Príde vám toto normálne?

smile25
23. máj 2013

ahojte dievčatá.som vydatá 6 rokov a máme 5 ročného synčeka.
príde vám normálne aby chlap stále behal s handrou a umýval dlážku aj po tom čo ju ja umyjem?aby práčku po prani čistil?aby som nemohla variť lebo by sa zašpinil šporák?aby sa nejedávalo za stolom, ale v posteli? a tú následne vysával???a ešte vela iných vecí...
a vždy keď mu to vytknem tak na mna vyletí že čo sa rozčulujem veď nech si varim....ale je nas*aný... ☹

sissy27
23. máj 2013

@smile25 ťažko povedať, čo je a čo nie je normálne, ale tak na tvojom mieste prestanem umývať dlážku, nech si pračku čistí, nech teda varí on ale v posteli by sa mi jesť nechcelo (aj keď raňajky do postele dobre padnú)...
a pošli ho ku nám, potrebovala by som dlážky umyť a strašne sa mi nechce 😅

mima4
23. máj 2013

@smile25 pozri, kazdy mame nejake uchylky 😉 Tak je nadmieru poriadkumilovny..alebo upratovanie je jeho veky konicek... tak hlada nieco co by upratal... 😀

linda20111
23. máj 2013

@smile25 aj moj manzel niekedy upratuje, ale robi to skor z povinnosti no ak tvoj ma taku potrebu vsetko do detailov cistit tak mi ho niekedy pozicaj :D :D :D heh ale inak potom naco to ty robis? nechaj jeho nech sa realizuje a ty sa hraj s malym, alebo oddychuj 🙂) aj my niekedy jedavame v posteli, ale naozaj len vynimocne, viac v obyvacke na gauci pri telke na tom nevidim nic zle 🙂 teda nejeme tam polievku ale napr pizzu alebo langos, take jedla pripadne kolaciky..

mimkao
23. máj 2013

@smile25 aj ja potrebujem pračku vyčistiť, aj pozmývať. 😀
Môj zase neurobí takmer nič, ale toto mi príde trošku choré.
Isté je, že na tvojom mieste by som tie veci prestala robiť, veď načo dvakrát tá istá robota.

miub
23. máj 2013

No u chlapa je to skor vynimocne 🙂 a to je tak ojakziva, alebo to zacalo len teraz? Ak teraz, tak mal k tomu urcite nejaky podnet...nejaka zla skusenost a pod. Skus sa ho na to opytat.

smile25
autor
23. máj 2013

ale on stôl ani obývačku nepozná.....!!!najradšej by bol keby sme sa nikde nehýbali... ☹ no ved keby bol poriadku milovny tak nepoviem, ale on všetko len tak na oko napríklad dres v kuchyni-batéria je vyleštená odkladacia plocha tiež ale samotný drez je za.ebaný až no...hádže tam handru s ktorou umyl hádam všetko... na malého húka ked pusti silno vodu a niečo sa oprská.zubky si snim umývam len ja...kupať ho ja nemožem lebo by sme zaprskali kachličky....malý má svoje skrine na oblečenie(no veď ako každý) ale on jeho oblečenie(všetko čo sa opere)zvesí zo sušiaka a dá na chodbu na vešiak s policou...už je tam tááááka kopa...a keď mu to vytknem zasa húka...že a čo aspom to má po ruke.... ☹

trish31
23. máj 2013

@smile25 tak nech upratuje a vari on,kedye ocividne si tam zbytocne na taketo veci

martinkatinka
23. máj 2013

Tak to upratovanie v pohode, ja na tvojom mieste by som asi neupratovala, však načo dva krát tá istá robota 😀 Na druhej strane pritom aký je sa čudujem tomu jedeniu v posteli... 😉

selecta22
23. máj 2013

@smile25 nie, nie je to "normalne". Ale co je normalne? on ma ocividne rad cistotu a je na tebe, ci mu to budes tolerovat, pokial ta to vytaca.
AKe ma argumnety na to, preco nemas varit na sporaku? 🙂
ach, inac moj stary si pred pouzitim oplachne vidlicku/lyzicu aj ked su ciste samozrejme. Som sa ho pytala, ze co robi, ze je to ciste a on ze to je zvyk. Uz si to nevsimam ale tvoj pripad je narocny na prehliadanie.
A s tymto zacal len teraz, ci pocas celeho manzelstva?

demonique
23. máj 2013

@smile25 počuj,a nie je on tehotný??? Možno sa "zahniezďuje" 😀 daj mu priestor, aby upratal celý byt a potom ty po ňom umývaj a lešti, či sa mu to bude páčiť 🙂 a to bol stále taký alebo sa to nejako zhoršilo?

katecameron
23. máj 2013

ja by som ho nechala nech to robí on posli ho ku nam upratat 😀 😀 😀 ja mu budem vdacna

amadea3
23. máj 2013

podla mna je dolezite, z akeho popudu to muz robi - ci je upratovanie prenho relax (a takeho by som na rukach nosila😀) , alebo po tebe upratuje preto, lebo ma pocit, ze si neupratala dost dobre a musi to po tebe "docistit". Ale z toho co pises sa mi to zda trochu prehnane, zvlast u chlapa. Moze to byt proste taky typ osobnosti - ma podobne crty aj v inych situaciach, alebo iba pri upratovani?
Pamatam si na otca jednej mojej kamosky - ti museli mat este aj pribory na stole presne 5cm od kraja stola zrovnane, knihy v kniznici podla abecedy, vysky a neviem coho este...

0550
23. máj 2013

toto mať doma fúúúha tomu hovorím RELAX 😀 😀 nič by som nerobila ten môj nevie nič ani práčku pustiť a to že kde je handra na umývanie?tú by hľadal aj 2dni hehe 🙂

skoricaxx
23. máj 2013

no sem tam by som závidela ja ked som bola v nemosnici a mali pustiť pračku tak mi 4 krát volali akože čo s čím môžu prať, čo je prášok ako sa to zapína...........
ked nakažem spravi, ale tvari sa pritom ja som laví čo odo mna chceš
ale toho tvojho by som asi doma nechcela

stanislavao
23. máj 2013

@smile25 urcite to normalne neni. ani u zeny by to nebolo normalne a nieto este u chlapa. je to chore. ale to ste nevedeli predtym, ako ste si ho brali? mne to pripomyna MONKa z toho serialu. Baby a verte mi, ze nikto by ste tej maminke nezavideli, lebo by vas to poriadne "sra.o". ved to musi ist na nervy.

zuriva
23. máj 2013

@smile25 podla mna ma obsesivno kompulzivnu poruchu. Neumyva si aj ruky stale dokola?

tilly
23. máj 2013

@smile25 😀 😅 ja mam nieco podobne tiez doma 😀

tilly
23. máj 2013

ja by som to nebrala ako dusevnu poruchu, u nas je to tak, ze mm sa velmi snazil, aby nase byvanie vyzeralo tak ako vyzera, aby bolo vsetko tip top a chce to co najdlhsie udrzat tip top, tak sa u nas skratka stale upratuje.. najviac ho vytacaju vlasy na zemi, ale tak co mam robit, padaju...

ale teda jest v posteli??? 😲 to je divne, to by zas u nas nepreslo... spat v omrvinkach 😝

mimikas
23. máj 2013

@smile25 no asi len tolko: na jednej strane bud rada ze chlap nieco spravi, vela zien by bolo rado ak by chla aspon trosku zdvihol zadok, no ale tvoj asi potrebuje odbornu pomoc. Asi dohovaranie nestaci, treba to riesit s odbornikom

macamac
23. máj 2013

@zuriva aj podľa mňa má nejaký typ obsedantno- kompulzívnej poruchy 😒

http://www.pfizer.sk/svk/pacient-/-verejnost/oc...

sonice
23. máj 2013

no normálne sa takto chlapi nesprávajú, takže normálne to nie je :D

Prepáč, že si z toho robím srandu, chápem ťa, aj mňa by triafal šľak.

