Priateľova mama mi žerie nervy

29. júl 2022

Hrozne mi vadí priateľova mama. Je to falošná ženská, ohovaračná, urážlivá. Som v deviatom mesiaci tehotenstva a dala mi na prázdniny jej 11 ročnú dcéru, bola u nás 2 týždňe. Keď mi zahlásila, že tu bude ešte aj tretí, už som sa ozvala, že keď má voľno v práci (nerobí každý deň) nech si ju berie domov. Urazila sa vzala ju domov, že tak ide domov a bude doma sama a týždeň sa neozvala. Chcela jej u nás na dome (dvore) urobiť oslavu narodenín, dve oslavy, 2 dni. Pre jednu rodinu a pre druhú. Tiež som sa ozvala, že nech sa nehnevá, ale buď nech to urobí v jeden deň, ja si dva dni neželám. Urazila sa, nebude sa robiť nič. Dva týždne sa neozvala. Dnes akoby sa nechumelilo, píše mi ako sa mám? Viac mi netrebalo. Poslala som ju kade ľahšie (hormóny zrejme zauradovali) už nemám kapacitu sa s ňou naťahovať. Chcem kľud pred blížiacim sa pôrodom. Ozaj chcem tak veľa?

autor
29. júl 2022

@laila22 vôbec mi nešlo o to stráženie. Si myslím, že 2 týždňe bolo viac ako dosť. Áno varím tak či tak, ale uvarím si na dva dni a ona mi to na druhý deň jesť nechcela. Ja to vôbec tiež nevidím tragicky, len mi neskutočne lezie na nervy to urážanie sa na moju osobu. Preboha však sme dospelé, chcem si veci vykomunikovat a ona sa večne urazí, zdvihne sa a odíde. Má ešte dve dospelé deti, tie s ňou nekomunikujú absolútne. Tak neviem kde je chyba 🤷🏻‍♀️

mimi3008
29. júl 2022

@bluka2 podla mna inak pristupujes k svojim a k "navsteve"

yvkay
29. júl 2022

Autorka: O tom to je, že pomôžeš a, aby bola za to vďačná, ešte sa urazí. Poznám to a preto ti rozumiem 😘
Určí si svoje hranice.

tykat
29. júl 2022

Tak aspon vies ako na nu a nenechas sa vyuzivat 👍 a evidentne sa neurazila ked ti v pohode pise. Asi vie prijat aj "nie".... alebo od teba nieco chcela tak sa ozvala akoby nic 😃

tykat
29. júl 2022

Ahaaa tak jasne, dceru ti chcela podstrcit na strazenie. Posli jej zoznam dennych taborov nech sa decko aj zabavi, ved co bude robit doma s tehotnou ktora kazdym dnom moze robit. Povedz jej ze chces mat klud a oddychnut si tak nech hlada niekoho ineho, ty si si 2 tyzdne odkrutila a neotehotnela si kvoli tomu ze chces cez matersku robit aupairku.

hermiona12
29. júl 2022

@mikadooo nie nechcela si veľa, máš právo mať svoj kľud a zariadené veci ako páčia sa tebe.
Mimochodom mne svokra už tak silno liezla na nervy že jednoducho jej neodpisujem na správy , a keď odpíšem tak po polnoci kedy sa nedá už viesť konverzáciu, alebo iba dám reakciu na správu a nepodpíšem vôbec.

laila22
29. júl 2022

No pekne...

kubkovamama
29. júl 2022

Autorka,dobre si spravila,len váž vždy slová a tón aby NIKDY sa nemohol nikto niečoho chytiť.😉U nás bolo podobné,avšak s partnerovou sestrou.Bola som na rizikovom so štvrtým dietatom a ona u nás chcela nechávať svoju 1,5r,že šak som doma a ona nestíha,nevládze,celé zle.Moj chlap hneď povedal,že to ani náhodou a bolo vybavené.Takisto keď bola staršia bol pokus aby som im ju vyzdvihovala zo škôlky,že večer si ju od nás vezmú.Pritom bola doma,nepracuje.Myslim si,že tvoj priateľ ako brat a syn by mal viac zauradovať a ty by si sa zas nemala vôbec zaťažovať čo kde so svokrinym dietatom-lebo neuraz sa-zatial to nie je svokra a ani malá švagriná.

lija22
29. júl 2022

ja ti tlieskam. neposuvaj svoje hranice, neoplati sa to.
a v deviatom mesiaci ta ziadat o babysitting je absolutne cez ciaru

vilma7
29. júl 2022

Tak ja keby viem že má svokra os pondelka do štvrtku voľno, pekne ju pošlem v pondelok domov.

