Priateľ ma podviedol. Mám mu odpustiť?

sprntusik
23. mar 2016

Ahojte.Rada by som si vypočula vase názory,resp.ako by ste v mojej situácii reagovali vy.Mám priateľa už skoro osem rokov,máme spolu trojročné dieťa,ktoré miluje.Včera som sa však dozvedela,že ma podviedol.Vraj to bolo ešte na začiatku nášho vzťahu,kedy nevedel čo a ako medzi nami bude.Mám mu veriť? Velakrat sme sa bavili o nevere,vždy to zmietol zo stola s tým,že mi nikdy nijako neublížil.

dominika6
23. mar 2016

@sprntusik bohvie či to bolo na začiatku

pribinak
23. mar 2016

Co bolo, to bolo. Sústred sa na terajšom, na terajšiu kvalitu vášho vztahu

misel0806
23. mar 2016

Aj ked to bolo na zaciatku OCI TREBA MAT VZDY OTVORENE. Doveruj ale preveruj😜

lintu
23. mar 2016

vždy to poprel a zrazu sa priznal? svedomie ho veľmi zhrýzalo? 😠 Povedz mu - "A to je všetko? Ok, tvoje svedomie. Ja ti verím." Možno z neho toho vypadne viac 😀

sprntusik
autor
23. mar 2016

Nebolo to zrazu.Ked sme sa o tom bavili,tak sa tak čudne tvaril,tak teraz som nanho zatlačilaa bum.JaNeviem,či mu mám veriť,že to bolo na začiatku.Aj či to bolo naozaj len raz.

janickacrazy
23. mar 2016

@sprntusik ten tvoj priateľ je teda pekný somár, ak to ozaj bolo na začiatku vášho vzťahu, tak ti to nemal vobec hovoriť, lebo tým sa vobec nič nevyrieši, akurát ti ublížil a čo teraz? jemu sa uľavilo a ty si hotová, akože fakt nechápem, čo tým sledoval, iné problémy nemáte? to len tak zrazu na teba vybafol, že ťa podviedol?

janickacrazy
23. mar 2016

@sprntusik to sa len tak bavíte o nevere? prečo? nemáte o čom? my sme sa teda bavili o nevere len na začiatku nášho vzťahu, tam sme si vyjasnili naše postoje na túto tému a viac sme to nepitvali

sasa1983
23. mar 2016

@sprntusik asi som divna, mozno sa do mna pustite, ale ja by som to neriesila a sla dalej. Akoze naozaj Ti to vraviet nemal, nerozumiem. Ale ok. Kazdopadne 8rokov a dieta navyse, to ste uplne ini ludia, ina etapa, mozno vyspelejsi, snad ano a kazdopadne so zavazkom.

sardinka335
23. mar 2016

@sprntusik ste spolu 8 rokov..na začiatku sa ,,pritrafilo,, - ako čitam to tu kazdy týžden, ale toto odhadujem ze to bolo skor pošmyknutie lebo keby nie tak by sa to opakovalo. Kedze mate aj dieta a v podstate fajn harmonicky vztah tak by som to zmietla zo stola. Hlavne uz sa v tom prestan vrtať, prestan ho ,,uhanať, s neverou,,, - kedze tvrdíš, ze vela krat ste sa bavili o nevere. No my sme spolu 11 rokov a vela krat sme sa o tom nebavili - neni dovod a načo to stale omielať? Vieš ako sa vraví ,,100krát opakovana lož sa stava pravdou...Takze nereišiť, žiť dalej a tešiť sa ze vam to klape.

sprntusik
autor
23. mar 2016

Problém je ten,že ja neviem,či sa to niekedy ešte zopakovalo.A klamal mi v dosť veľa veciach,sice to boli drobnosti,ale klamal.

jahodka11
23. mar 2016

ja by som sa v tom uz nevrtala, co bolo, bolo...priznal sa, treba verit, ze to bolo naozaj na zaciatku a ze odvtedy sa to nezopakovalo...ak ti je s nim dobre, skus zabudnut....a daj mu sancu....ak chces byt s nim..

