Problémy s matkou

20. jún 2023

Ahojte, poraďte mi čo robiť? Moja mama žije sama s dôchodku. Dôchodok vysoký nemá, ale vyžiť by sa aj dalo, keďže 1x mesačne jej nakúpime za cca 150 eur. Auto nemá, ak niekam treba ideme my. Problém je v tom, že ma začínajú zastavovať známi, že mama si pýta od nich peniaze a nevracia. Už jej vlastne nikto nezostal, okrem nás.
My jej peniaze nedáme, keďže je nám dlžná skoro 10 000 eur, už sme jej uhradili aj exekúciu vlani, odvtedy našťastie inú nemá (bola ručiteľom, dlžník neplatil). Čo s ňou? Ak sa jej na niečo opýtam, tak mi klame.

luccija
20. jún 2023

@0silvia0 keď zo 450 eur platí 300 poplatky a zbytok platí dlhy vdaha Bohu za to, že jej dcéra platí stravu, lebo by hladovala.

@anjelicek26 tiež si myslím, že by to bolo najrozumnejšie bude medzi ľuďmi, postarané o stravu, lekár len čo viem dostať sa niekam je až nemožné a tam, kde sa dostane si môžu pripraviť od 650 eur vyššie
Hlavne treba myslieť na to, že bude už len staršia choroby...škoda peniaze za byt sa mohli použiť na domov dôchodcov takto sa rozflakali, autorke ešte spravila dlh 10 t a robí ďalšie.Peniaze z bytu asi išli švagrinej tipujem, alebo na vyplatenie exekúcií. Veľa rodičov slepo živí ďalej svoje deti z almuznu a vyrábajú ďalej problemy

fkata
20. jún 2023

@luccija to darmo píšeš mne.

0silvia0
20. jún 2023

@luccija no veď samozrejme, veď môže byť rada, že jej dcéra kupuje stravu. Myslela som tým, že aj tak jej už dcéra prispieva, možno by to bola dokopy rovnaká suma keby poskladali peniaze na domov dôchodcov. Aspoň by dcéra mala pokoj a nemusela riešiť ďalšie matkine dlžoby aj keby musela dať ešte nejakú stovku k tejto sume (450+150) navyše.

zorkahorka
20. jún 2023

Ja si myslim,ze ona inak nevie zit. Splatit za nu dlh je zbytocne, urobi dalsi. Mozno ma daku diagnozu.
Nemoze ist do dakeho zariadenia, kde budu spravovat jej peniaze?

kornelies
20. jún 2023

@mable123 Je to jej matka, nie dcera v tinegerskom veku.

eva8
24. jún 2023

Nemohla si požičat na dovolenku u nejakého úžerníka?