Pripečená svorka

17. máj 2023

Ahojte
Tento víkend ideme na svadbu manželovej sestry. Som v 40tt čiže pôrod na spadnutie... Zatiaľ podľa poslednej kontroly zo včera je všetko ok a teda na svadbu sa chystáme. S tým že teda uvidíme koľko vydržím a či dovtedy aj neporodim 🙂.
Manžel je samozrejme už v strehu pochopiteľne nepije a chodí skôr domov z práce keby náhodou aby mi bol na blízku...
Dnes mi svokra hovorí, že ako to mám zariadené na sobotu s odovozom keby bolo treba lebo manžel si bude chcieť určite vypiť. Vravím že nijako proste nebude piť veď hádam je dôležitejšie naše dieťa ako nejaká svadba a vypitie si. Celá nasrata na mňa vyhrkla že je to nefer aby sa teraz kvoli MNE nezabavil a však oni budú mať rozvocu tak keby začnem rodiť alebo sa budem cítiť unavená on ma zavezie a manžel sa zostane baviť.
No skoro ma odvalilo... Veľmi jasne som jej dala najavo že je to cez a snáď je to naše spoločné dieťa a je na mieste že bude zodpovedný a viac ho budem zaujímať ja a moje pocity ako nejaká svadba...
Zaklincovala to tým že možno by bolo lepšie keby príde aj sám a ja zostanem doma aby som na seba zbytočne nestrhavala veľa pozornosti...
Tak mi povedzte... Mám chuť na tu svadbu naozaj neísť, ale potom aby aj vedela o tom keď sa jej vnúča narodí...

dskjhfdlkdjhl
17. máj 2023

Povedala si jej, co si chcela a tym by to pre Teba malo hasnut, nerozculuj sa zbytocne, mozno je nervozna zo svadby, mozno je vzdy taka, nezmenis ju. Je mozne, ze do soboty aj porodis a nebudes sa musiet vobec nad tymto zamyslat. Uz si to mala davno vypustit, mas pred sebou ovela dolezitejsie veci.

anjelicek26
17. máj 2023

Na svadbu chod, je to blizka rodina, muz pit nebude, co je pre pana svokru do toho, ci jej syn bude-nebude pit 🙄 Predychaj to, par blbych hlasiek nestoji za to si zdvihat nervy... ako keby sa dalo bavit len s alkoholom 👎 mozno to do vikendu vyriesi to male aj za vas...

majah212
17. máj 2023

u nas na Slovensku panuje nejake vseobecne presvedcenie, ze clovek bez alkoholu sa nezabavi, je chory, divny a pod. ty a manzel ste asi dospeli a hadam viete, co mate robit a nepotrebujete k tomu svokru. Ak ste sa vy dvaja dohodli, tak ste sa tak dohodli a zvysku do toho nic nie je... chodte na svadbu tak ako ste sa vy dvaja hodli a zabavte sa 🙂

sajmonka_1216
17. máj 2023

toto fakt jedna žena, matka povie??? ved si prešla tým istým..
absolútne ju nerieš.. a nech jej to vysvetlí manžel... že to teda nie je tvoj výmysel, ale normálna vec...
a keď sa na nejakej dalšej svadbe o polroka napr. nebude muž môcť zabaviť, lebo bude treba ísť domov s dieťaťom o 8 domov tak čo? svokra ti povie, že mmáš dať dieťa do domova? lebo sa muž nemôže zabaviť??
kašli na ňu fakt... ona nech sa zabáva aj do rána... a nech je jej týždeň zle.. :D vy sve dospelí, viete čo máte robiť

domireb
17. máj 2023

Lomcujú tebou hormóny, inak je to banálny problém. Vôbec by som neriešila, tvoj muž je svojprávny, sám nech matke vysvetlí, že čo chce a čo je pre neho dôležitejšie. Svokru nerieš, zameraj sa teraz na seba, hnev a stres je teraz načo dobrý.

lavender94
17. máj 2023

Bože, ja by som sa riadne nasrala keby mi toto začne svokra hovoriť. Ešte by som jej povedala, že jej synáčik zo svadby odíde tiež ak začneš rodiť a bude s tebou celú noc v porodnici. Ďalšia v socializme zabudnutá pani, ktorá si myslí, že tehotenstvo je nakazliva choroba a treba sa pred svetom tváriť diskrétne. Choď na tú svadbu. Daj si krásne obtiahnuté šaty aby ti vyniklo pekne bruško aby ju rozdrapilo ešte viac (ak sa teda budeš cítiť dobre v nich). A celý čas sa usmievaj, normálne sa zabávaj. Na takéto mám ja fest alergiu, nerada robím problémy ale tejto by som to dala vyžrať

simona20201309
17. máj 2023

Dúfam, že ti nezmenia názov diskusie. Je viac než výstižný 👌

domiklik
17. máj 2023

Ale chod, celý čas sa na svokru sladko usmievaj, a aspoň 8 krát prehod medzi rečou, aký je tvoj manžel zodpovedný, že nepije 🙂

elam1234
17. máj 2023

Tak to je hádam na pánovi manželovi ako sa rozhodne 😂 to mu má mamička prikazovať aby píl? 😂 Keď piť nechce , z pochopiteľných dôvodov , tak proste nebude. Nikto ho nútiť nemôže násilím. A svokra, no nemám slov, keď rieši takúto kravinu 🤦

gladys_07
17. máj 2023

Svokra je prastena.

A just by som v sobotu rano zacala rodit 😂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sajmonka_1216
17. máj 2023

@gladys_07 no to by sa manžel už vôbec nezabavil.. pozor, aby svorka neskolabovala :D :D :D lebo by nebol na svadbe ani 1 minútu

dilino
17. máj 2023

Páčilo by sa Ti keby tvoj muž nazval tvoju mamu že pripečena svokra.

lilyianka
17. máj 2023

Som nevedela,že bez alkoholu sa nedá zabaviť. Svokra je ozaj mimo.

denisah6
17. máj 2023

Popravde ja by som išla do kostola/na úrad zagratulovať, išla na večeru, po večeri sa zobrala, rozlúčila sa so švagrinou, že som unavená a s manželom išla domov. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale hádam trocha súcitu a pochopenia sa žene doslova tesne pred pôrodom môže dostať.

Bola som v podobnej situácii, síce sa nevydávala švagriná, ale manželova sestrrnica. Rodila som v tú noc, keď sa vydávala, s tým že som na svadbu nešla, mala som deň po termíne. Volala som mu, nech príde domov, zobral ma do nemocnice a malý sa narodil do hodiny. Moja svokra na to síce nič vyslovene nepovedala, ale viem že ma nemá rada a často ohovára, takže... Tomu sa asi nevyhneš. Ale prosím ťa aspoň zagratulovať choď, ak ešte dovtedy neporodíš, myslím, že tým ukážeš všetkým, že si múdrejšia.

luccija
17. máj 2023

To je vaša vec...ale rozhodila by ma taká poznámka.To si akože myslí, že náhodou to na teba príde a odvedie Ta šofér?a muž by v kľude sedel na svadbe?Muz asi chce byť pri pôrode nie?
Pýtať pozornosť...svokra asi potrebuje byť stoj čo stoj stredobod pozornosti.Ziarli nič netypické.Ty si vystresovaná, ona...už sa len nepohadat s muzom

thereisabear
17. máj 2023

Presne kvôli takým tupým ľuďom nepijem, akoby sa bez alkoholu nedalo prežiť 🙄

lavender94
17. máj 2023

@dilino viem, že to nie je otázka na mňa, ale keby moja mama takto vyvádza pre hlúposti, naozaj by mi nevadí že ju môj muž nazve pripečená. Kľudne nech aj pripičena, keby taká je.

alenah31
17. máj 2023

a čo mu ten chľast bude liať do krku ona sama a nasilu? Však ak ste sa vy dvaja s manželom dohodli - tak hádam to platí. Načo si kazíš deň. Jej reči by som mala vieš kde.

h2
17. máj 2023

Názov ma zaujal, bola som zvedavá, čo také svokra spravila. Ale teda musím sa smiať, fakt je pripečená. 😂
Jasné, že na svadbu choď, užite si ju aj s manželom, veď hádam sa nenecháš znechutiť pripečenou svokrou! A keď sa ohlási dieťatko, tak jasné, že manžel pôjde s tebou a nezostane chlastať na svadbe. Snáď nie je pripečený po mamičke. 😁

h2
17. máj 2023

@lavender94 😂😂😂 Pripičená je ešte lepšie! 👍

ivik4
17. máj 2023

Ako keby bol tvoj muz nesvojpravny ze sa nevie rozhodnut ci bude triezvy kvoli svojej zene ktora ma rodit alebo ci si ide popijat. Boze toto je osoba 🤦‍♀️
A este Ti bude kazat ze nemas chodit 😃😃

januska12323
17. máj 2023

Stres zo svadby na jednej strane, hormóny ženy v termíne na druhej strane a hádka je na svete. Kašli na jej reči už pri pozvaní na svadbu predsa vedeli, že si tehotná. Ak bude všetko v poriadku choďte a užite si deň. Nekaz sestre svadbu len kvôli jej matke.

lavender94
17. máj 2023

@h2 nikdy som to slovo extra nepouživala, ale asi od teraz začnem 🤣

tosomja
17. máj 2023

A tvoj muž chce piť a chce byť v strehu, alebo sa chce baviť? Jeho názor nič? Si jeho hovorca?
Svokra má názor, ty máš názor, ale rozhodnutie je na tvojom manželovi. Hádam stojí na tvojej strane.
Choď na svadbu, v aute maj zbalené veci keby niečo a už ťa niekto odvezie, keby bolo najhoršie.

zejdlikova
17. máj 2023

@dilino ja keď som na túto diskusiu klikala tak to malo iný názov...nejakého smajlíka neviem či jej toto nezmenili alebo ako to funguje..

danulicek
17. máj 2023

tak v prvom rade je snáď na tebe a manželovi, ako sa dohodnete a svokre, aj keď je to jeho mama, to môže byť celkom jedno, či syn bude piť alebo nie... v druhom rade si myslím, že aj ty možno tomu venuješ viac pozornosti, keďže vás čaká pôrodom veľká udalosť a jej postoj sa ťa dotkol viac ako by sa dotkol inokedy. možno netehotná by si sa nad tým ani nepozastavila a ostala pri tom, ako ste sa dohodli a svokrine výmysly neriešila. ja som jeden deň prišla z pôrodnice a na druhý išiel manžel pomáhať rodičom na ich oslavu, oslavovať a zároveň robiť rozvozy do rána. je to blbosť, veď dnes by som ho poslala aj na tri dni 😀 ale vtedy som to veľmi dlho nevedela predýchať a brala som to ako obrovskú krivdu, že on-"blbý" ani necekol, ešte rozvážal do rána cudzích ľudí a ja som bola doma taká kôpka hormónov s bábätkom hneď sama 😀 takže aj ty sa zbytočne netráp, ak ste sa s manželom dohodli, svokra sa môže aj na hlavu postaviť. dôležité je, ako to vníma tvoj muž - i keď si myslím, že jedna svadba sa dá zaobísť aj bez alkoholu...

h2
17. máj 2023

@tosomja To vážne si to predstavuješ tak, že ju chytia kontrakcie na svadbe, zavolajú nejakého šoféra, ten ju odvezie do pôrodnice a manžel sa zostane zabávať na svadbe?! To ty si tá jej svokra?

zenulkaaa
17. máj 2023

Pozri, to co povedala svokra je uuuuuuplne nepodstatne. Dolezite je, ako si sa ty s manzelom dohodla a ked ste dohodnuti ze pit nebude, tak nebude a vyriesene. Takze pekne krasne na svadbu chod a nenechaj sa vytocit svokrou😉

zenulkaaa
17. máj 2023

@tosomja no ocividne nechce pit, lebo sa tak dohodli este pred tym nez s tymto vyrukovala svokra. Takze preco by mala byt jeho hovorca??? Iba povedala svokre to na com sa s muzom dohodli.. a ked sa tak dohodli, tak asi manzel pocita s tym ze pit nebude a bude v strehu 🤷🏼‍♀️