ho lubiš. . Tak potom on teba moc nemiluje kedze tvoje stastie a potreby su mu ukradnute. A tvoje nazori su blbosti. Vobec si ta nevaži. A vzdy by bol takyto len pri detoch by ste snim trpeli. Jeho IT praca by bola vzdy viac ako tvoja hoci medicina je ovela podstatnejšia stresujucejšia narocnejšia ved tam ide o životy ludi. No proste mega egoista. Este ze sa prejavil pred svadbou. Utekaj domov k mame dokoncis skolu aspon bez neho sa mozes na to viac sustredit. A nejaky rok dva mozes byt aj sama Ta praca Ta vytaži dost. A život sa vyrieši krasne aj sam. Este mas cely zivot pred sebou. Cas na lasku aj založenie rodiny najpr kariera a budes mat vsetko,

abbey1
23. nov 2019

Mňa tieto anonymne príspevky bavia 🙂 Keby nebolo koňa, ani problémy by sa doma nevyriešili.

acrobaleno
23. nov 2019

@abbey1 Ved aj tak nic nie je v telke 😂

abbey1
23. nov 2019

@acrobaleno Asi tak. Ja nemôžem spávať a klasikov už v noci nezvládam. ;)

codal
23. nov 2019

Můžete se milovat jak chcete, ale pokud se v tomhle neshodnete, nebude to fungovat.. tady moc kompromis neexistuje, on chce děti hned, ty ani nevíš, jestli děti do budoucna chceš, on chce rodinu, ty si chceš budovat kariéru, každý směřujete úplně jinam. Nenech se do ničeho natlačit, on vi, jak to cítíš, nic mu neslibiješ, on má veškeré informace, takže má možnost se rozhodnout, jestli počká nebo ne.. zároveň ty promysli, jestli s někým takovm, kdo tě ani neposlouchá, chceš být... Jsi mladá, dala jsi do studia tolik energie, máš své sny a plány, podle všeho víš, co chceš, tak se nenech ukecat do něčeho, na co se necítíš..

janage
23. nov 2019

Dakuj bohu ci vyssej moci, ze toto sa udialo pred tvojim otehotnenim. A mna osobne by vobec neprekvapilo keby po nejakom case prikvitol, ci si uz zistila aku chybu si urobila a dal ti sancu to napravit😁 uvidis vydychnes si.

juliet86
24. nov 2019

fajn ze ta rodicia podporuju. a on zjavne nechce riesit problemym ide o existenciu vasho vztahu a on sa vyhovori ze je unaveny..... vela sil do tychto dni. nenechaj sa ukecat

sissahh
24. nov 2019

Fuha tak to je iné kafe

sense
24. nov 2019

super mama.... a ty robis dobre.... chod si za snom.... pretoze vztah s nim zavana vsetkym len nie laskou z jeho strany.... obzvlast po vasom poslednom rozhovore....

blondtana
24. nov 2019

Poviem to takto, keď nájdeš toho správneho muža, tak mať s ním deti ti príde ako najsamozrejmejšia a najprirodzenejšia vec na svete...toto ten správny nebol a buď rada, že ti kontrolka zasvietila pred svadbou. Aj po 30tke sa dá úplne v pohode mať deti, mojej sestre sa v 34 rokoch zadarilo na prvý šup a ja mám 41, nám to trvalo trochu dlhšie, ale bábo je na ceste a sme šťastní, užili sme si veľa zábavy, obehali kus sveta, zariadili život a nič nám neušlo, aj moja gynekologička tvrdí, že je to už pomaly normálne rodiť okolo 40tky, tak sa s kľudným svedomím vrhni do práce, sprav si atestácie a možno stretneš aj toho pravého, ktorý bude v prvom rade chcieť teba a až potom všetko ostatné, čo môže s tebou mať 🙂

guava1989
25. nov 2019

Cauko, ako to dopadlo? Drzim palce, ak si odisla, dobre si urobila.

sidicek
25. nov 2019

Ja by som bola sakra opatrná, pri takejto zhubnej rodinnej konštelácii: alkoholicka a nasilnik. Resp. ja by som brala nohy na ramená, dieta-nedieta.

majka99999
25. nov 2019

No co, uz pan manipulator stihol zavolat, ze si urobila najvacsiu chybu v zivote? Ze ta velkodusne prijme spat, ak okamzite otehotnies s dvojcatami? 🙄

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz