Pripadám si neschopná a to ešte nemáme deti
Ahojte, obdivujem vsetky zeny co chodia do prace, zvladaju domacnost a k tomu este deti. Ja neviem, ci mam depresiu alebo co, ale vzdy ked pridem domov a zbadam ten bordel, mam chut sa rozplakat a obcas sa neviem pohnut aspon 15min z miesta, proste zamrznem (na gauci alebo za stolom)
Mame novy dom, len prizemie ma 100m2, horne poschodie 60m2 a k tomu pivnice. Nastastie staci upratovat len to prizemie, kedze hore sa to este nepouziva (tam to obcas povysavam a pretrem podlahy) a pivnice mozu byt zatial v takom stave ako su.
A teraz k veci, stavam kazde rano o pol 5, hodina mi trva cesta do prace/z prace, po praci do obchodu, z obchodu domov. Pridem a vsade bordel(riad, chlpy od psa,atd). Podlahu musim denne povysavat a umyt, potom navarit (nemozem nic rychle, bo drahy nezje hocico a vacsinou je to casovo narocne) a ja uz nevladzem. Viem ze ma tu odsudite, ze este nema ani deti a uz to nezvlada, ale prave z toho som zufala, ze som ako zena zlyhala. Som unavena, psychicky vyšťavena z prace a cestovania. Ako to zvladate este aj s detmi?
Rozmyslam, ze zacnem cvicit, ze by ma to dobilo ale neviem sa donutit, iba by som spala a spala.
Manzela nechcem nutit mi pomahat, robi este okolo nasho domu a aj svoju pracu a je mi trapne, ze ja nezvladam tu svoju “zensku” cast domacnosti. Sice poriadok vzdy nejako spravim, bo mi to neda ale o 22tej padam do postele mrtva. Chceme dieta ale ja si to neviem predstavit a dost ma to od toho odradza.:(
Stručné zhrnutie
- Pracujúcej osobe s dlhým dochádzaním a veľkým domom výrazne uľahčia život spotrebiče a služby ako robotický vysávač, umývačka riadu, sušička prádla, donáška potravín (Tesco donáška, Tesco Klikni a vyzdvihni) alebo platená upratovačka.
- Organizácia varenia podľa jedálnička na týždeň, varením na 2 dni, zmrazovaním porcií a používaním elektrického/parného hrnca či „kuchty“ znižuje čas strávený v kuchyni.
- Psychické vyčerpanie pri kombinácii práce, dochádzania a domácich povinností treba riešiť dvojako: praktickými opatreniami (delegovanie, spotrebiče, služby) a pri podozrení na depresiu odborným vyšetrením u psychiatra.
Q: Aké spotrebiče a služby najviac ušetria čas pri bežnej domácnosti?
A: Robotický vysávač, umývačka riadu a sušička prádla sú v diskusii označené za najefektívnejšie úsporné pomôcky; odporúčali sa aj platená upratovačka raz týždenne a služby Tesco (donáška, Klikni a vyzdvihni) na obmedzenie každodenného nakupovania.
Q: Ako si spraviť jedálniček, keď nie je čas variť každý deň?
A: V diskusii odporúčali variť na 2 dni, navariť viac porcií a časť zamraziť, použiť elektrický hrniec alebo parný hrniec a obedy/večere plánovať podľa týždenného jedálnička.
Q: Aké jednoduché opatrenia znížia denný upratovací tlak (psie chlpy, prach)?
A: Odporúčané opatrenia sú pravidelné vyčesávanie psa, podávanie lososového oleja pre lesk srsti alebo BARF diéta, používanie robotického vysávača a minimalizmus v nábytku; tiež odporúčali vlhčené utierky (spomenuté „vlhčené utierky z Lidl“) na rýchle zotretie.
Q: Ako efektívne zapojiť partnera do domácnosti?
A: Diskutujúce navrhovali napísať zoznam domácich prác, rozdeliť ich 50:50 alebo požadovať základné úkony (naložiť/vyložiť umývačku, vyniesť smeti, umyť svoje šálky), prípadne nastaviť pravidlá pre návštevy (napr. povinnosť vyzuť sa, používať tácky, vyhadzovať odpad).
