Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s partnerkou

oklap123
22. feb 2015

Ahojte, sme s partnerkou uz okolo 4 roky, byvame spolu ale svadba este nebola. Nemali sme idealny vztah, sme rozdielne povahy (ja - cholerik) ona sangvinik/flegmatik) ale napriek tomu sme spolu napriek mensim i vacsim hadkam.

Neviem ako dalej. Jej vadi moj perfekcionalizmus, ze chcem mat vsetko hotove a mne zase vadi jej "to urobim neskor, to urobim potom, teraz nie, proste nic ju neserie nerozhadze" a mne prave ta jej lahostajnost, pohodlnost a odkladanie veci na neskor vadi. Sme obaja velmi pracovne vytazeni, chapem ju ze ma toho vela, ze mame malo casu na seba, ze sa jej niekedy mozno menej venujem ale vsetko by bolo krajsie ked by bola ochotna sa trosku prisposobit.

Niekedy mam pocit ako keby mi to robila naschval, ze ty chces a ja to just neurobim... ako keby na seba upozornovala a trucovala ako male decko. V principe popisem situaciu, pride Vam mozno ako hlupost a mozno ako malichernost, ale popisem tu vikend:

Vikend zacal celkom fajn, boli sme v piatok nakupit, urobili sme si pohodu, pokukali telku isli sme spat (ja skor, ona neskor). V sobotu rano tiez v pohode isla von so psikom, ja som zatial pratal postel, gauc (rozhadzany po piatku, ktory neupratala ked isla spat deka, vankuse, matrace)(vadi mi to) pripravil som ranajky, vyvetral, poukladal riady a tak, vsetko bolo fajn potom sme sa naranajkovali, chvilu pobudli doma, isli von na prechadzku, tiez bolo vsetko fajn poobede som si robil par veci do prace za pc, ona kukala haryho potera ktoreho videla uz par krat, poprosil som ju ci by prihriala jedlo, ze nie, chod si sam... (to ma nastvalo). Ja sa snazim vzdy ked napriklad ona pracuje alebo sa uci alebo ma nieco dolezite a ja nic dolezite nerobim vyhoviet jej poziadavke ci uz jej nachystam jedlo alebo nieco male upracem, navarim a podobne. Ked vidim ze nieco dolezite robi tak jej rad pomozem. Mne vadi to ze ked ja robim nieco do prace alebo mam nieco dolezite a poprosim ju o laskavost a ona napriklad kuka telku alebo nic nerobi tak mi vie nekompromisne povedat nie neurobim to. Nechapem preco pride mi to neludske, trucovanie, mne by to nedalo. Vzdy ma to nastartuje a zdvihne mi to nervy. Aj som jej to povedal, samozrejme sme sa pohadali a odvtedy sme pohnevany... aj sme sa o tom chceli rozpravat aj sme sa rozpravali...

- vzdy to dopada rovnako, rovnaka odpoved: ona ma nebude pocuvat, nebude sa mi prisposobovat, nechce mat vsetko perfektne atd atd...
- ja zase mam rad poriadok, preciznost (ale nie zase prehnanu) ked mame toho vela jasne ze ju nenahanam ze po praci musi upratovat lebo som nasiel na zemi par chlpov (ale standard je u mna ze v tu sobotu by sa malo trochu popratat, oprat ak je treba, nakupit navarit a podobne - samozrejme viem s tym pomoct a vacsinou si to rozdelime) mam rad ked najskor spravime povinnosti a potom mame cas na seba, ked idem posledny spat upracem si v obyvacke aby ked rano vstanem bol v obyvacke poriadok (ona ked je v obyvacke vzdy rano druhy den mam neprijemny pocit ked idem do bordelu v obyvacke (neupravene sedenie, vankuse, deka, matrace...), rovnako rano ked vstanem ja odtiahnem zaluzie, ona nie, ked je dostatocne vidno vypnem svetlo, ona nie, ja ked dojem vacsinou si riad odlozim, ona nie, ked jem beriem si tanier aby som nenamrvil ona nie, ked jem banan, jablko supku alebo ohrizok hodim do kosa ona necha vedla seba...(uvedomujem si ze na tom vztah nestoji ale su to prkotiny ktorych ked je vela neskutocne vadia)
- proste pride mi to ako keby som musel za nou chodit ako za malym deckom a kontrolovat ju, potom ma mozno aj ten pocit ze vsetko buzerujem ale su to premna zakladne veci ktore by sa mali robit...
- uz sme si zacali aj listocky pisat (upomienky), chybu ktoru ma asi kazdy muz (nedaval som dosku na zachode vzdy dolu) mne tam pribudol na Wc listocek a pomohlo naucil som sa ju davat dole lebo som nechcel koli takejto blbosti vyvolavat nepokoje tak preco nie priznam si ze je to chyba a odstranim ju ved mi neodpadne ruka) - inak toto vam odporucam pre Vasich chlapov vyskusajte ten listocek 🙂

Proste mne ked nieco take drobne povie, co mi trva kratko a da sa to spravit tak to pre nu spravim velmi rad lebo ju mam rad. To iste by som ocakaval aj odnej. Proste ja ked mam volno rad urobim pre nu nieco drobne. Rovnako by som to ocakaval aj odnej ona vsak nema problem povedat nie.... Nekomromisne nie a viac s nou nepohne...

Tiez nevarieva velmi, ja s tym az taky problem nemam lebo ja varim rad ale tiez od zeny ocakavam ze sa bude aspon trosku aj v kuchyni angazovat. Tak par krat aj navari aj velmi dobre ale len obcas. Potom ked napriklad varime spolu tak ju poprosim ci mi ocisti zeleninu napriklad a potom je este urazena ze ked mi ma cistit zeleninu tak ona to uvari sama.. proste ja si viem predstavit taku spolupracu ze spolu ideme varit a ona mi povie ze ju vyuzivam na pomocne prace lebo som lenivy a podobne blbosti no normalne ma to naserie...Namiesto toho aby sme spolu varili sa pohadame. Ja to bietem ako spolocne traveny cas, ona pozeranie tv a varenia a prechadzky neberie ako spolocne traveny cas. Lebo sa snou vtedy nerozpravam o nej nezaujimam sa o nu a podobne...

Len kedze byvame spolu aj pracujeme z domu spolu clovek o vsetkom vie aj doma aj v praci tak mnohokrat uz neviem co sa jej mam pytat.

Poradte mi co s tym, rad to napravim ale neviem ako, nechcem v tom ustupit, chcem mat v byte poriadok a chcem mat veci hotove. Proste ked by som mal teraz nechavat bordel a odkladat veci na neskor vidim to ako krok spat v mojom zivote v osobnom aj pracovnom. Proste neviem si to predstavit. Urcite vynimky viem akceptovat ale to co mam overene ze to funguje a ze je to lepsie tak toho sa chcem drzat. Podnikame a dari sa nam a podobne ako v praci aj v osobnom zivote ma na uroven kde som dostala prave disciplina, poriadok vo veciach, sebazaprenie, a podobne.... Nemam problem k tomu prispiet aj ja ci upratat, ci navarit, ci nachystat jedlo, ci umyt riad a podobne). Len to nezabera.

lavinis
22. feb 2015

@oklap123 to mi pripomina moj vztah s ex...nedopadlo to dobre. Protiklady sa pritahuju. ..ale len na zaciatku. Ked poblaznenie vyprcha, treba mat nieco, na com treba stavat;)

lavinis
22. feb 2015

...po 5 rokoch sme to zabalili a teraz nechapem, ze sme sa dokazali tolerovat tak dlho...vztah trapenie

adri266
22. feb 2015

@oklap123 musis sa zmierit s tym, ze Tvoja parnerka sa neda vycvicit ako psicek.
Takze moja rada je, rozist sa, ale nadalej ostat spolupracovat.
PS A skus aj Ty polavit zo svojich poziadaviek. Uz len vyraz *chodit za nou a kontrolovat ju* ma stve. Najdi si bude vojacku, alebo niekoho fest submisivneho.

sue
22. feb 2015

Nebol tu uz tento prispevok? 🙂

lavinis
22. feb 2015

@adri266 presne. Bud ju zacne brat taku, aka je alebo to bude vztah za cenu neustalych hadok. Aj mna si chcel partner "vycvicit". Nepodarilo sa. Teraz mam takého, co sa ma nesnazi vychovavat a cuduj sa svete - aktivity, do ktorych som bola predtym nutena robim teraz rada a dobrovolne. Asi preto, ze mi ich nikto nevnucuje

lenka1208
22. feb 2015

ten listok na vecku aby zlozil dosku fakt funguje, ja som to vyskusala pri mojom uz pre 2 rokmi a odvtedy dava dosku pekne dole 😀

mimina00
22. feb 2015

@oklap123 ona je ako moj muz flegma,neporiadny ach jaj.mne tiez vadi bordel ale berem to ze je to chlap,chodi roboti tak to tolerujem,niekedy s nim zrobim poriadok a pomoze ale u zeny toto tolerovat???ona nevari??to je zena,ma sa starat o domacnost aby bolo navarene,ako sa bude starat o deti?ked nevie ani tebe navarit?

lavinis
22. feb 2015

Nebudes tomu verit...ale zeny chodia tiez do "roboty".

mima4
22. feb 2015

@oklap123
človeka len tak neprerobis.... a preto je dobre si polozit otazku, nakolko tato vec vo vasom vztahu je pre teba dolezita zhladiska buducnosti. V pohode sa da totiz existovat vo vztahu aj s takymto typom cloveka - ja ho nazyvam "normalny typ" 😀 Je tu vela zien, ktore maju manzelov podobnych tvojej priatelke a funguju....
Ale pokial je to pre teba dost dolezite a smerodajne, tak vyries si tuto zalezitost este teraz, kym ste obaja slobodni, a nemate deti.... Je to ferovejsie..ako potom ju nutit k niecomu, o com si vedel, ze taka je... veci sa totiz ani svadbou, ani detmi az tak nemenia, a hlavne povahove crty.

Ja osobne chapem tvoju priatelku, tip top domacnost u nej nema az taku prioritu, radsej si odpocinie, alebo sa venuje tomu, co ju bavi... Tiez mi srdce netrha neumyty riad 😉
Mozno skuste ist formou kompromisu...nech kazdy z vas ma za nieco zodpovednost a dajte si to na chladnicku.

lenka1208
22. feb 2015

@mimina00 nemam rada taketo 'skatulkovanie' ze zena sa ma starat o domacnost a deti, chlap doma nemusi nic urobit, hlavne ze zaraba...ja napriklad tiez vecer po sebe obyvacku neupracem, ved na tom svet a vztah nestoji...
a kazdy sme nejaky, pokial mne nieco na partnerovi nevyhovuje tak ze sa s tym neviem zmierit, tak s nim neostanem...moj tiez neumyje po sebe vanu ked sa osprchuje, mna to vytaca - 100x som mu to povedala ale zabijem sa kvoli tomu? nebudem ho za kazdu cenu menit, pokial je to len nejaka banalita..

mimina00
22. feb 2015

@lavinis a popri tom sa staraju o rodinu,nezda sa ti?alebo ti robis len jednu vec?

gapre
22. feb 2015

@oklap123 aj moj chlap ma rad poriadok,a ja odsuvam veci na neskor.Podla mna sa s tym naucit zit a ked nie,tak pekne poprosit.Mozno uz si z toho taky znechuteni,ze zakazdym?ju o nieco prosit?,ale ked ju za to pochvalis tak to nabuduce mozno spravy automaticky a rada,ked uvidi ze ta to robi stastnym..No tiez ma nebavi varit,ale ked mi muz povie ze ako super som navarila,tak ma to potesi a navarim zasa.Musis vedet ako na nu.Som s mojim 13 rokov a funguje to.Sice naposledy sa stazoval,ze vzdy necham riad uschnut dlhsie,ako by sa malo 😀 Kupil mi umyvacku riadu 🙂 skus precitat knihu 5 jazykov lasky,su tam celkom dobre rady.Drzim palce.

mimina00
22. feb 2015

@lenka1208 presne toto som cakala,ze sa ozvete ze zena sa nema sama starat o domacnost...tak takto o domacnost by sa nemal starat chlap ale z vacsej casti zena s pomocou partnera,chlap nech si umyje auto pokosi travu,zasadi stromy........

