Priateľove správanie

alex1000
31. dec 2021

Ahojte dievčatá.
Neviem či je to vhodné riešiť tu ale skúsim či mi neporadite.
Mám priateľa už vyše dvoch rokov. Mám deti s iným ale ten nemá záujem o deti. Môj terajší priateľ má taktiež deti a mám ich rada ale problém je s priateľom.
Neviem ako by som začala rpetoze doteraz to nikdy také nebolo. Možno keď poviem že posledný pol rok sa zmenil a veľmi. Keď si vypije má veľmi zlú povahu ale nikdy takto sa nechoval ako teraz. Vždy sme sa smiali kecali všetko bolo fajn až pokým nezačal pit častejšie a viac.
Keď si vypije tak začne mať na mňa hlúpe reči dokonca sa opovazil na mňa povedať že som ku*va, pi*a atď. Že mám odísť z jeho domu. Áno bývam u neho v jeho dome ale doteraz ma nikdy nevyhodil. Teraz má dokonca vyhadzuje každý týždeň odtiaľto že mám ísť ku maminke a za svojím bývalim atď. Pritom bývalého neznášam a ani nechcem a ani po ňom netúžim. Potom mi vraví slová že ja ho vraj nemilujem no pritom on minule volal kamoške a zisťoval si vzťah o nej a jej priateľovi ako to je medzi nimi. Začal ma pred ňou ohovárať. Neviem ako to s ním riešiť pretože keď vytriezveje tak sa tvári ako neviniatko a povie mi že on nevedel prečo mi to takto povedal alebo že nevie prečo mi nadával. Vždy je proste jeho odpoveď neviem. A ja už sama neviem čo mu na to povedať. Už som zo silami na konci. Ďakujem za každú radu. Snaha ako sa s ním porozprávať za triezva neprichadza v úvahu lebo ostane ticho.

madeline1
31. dec 2021

@alex1000 rozid sa s nim. Viem, ze je to tazke, lebo k nemu citis lasku, zaroven je otcom pre tvoje deti, ty si si zas zvykla na tie jeho a pravdepodobne si povies, ze je len ziarlivy, lebo ta ma rad, ale on ta rad nema. Nevyhadzoval by ta z bytu, neopijal by sa, nenadaval by ti vulgarne, nezistoval by si, ci je ina volna a k tomu vsetkemu je to nevyrovnany, nezrely, zakomplexovany chlapec. Tvoj priatel sa uz nezmeni, bude sa takto spravat i nadalej a ak by to aj zmiernil, zda sa ti taky muz atraktivny? Podla mna si absolutne zenu nezasluzi. A ty si krasna zena, ty ak nebudes chciet byt sama, tak sama nebudes. Niekedy je dolezite posluchnut to rozumovo, nez to citovo, hlavne, ak si dospela, razne rozhodnutie by v tomto pripade bolo na mieste. Mnohym zenam to ale dlhsie trva, davaju sance, potom uz nedavaju, lebo laska pri takom vychladne, ale boja sa, ze ostanu same, alebo sa same boja byt. Vykasli sa nanho, on ti za to nestoji...

katkami123
31. dec 2021

Mám iba 2 otázky :
1. Naozaj mu veríš tu výhovorku na druhy deň za triezva, že on si to nepamätá?
2. Tychto jeho alko excesov sú svedkom aj vase deti?

alex1000
autor
31. dec 2021

@katkami123 už som mu to prestala veriť keď mi to zopakoval 30x .. dva krát sa stalo že deti boli pri Tom 😞 a to som vtedy oľutovala ako som vedela kvôli deťom

mondolina
31. dec 2021

@alex1000
a akú radu očakávaš akú???
dávaš vzorce tvojim deťom ako " to nemá byť"!
vieš si predstaviť ako sa cítia, ako sa boja zaspať, ako to prežívajú 😢
choď odtiaľ preč hocikam, a na muža sa už ani nepozrie kým nedozreješ.