Q: Sú príznaky popísané v diskusii možné prejavy depresie a koho kontaktovať?
A: Jeden prispievateľ priamo odporučil poradiť sa s psychiatrom; v diskusii sa spomínalo, že správne nastavenie antidepresív a odborné vyšetrenie môže zlepšiť fungovanie pri latentnej depresii.
Q: Dá sa riešiť nedostupnosť rozvozu potravín v malej obci?
A: Diskutujúci navrhli ako riešenie objednať Tesco na adresu v blízkej dedine, kde rozvoz funguje, alebo využiť službu Klikni a vyzdvihni na miestach, kde je dostupná.
Závery z diskusie
Zhoda
- Zapojenie partnera do domácich prác výrazne uľahčí situáciu (naložiť/vyložiť umývačku, vyniesť smeti, umyť riad po sebe).
- Použitie spotrebičov a služieb (robotický vysávač, umývačka, sušička, Tesco donáška/Klikni a vyzdvihni, platená upratovačka) šetrí čas a energiu.
- Organizácia (jedálniček na týždeň, variť na 2 dni, zamraziť porcie, menej denných nákupov) redukuje stres a čas v kuchyni.
Sporné názory
- Niektoré účastníčky trvajú na tom, že povinnosti v domácnosti majú byť rozdelené rovnomerne 50:50, zatiaľ čo iné pripúšťajú, že partner môže viac pracovať na dome a preto mu možno prispievať iným spôsobom.
- Frekvencia upratovania kúpeľne a podláh bola diskutovaná ako 1× týždenne versus 2–3× týždenne v závislosti od stavebného prachu a frekvencie návštev.
Otvorené otázky
- Zmení sa správanie partnera po jasnej komunikácii a postupnom zaraďovaní povinností?
- Ako reálne zvládnuť príchod dieťaťa pri súčasnom rozdelení povinností a doterajšom tempe domácich prác?
- Ide o bežné pracovné vyčerpanie alebo je potrebné odborné psychiatrické/psychologické vyšetrenie?
Spomenuté značky a firmy
Tesco, Tesco Klikni a vyzdvihni, Lidl, DM
Spomenuté produkty a metódy
robotický vysávač, umývačka riadu, sušička prádla, susicka, parný hrniec, elektrický hrniec, „kuchta“, varenie na 2 dni, zmrazovanie porcií, Tesco donáška, Klikni a vyzdvihni, vlhčené utierky (Lidl), BARF, lososový olej pre psa, platená upratovačka, meditácia, antidepresíva, návšteva psychiatra
Miesta a osoby
BA, Samorine
@nevludna uvedomujes si, ze to ty si sama sebe robit hranice a klietku?
a to tym, ze uz vopred mas nervy na to, ze on povie a hlavne: co povedia ludia, az on povie.
to uz venuj skor energiu tomu, aby si si vybudovala odolnost na taketo narazky a mala po ruke odpovede. radsej toto, ako venovat energiu stresovaniu sa, co povedia ludia a nasledne kladenie na sebe vysokych narokov, aby nikto nemohol povedat, ze ty si leniva, neschopna, zla gazdina (lebo, ver-never, vzdy sa najde ktosi, kto ta aj tak ohovori. a ani ti jeho kamosi si ta nebudu povazovat, ze aka si super gazdina, ked nedovolis, aby on mohol povedat, ze si salky po sebe musel chudacik umyt. skor ked s usmevom odvetis, ze z neho zase tolko neubudlo, ked do umyvacky sest salok vlozil, si povedia - to je zenska.).
lebo ver tomu, ze ked toto svoje pracovne gazdinkovske nasadenie budes praktizovat par rokov, stane sa z neho standard, ktory kazdy od teba automaticky ocakava. a hlavne tvoj muz.
a logicky potom bude cakat, ze ked si luskne, ze on potrebuje, tak este zvysis tempo a zamakas nad svoje moznosti.
hoci ty uz teraz chodis bez energie a pomaly s vyplazenym jazykom od unavy.
a kedze sa vtedy konecne vzburis, lebo pohar ti konecne pretecie - co sa logicky deje?
on zahra nechapaveho, co ty hystercis, co vycitas, co sa hadas. a co vobec zrazu po nom ziadas. vsak doteraz to fungovalo.
oznaci ta za tu zlu. bude vsade hovorit, ako si sa zamenila k zlemu, lebo doma sa hadas, neda sa s tebou vydrzat, on trpi, uz sa mu nechce ani doma byt, uteka od teba, nebyt spolocnych deticiek, ktore strasne miluje, tak...
a nastane stara znama klasika - otvorena utesujuca naruc ochotne chapavej cudzej zienky milenky.
a na tvoje prekvapenie, ak milenka bude mat rozumu dost, tak si ho od zaciatku nauci tak, ze ked od nej dostane parky na veceru, bude ju na rukach nosit. bude sa chvalit, ze jej doma pomaha, pradlo jej vyvesia, riady umyva, a ze jej pripravil skvelu veceru a ako ho ona pochvalila za to.
naco ona pred kamosmi na neho spusti oslavne ody, aky je on skvely chlap, lepsi nez iny, lebo on aj doma pomaha a je to zlaticko, ake sa len tak nenajde a ake mala stastie.
to je taky typicky vzorec, ako to casto konci.
takze to zaraz uz teraz.
(a neplati to len pre muza. plati to aj pre obetavost matky k detom, detí k rodicom, v robote ku kolegom. vsade, kde hned vydas zo seba maximum, to ludia zacnu povazovat za standard. a nasledne cakaju, ze ked treba, tak este nahodis vyssie tempo. tak sa setri, nech mas v zasobe prekvapenia. 🙂 ).
mala som kolegynu, ktora bola dobra v posteli pre svojho muza. takze ho v dvojzmysloch naladila, ako si uziju. a pripomenula, ze treba napriklad riady umyt. a kym on s vidinou odmeny rajbal pripalene rajnice v umyvadle, ona si nakulmovala vlasky, nalakovala nechty, upravila spalnu, nahodila sa do sexy neglize, a potom ho tak posexovala, ze chlap nabuduce prihodil ochotne aj utretie prachu. a na firemnych vecierkoch nikdy nezabudla pripomenut, akeho ma super muzika, ze je super v posteli, aj doma jej pomaha. a ze je stastna zena. mala si vidiet, ako ziaril hrdostou. - ale zase ziadne divadlo vypocitavej zenskej. ona ho naozaj mala velmi rada a samozrejme, ze aj ona doma upratovala, aj na zahrade robila. len vedela ako na neho, aby boli obaja spokojni. nie on na gauci pri telke a ona strhna od domacich prac. pekne si to podelili.
- to mas ako priklad, ako to moze fungovat, ked najdes ten spravny recept na vas vztah. (nemusi to byt nutne sex.)
Da sa g pohode varit na 2-3 dni. Navyse sa tym usetri. Nebudes musiet kazdy den nakupovat. To cestovanie je žrut času a energie + zober si toto zimne obdobie je skorej tma. Ked je svetlo si vacsinou v praci. U niektorych ludi to moze mat vplyv na naladu... ja by som sa dohodla s mužom že napr cez vikend navarite spolu.. ako spoločnu aktivitu.. napr. Vyberie recept a pomoze krajat cibulu a pod. My to tak mame zauzivane od zaciatku. Aspon nebudes mat taky stereotip.
@nevludna zijes sama vo svojej vlastnej pasci, marnis svoj drahocenny cas a zivot robenim uplne nezmyselnych veci.
- kym sa v dome robi zijes na stavenisku, s tym sa zmier a zariad sa podla toho , az sa dorobi bude poriadok. Aj my sme tak zili, ten prach z roboty je proste vsade. Denne vysavat a umyvat? Sibe ti? To uz mozes ist rovno utierat chodniky vonku v dazdi budes uzitocnejsia ako denne vysavat v stavenisku.
- zijem v dome, chapem ze su prace ktore robi skor chlap a take co robi skor zena ale vylozit a nalozit umyvacku zvladne aj male decko. Obzvlast kavicky po kamosoch by si mal tvoj drahy spratat sam a to nekompromisne. To je taky zaklad - nespravat sa ako prasa v chlieve, zakladne pravidla - spinave ponozky do kosa na pranie, umyt si po sebe okakany zachod, po jedle si odniest tanier zo stola, po navsteve spratat pohariky...
- trochu si to zorganizuj, napis si jedalnicek na tyzden, podla toho raz nakup, striedaj zlozite jedla s lahsie pripravitelnymi, urob viac a vzdy zamraz - mozes tak spravit so vsetkym kde nieje smotana a zahustene mukou.
@nevludna pozri, ja tiež robím z domu, teraz som si za 5min urobila na obed tofu so zeleninou, pritom periem, a makám normálne 8hod, lebo veci musím mať odovzdané. To by môj muž len pozeral keby že mu poviem aby mi on navaril večer keď príde z roboty 😀 toto čo ty varíš denne, my len cez víkend a aj to sa často ideme najesť von, aby sme nemuseli potom upratovať kuchyňu☺
Chlapa netreba ľutovať. Potom ma moc casu na vymýšľanie chobotín. A ked pride babo, bohuzial, stane sa, ze okolo hrncov ani neprejdes lebo dieta pohltí všetok cas. Narodí sa, ty budes po pôrode odpálená a este tebe bude treba pomahat... aby si bola v klude, mala teplý obed, aby sa ti tvorilo mliecko. A nie lietať s vysávačom a varit ťažké jedla. Pomaličky na tom pracuj. Takze nech si mladý pan zvyká aj na kolienka s makom.
@vendulka80 presne - najvyssi cas, aby chlap zacal nieco robit, lebo bude presne takuto starostlivost aku ma teraz ocakavat aj potom, po porode a potom to uz duplom nebudes davat, budes rada, ze sa mozes dietatku venovat
@dskjhfdlkdjhl je to niekedy na prasky, no ale za tie roky som sa naučila vyjsť do sebaobrany s padnymi argumentami 😉 to su take typy ludi. Moj muz si nastastie uz dokaze priznat ze "viem že som stary frfloš" 🤣
@romiada Môj má tiež také tiky. Niekedy ma naserie tak, že taký bordel ním narobím, že aj oľutuje, že sa škaredo pozrel. Hneď poznámky, že sedím, že kedy budem žehliť a pod. Kedysi som sa dvihla, ale už nie. Čo som ja? Aby mi on rozkazoval čo mám robiť.
@saslavka73 kokos ešte toto tak, aby mi chlap takéto veci rozprával, by hneď ľutoval, že ústa otvoril 😀
@nevludna to co ti napisala
@moonlight1210 si daj ako založku do knižky ktoru každy deň čitaš. Dobre Ti to napisala. Darmo, niet nad rady skusenej ženskej 😉
@vendulka80 toto si uplne perfektne vystihla! Chlapa treba zamestnat, netreba ho nechat vylihovat, oddychovat neustale a skakat okolo neho, zo zaciatku som to sice aj ja robila, ale vcas som s tym sekla, lebo ked sa chlap na to nauci tak potom tazko ho oducit, ale nastastie u toho mojho som to este stihla, odhadla a teraz robi doma co je treba 🙂
@nevludna nerob si život ťažší ako naozaj je... a hlavne si nenakladaj, nie si neschopná. Normálne povedz mužovi že tiež chodíš do práce, nakupuješ, varíš a hlavne bývate tam spolu, po kamarátoch môže naložiť od umývačky. Variť len rýchle jedlá ( je ich milión) alebo ak je on celý deň doma tak môže niečo navariť, prípadne daj suchú večeru . AK pracuje z domu môže si zájsť niekam na jedlo alebo niečo objednať. Normálne skús niekoľko dní žiť ako Tvoj manžel ( daj to na chlapa) .. príď domov, vyzleč sa, najedz, uvar si čaj/ kávu alebo si nalej dobré vínko, zober knihu alebo pozri pekný film a hlavne si to skús užiť. Nepodliehaj stereotypu, že žena sa musí o to všetko starať sama - áno ak je v domácnosti a deti sú už v škole a škôlke. Inak je to ďalšia šichta. Alebo si dohodni pani na upratovanie/ žehlenie. Musíš myslieť na seba, takto vyčerpaná ani neotehotnieš....