sprntusik
autor
23. mar 2016

Ešte som zabudla dodať,že ho to nijako nemrzí.Dokonca.mi povedal,že sa správam ako j...uta.

tana85
23. mar 2016

@sprntusik co chces vlastne pocut?? sama musis vediet ci vam to klape alebo nie. naco sa rozpravate o neverach? mas nejake podozrenia? nevera na zaciatku kde este nebolo jasne ci ste spolu akebo nie, to by som neriesila, je to fakt stara zalezitost. a ak ti povedal, ze si jebnuta - ozazka je ci ti tak vravi bezne alebo si mu za tu neveru zacala robit sceny a sam tomu nepriklada taky vyznam ako ty. trochu sa spamataj

misel0806
23. mar 2016

Pozri povedal ti to hned na zaciatku ako cisty vymol ze ti to povedal mal to nechat tak ked nevedel ako to s vami bude na druhej strane isiel s kozou na trch. Ak chcel byt s tebou a zacat od znova chcel mat cisty stol spalil mosty a hotovo. Ak nebude medzi vami dovera tomuto vztahu onedlho zazvoni umieracik. Teda ak budes neustale pochybovat. Do tvojho vztahu nevidi nik to je len medzi vami skus urobit kompromis a dalej to neries lebo slova typu ze si je..nuta budes pocuvat dennodenne😆

cuculiatko88
23. mar 2016

Ja by som mu uz neverila,naco ti to teraz hovoril? a este ked ti klamal vo viacerych veciach,mozno takto skusa co urobis ,mozno to nebola jedna nevera ale viac a dufa ze mu odpustis....ja by som neveru nikdy neodpustila...

nastus
23. mar 2016

Mám len 23 a možno si niekto pomyslí, že som divná alebo čo no u mňa je vernosť dôležitá. Ja osobne neveru netolerujem. Bývali ma podviedol o pol roka som sa to dozvedela a už som sním nevedela byť zhnusil sa mi. Môj skromný názor ľudia majú byť spolu že sa ľúbia, že chcú raz niečo vybudovať rodinu a tak... a keď si človek chce "užívať" tak nech sa neviaže. ... U teba je to iné máte spolu dieťatko .. Ale ja osobne by som s takým človekom nemohla byť neverila by som mu neodpustila.... Ale je jedno čo tu kto napíše je to len a len na tebe a na vás .. držím palce :D

benshi
23. mar 2016

to je čo začiatok vzťahu? boli ste už spolu alebo nie? to je len priblblá vyhovorka, že nevedel ako to medzi vami bude. Ja by som mu už neverila ani nos medzi očami, podviedol raz, može aj druhý.Ale tak to som ja, vidím,že niektoré tu neveru vrúcne odpúšťajú :D

anatalia77
23. mar 2016

dobre načasované-bolo to jrho eso v rukáve. Táto infoška odštartovala zrejme koniec vášho vzťahu. Ani by som sa nečudovala,keby ste sa začali viacej hádať.

dollynkaa
23. mar 2016

@sprntusik to vobec neries ak to bolo na zaciatku! Zbytocne sa v tom budes rypat po tolkycg rokoch

hefo
23. mar 2016

Ani tak dobre, ani tak. Na figu situácia, najmä keď máte spolu dieťa. Stretávať sa teda budete musieť tak či onak. Horšie je, že ti hovorí "že sa správam ako j...uta.", to nesvedčí veľmi o jeho kultúre; a to že klame v inom, to už je klinec do rakvy.

Žiaľ, žiadnu rozumnú radu nemám.

anatalia77
23. mar 2016

@hefo mna tiež zaujalo to,ako ho to nemrzí a dokonca je je..tá. To svedčí o neúcte a pokuse to ukončiť.