miskap2111
22. feb 2015

@oklap123 bohužiaľ, je to dospelá osoba a pokiaľ sa sama nechce zmeniť, tak sa nezmení. Ak ste o tom už viackrát diskutovali a jej postoj je, že nevidí dôvod, prečo ona má niečo na sebe meniť, tak ti zostáva len pár možností. Prvá, ešte raz si s ňou sadnúť (možno v rámci dobrej večere, na ktorú ju pozveš), kde je opäť povieš, že nie si šťastný a spýtaš sa jej, aké máte možnosti niečo pre vás vzťah urobiť, aby bola spokojná aj ona, aj ty. Druhá možnosť, ktorú máš, je jednoducho sa s ňou rozísť. A keď je táto možnosť dosť tvrdá, možno až keď ťa stratí tak pochopí, že mohla pre vás urobiť viac. A ak to nepochopí, tak aj tak dobre. Lepšie teraz, ako neskôr, keď už budete mať deti a trápiť sa v nefunkčnom vzťahu.

mima4
22. feb 2015

@mimina00 umyje auto, pokosi travu, zasadi stromy... no vacsina rodin dnes funguje bud v bytoch, alebo primestkych domoch, kde sa polhodku za tyzden prejde s kosackou aj zena, a kde sa nesadia kazdy den stromy... Auto ma umyva v umyvarke...aspon ja som uz velmi davno nevidela, ze by niekto ho umyval rucne..ked za par minut a par eur to zariadi.

mimina00
22. feb 2015

@mima4 tak veruze mi zijeme inak 🙂 nie len v klarikarniach ....to by som ju chcela vidiet ako by sa obracala v dome....neviem ako u vas ale moja praca sa neda porovnat s mm,a stiham okrem roboti aj deti aj varit aj co to vonku porobit ...a ze sa nechce???zijem len raz a budem doma v byte v bordeli vylihovat

mima4
22. feb 2015

@mimina00 pozri, ja by som si nezvolila zivot v dome aj pre toto... pre mna je prirotou cas s ludmi, cestovat, zit naplno, nie byt otrokom rodineho domu... Proste som za budovanie vztahov, nie nehnutelnosti a podla toho si cas prioritizujem a kebyze mame mat rodiny dom, tak urcite mame cloveka na pomoc s nim, praca okolo domu atd... Zas my sme s muzom obaja pracujuci a volny cas nechceme makat, ale byt spolu, byt s rodinou, priatelmi...

sono2
22. feb 2015

@oklap123 si presne ako ja a manzel 😀 akurát ja som ty 🙂 chce to kopu trpezlivosti. Viac menej sa musíš s jej spôsobom života zmieriť. Neustále riešenie ťa zabíja, budete sa nonstop hádať atď! Stanovte si nejaké pravidlá. Moj manžel sa už veľa naučil sme už ale 12 rokov spolu. Takže to chce fakt trpezlivosť. To je v nej ty to nezmeníš, pokiaľ nebude chcieť ona a viac menej budeš ty ten, čo sa stará o všetko, lebo ti to nedá, poznám to. Nedá sa prasknuť že neurobím, nedá sa to! No a musí ti za to stáť, ináč tým praštíš, lebo chlapi nemajú toľko trpezlivosti. Tvoj štýl sa jej musí začať páčiť, lebo nezačne robiť to, aby sa ti prispôsobila. Bude si robiť stále po svojom, sa teda budeš musieť prispôsobiť ty. Daja kohúti nevedia existovať jeden sa musí vždy prispôsobiť. Ako, sú dvojice totálne vyrovnané, ale tých je ozaj málo. Všetko je len o tom, či sre ozaj pre seba. Ak ste? Tak sa to nejako skĺbi. Ono musíš byť aj trocha psychológ. Treba vedieť ako na takýto typ človeka opačný tebe, radšej krajšie na ňu s trpezlivosťou ako ultimatami a krikom! A veľa robí výchova ako bola vychovavana. Ja to vidim v mm rodine presne ako on čo robí. Ale píšem, už to je moc moc lepšie až sa niekedy čudujem

mimina00
22. feb 2015

@mima4 ved okolo domu robime spolu,a cas ludmi travime na nasom dvore..vies co je to opekacka.....a dovolenky mame tiez,takze.....a salet sa s detmi na dvore?co ti to vynahradi,cez leto sa nahanat s vodnymi pistolami,stanovat von,v bazene von...v zime gulovacky,snehuliaci....kazdy si zime ako chceme,kazdemu vyhovuje nieco ine...autor otazky riesi nieco ine svoju lenivu zenu s mojho uhla pohladu..tak nehadajme sa my dve

mima4
22. feb 2015

@mimina00 OK, uz sa nehadame 😀

bosoriak
22. feb 2015

@oklap123 Celu energiu na napisanie tohto dlhokanskeho prispevku si mohol ovela lepsie vyuzit na rozhovor s partnerkou.
Ty chces pocut, ze ty si ten dobry a ona je ta zla. Ale takto vztahy nefunguju. Vztah je vzdy len a vylucne medzi dvoma ludmi a normalne je len to, co vyhovuje obom. Ak niekomu nieco nevyhovuje, musi sa o tom viest dialog, dohoda a kompromis. Ak ani ty, ani ona nie ste ochotni a schopni sa dohodnut a urobit kompromis, chodte od seba, lebo toto sa casom len zhorsuje.

sunshineka
22. feb 2015

@oklap123 co mas robit??? nechaj ju dychat! normalne som sa zacala dusit,ked som citala tvoje riadky,tazobu som pocitila.ja by som s tebou nevydrzala a to som poriadkumilovny clovek,ale neznasam,ked sa do mna niekto stara.a ked mi niekto povie,ze v sobotu sa ma upratovat,ide ma porazit.to je moja vec,kedy upracem,ci v stredu alebo v piatok.proste upratujem,ked sa mi chce a nastastie moj chlap nepinda.takisto pominuly casy,kedy som utekala spravit vsetko,o co ma poprosil.mas dve ruky,dve nohy,nic sa ti nestane,ked vstanes od prace a pojdes si ohriat.tvoja priatelka nie je sluzka.ked to nechce robit,nech nerobi.mal by si ju brat taku,aka je a ak ju nemienis akceptovat najdi si zenicku,ktora ti bude behat okolo zadku.tvoja priatelka sa napadne podoba na muza 😀 toto vsetko robim po mojom,odpratavam,co kde pohodil, "odlozil",ale nepindam a nekontrolujem ho.je proste taky a nic s nim nenarobim.nastastie ma kopu inych dobrych vlastnosti.moznoze doma nebola vedena k domacim pracam a mozno bola privelmi vedena a zhnusilo sa jej to.tak ako mne sobotne upratovanie.u nas doma pokial nebolo doobeda upratane,mamu islo porazit od zlosti.museli sme celu sobotu gruntovat a ja som sa zaprisahala,ze ja tak zit nebudem.a nezijem.neupratovala som vcera a tak skoro ani nebudem.mozno cez tyzden poutieram prach.a sme stastni,spokojni.spravim si,kedy mam chut.ale zase nemame doma svincik,aby ste si nemysleli.proste zijeme kludne a nie sme otrokom domacnosti a nestresujem sa koli tomu,ze sa nam vsetko neleskne.pri mojom bordelarovi sa to ani neda.to by som musela riadit od rana do vecera a kazdy den dookola

gapre
22. feb 2015

@mimina00 nemusi byt leniva,len ma ine priority.Ked som chodila do prace,tiez som tolko neupratovala,radsej som isla medzi ludi.Len to najdolezitejsie a ostatne slo bokom.Teraz ked som na materskej tak to je ine,ked mam na to cas.Kazdy je iny ako hovoris.