Ver tomu, že nie je Tvojou úlohou v manželstve robiť mu matku resp. slúžku. *Ak to nepochopí a Ty to nezmeníš stále budeš taká unavená, vyčerpaná a nespokojná a ani manželstvo nebude dobré. Nie je to jednoduché ale verím, že to zvládneš. Ty musíš byť spokojná v prvom rade!
@nevludna Ahoj. Manzel robi z domu. Kazdy den mu pridu kamarati na kavicku. To sa nazbiera. On to nevie po sebe a po kamaratoch upratat??? Ty nie si jeho sluzka a upratovacka! Si jeho partnerka. Na chode domacnosti sa podielate obaja. Ako Ti tu uz pisali ine, treba ho do vsetkych prac zapojit rovnym dielom. Nechce? Nech sa paci. Neupracem po nom, nenavarim mu, neoperiem mu. Neboj sa, velmi rychlo sa spamata. Ked pridu deti, zblaznis sa z takéhoto lenivého hnupa. Uplne vazne. My mame len trojizbovy byt a jedno dieta. Ale neviem si predstavit, ako by sme fungovali, keby som bola na vsetko sama. A to aj na materskej - muz prisiel domov z prace, umyl riady, vyvesal alebo naopak zvesil pradlo, porobil co som ja pocas dna nestihla. A potom si zobral malého, aby som si ja oddychla. Dodnes fungujeme vo vsetkom fifty fifty. Ak ja upratujem cez vikend, on berie syna von, nech mam klud. Ak upratuje on, beriem malého ja. Ak sa chcem cez vikend vyspat, stara sa rano o malého on - spravi mu ranajky, umyju si zuby, hraju sa. Samozrejme plati to aj opacne - ked si chce pospat on, staram sa o malého ja.
Co najskôr s tym zacni nieco robit. Lebo, ruku na srdce, kazdemu by sa pacilo mat takyto full servis. Ale dlhodobo sa to takto riesit neda. Bude to narocny boj, kedze si si ho bud sama takto naucila alebo je takto nauceny od mamicky. Ale neustup. Vies co raz urobila jedna moja kamaratka? Pozrela si na nete priemerny plat upratovacky, kucharky, manazerky (ano, rozvoz deti, nakupy, kruzky.....to je hotove umenie vsetko casovo zladit, riadit a zvladat),rozpocitala si, kolko casu jej co denne v priemere zaberie (ak vacsinu upratovania a zehlenia mala cez vikend, proste to spriemerovala) a vysla jej celkom zaujimava suma. Predlozila to manzelovi s tym, ze bud sa zacne zapajat aj on, alebo ak chce mat nadalej fullservis, toto budu okrem jej platu vysostne jej peniaze, ktore jej bude mesacne davat on. Nepojdu do spolocneho rozpoctu. Nuz, mala si vidiet, ako rychlo zacal participovat.
