Pripečená svorka

17. máj 2023

Ahojte
Tento víkend ideme na svadbu manželovej sestry. Som v 40tt čiže pôrod na spadnutie... Zatiaľ podľa poslednej kontroly zo včera je všetko ok a teda na svadbu sa chystáme. S tým že teda uvidíme koľko vydržím a či dovtedy aj neporodim 🙂.
Manžel je samozrejme už v strehu pochopiteľne nepije a chodí skôr domov z práce keby náhodou aby mi bol na blízku...
Dnes mi svokra hovorí, že ako to mám zariadené na sobotu s odovozom keby bolo treba lebo manžel si bude chcieť určite vypiť. Vravím že nijako proste nebude piť veď hádam je dôležitejšie naše dieťa ako nejaká svadba a vypitie si. Celá nasrata na mňa vyhrkla že je to nefer aby sa teraz kvoli MNE nezabavil a však oni budú mať rozvocu tak keby začnem rodiť alebo sa budem cítiť unavená on ma zavezie a manžel sa zostane baviť.
No skoro ma odvalilo... Veľmi jasne som jej dala najavo že je to cez a snáď je to naše spoločné dieťa a je na mieste že bude zodpovedný a viac ho budem zaujímať ja a moje pocity ako nejaká svadba...
Zaklincovala to tým že možno by bolo lepšie keby príde aj sám a ja zostanem doma aby som na seba zbytočne nestrhavala veľa pozornosti...
Tak mi povedzte... Mám chuť na tu svadbu naozaj neísť, ale potom aby aj vedela o tom keď sa jej vnúča narodí...

klarolinne
17. máj 2023

Tak zase dalo by sa aj menej ofenzívne, že "nejaká svadba" 🤷🏻‍♀️ je to svadba jeho sestry. Takže samozrejme, je to dôležitý deň svojim spôsobom aj preňho. Ale chápem, že si výročná, každý by bol. Svokru nerieš, tvoj muž je svojprávny a zodpovedný. Nechce piť, lebo keby náhodou a hotovo. Zabávať sa môže aj bez alkoholu.

miriam11
17. máj 2023

Vys...sa na ňu. Urobte si s mužom podľa seba.

domiklik
17. máj 2023

@tosomja tak si to predstavme... Na svadbe ti odtecie plodová voda (už len situácia, že sa to stane na cudzej svadbe mi príde dosť nepríjemná)... Co urobíš? Vyhlásis do mikrofónu, mohol by ma prosim niekto odviesť do porodnice, nakoľko môj manžel je chuj a slope?

0silvia0
17. máj 2023

Pani svokre sa vydáva dcéra, chce vidieť obe svoje deti veselé, šťastné, uvoľnené. Potiaľto je to ok. Už ok nie je to, že rieši to, na čom ste sa vy dvaja už dávno dohodli.
Keby sa jednalo o jej dcéru, určite by to riešila inak, ale nuž nevesta je len nevesta...

minka201
17. máj 2023

Dohodni sa ty s mužom a ostatné ta nemusí zaujímať. Zbytočne sa nestresuj 😊 A ak by ti svokra ešte niečo hovorila, povedz jej, že muž plánuje byť pri pôrode a ak začneš rodiť počas svadby, opitého ho k tebe na sálu nepustia 🙂
Držím palce, nech vám všetko dobre dopadne ❤️

rivini
17. máj 2023

Moj muz nepil cely posledny mesiac pred porodom ani kvapku, aby bol vzdy v pohotovosti. Nijako mu to neublizilo, nemal nijaky pocit krivdy, sam mi vravel, ze ved zena musi davat na vsetko pozor celych 9 mesiacov. Tak tvoj muz snad jeden vecer zvladne. Svokru je ina generacia, nech si to s nou vydiskutuje syn. A mimochodom, ak sa ti spusti porod, vobec nejde len o to, aby ta niekto odviezol domov, ci do nemocnice….obaja budete musiet byt fit a teda bez bolesti hlavy po opici bude manzel tiez vacsou oporou.

rivini
17. máj 2023

@minka201 super argument! Navyse, ak tm bude pripity stat 16 hodin pri rodiacej zene, bude preklinat kazdu kvapku alkoholu😂😂😂

minka201
17. máj 2023

@rivini Myslím, že keby na ňom vidia, že je pod vplyvom alkoholu, ani by ho k nej nepustili 🙂

maribell
17. máj 2023

Ja som bola tiež v sobotu na svadbe a v pondelok som mala termín. Dokonca to bola svadba mojich svokrovcov 😁. Neviem si predstaviť takéto blbé reči. Nikto neriešil, že prečo muž nepije 🧐 veď to snáď bolo očividné.
Svadbu sme si užili aj bez alkoholu 😁. Moja jediná starosť bola, aby bábätko vydržalo - ja totižto milujem svadby 😊.

rik01lulaka
17. máj 2023

@dilino keby mne toto svokra zapotí tak by určite nebola len pripečená, detto by som si to pomyslela o svojej mame keby zapotí takúto sprostosť 😡

denisah6
17. máj 2023

@0silvia0 tieto dvojaké metre ma tak strašne ubíjajú, ja chápem, že nevesta nie je vlastné dieťa, ale dokelu jej syna som si vzala preto, lebo ho milujem, starám sa o neho a on o mňa a vyhovuje nám to, a svorky majú aj tak pocit, že musia do všetkého rýpať a že všetko vedia lepšie. U nás je to bohužiaľ tiež takto, pričom svokra inak super varí a pečie, na začiatku som sa chcela aj priučiť, že nech mi ukáže, vyšla som z toho ako blbka čo nevie variť 😔 a bohužiaľ, je milión takýchto situácii.

Som zvedavá, či aj my budeme takéto svokry, že nebudeme chcieť prijať názory druhých. Je to smutné. Veď dokelu ona bola tiež tehotná, pred pôrodom, som si istá, že ani tej svokre sa už vtedy nechcelo nič a teraz takto 🫤

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danulicek
17. máj 2023

@0silvia0 áno, toto je svätá pravda. ak ide o dcéru, tak ten postoj je úplne iný, ako keď je v rovnakej situácii nevesta.

0silvia0
17. máj 2023

@jabadabadu no veď áno, vyznela moja reakcia nejako alkoholicky? 😍

0silvia0
17. máj 2023

@danulicek ak by išlo o vlastnú dcéru, sama by zaťovi prízvukovala aby si nedal ani kvapku alkoholu, lebo predsa musí byť pri dcére v strehu.

mamamasama
17. máj 2023

Určite by som šla. Muž reaguje správne. Svokra je fakt pripečená. Stojte si za svojim.

mamamasama
17. máj 2023

@tosomja ty si dobre mimo 😅👌

kvetinka75
17. máj 2023

kašli na ňu, to ako si to zariadite je na tebe a mužovi. Toto je možno len začiatok. čo ešte príde po narodení dieťaťa (krst, návštevy, výchova....) zhlboka dýchaj a jedným uchom dnu a druhým von.

mima1608
17. máj 2023

@dilino ale ona naozaj pripečená je 😅 ja som 38tt a moja svokra sama povedala môjmu mužovi, že ak ho raz uvidí s plechovkou piva v ruke, tak ho zbije ako malé decko, lebo má byť jednoducho v pohotovosti a pripravený, keď ho budem potrebovať. Je to aj jej vnúča. A v tomto prípade takisto je dieťatko na prvom mieste a nie svadba.

luccija
17. máj 2023

@kvetinka75 tiež si myslím, že to je len začiatok so svokrou

skumavka
17. máj 2023

Keby to bol môj syn a mal by nebodaj chuť začať na tej svadbe piť, tak mu vezmem pohar, vyplachnem mu žalúdok a poviem mu, nech sa stará o svoju manželku a dieťa ktoré mu každou chvíľou pride na svet.

mirka438
17. máj 2023

@tosomja iba naozajstny cistokrvny prvotriedny imbecilny debil by dovolil, aby jeho zenu viezol do porodnice nejaky "rozvozca" zatial co on by ostal chliapat na svadbe 👌

kristinka92
17. máj 2023

to čo máš za svokru?! 🙈 jej je jedno že sa bavíme o jej vlastnom vnucati? len mi nepovedz že to je jej prvé… a to keby začneš nebodaj rodiť na svadbe tak ti ešte aj vynadá že na seba strhavas pozornosť či ako??
skôr by ma zaujímal názor tvojho manžela na vec ze kde by chcel byt v ten moment on? - neviem si predstavit ze ja idem do pôrodnice s prvým dietatom vôbec a manzel by sa dokázal zabávať niekde inde- akože nie ze by som mu to ja zakazovala, ale pre nás to bol tak dôležitý moment ze sám manzel chcel byt pri tom a zažiť to, veď je tiež rovnocenný rodič nasho dieťaťa… chápem ze svadba sestry je tiež dôležitá udalosť, ale zas až toľko emócii žeby z toho mal?no neviem… nehovoriac o tom že v dnešnej dobe to nemusí byt ani jej posledná svadba :D ale jedno dieta sa ti druhýkrát uz nenarodí

tosomja
17. máj 2023

@h2 ale veď ja som nenapísala, aby jej muž išiel chlastat a zostal na svadbe do poslednej minúty a ženu si nevšímal. Len to, že oni dve sa hádajú a on jak trdlo čaká kto vyhrá...tak hádam si buchnem do stola, "haloo, je to moja žena, tehotná, som za ňu zodpovedný, nebudem sa prispôsobovať mame, ani svadobčanom, ani nedovolím, aby mi moju ženu v kontrakciach niesol niekto iný"...len som tým myslela, či sa aj on vyjadril.🤣🤣🤣

dilino
17. máj 2023

@mima1608 no niektore svokry fakt extrem.Mňe sa len nepáčil názov nič viac s názorom súhlasim.

dilino
17. máj 2023

@lavender94 mňa len ten nadpis zaujal nič viac ináč piše autorka témy pravdivo.

dilino
17. máj 2023

@zejdlikova no mňa len ten názov témy príde nevhodný ostatok súhlasim všetko.

animus
17. máj 2023

Prepáč za otázku ale totálne od veci (aspoň prídeš na iné myšlienky 😂😅) čo si obliekaš?? Ja idem tiež na svadbu, budem práve v 35tt a mám pocit že vo všetkom vyzerám ako slonica 😂 pred tehu som nosila veľkosť 38 a teraz by som sa najradšej nevidela 😅

mamamoni
17. máj 2023

Povedz svokre,že si môže vypiť namiesto neho....

h2
17. máj 2023

@tosomja Podľa všetkého on nebol prítomný pri tom rozhovore. Svokra sa pýtala len nevesty.