Priateľ mi vyčíta, že nepracujem u jeho rodičov na záhrade

elisa999
9. máj 2019

Potrebujem sa vyrozpravat . Zijem s priatelom v spolocnej domacnosti, mam dieta z predchadzajuceho vztahu a mame Aj spolocne. Moj priatel mi vycita, Ze nechcem pracovat u jeho rodicov na zahrade. Staram sa o dve deti plus domacnost a mam dost . Maju velku zahradu z ktorej 70% si zasobuje brat bufet a 10% ide nam a 20% jeho rodicom. Jeho brata zena tam vobec nepomaha . On sa zacina podobat na svojho otca. Jeho mama prisla z nemocnice po operacii a ked nic nerobila otec bol na mu ofucany. Ja nechcem aby to bolo Aj u nas take. Ako mu to mam vysvetlit, Ze ja nevladzem

elisa999
autor
9. máj 2019

@mogaa ked som tam tak pomaham s varenim, umyvanim riadov ale jednoducho mam svoje zasady. Svagrina nepomaha viem to od neho. Maximalne povysava ked jej deti narobia neporiadok

mogaa
9. máj 2019

@elisa999 nuž čo ti teda poradiť? ty radu ani nechceš, ty chceš odobrenie že to že nepomôžeš, je ok lebo nepomáha ani švagriná....len si uvedom jednu vec, ty máš priateľa ktorý s tým že nepomôžeš nesúhlasí a švagriná má asi muža čo to akceptuje. Takže tie hádky (kvôli záhrade)môžu vášmu vzťahu uškodiť, kdežto u nich keďže jej muž to akceptuje to nespôsobí žiadnu škodu....Zbytočné hádky budú pokračovať...Ak vieš že jeho postoj nezmeníš a chceš zachovať vzťah tak urob kompromis....Raz do mesiaca vypomôžeš jedno popoludnie v záhrade(2-3hodinky). Veď nemusíš muklovať, piánko 2hodiny potrháš burinku alebo pomaličky kúsok pokopeš......Tvoj chlap bude mať dušu na mieste že občas vypomôžeš a ušetríte si hádky kvôli blbosti - kto koľko robí na zahrade.

0silvia0
9. máj 2019

@mogaa tak sorry, keď sú v našej rodine malé deti, každý sa snaží matku odbremeniť, aby sa mohla venovať svojmu dieťaťu a nie, že ju niekto naháňa do roboty. Veď matka má pri takomto malom dieťati roboty dosť. Do záhrady môže chodiť, keď sa dieťa samo prebaví alebo nebude vyžadovať toľko pozornosti. Starí si vymyslia záhradu, vymyslia si pomáhanie, nevesta o ich štyri mrkvy vôbec nestojí. Toto je ich výmysel, ich senior zábava. To si aj ja môžem vymyslieť, že si kúpim záhradu a budem zvolávať celú rodinu, nech mi na ňu chodia pomáhať. Budem ignorovať ich súkromie, ich postoj k záhradničeniu, ale budem stoj čo stoj vyžadovať, lebo ja to tak chcem. Určite stačí, že priateľ chodí svojim rodičom pomáhať a z jeho dielu pomoci prinesie ovocie svojim deťom. Autorka bude chodiť pomáhať, keď bude mať čas, chuť a väčšie dieťa.
Mne syn túto sobotu rýľoval v záhrade, ale býva ešte doma, tak pomohol. Ak sa raz odsťahuje, bude mať svoju rodinu, určite ho nebudem zvolávať na sobotné záhradné práce. Zariadim si to tak, že posadím toľko, koľko budem zvládať sama porobiť.

liv1
9. máj 2019

@0silvia0 nevies zas cele ako to je to fungovanie, co syn z predosleho vztahu, ako vyzera domacnost, ci je fakt upratane, navarene, atd atd milion aspektov. Ale ano, zena s malym dietatom by nutena do takejto roboty nemala byt. je vzdy ALE raz do mesiaca by jej to nic nespravilo, mozno by sa aj muz prestal s nou vadit. Mozno ma muz pocit, ze zivi aj dieta z predosleho vztahu a zena by preto mohla pre neho urobit nieco navyse. Som za, aby raz za mesiac isla, ved to jej fakt neublizi. Ale zaroven, aby si nenechala ssss na hlavu...

elisa999
autor
9. máj 2019

@mogaa vies keby islo o to, Ze raz do mesiaca ok cert to ber ale on chce aby to bolo kazdu sobotu a s tym nesuhlasim

0silvia0
9. máj 2019

@liv1 to je ich súkromie a vychádzam z toho, čo autorka napísala. Nemám odkiaľ vedieť ostatné podrobnosti.

mogaa
9. máj 2019

@elisa999 to už je o tom nájsť kompromis....ak chce každú sobotu - urobte kompromis že pomôžeš každú druhú sobotu lebo si potrebuješ aj oddýchnuť a venovať sa vašej domácnosti.....prípadne ho treba v tú sobotu čo pôjdeš k svokrovcom zapojiť viac - pošli ho na nákup alebo nech sa venuje deťom a ty navaríš a upraceš - hlavne nech aj on niečo doma porobí aby nebolo všetko len na tebe....