@nevludna nehnevaj sa ale manžel nemá ruky? Ty píšeš že ty upratujem, ty varíš, ty peries, ty žehliace, ty sa starala o bordel po psovi, po manželovi. Áno v takom prípade sa deti mať nedá lebo 2 už máš. Manžela a psa. Ak manžel nerieši teraz, bude mať u prdele na totalku keď sa narodí dieťa. Ešte že manžel nezje hocičo. Ty si vlastné dvorna slúžka, dvorna kuchárka, dvorna upratovačka, dvorna osoba pre pohodlnosť psa a amanzela. A ešte k tomu robíš . V takomto "stave" nemôžeš byť aj matkou. Odmietnuť variť každý deň, buď Navara dopredu na 2 dní alebo manžel má ruky, kuchársku knihu, ak nezje hocičo, možností je 3 milióny, nech navarí. Raz do týždňa sa mopu môže chytiť aj on, ukáž mu ako funguje práčka a neper mu , on sa spamätá. Keď bude kypiet riad z drezu, vykašli sa na neho. Mám 2 deti a manžela. +Domáce zvieratá, manžel chodí na týždňovky, deti sú od septembra permanentné choré, fungovať musíme. Dievča drahé, si žena a nie slúžka. Áno aj môj mal ruky nakrivo keď mal umývať riad alebo po sebe oprať, navariť si, ale keď zistil že namiesto vareného má chlieb s maslom, keď nemal čo obliecť zrazu sa prebal a svoju úlohu manžela zobral do svojich rúk. Manžel nemá manželke pomáhať. Sú si rovnocenní preto má manžel rovnaké povinnosti v domácnosti ako žena. Žiadne pomahanie so "ženskými" prácami. S takým delením na odstrel! Buď zastane svoju časť keď sa mu dá alebo dovi dopo. Dieťa k životu namiesto manžela nepotrebuješ. Máš doma najskôr manžela
@beky1813 ano, pridem domov, spravim si kavu a sadnem si😄 potom sa idem prejst so psom na pol hodku, potom navarim, no neviem viac ako na veceru a dalsi obed🤦🏼♀️🤦🏼♀️ Nechapem, vysavat vysavam denne, ale na kupelku kaslem, do obchodu idem uz len kazdy treti den, ked mi daco chyba k vareniu, prisposobim to (tento vikend si chcem sadnut a naplanovat jedla, spisat potraviny a skusit nakupit na tyzden), varila som pecene kura a rezne na prirodno, drahy to okomentoval tak ze “uz zase kura?” Tak som mu povedala, ze si moze spravit nieco ine, dal si chleba s pastekou a bolo😄 pohare da zatial k mycke, dnu nie, ale vcera umyl horne poschodie😄 myslim, ze to pojde;)
Dakujem ostatnym za rady, lenivy urcite nie je, kedze stale robi nieco v dome alebo pracuje
@nevludna prepac ale ako baby maju pravdu. to on si akoze co mysli, ked robi z domu, chodia mu kamosi na kavicku a ty sa citis blbo lebo sa pochvali ze chudacik popri tebe musel este aj daco robit?? to pekne a razantne stopni, inak sa zblaznis. ocividne je zvyknuty ze to takto funguje na teba a nechava ti celu domacnost na pleciach, ja tiez skoro vstavam, a ked clovek robi z domu usetri cas aj namahu na cestovanie. tebe ako pises trva vyse hodiny len cesta do roboty a z roboty. akoze to mu fakt navrhni ze daco musi robit aj on-kludne mu uved priklady ze aj v inych domacnostiach to tak funguje a kludne sa pochval aka si sikovna, ze si to doteraz takto zvladala.. a za psom nemusis naozaj denne vysavat aj umyvat. ved hadam nemate doma yettiho 😀
@nevludna Vitaj v klube. Tiež som si ako bezdetná pripadala ako totálne neschopná, totálne vyčerpaná z práce atď. Vieš, dnes sú na ženu kladené vysoké nároky, každý si myslí, že chodiť do práce je pre ženu relax, ale to vôbec tak nie je. Málokto si uvedomuje, že aj pracujúca žena má nárok na oddych po príchode z práce. Niektoré ženy to riešia tak, že rovno z práce idú do fitneska, na masáž, na plaváreň alebo niekde sa zašiť s kamarátkou, lebo vedia, že po príchode domov ich doma čaká druhá pracovná pozícia. Prípadne sa vyparia niekam cez víkend. Niekam do fitneska, či wellnes centra. Musíš sa naučiť vyhradiť si čas na seba. Príchodom dieťaťa sa toho veľa zmení, hlavne prestaneš pracovať a až vtedy zistíš koľko energie si nechávala v práci. Predsa len ten pracovný stres, cestovanie veľa energie zožerie. Tak sa nediv, že si večer vyšťavená. To je normálne.
Muz je celý den doma a ty po nom este upratujes a do noci varis :( nuz tu nieco nefunguje podla mna, ten ma doma iný servis, ved ty nie si jeho sluzka a kucharka, ale hlavne manzelka, ja by som takto nevedela FUNGOVAT, KED TAK NAVAR NA DVA DNI A KED SA MU NEPACI, NECH SI NAVARI SAM, na nakup moze ist hadam aj on, aj pospratat riady po sebe, ty prides z prace unavena, a este toto....to ja by som padla na hubu, by vate tam dvaja, tak nech muz trochu pomoze.