monullienka1
23. mar 2016

To su problemy, podviedol ma raz pred 8 rokmi, ty kokos, keby to urobil teraz, ale pred 8 rokmi? Akoze to myslis vazne, ze to teraz riesis? Sa zobud, bolo to pred 8 rokmi. A skus prosim ta vyhladat nejakeho psychologa, lebo neustalymi otazkami a kontrolovanim ho dozenies akurat tak k dalsej nevere. Problem je v tebe a nie v nom. To on by sa mal zamyslad nad tym, ci by ti mal odpustit neustaly psychicky teror, aky na neho vyvyjas tymi neustalymi otazkami o nevere. To si fakt tak neveris, ze by bol len s tebou? Tvoja sebadovera je na bode mrazu. A skus si to opakovat 10x ze to bolo pred 8 rokmi, mozno ti to docvakne, ze nie je co riesit. Ak by to bolo teraz urcite by som od neho odisla. BTW neveru som tiez pocitila na vlastnej kozi a osobnostne som bola natom tak ako ty teraz.

ukulela
23. mar 2016

nieco v tom vztahu asi nebude v poriadku, ked po osmych rokoch ho vypocuvas a tlacis na nho, ci ti nahodou nezahol .... za normalnych okolnosti po priznani davnej nevery by som za tym zavreala dvere a sla v pohode s cistou hlavou vo vztahu v pohode dalej ... ale v tvojom pripade mi teda nieco nehra. ty si mu asi nikdy velmi nedoverovala, ked si schopna sa ho (pises ze vela krat - mozno prilis casto) pytat na neveru a podobne ... a ani teraz mu vlastne neveris ...on je deges, ze ta podviedol, este vacsi, ze ti to po tolkych rokoch zavesil na nos. ale zaujimalo by ma, ako sa ty spravas vo vasom vztahu? nesedujes ho? nekontrolujes? pises, ze ta uz klamal - v malickostiach. zjavne to v tebe vela zanechalo - a nie dobreho. aby ste sa pohi daej, musite si to obaja vyjasnit. a teda ze ti nadal - neobhajujem ho, ale zrejme simohla mat emotivnu reakciu na priznanie, mozno si vybuchla ako sopka a jemu ruplo v bedni, lebo nieco, cosa stalo pred 8 rokmi ty rozpitvavas a pre neho to neha rolu ... (nevravim, ze je to pavda, len fabulujem ...ak sa mylim, sorry, nechcem ta urazit)

jeennyv
23. mar 2016

@sprntusik myslim si to, co tu uz bolo spomenute a nechcem vyryvat, ale to ci to bolo skutocne na zaciatku vztahu sa uz nedozvies..myslim si, ze tak davno to nebolo...pochybujem, ze niekto s prehreskom zije tolko rokov...podla mna ta podviedol nedavno a to co robi je typicke spravanie nevernika, ktoreho pritlacilo svedomie alebo nieco ine, tak hodil tuto bombu na teba nech sa s tym trapis ty..mne to tak pripada, ze caka na tvoje vyjadrenie ci odpustis alebo sa rozidete, som toho nazoru, ze ak niekoho skutocne milujes tak ho nezranis...a ked uz sa stane, tak mu to nevmietnes do tvare...plus keby to aj bolo na zaciatku vztahu, tiez nedobre, clovek je vtedy v najvacsej zamilovanosti a on tym padom vtedy ani nevedel asi ci ta chce, tak hladal inde...pre mna by zivot s takymto clovekom bol nepriaznivym za kazdych okolnosti...nikdy nevies co sa dozvies...

evkakorcek
24. mar 2016

@sprntusik mna by len zaujímalo prečo sa VôBEC o nevere bavíte?? Je záletník? Neklape vám to v posteli, alebo v bežnom živote? a aký si mala podnet k tomu "tlačiť na pílu" aby sa priznal? Mne to ako normálna téma vo fungujucom a harmonickom vzťahu nepríde.
Za mňa ti hovorím, že vzťah má byť založený na dôvere. Ak jeden z partnerov prekročí hranice a zistíme že už mu jednoducho dôverovať nevieme, nemá zmysel udržiavať taký vzťah. a na čo? Aby som sa trápila? Dalsia vec je tá, ten jeho časový údaj o nevere :D :D :D na tom sa smejem. Na začiatku vzťahu?? Ved na začiatku vztahu je všetko krásne, iskrivé, vášnivé..... a on práve v tomto krásnom období uspokojil lono cudzej ženy? No fuuuj! Neverník jeden. To si potom neviem predstaviť ako sa bude správať po 15 rokoch vzťahu. a Dalšia vec, to koľko krát to spravil a koľko mileniek bolo môžeš len hádať. Základom nevery je zapierať a všetko robiť v najväčšej tajnosti. Takže sa to nikdy nedozvieš 😉 😉
Ono nevera sa dá ešte prežiť. Je veľa vzťahov, ktoré si tým prešli. Ale to chce pevné nervy a silné odhodlanie na nápravu vzťahu. Sama sebe si polož a odpovedz na otázku, či ti stojí ten chlap za toľké trápenie???