0silvia0
9. máj 2019

@elisa999 mňa zaujíma, aký máte ostatný rodinný život. Kedy ste s priateľom spolu ako rodina? Cez týždeň príde z práce, píšeš že nič moc nepomôže - aspoň dieťa postráži? V sobotu odíde pracovať do záhrady, kedy fungujete ako rodina? Idete aspoň na nejaký výlet? Či stále len robotu riešite?

elisa999
autor
9. máj 2019

@0silvia0 cez tyzden ked pride z prace okolo 18:00 tak na hodinku postrazi maleho a v nedelu mame den pre seba ale to je unaveny a potrebuje oddychovat . A ked mu spomeniem vylet tak mi povie , Ze zivot Nie je o vyletoch.

0silvia0
9. máj 2019

@elisa999 aha, tak život je pre neho len o robote a tá je najdôležijtešia... Takto nastavený bol asi aj predtým, len si si to veľmi vtedy neuvedomovala.

alica_matejka
9. máj 2019

@elisa999 tak mu treba tak letmo povedat, ze volny cas je o rodine. pokial nie, tak moze o nu velmi lahko prist. ako tot zboznujem na niektorych chlapoch, ktori pracuju na 1 smenu a robia sa jak jekby tahali 24

0silvia0
9. máj 2019

@elisa999 a už si mu niekedy povedala, že život nie je len o robote?
@alica_matejka ti napísala super argument, naozaj takýmto spôsobom o rodinu môže prísť...

mala_hobitka
9. máj 2019

@elisa999 Si otrok doma tak nebuď aspoň u druhých. A držím palce aby si prestala byť otrokom čo i len doma.

elisa999
autor
9. máj 2019

@0silvia0 Ja som tie jeho reci nebrala vazne no a teraz vidim, ze je to problem.

elisa999
autor
9. máj 2019

@0silvia0 povedala a on to argumentuje tym, ze jeho ucili, ze si rodina pomaha a ked zvysi cas tak sa potom zabava . Cele zle. Len Som chcela vediet aj iny nazor na vec.

elisa999
autor
9. máj 2019

@mala_hobitka Dakujem no asi to povedie ku koncu vztahu co mi je luto.

mogaa
9. máj 2019

@elisa999 veď mu navrhni kompromis - sobota pôjdete k svokrovcom na zahradu, nedela výlet alebo jedna sobota záhrada a ďalšia sobota výlet.....ono samotná výpomoc by nebol problém ale treba to vyvažovať a aj pre deti treba program...alebo poobede pomôžte svokrovcom a večer oni nech varujú deti a vy večera alebo kino alebo si niekde len tak posedieť sami dvaja......

janickacrazy
9. máj 2019

@elisa999 Ja na tvojom mieste by som tam určite nechodila pomáhať, stačí, ked tam chodí tvoj muž. Moji rodičia sú tiež takí záhradkoví maniaci, ich to baví a očakávajú, že ja im tam budem pomáhať, no jasné, nemám inej roboty. Mám 3 deti, dom, manžel od rána do večera v práci, mám toho dosť aj bez záhrady. Nemám k tomu absolútne vzťah. Povedala som im, že ja im tam robiť nebudem a nech mi nič nenosia, my si všetko kúpime sami a máme svatý pokoj. Občas aj tak dačo donesú, ale už si zvykli, že proste my tam robiť nebudeme, ale tiež im to trvalo dosť dlho.

sashabb
9. máj 2019

@mogaa prečo by mala ona robiť kompromis a chodiť tam keď nechce? Ano ty si povieš, že chlap bude rád a bla bla. Ibaže ona povolí, pôjde raz a ony budú svoje nároky stupňovať.

@elisa999 mne to skôr príde, že jemu taktiež vadí, že tam musí chodiť a preto sa chová ako decko "keď musím ja, tak musíš aj ty" o ničom inom to nieje.

mogaa
9. máj 2019

@sashabb tak jasne že nemusí sa prispôsobiť ona, ale hádky budú pokračovať a môže jej to zničiť celý vzťah....ono každý vzťah je o kompromisoch......pokiaľ nepovolí ani jeden ani druhý, tak problém sa bude len prehlbovať.....to nie je o tom že a teraz bude chodiť na zahradu svokrovcom muklovať každý boží deň....ale dohodnúť sa s priateľom - dobre ja pôjdem pomôcť raz za 2 týždne tvojim rodičom na záhradu a ty mi viac pomôžeš v domácnosti alebo na oplátku nech tvoji rodičia povarujú naše deti a pôjdeme do kina/na večeru alebo na výlet aj deťmi....

lubina
9. máj 2019

@elisa999 tak nech pomaha zena jeho brata.....preco ta tam nemusi robit a ty ano? Vedel tvoj priatel na to odpovedat?? ved to ani tvoja zahrada nie je...

mala_hobitka
9. máj 2019

@elisa999 Ak si niekomu dobrá len keď ho obskakuješ tak s tebou logicky nie je z lásky. Moc ti prajem aby sa buď tvoj partner uvedomil alebo si si našla lepšieho. Každej dobrej žienke prajem dobrého muža, ktorý ju bude ľúbiť a starať sa o ňu rovnako ako ona o neho.

tabakmirka
9. máj 2019

@lubina Toto sú také otázky na ktoré sa stavím, že nik v rodine by neodpovedal, by nemal na to aby odpovedal, poznám to aj u nás v rodine to bolo podobne :/

janinah
9. máj 2019

Tvoja 12r. je skoro samostatná,9 mes. ešte dosť času prespí....občasná pomoc v záhrade je dobre možná a je to aj relax,netreba sa tam zmordovať,dačo pokopeš,poleješ a bude aj vlk sýty aj ovca celá.Ja som s dvoma malými deťmi došla ku svokre na dedinu skoro každý víkend ,tam som sa nezastavila v robote,v nedelu večer domov do svojho a tam ma čakala zas moja robota ....ale nik iný z tej záhrady nebral,len svokra a my a prebytok si ona predala,čo jej k dôchodku dobre padlo.Takže dá sa to,ak by si chcela....

janickacrazy
9. máj 2019

@janinah No tak pre teba to možno bol relax, pre niekoho to je len robota, je iné, ked máš k tomu vzťah, ja napr. vobec nie a radšej budem variť, vysávať, umývať okná, starať sa o 5 detí ako kopať na záhrade a rozhodne by som netrávila celé víkendy u svokry, každý má inú predstavu pekného víkendu. 😝😅

mamcotka
10. máj 2019

Ja som chodila pomáhať do záhrady mužovi aj muzovim rodičom. Aj keď mne to nič nehovorí. Ale aj úrodu som si vzala.. ty máš však malé bábo a proste by som mužovi povedala, sú to tvoji rodičia keď im chces pomáhať , pomahaj. My máme však vlastnú rodinu o ktorú sa ja starám a nie vaši a takisto mojim rodičom nechodíme pomáhať a ťa tam neposielam . Ak by sa situácia hrotila ďalej tak kašli na tých 10 % a hotovo. Kúp si radšej v obchode.

vendulka80
10. máj 2019

@janickacrazy presne tak. A este ak by mi muz v nedelu povedal, ze zivot nie je o výletoch tak konecna. Musi to byt dobry kulak. Svagrinka si pestuje bio zeleninku na dobry biznis, nahodena ako dama a jej muz si ju na pole nepustí. A henten jej pracovník roka na svoju rodinu serie aby sa mala dobre rodina jeho brata a jeho rodicia. Cele zle. Nasi maju takeho suseda, mladý par, bývajú ale u jeho rodicov a ziadne vikendy, ziadne výlety. On si ju nezastane, ona ma dve roboty a este musi pomahat svokrovcov na roli lebo je to ich hobby. Tie deti su chúdence, ďalej ako v skole neboli. V týchto prípadoch kompromisy nie su. Ak nemakas, nemas ziadnu hodnotu😡

janinah
10. máj 2019

@janickacrazy deti vyrastli.svokra zomrela.zahrada fungujr stale.ale robim si tam lollo chcem a kedy chcem.viac vokendov som na vyletoch ako tam.aj u autorky to nebude večne...a kto tu ich zahradu raz zdedi?netreba ist hlavou proti muru.ja uz mam nieco.co ona asi este nie...zivotne skusrnosti

vendulka80
10. máj 2019

@janinah prepac ale kde je napisane, ze tu záhradu zdedia akurat oni? A navyše nie su zobratí. Ja po skúsenostiach mojich rodicov som si povedala, ze na cudzom nikdy robit nebudem. Nasi prisli o celu mladosť lebo rodine treba pomahat. Ak robit tak na vlastnom. A druha vec zo života... mama pochádza z viac súrodencov a vsetky tie záhrady, polia kde sa narobila ako kon zdedil jeden súrodenec. A to peklo v rodine kvoli pozemkom neželám nikomu. Nasim je len to luto, ze z lásky k svojim rodičom sa nechali zotročiť, nikam nechodili lebo žatva, lebo seno, lebo zemiaky a nemaju z toho vobec nic.

janage
10. máj 2019

@vendulka80suhlasim, plus @ janinajh my nevieme ake dieta ma. Moje v 9 mesiacoch bolo tak 11x za noc hore, cez den tak 2 kratke spanky aj to len ked kociar isiel rychlo! Nikto ju ani len kocikovat nechcel, vrestala jak tur, pohrala sa tak ze jedno tricko som nebola schopna ozehlit. A partner autorky zjavne o kompromisy nestoji, podla toho co pisala mu predlozila niekolko navrhov. Na dohodu musia byt dvaja.