katkami123
31. dec 2021

Ja len nechápem prečo taka pekná žena sa nechá tak veľmi ponižovať, vyhadzovať z bytu a deti to este vidia.

zmrzlinka2021
31. dec 2021

@alex1000 žena, žiaľ problémom si ty a tvoja zadubenost. Kým sa nespamatas, budeš sa takto trápiť

ajuga
31. dec 2021

@alex1000 pozeram, ze si zo snv, skus oslovit oz hana, je to centrum v snv pre tyrane zeny, a celkovo zeny, ktore sa ocitli v zlej situácii. Minimalne konzultaciu s nimi skus. Na nete najdes cislo. Ak ta chlap vyhadzuje z bytu, pije, vies sama dobre, ze to neni spravna cesta. Obrat sa na osoby, ktore ta usmernia, skus aj toho uja s tetou oslovit.aj to oz hana. Drzim palce

katkami123
31. dec 2021

On je psychicky chorý, príde na neho stav - nával zlosti a zúrivosti, tak sa rýchlo opije a potrebuje to na niekom vyventilovat, tak ty si hneď po ruke a vyzuri sa na tebe. A kedže si bezbranná žena si super obeť na vyventilovanie nervov, lebo mu nemôžeš dať ani po hube ako chlap dá chlapovi ani nemas kam ísť. A na druhy deň sa vyhovori, ze si nepamätá, lebo si nikdy neprizná, ze ma v skutočnosti narušenú psychiku.

nathalis
31. dec 2021

@alex1000 Aj mňa takto v opitosti vyhadzoval ex z novopostaveneho domu, nášho, spoločného, každý boží deň. Tehotnú, so 4.rocnym synom ...
Tak som sa raz zbalila a šla s par dňovým bábätkom na rukách 🙂 dnes sú to dva roky, mám skvelého priateľa ktorý miluje mňa aj deti a neľutujem ani jednu sekundu toho ze som dala na jeho slová "zbal sa a vypadni"
Nič lepšie sa mi nemohlo stať. Ver svojmu inštinktu a srdcu. Tento bezmozg prechlastany ta nemiluje

alex1000
autor
31. dec 2021

@katkami123 neviem kde som opäť urobila chybu možno som naozaj naivná a myslela som si že sa mi to už nemôže stat veď sa javil ako správny chlap .. bohužiaľ som sa opäť sklamala a popalila a hlavne deti do toho dala 😞

alex1000
autor
31. dec 2021

@ajuga ďakujem pekne už to riešim s tetou a ujom a zajtra ku nim odchádzam a niečo potom poriesime u nich doma ako ďalej ❤️ veľmi pekne ďakujem za pomoc ❤️

eskop
31. dec 2021

@alex1000 úprimne odišla by som ..nech deti majú kľudný život.. keď ich otec nemá o nich záujem a tvoj druh ti nadáva.. akú budúcnosť to ma pre teba ? Pre deti??? Ak máš kam ísť chod určite. Aspoň do nejakého centra pre matky

nwnw
1. jan 2022

@alex1000 je to alkoholik. Alkoholikom je uz na cely zivot, takze zbytocne sa trapis. On sa mohol kludne 2 roky pretvarovat.
S tym vyzivnym by som daco robila koli detom hlavne.
Tetu s ujom popros o pomoc. Su todefacto tvoji rodicia.

Do buducna ani si nezacinaj vstah,kym neabsolvujes par sedeni u psychologa, aby si zas k sebe nepritiahla dakeho idiota.

zmrzlinka2021
1. jan 2022

@alex1000
Chybu si spravila, lebo chyby robime vsetci a zial, pochadzas z patologickej rodiny - nezazila si noralnu rodinu, kde muz lubi zenu a zena muza a spolocne vytvaraju harmoniu v komunite. Tvojim cielom bolo v prvom rade sa vydat a mat diet - zena bez chlapa je zial v mnohych mysleniach ludi este nieco neprijatelne, divne... Tak si sa vyrutila do prveho zleho vztahu, teraz opat.
Prosím ta, ak nechces aby rovnako dopadli aj tvoje deti, odid z tohoto choreho vztahu. Chapem, ze peniaze a celkovo zivenie su pre teba dolezite, proste potrebujes dalsi plat - uplne normalna vec. No radsej zivot v biede a neskoncit na psychiatrii vratane deti.
Do buducna - neziv v sebe predstavu, ze musis mat chlapa a to hocijakeho. Bud narocnou zenou. Radsej bud starou dievkou, ale stastnou!