lujza123
24. mar 2016

@sprntusik ja som urobila presne to iste na zaciatku /v prvom polroku/ obidvoch mojich vztahov (prvy trval 10 rokov, teraz mam 5 rok dalsi) a vzdy som to prezradila az o vela rokov neskor

Ale moje obidva vztahy zacali velmi pozvolne takze zakazdym trvalo skoro rok kym sme sa zacali brat vazne... Proste nie kazdy sa hned hrnie do vztahu alebo randenie s prijemnou osobou uz povazuje za vztah, ma to takto vela ludi

Ja by som neveru spred 8 mych rokov neriesila - bola to ina doba, vy ste boli iny ludia. Neviem niektore zeny tu reaguju dost prudko ale ja osobne tomu co spravil rozumiem az velmi dobre

sprntusik
autor
25. mar 2016

Baby,ja som na tom zle,áno,priznávam.Trapi ma to deň,noc,nedokážem a na nič sústrediť,pripadam si ako posledná chudera,ktorá len čaká,kedy sa "oň" zlutuje a bude taký láskavý a vyjadrí sa,či chce s nami zostat alebo nie.Priznal sa,to áno, ale neľutuje to,ani ho to nijako nemrzí.Najskor povedal,že to bolo na začiatku,teraz zasa tvrdí,že on nevie,či sme boli spolu.Je snáď normálne,že chcem vedieť kedy a prečo sa to stalo,či bola chyba vo mne. Teraz sa nechcem hrať na trpitelku sveta,ale polovicu svojho života sa len trápim,netvrdím,že za všetko môže on,ale jednoducho dostávam jednu ranu za druhou.On o tom vedel.Ja som nikdy nikomu neublížila, a myslím že už by som si tiež zaslúžila žiť normálny život bez toľkého trápenia.Či už s nim,alebo bez neho.Ja viem,ukoncit vvzťah je to najjednoduchšie,to dokáže každý.Ale priznať si chybu a odpustiť to chce silného človeka.Prečo toto on nedokáže pochopiť?

rian
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danik1505
25. mar 2016

@sprntusik neries... ja som bola , vlastne som, v podobnej situacii 😉 boli sme spolu necele dva tyzdne a moj teraz uz muz, isiel s kamosmi na diskoteku a a bozkaval sa tam s inou.. a argument taky isty ako u tvojh- ze nevedel, co s nami bude a tak... pohadali sme sa vtedy, ale dala som tomu sancu a uz sme spolu 8 rokov a mame 4rocneho synceka... neriesim, nespominam... bolo to davno, vsetko je za nami, teraz by ma nepodviedol, takze sa k tomu viac nevraciam.. a ani ty by si nemala, lebo ta to zozerie... nechaj pekny vztah pracovat dalej, povedz mu, co si o tom celom myslis, ale nehysterci a uisti ho, ze ked to spravi este raz, koncite... a hotovo, zivot ide dalej 🙂 drzim palce

sprntusik
autor
25. mar 2016

@rian Ani si nevieš,predstaviť aká som šťastná a vďačná,že mám zdravé dieťa a že som ho dokázala priviesť na svet za takých podmienok ake som vtedy mala.Skoro som prišla o život,dieťa sa muselo narodit predcasne a ja som sa ešte dlhú dobu potom nemohla oňho starať.Maly bol už doma,ja stále v nemocnici a keď som prišla,pol roka som bola na voziku,ďalší polrok som chodila len o barlách.Moja prvá prechádzka s kočíkom? Mama tlacila vozík na ktorom som sedela a tým som ja tlacila kocik.Ale to je teraz jedno.Ide o to,ze som si uvedomila,že v podstate nepoznám otca svojho dieťaťa.