macamac
23. máj 2013

http://www.zdravie.sk/choroba/39845/anankastick...

tu píšu, že sa vyskytuje u 1% populácie, 2 až 3 krát častejšie u mužov....

klincek
23. máj 2013

@smile25 skoro kazdy sa tu tomu smeje, ale podla mna sa nie je na com, lebo tvoj manzel bude mat nejaky psychicky problem..nejaka forma OCD asi..je cudne, ze cisti len urcite veci, ze sa nechce zdrziavat na konkretnych miestach v domacnosti. skusila by som ho nejako dostat k psychiatrovi, toto urcite normalne nie je. ak to nechas tak, moze sa to este zhorsit, casom vas zacne tymi uchylkami doslova tyrat 😒 .

livocka21
23. máj 2013

@smile25 sak bud rada, ze nemusis upratovat ty 🙂,

sissy27
23. máj 2013

@smile25 presne ako píše @klincek, na jednej strane zábavička takto si o tom len čítať (nevyhla som sa úsmevu ani ja), ale na druhej strane, stačilo mi, keď ma moja mama buzeruje sem tam, že niečo nemám dosť dobre upratané / umyté, a to je naozaj v norme... ale toto ozaj by asi potrebovalo konzultáciu s odborníkom, nie je to v poriadku, ak pri tom nervačí a všetko mu vadí...

hradnapani
23. máj 2013

@smile25 nie je to normalne, lebo jeho aktivita vas obmedzuje a to dost podstatne. Suhlasim s tym, ze je to nejaka porucha, chod sa poradit za nejakym odbornikom, ako ho dostat k odbornikovi, lebo sam asi nepojde :(

teda zeny neblaznite... toto by ste doma mat nechceli, tomu verte!

klincek
23. máj 2013

@sissy27 aj mna prve napadlo, ze poriadkumilovny..kamoska ma podobneho partnera, ze pol hodinu vysava gauc-ale on fakt len tak dokladne upratuje 🙂
no to s tym jedenim v posteli a cudnym ukladanim siat uz nie je urcite v poriadku.

@smile25 nema tvoj m problemy aj v praci? a ako sa sprava, ked idete niekam von? zdovodnil ti uz niekedy, preco tieto veci robi? nemyslim ked sa nastve, ale pri beznej komunikacii, s nejakymi rozumnymi dovodmi..skus sa ho aj ty normalnym tonom opytat, preco to robi, ci mu doma nieco vadi. bud prizna, ze nieco nieje ok, alebo - ak bude reagovat len nervozne-tak je fakt problem. len asi nebude uplne jednoduche dostat ho k lekarovi, ze? 😖

haslerka27
23. máj 2013

tak ja som nieco podobne v cisteni a upratovani,ale stale si myslim,ze ak je takyto muz tak je to trosku ine.nejak mi to k chlapovi nesedi.ma viacero takychto vyslovene zenskych uchylok?nebude za tym podvedoma tuzba byt zenou?smejem sa ale fakt ma nic nenapadlo.ja upratujem,lebo som na materskej,tak starostlivost o dieta,upratovanie,cistenie je moja uchylka,ale muz aby takyto bol.....cudne.moj manzel je tazky bordelar,ale riady umyje a vanu a wc sice s predlhym monologom a vycitkami tiez.viac by uz nezvladol ako sa vyjadril 😠 😠 😠 😠 😠

popelka5000
23. máj 2013

@demonique odpadla som 😀 😀 😀 😀 zahniezduje 😀

ikke
23. máj 2013

az po tu pracku to bola sranda, ktoru by asi (obcas) brala mat doma kazda z nas. od toho sporaku a varenia to uz v poriadku nie je a to jedenie v posteli je uz uplne postavene na hlavu. neupratuje sa mu lahsie stol, nez postel?
otazka je aj, aky mal vzor u rodicov, ak toto robili aj oni, potom je proste tak nauceny. ak ma rodicov "normalnych", je cas zajst za odbornikom...