Reakcia na otázku, kedy budeme mať druhé dieťa
Dievcata poradte jednoduchu, trefnu a mierne drzu odpoved na temu kedy bude druhe dieta? Nehovorim ze nikdy nechcem ale momentalne som nastavena ze nie a mozno ma to ani nikdy neprejde... ale naozaj kazdy s kym sa stretnem sa opyta a kedy bude druhe? Mna to uz tak vytaca... kazdemu vysvetlovat a vlastne co koho do toho... takze odpoved nejaku raznu aby vedeli ze na tuto temu sa fakt nechcem dalej rozpravat. A to ci bude alebo nebude derihe dieta je naozaj len na mne a manzelovi.
Ja som povedala, ze nam staci jedno dieta a viac to nikto neriesil. O druhe sme sa snazili 3 roky, ale nikomu sme to nevesali na nos. Potom sme to rodine oznamili cca v 20 tt. To bolo teda prekvapenie pre vsetkych😁
@kate_cs toto presne aj moja sa pýtala hneď na prvej návšteve mesiac po pôrode a potom klasika stále keď sme sa videli. Nezabudla podotknúť že ona koľko mala pomocných rúk okolo keď bolo treba, my bývame cez celú republiku a jej nechýba tá drzosť sa to dookola pýtať 🤦 ale už posledne aj mne pretiekol pohár a povedala som, že nebude.
@kate_cs prajem najmä bezproblémový pôrod a aby bol malinký zdravý a ty v poriadku 😉 svokre prajem menej blbych rečí, a vsetko bude fajn 😁🙏
Ludia si vzdy najdu nieco, do doho musia rypat. "Kedy budes mat frajera?" Ak uz je frajer, tak: "kedy bude svadba?" Ak uz bola svadba, tak: "kedy bude dieta?", po prvom dietati: "kedy bude druhe?", po druhom, kedy tretie a pod...
Nikdy mi nenapadlo pytat sa niekoho taketo otazky. Je to netaktne, nerozumiem potrebe pytat sa ludi nieco take. Co vas k tomu vlastne vedie, pytat sa take veci? To aby rec nestala alebo aby sa dalo potom niekoho ohovorit alebo neviem? Vazne nerozumiem potrebe riesit tieto veci a nepytam sa to ani najlepsej kamosky, pretoze viem, ze ak bude chciet, nacne tuto temu sama.
Inak, ak sa ma nieko pyta na druhe, tak odpovedam, ze druhe neplanujeme. Hned za tym obvykle druha strana vychrli 1000 dovodov, preco mat druhe dieta a ako to prve bude trpiet tym, ze nebude mat surodenca. Tak na to odpovedam, ze ak mi zaplatia opatrovatelku, tak to jedno este teda porodim...
@terezka1947 keď nečaká odpoveď, nech sa ani nepýta, nikdy nekladiem ľuďom otázky, na ktoré ma odpovede nezaujímajú.
No a najlepsie je, ked uz mate 2, chlapca a dievca a cakate tretie, tak sa pytaju "a to chce chceli, ci sa pritrafilo?"...🙈...nic nie je dobre 😝
@zuzanka.zuzu ved prave preto je nevhodne sa pytat ked neviete co tie zeny maju za sebou a niesu to fajnovky pre niekoho to moze byt neskutocne citliva a bolestiva tema 🤦♀️
@zuzu1304 napr. Neviem, musíme sa na to s mužom vyspať. prípadne: To sa ma vážne pýtate, kedy budem mať s manželom nechránený sex? Mňa sa svokra po oznámení, že čakáme druhé spýtala, že či si ho vážne chceme nechať a že či to vôbec zvládneme. Boli sme už 6 rokov manželia, obaja 34, 3 roky po prvom, vlastný byt, auto, obaja zamestnaní...Som nepochopila, hlavne keď aj ona mala 2 deti.
@zuzanka.zuzu "...inak ľudia nemajú odkiaľ vedieť, že ste boli 5x na umelom a 3x na kyretáži alebo čo ja viem... tak sa proste spýtajú 🙂"
Ehm, toto ma úplne fascinuje....čo koho do toho kedy kto bol na umelom alebo na kyretazi??? A kedy chce otehotnieť??? Keď chce povie sam a keď nechce tak načo sa pýtať kedy bude druhé??? Akurát ho dostaneš do trápnej situácie, pravdu ti povedať nechce tak si niečo vymyslí. A keď sa nevieš taktne správať tak po odpovedi "co ta je do toho" si snáď uvedomis, ze si prestrelila.
@tykat ty si praštená? v živote som sa nikoho nespýtala na kyretáž či umelé, to bolo ku komentáru vyššie na tej prvej strane a nie že ja sa pýtam... treba čítať celú diskusiu ak už chceš byť múdra a reagovať 😀
@zuzanka.zuzu ...tak ked ti nejaka "fajnovka" ako pises povie "co ta do toho" tak si uvedom ze sa pytas nevhodne. A nemusis sa pytat zrovna na kyretaz ale trebars "kedy bude druhe?" ktore s tym u nej uzko suvisi a nechce to s tebou rozoberat.
Ja som na tieto otazky nebola nikdy citliva. Ani ked sa vyzvedali na prve, ci kojim, ci papa kaka, a pod. A odpovedala som podla toho, kto sa pytal. ze by sme chceli, ale este sa na to necitim, ze by sme chceli, ale nie su peniazky, ale moze nam pomoct 😆, ze ked sa konecne vyspim, ze neviem, ci to pojde, lebo mam problemy pod. Hadam viem, kolko mozem povedat svokre, krstnej, inej mamicke na ihrisku alebo zvedavej susede.
Ja sa priznavam, ze ja sa to tiez pytam, dobrych kamaratok, rodiny nie, tam sa o tychto veciach bavime bezne, ale napr. sa 2 krat tyzdenne mala hra na ihrisku s nejakym dietatom, s mamou debatujeme, tak nadhodim, ci planuju druhe alebo ostanu pri jednom. A este nik mi neodpovedal drzo, razne, skor debatime o tom, ci ano ci nie, ci velky rozdiel ci nie, ci si to mozeme dovolit, ze tazko so skolkou a robotou.
Ak je to chlap, tak by som povedala "nie som si istá, či mi s tým vieš pomôcť" alebo "chceš mi s tým nejako pomôcť?" 😂

@zuzanka.zuzu sorry, ale naozaj sa dá predpokladať okruh otázok, ktoré sú citlivé a nehodí sa ich spýtať. A ako som písala. Je rozdiel sa opýtať kedy bude druhé, alebo jej akého máš krásneho synčeka a chcete aj ďalšie alebo stačilo. Aj keď teda ja by som sa to naozaj pýtala iba dobrej priateľky, ktorú poznám. spolužiačku, ktorú stretnem v meste a nevidela som ju osem rokov, naozaj takouto otázku nebudem vyrušovať. Otázky o dojčení sa v intimite rovnajú naríklad otázke, či ti robili nástrih hrádze počas pôrodu. A tiež je ďalšia vec, keď sa na druhé dieťa pytaju napríklad svokrovci alebo rodinni príslušníci pravidelne každý týždeň. Tam treba dať jasné najavo, že otázky sú už nevhodné.