laska86
1. jan 2022

@alex1000 zbal sa a utekaj co najskor od neho...je si vedomy toho ze ked sa opije je agresivny a podla vsetkeho pit prestat nemieni..kym ta nemlati utekaj od neho...

nikyball
1. jan 2022

Prepáč, tiež sa ti nebude páčiť môj komentár, pretože tá nejdem ľutovať.
Za všetko si v prvom rade môžeš sama. Pochybujem , že niečo zmenis, ty si ten typ čo stále dokola bude robiť tie isté chyby, ale aspoň to teda skúsim. V prvom rade si dávaj pozor na to, aby si nezostala s idiotom tehotná. Ani s nikým iným.
Už dávno si mala mať doriešené alimenty. To nie sú peniaze pre teba ,ale pre tvoje deti. Koľko otvoc majú tvoje deti? Všetci jedného?Keďže unho bývaš, máš niečo našetrené? Ďalej skús hľadať nejaký sociálny byt, kam by si s deťmi mohla ísť a nebola by si na nikom závislá. Hlavne si tam nenastahuj ďalšiu socku. Chlapa rieš až keď budeš sebestačná.

olisia
1. jan 2022

@mondolina neboj.. deti sa maju dobre.. neziju s mamou ale prave s tou babkou ktoru tu ohovara... o vsetky 3 sa stara jej mamka. Jej mamka bola aj v pravach na JOJke ak sa nemylim. Tam vraveli ze rodicia sa na deti vykaslali a tak si ich zobrala pod svoje kridla❤

katkami123
1. jan 2022

@olisia
To tato autorka ma deti pri svojej mame a ona sama žije s tym alkoholikom?

alka234
1. jan 2022

@alex1000 na sociálnom oddelení sa dá požiadať o náhradné výživné. Sú aj organizácie, ktoré pomáhajú matka s deťmi zaradiť sa späť do normálneho života. Pomôžu aj s ubytovaním. Prečo si nepoziadaš o sociálne bývanie? Na sociálnom oddelení by poradili, treba tam ísť a porozprávať sa, alebo zavolať do nejakej organizácie. Netreba čakať , že to bude horšie a vyplakavať, ale riešiť to....a láska , no nehnevaj sa, ale máš tri deti , tam už treba pozerať hlavne na lásku k deťom a nie k chlapom. Bez urážky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex1000
autor
1. jan 2022

@olisia zaujímavé že píšete len o reportáží ale osobne neviete kde je pravda čo je smutné .. každý vie posudzovať podla niečoho čo človek vidí v telke 😉 nie ja som deti neopustila ani nijakym iným spôsobom veľa ľudí by vám vedeli povedať čo je moja mama zač.. a boli by ste veľmi prekvapený čo to je človeka... Kniha o nej by bola veľmi málo.. babka ktorú vzali kriminalisti lebo ukradla peniaze hosťovi ? Wow mám byť čo hrdá na moju mamu zrejme .. alebo keď opitá liala mojej dcére colu keď mala iba 1 rok ? Keď som musela z deťmi utekať od nej pretože mňa chcela zabiť nožom ? Susedia má museli vziať ku sebe lebo policajti vykopli na byte dvere ? .. keď som s dcérou ja mesiac čo mesiac chodila do nemocnice lebo mala ťažké zápaly močového mechúra a chodila na týždňové rehabky ? A moja mama povie do telky že sa nestaram ? Veľmi zaujímavé .. 🤔

alex1000
autor
1. jan 2022

A to nehovorím o peniazoch ktoré sa teraz dcére vyzbierali na ľudia ľuďom .. na rehabky ? Myslíte si že ona pôjde s dcérou na nejaké rehabky ? Moja mama vie len peniaze rozhajdakat kde jej príde... Keď mi deti povedia že oni nechcú ku babke lebo babka je zlá a kričí ? Neraz mi deti v aute plakali že oni chcú byť pri mne a dcéra mi píše správu od babky že tam musí nejak vydržať ? No to je teda potom svetová babka keď vlastne vnúčatá pri nej nechcú byť ..

nikyball
1. jan 2022

@alex1000 ale sú? A prečo? Prečo nie sú pri svojej matke, keď babka je tak zla? Ešte si hovorím, že ten tvoj vás zobral k sebe, čoby veď on zobral len teba a na tvoje deti kašleš aj ty aj on. Si normálna? Začni už žiť tak ako máš, nech sa tvoje deti môžu mať lepšie. Ako im toto môžeš robiť?

moonlight1210
1. jan 2022

@alex1000 zerie ho nieco. Preto to robi. Alkohol uvolnuje zabrany.
Ze niekto opity v priebehu 5 minut niekomu nadava do (censored), hned hovori, ze je jeho najvacsi kamos a dve minuty na to ho posiela do (censored), popripade toto robi zene, ze je jeho laska najvacsia, potom hned na to o minutu je (censored, censored, censored) a o dalsiu minutu uz vzlyka, ze si ju ani nezasluzi,…

A uz len mozes hadat, co ho stve.
Pocit, ze ho nemas dost rada? Nie si dost vdacna?
Ze si tebou nemoze byt isty?
Ze sa snazi a nie je tebou doceneny, ako si on predstavuje?
Ze medzi chlapmi ma pocit, ze je ten na chvoste, neberu ho a chcel by nieco znamenat?
Ze …?

V alkoholickom opojeni nas vzdy dobieha nase ego. A nakolko je nam predolezite.
Tak potom reagujeme. Tak sa potom chovame.

mondolina
1. jan 2022

@alex1000
a prečo sú teda deti s babkou a nie s tebou??

lesana25
1. jan 2022

Ale pozrime sa. Takze deti vlastne ani nie sú s tebou, lebo ti ich vzali? Vážne myslíš že u babky je im horšie ako u ožrana ktorého sa zubami nechtami snažíš udržať?
Kde je teraz ta madam z prvej strany čo ta tu tak obhajovala

janickacrazy
1. jan 2022

@alex1000 no tak prečo ich dávaš k babke teda, keď je taká hrozná a deti tam nechcú byť? Prečo ich nemáš pri sebe?

katkami123
1. jan 2022

@alex1000
Ako potom mozes nechať deti pri takej babke a nestaráš sa o ne ty? Máš ty srdce? To ti je ten primitívny ožran prednejší ako vlastne deti? Máš ich vo svojej opatere alebo ich zverili tvojej matke. Ak áno, prečo?

0silvia0
1. jan 2022

@alex1000 a preco teda musia byt deti u babky ked tam nechcu byt a trpia tam? Mala si napisat hned celu pravdu na zaciatku. Takto ti chce clovek poradit, a na tretej strane sa dozvie, ze okolnosti su uplne ine ako pises v uvodnom prispevku. Naco je toto dobre?

alka234
1. jan 2022

@alex1000 jaaj, tak takto to je...Keby to bolo tak ako píšeš , tak sociálka jej ich rovno zoberie. Keď sú zverene do jej opatery, tak tam musel byť sakra dôvod, si sa o ne proste nestarala, citový vzťah s matkou sa tiež berie do úvahy, sociálnoprávna ochrana pre deti nie je blbá inštitúcia, ono presne vedia čo robia, ti ľudia. Ešte že si s ňou chodila po nemocniciach, veď to je tvoja dcéra, mala by si to robiť s láskou. Preto nejdeš na sociálku, lebo deti má v opatere asi tvoja mama. Ty ich nenahovaras náhodou proti nej? Keď hej , to robíš sama sebe zle...