ropucha6
30. júl 2022

Nechces vela. Akoze supnut zene pred porodom dieta a uzit si minimalne 3-4 dni volna a potom sa este urazat, tak to je dost cez ciaru. Asertivne povedz, ze chces mat uz do porodu klud a bodka. Inak ak nema chochmes, bude to urcite skusat, aj ked sa bejby narodi.

beata_k
30. júl 2022

Si myslim, ze ona je typ cloveka co sa neurazi nikdy. Na chvilu odmlci, ale potom sa zmova ozve. S takym clovek nic nenarobis. Taky clovek sa neda poslat definitivne do kelu. Vzdy sa otrepe a vrati.

0kristina0
30. júl 2022

Autorka nemaj vobec vycitky, urobila si dobre ze si jej urcila hranice. Kiezby to vedelo viacej zien urobit, lahsie by sa im zilo.

bluka2
30. júl 2022

@simona92101 dobre, tak každý vychádza zo svojich skúsenosti, mne je napríklad ľahšie so 7 ročnou ako bez nej. Dnes ležím v posteli (lebo musím) a ona okrem toho, že spravila z vlastnej iniciatívy raňajky aj všetko okolo mladšieho brata, mi aj došla ukázať, ako mu zašila diery na nohaviciach - som bola zvedavá, že čo to bude a bolo to úplne dobre...neschopných 11 ročných si síce neviem predstaviť, ale verim, že existujú

timing
30. júl 2022

Žena si perfektna 🥳🤩

Nadych,vydych. Uplne rozumiem tvojim pocitom. Presla som si podobnym a nebolo to med lizat. Ja som mala taktp strazit 4 susedovie deti + svoje . Masaker.
Vyskusala som si ale uz nikdy nikdy viac.
A teraz to uz neries. Vies sa jej ozvat a povedat NIE,co maloktora vie svokre povedat uprimne co si mysli. Svoje si splnila,postrazila si ju ale ty nie si jej animatorka/ pestunka na najblizsie 3 roky co budes doma.
Tak ako ona vie bezcharakterne svoju dovolenku uzivat iba pre seba a dceru necha tak, tak spravis zakazdym aj ty tak. S chladnymi emociami jej povies,nestrazim.

danculka25
1. aug 2022

11 rocna ze uz velka slecna.Mozes ju nejako zabavit,vybudovat si s nou dobry vztah a ked sa narodi dieta,pomoze zas ona tebe.postrazi,pokocikuje,aby si si mohla oddychnut,ci nieco porobit.Ja v tom nevidim problem,podla mna prehanas

emily_666
1. aug 2022

@danculka25 kazdy ma svoje vlastne pocity, a vie, kedy to davaa kedy nie. Autorka vobec neprehana. Svokra bola doma a 11rocnu jej zavesi na krk? Taoto sa nerobi, a este sa aj milostiva svokricka urazi. Autorka pisala, ze 11rocnu bolo treba obskaakovat, lebo ziadne navyky z domu....
Tvoj koment je uplne od veci

danculka25
1. aug 2022

@emily_666 tvoj koment k mojmu komentu je tiez uplne od veci 😂😂

autor
1. aug 2022

@danculka25 ja s ňou mám dobrý a pekný vzťah. Mám ju rada. Len ako som vyššie písala, nepomôže mi s ničím, podľa mňa už je dosť veľká. Do všetkého ju naháňam. Musím ju obsluhovať, vzápätí umyť po nej. Unavovalo ma to jej večne nudím sa. A večne len mobil v ruke. Nudiť sa mohla aj doma s mamou keď bola 4dni doma. Ona mi nevadí, ale "svokra", že je taká benevoletná, urážlivá a v konečnom dôsledku sebecka

yvkay
1. aug 2022

@danculka25 Danka, ona pomohla budúcej svokre, ale je rozdiel keď pomoc potrebuje a pomoc zneužíva. Ja mám podobnú skúsenosť ako autorka, že som bola iba vtedy dobrá, keď trebalo pomôcť, ale, keď už som potrebovala ja, tak to už vtedy mi nemal kto pomôcť. Dcérka mala 7 rokov a, keď som počula, že už môže byť sama, že je veľká, no vtedy som si povedala, že za dobrotu na žobrotu. Takže treba si určiť pravidlá a nenechať sa využívat, myslím, že toto už je využívanie.