Navrhujem zaplatit upratovacku a drahemu urobit chlebik vo vajicku odstranit psa z interieru 🙂
veľa pracujúcich žien si robí nákup počas obedňajšej prestávky v najbližšom obchode alebo hneď ráno po ceste do práce v nejakom menšom obchode, kde nakúpiš len to najnutnejšie a bežíš do práce. Lebo po skončení práce sú obchody, obchodné centrá preplnené a nakupovanie je o to vyčerpávajúcejšie. Dnes už vo väčších mestách fungujú aj donáškové služby, takto získaš veľa času. Možno by vedeli doručiť tovar na pracovisko alebo rovno do domu.
@nevludna ahoj...no treba ho jednoznacne zapojit. Aspon po sebe ked doje ci dopije nech da do mycky..aj po kamaratoch... ty nie si sluska domacnosti...raz ale len raz mi povedal moj vsak.si zienka domaca...to si mala vidiet a pocut.....odpoved znela pracujuca zienka a nie tvoja sluska ci mamicka.....takze navarim upracem..no po sebe da do mycky..na nakup chodi on..ja mu napisem na papierik a raz za tyzden nakupy..premyslim co take budem varit nech nakupi.....a soboty robi on ranajky...a samozrejme aj perinu ked vstane ulozi...a to robi na stavbe niekolko krat aj vikend.. nieje moj problem.ze ma taku robotu.. tak ako ty nemozes zato aku ma on robotu...drzim.palce..sadni si snim.a vklude sa porozpravajte...mu vysvetli proste ze nevladzes psychicky...aaa to cvicenie super napad..vypnes....😘
@nevludna Ahoj nenechaj so sebou zametať ,ty tiež pracuješ ,tiež plnis rodinnú kasu aj keď asi on donesie viac. Môj manžel robí v IT našťastie v kancli ,ale raz by priviedol domov kamarátov urobili by bordel a ešte by vtipkoval na moju adresu vtipmi čo by sa mi nepáčili ,mal by po chlebe. Po ďalšie keď je náročný čo zjest nech sa páči nech si varí on . Keď stíha kecy a kavicky s kamošmi nehovor ,že nestihne navariť . Hneď by sa zobudil , fakt dovolíš mu a bude ťa to len zozierat viac a viac a doplatis na to len ty. Psychické problémy tá dobehnú . Ty budeš chcieť byť stále len perfektná ,domacnost v top top stave a večer už nevladzes ani prdnúť nebudeš mať chuť ani na nežnosti s manželom , nedaj bože si nájde bokovku a bude. Kašli na poriadok ,ja mám 3 deti mne sa zdá ,že tiež mám vždy bordel ,,ale manžel mi povedal ,že svet sa nezrúti pre nrpovysavany koberec ,že mám prestať stresovať. Detičky maj určite aspoň 2 budeš najšťastnejšia na svete uvidíš. A na neporiadok kašli. Môj názor možno sa nebude páčiť každému ,ale myslím si ,že tak by to malo byť.

oci od uzasu otvaram 🙂 ak je to ozaj tak, ako pises, tak fakt nechapem a najvyssi cas zacat veci menit... v prvom rade ten bordel po manzelovi - jednoducho neupratuj - nie je umyty riad po ranajkach, obede, navsteve? no boze, pocka do druheho dna tam kde je. ked nebude mat druhy den z coho obedovat, ver, ze sam umyje. ak nebude mat kamosom do coho kavicku uvarit, tiez si umyje...
povysava aj robot, podlaha pocka do soboty - vsak chlpy zhltne vysavac... a jednoducho nevar. dones po praci pecivo, syr, salamu a spravte si oblozene chlebiky. ine je keby si bola cele dni doma, ale ked robis a dochadzas hore dolu, tak isto nie....alebo raz navar ty, raz on - nech ta pekne prekvapi vecerou.