blahowoman
22. feb 2015

@oklap123 nepocuvaj rady typu ona nie je psicek neda sa vycvicit. Upust z poziadaviek,aj ona chodi do prace a pod!!!!!! Vsetko co si opisal ako sa chova,tak JA by som jej rovno trafila!!!!!!! Obdivujem tvoju tolerantnost voci nej! Ked si to tak zhrnieme ,ty jej vlastne robis poskoka a ona vie,ze ty vlastne po nej vsetko urobis,upraces,odpraces. Na co ti je taka lemra??????? Ruku na srdce,vies si s nou predstavit zivot? Deti? Ja neviem,ale ak by ta mala rada a zalezalo by jej na tebe,tak vety typu -neurobim,neprisposobim sa a pod nemali byt v jej slovniku. My s manzelom fungujeme presne tak ako ty sam,len my x 2. Ten cas co tvoja frajerka s tebou nechce my robime stale. My spolu varime,upratujeme. Vcera mal nas syn 3r ,ja robila chlebicky moj muz mi lupal vajicka. Ja utierala prach,moj muz prasil deky. Ja dnes varila obed moj muz rozmrazoval chladnicku ( 10r dcera zle zavrela mrazial,cely mraziak zamrznuty do rana ) . Ked rano neupracem postel ja,urobi to on a naopak. To su veci normalneho fungujuceho paru! To nie je o grisposobeni sa ale o hodnotach o cloveku! Vas vztah nie je dobry s jej strany! Ty netoleruj furt jej chovanie. Pocuj ,ved tebe by bolo lepsie samemu! Si sikovny! A hlavne si poloz otazku -CO DAVA ONA DO VASHO VZTAHU A CO DAVA TEBE! A podla toho sa rozhodni. Ja si myslim,ze si odpovies-Vlastne nic!!!!!

sunshineka
22. feb 2015

@blahowoman zato,ze je niekto iny este neznamena,ze je zly.pozname len jeho pohlad a verim,ze keby sem ona napisala ako ju stale buzeruje a kontroluje,zase by tu vsetky nadavali nanho,aky je kon a co si to dovoluje.kazdy prispevok treba brat s nadhladom a nezabudat,ze kazda minca ma dve strany.

blahowoman
22. feb 2015

@sunshineka to nie je o buzeracií! To je o tom,ze su rozdielni a jej sa nechce urobit nic,aby to v ich vztahu fungovalo! Z toho co opisal mi nepride nic ako buzeracia alebo PREHNANE POZIADAVKY S JEHO STRANY. Aby jedna zenska po sebe neurobila poriadok sa nehnevajte. A dalsia vec . Tak on uprace,odprace a ked ju pekne poprosi o zohriatie jedla a ani to nie je schopna?????????? Keby mu pov.vydrz do reklamy zlatko tak urcite by sa nenasral a tych 5min.by pockal,lebo reklamy su kazdych 15 min. A na toto prosim reagovat autora prispevku. Len ona pre neho neni ochotna urobit NIC!

wolfie
22. feb 2015

@oklap123 ty si tu uz podobnu temu raz zalozil...v tej si dokonca pisal, ze ked rano odchadzas do prace, priatelke zadas ulohy, ktore ocakavas, ze budu po prichode z prace urobene...vidim, ze v tejto teme si to radsej vynechal...tam som ti pisala, ze nie kazda zena potrebuje mat sterilny poriadok 24/7 a su aj take, ktore nepotrebuju upratovat okamzite, ako spadne na zem prva smietka...ocividne si to stale nepochopil...takze tentoraz velmi strucne...ak si pedantny a nutne potrebujes mat poriadok presne v urcitu sekundu dna....no tak si ho urob a hotovo

laskavocka
22. feb 2015

@lenka1208
By ma porád klepla pepka,kebyže som žienka domáca .

esterba
22. feb 2015

@oklap123 Tak ja sa dobrovoľne priznávam, že nie som tvojej priateľke nepodobná 😀 Môj muž je tak trošku pedant, ako ty. Ale! Nikdy ma neskúšal prerobiť. Je so mnou, lebo mám iné prednosti 😀 Ja mám u nás na starosti naše zdravie, nie som bohvieaká kuchárka a pred pôrodom som skoro vôbec nevarila, ale, samozrejme, to sa tehotenstvom zmenilo. Dozerám teda na výber stravy, pravidelnosť v jedle, návštevy lekárov a pod., na to môj muž nemá bunky. On na oplátku umyje kúpeľnu a WC. Vybavujem všetku administratívu, úrady, poštu a pod. On na oplátku povysáva. Teraz už varím, tak na oplátku občas aj utrie prach 🙂 Raz za mesiac ma zbuzeruje, že som nechala v chladničke 3 dni otvorený jogurt, čo si pokorne uznám a o mesiac to spravím opäť, lebo na to zas nemám bunky ja. On pracuje na plný úväzok, ja na polovičný + dojčím dieťa 😉 My to proste máme podelené a navzájom sa dopĺňame. Tak toto ti radím, ak sa dopĺňate, buď rád, ak nie, popremýšľaj... 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli